UKR
Понеділок 22 Липня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новин


2024 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 1970

25 січня обговорили важливі питання з розвитку Українського козацтва Каховської міської територіальної громади


27.01.2022

25 січня на своє перше в цьому році засідання зібралась координаційна рада з питань розвитку Українського козацтва.

Говорили про підсумки роботи міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва при виконавчому комітеті міської ради в 2021 році. Так у 2021 році проведено 4 засідання ради: 27 січня, 22 квітня, 23 вересня, 29 листопада. За підтримки членів координаційної ради було проведено 71 захід, в яких взяли участь 2701 чоловік, а на проведення заходів Програми у 2021 році було виділено з міського бюджету 30000 грн.

Серед традиційних заходів:

У 2021 році проведено три козацькі толоки:

- 10 квітня 2021 року за ініціативою ГО «Каховське Козаче товариство» проведена спільна акція молоді міста, активістів козацького руху міста, Каховської паланки УДЮТ «Січ» та ДП«Каховське лісове господарство» в рамках Всеукраїнського проєкту «Озеленення України» (висаджено 500 дерев акації; в акції прийняли участь 60 чол.);

- 17 квітня 2021 року - «Козацька толока 2021» біля монументу «Легендарна Тачанка» (30 чол.);

- 24 квітня 2021 року - за ініціативою ГО «Каховське Козаче товариство» за участі членів міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва, Каховської паланки УДЮТ «Січ» проведена «Козацька толока 2021» в Козацькому сквері (37 чол.).

Козацькі таборування:

- з 10 по 13 червня 2021 року на Щурячому острові, що поблизу м. Таврійськ, відбувалось молодіжне таборування "Острівна республіка - школа лідерства". У заході взяли участь більше 80 підлітків та дорослих.

- з 2 по 4 липня 2021 року на території лісництва в районі м. Таврійськ відбулося молодіжне таборування «Січ на Івана Купала» (в рамках таборування проведено 10 заходів, прийняли участь 180 чол.);

- 25-29 серпня 2021 року у сосновому бору біля Новокаховського лісництва було проведено таборовий збір «Соснова січ - 2021» (в рамках таборування проведено 8 заходів, прийняли участь 150 чол.)

Тризни:

- 05 червня у Козацькому сквері біля пам’ятного знака на честь гетьмана Богдана Ружинського відбулася Козацька тризна по ліквідації Запорозької Січі у 1775-му році;

- 14 серпня у Козацькому сквері відбулось урочисте козацьке коло по вшануванню пам’яті славетних козацьких отаманів: кошового Івана Сірка, гетьманів Богдана Ружинського, Богдана Хмельницького.

Спортивні фестивалі-змагання:

- ІХ відкритий спортивний фестиваль-змагання «Козацькі розваги» відбувся на СК “Олімпійський” 09.10.2021. Цього разу боротися у особистій та командній першості виявили бажання 6 команд: «Джура» (керівник Костянтин Нечитовський), «Скіф» (керівник Дар`я Мельникова), «Мандрівник-1» та «Мандрівник-2» (керівник Тетяна Зубкова), «Сіроманці» та «Лицарі степу» (керівник Олеся Мінська). Перемогу святкував курінь “Скіф”, який на 1 бал випередив курінь “Джура”;

13 жовтня управлінням освіти за підтримки відділу у справах молоді та спорту на стадіоні «Авангард» було проведено спортивний фестиваль «Нащадки козацької слави» в рамках фізкультурно-патріотичного комплексу «Козацький гарт», присвячений Дню Захисників і захисниць України та Дню Українського козацтва. У фестивалі взяли участь учні 5-11 класів.

У 2021 році відбулися ХХ ювілейні змагання на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва Станіслава Панаска. В 2021 році у змаганнях брали участь 7 дитячих козацьких організацій: курені Каховської паланки УДЮТ “Січ”: “Мандрівник» (СЗОШ № 2, наставник Тетяна Зубкова), “Скіф” (НВК «Гімназія», наставник Олена Дмитренко), “Джура” (ЗОШ № 4, наставник Костянтин Нечитовський), “Козацька люлька” (ЗОШ № 5 наставник Олександра Дейнега), військово-патріотичний гурток “Сіроманці” (ЦДТ, наставник Олеся Мінська), “Таврійські яструби” (Малокаховський НВК), “Чорноморівській курінь” (Чорноморівська гімназія). Перемогу у ХХ-тих Відкритих міських змаганнях дитячих козацьких організацій святкував курінь "Мандрівник" (СЗОШ № 2).

01 травня делегація молоді Каховської міської територіальної громади відвідала Кам’янську Запорозьку Січ (у межах села Республіканець Милівської сільської територіальної громади), щоб віддати шану кошовому отаману Костю Гордієнку та мужнім запорожцям, які боронили Україну.

Крім традиційних заходів, варто відзначити і заходи, які були проведені вперше:

- завдяки отаману Каховського Козачого товариства Миколі Огданцю, до Каховки завітав Всеукраїнський проєкт - виставка “Мамай мандрує”, у якому мала можливість взяти участь і молодь Каховщини. Відкриття виставки відбулося 19 листопада. З 19.11. по 07.12. її відвідали усі дитячі курені;

- вперше було організовано тематичну локацію “Козацькими стежками” у Козацькому сквері в рамках відзначення 30-річчя Незалежності України. Під час заходу було проведено екскурсію, створено тематичну фотозону, представникии каховського Козачого товариства пригощали присутніх смачним кулішем;

30 серпня 2021 року в рамках І етно-фестивалю «Таврійська фортеця» організовано приготування козацького кулішу для учасників, гостей та відвідувачів фестивалю (близько 200 осіб);

- в рамках відзначення Дня Збройних Сил України організовано святкову ходу та проведено екскурсію за маршрутом: Центральна площа — Алея Памʼяті (меморіальний комплекс “Вічний вогонь”) - Козацький сквер — Мистецька площа;

- 23 вересня представники козацтва взяли участь у вшануванні памяті розстріляних на хуторі Терни каховчан до 80-річчя подій 1941 року, також було проведено тематичну екскурсію;

- кахут ігри як сучасний інструмент освітньої роботи з молоддю в 2021 році були проведені до Дня Українського козацтва та Дня Збройних сил України:

- 12.10.2021 за ініціативи практикантки відділу у справах молоді та спорту Дани Круковської та при підтримці відділу у справах молоді та спорту, відбулась Kahoot!-гра "Степ та воля - козацька доля". Гра проходила у онлайн форматі, а приєднатися до неї могли усі охочі незалежно від віку;

- 03.12.2021 за ініціативи заст.начальника відділу у справах молоді та спорту Владислави Базилевич та за підтримки отамана Каховського Козачого товариства Миколи Огданця відбулась Kahoot!-гра "Знавець історії українського козацтва". Гра проходила у онлайн форматі, а приєднатися до неї могли представники дитячих козацьких куренів.

Також під час засідання координаційної ради було внесено пропозиції до проєкту Плану роботи міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва при виконавчому комітеті міської ради на 2022 рік.

Писар Каховського Козачого товариства Олександр Глущенко доповів про пісумки Великої Козацької Ради, що відбулася 22 січня 2022 року.

Основні напрями Програми розвитку українського козацтва в Каховській міській територіальній громаді на 2022 – 2026 роки та проєкт орієнтовних витрат на заходи Програми у 2022 році окреслила заступник начальника відділу у справах молоді та спорту, секретар міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва Владислава Базилевич.

Вирішили створити робочу групу по підготовці проєкту нового Положення та складу координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання та розвитку Українського козацтва при виконавчому комітеті міської ради. Робота над цим документом триватиме до кінця березня.

В цей же день, 25.01.2022, разом з наставниками козачат та представниками Каховського Козачого товариства зібралися на онлайн нараду з приводу Полодження про XХІ-ті Відкриті змагання дитячих козацьких організацій Каховської міської територіальної громади на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва Станіслава Панаска. Нагадаємо, що Відкриті змагання дитячих козацьких організацій Каховської міської територіальної громади на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва Станіслава Панаска проводяться з 2002 року. Торік переможцями ХХ ювілейних змагань став курінь “Мандрівник” (СЗОШ № 2).

Тепер, разом з наставниками, маємо підготувати нове положення, за яким змагатимуться представники козацьких дитячих організацій вже в цьому році.

 

 

Фото: