UKR
Неділя 29 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новин24 жовтня — День Організації Об’єднаних Націй


21.10.2015

День Організації Об’єднаних Націй за рішенням 2-ї сесії Генеральної асамблеї ООН (резолюція № 168) щорічно, з 1948 року, відзначається 24 жовтня. У цей день, в 1945 році, набув чинності Статут ООН.
У 1971 році на 26-й сесії Генеральна Асамблея в резолюції 2782 (ХХVI) проголосила цей день міжнародним святом і запропонувала всім державам відзначати його як державне свято. З приводу Дня Організації Об’єднаних Націй Генеральний секретар ООН щорічно звертається до світової спільноти з посланням.
Організація Об’єднаних Націй, ООН - міжнародна організація, створена для підтримки і зміцнення міжнародного миру і безпеки, розвитку співробітництва між державами. У 1945 році Україна стала однією з держав - співзасновниць ООН, що було визнанням внеску українського народу у перемогу над фашизмом та зміцнення миру в усьому світі.
У Статуті організації сказано: «ООН залишається універсальним форумом, наділеним унікальною легітимністю, несучою конструкцією міжнародної системи колективної безпеки, головним елементом сучасної багатосторонньої дипломатії». Основи її діяльності та структура розроблялися в роки Другої світової війни провідними учасниками антигітлерівської коаліції. Назва «Об’єднані Нації» було вперше використано в Декларації Об’єднаних націй, підписаної 1 січня 1942. Статут ООН був затверджений на Сан-Францисской конференції, що проходила з квітня по червень 1945 року, і підписаний 26 червня 1945 представниками 50 держав. Статут ООН з’явився першим в історії міжнародних відносин договором, який закріпив обов’язок держав дотримуватися і поважати основні права і свободи людини.
Коли створювалася Організація Об’єднаних Націй, в першому ж рядку преамбули Статуту ООН було закріплено, що "Ми, народи Об’єднаних Націй, повною рішучості позбавити прийдешні покоління від лиха війни, двічі в нашому житті принесла людству невимовне горе, прагнемо знову затвердити віру в основні права і свободи людини".
У Статуті ООН також закріплені основні принципи міжнародного співробітництва:
- суверенна рівність всіх членів ООН;
- вирішення міжнародних суперечок виключно мирними засобами;
- відмова в міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування будь-яким чином, несумісним з цілями ООН;
- невтручання ООН у справи, які по суті входять у внутрішню компетенцію будь-якої держави, та ін.

Про діяльність України в рамках ООН докладно можна прочитати тут: p { margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); }p.western { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }p.cjk { font-family: "Droid Sans Fallback"; font-size: 12pt; }p.ctl { font-family: "Lohit Hindi"; font-size: 12pt; }a:link { }http://un.mfa.gov.ua/ua/ukraine-un/general-information

 

Фото: