UKR
Субота 10 Червня 2023 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новин21 лютого, світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови


21.02.2022

«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову» Ліна Костенко.

Мовне різноманіття є важливою складовою культурної спадщини та національної ідентичності народів. В наш час мовна проблема - актуальна, адже в усьому світі близько 40 відсотків людей не мають доступу до освіти, мовою якою вони розмовляють та яку розуміють. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення.

Щороку, 21 лютого, світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови, який затвердили в листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

В Україні живе понад 130 національних меншин, носіїв 79 мов. Згідно зі статтею 10 Конституції України, "Державною мовою в Україні є українська мова". Але в Україні є також і мови, які знаходяться на межі зникнення: зокрема, два діалекти ромської мови, кримчацька, урумська мови, а також галицький діалект караїмської мови.

Українці виборювали своє право говорити українською понад 350 років. І сьогодні відстоювати його має кожен громадянин, адже, як відомо, без мови рідної й народу рідного нема. Захищати і дедалі утверджувати українську мову як державну - наше спільне завдання.

Пам’ятаймо: мова - зброя. Це - найсильніший інструмент збереження і розвитку матеріального й духовного спадку кожного народу.

 

Фото: