Середа 18 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади

архів новин

21 листопада українці відзначили день, що уславлює дві значні українські революції: 2004 та 2013 року

23.11.2020

День гідності та свободи - це досить "молоде" свято, яке встановлено відповідно до Указу Президента України з 2014 року «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року- лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору...».
Якщо звернутися до історії свята, то воно стало наступником Дня свободи, яке відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції. Днем свята обране 21 листопада - дата одразу двох визначних для України подій: президентських виборів 2004 року, які стали початком Помаранчевої революції, та початку Євромайдану.
21 листопада у Каховці до Дня Гідності та Свободи довелося відмовитись від масових заходів - все через карантин. Але усі містяни за покликом серця мали можливість вшанувати памʼять своїх співгромадян, які віддали життя, боронячи цілісність України.

"Сьогоднішній день - особливий для України. Це день, коли українці здобули справжню, а не задекларовану незалежність, обрали справжню свободу. А ще - це день пам’яті героїв Небесної сотні і тих, хто і понині гине, виборюючи незалежність та територіальну цілісність України. Нажаль, у зв’язку зі стрімким поширенням короновірусу, в Україні заборонені всі масові заходи у вихідні дні. Але ми не мали морального права не віддати шану та не вклонитися перед тими каховчанами, які поклали своє життя за мир та безпеку в наших з вами оселях. Безмежна вдячність героям за їх неоціненний подвиг! А всім нам - чистого мирного неба над нашою рідною українською землею! Ми ніколи не повинні забувати, якою ціною здобувається свобода!" - зазначив на своїй офіційній сторінці і соцмережі міський голова Віталій Немерець.

Ще напередодні, 20 листопада, сесію новообраного депутатського корпусу міський голова розпочав хвилиною мовчання у пам’ять про п’яту річницю загибелі почесного громадянина міста - Ігора Максименка, який разом з Русланом Салівончиком, Олегом Ліфінцевим та Максимом Вітюком віддали життя за Україну.

Також 20 листопада у закладах освіти міста розпочались заходи до Дня Гідності та Свободи. Ми маємо пам’ятати важливі сторінки історії нашої держави та рідного міста. Учнівська молодь та педагоги поклали квіти до пам’ятних дошок, встановлених на будівлях закладів освіти, провели Уроки мужності. Вихованці краєзнавчих, військово-патріотичних, туристичних гуртків відвідали експозиції у музеї ЦДТ та фотовиставку «За покликом серця!» у музеї ЗОШ № 4, присвячену пам’яті Ігоря Павловича Максименка.
Зберігаймо та шануймо пам’ять про патріотів-захисників минулого і сьогодення!