UKR
Вівторок 05 Грудня 2023 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новин


2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 1970

1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІДом


01.12.2021

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Мета цієї дати - зайвий раз нагадати людству, яку серйозну загрозу для життя несе ця проблема, а також виразити солідарність із 38 мільйонами людей, які живуть із вірусом імунодефіциту та віддати шану пам’яті мільйонам, що втратили життя через цю небезпечну хворобу.
За оцінкою ВООЗ/ЮНЕЙДС, Україна продовжує залишатися регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ серед країн Центральної Європи та Східної Азії.
І хоча у наш час ВІЛ - це не вирок, адже люди із ним можуть жити звичайним життям, народжувати дітей та працювати. Все ж варто пам’ятати, що такий результат можливий, за умови вчасної діагностики, за якою слідує антиретровірусна терапія та лікування.
В нашому місті надаються послуги діагностики та інформаційної підтримки з питань ВІЛ СНІД. Їх отримати в консультативно-діагностичному відділенні Каховської центральної міської лікарні, за адресою М.Жука 36, кабінет №. 3. Тут пропонують безкоштовно та анонімно здати експрес тест для виявлення ВІЛ СНІДу.
Також послугу діагностики цієї недуги та первинний супровід надає соціальний працівник Херсонського обласного благодійного фонду «Мангуст», за адресою Першотравнева 32.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом є приводом, щоб нагадати спільноті та державі, що вірус імунодефіциту не зник. Дотепер існує серйозна необхідність підвищувати свідомість, боротися із упередженням та покращувати освіту з цього питання.
Традиційним символом заходів, що проводяться 1 грудня, є Червона стрічка. Кожен, хто вдягає таку стрічку висловлює свою надію на майбутнє без СНІДУ.