UKR
Субота 25 Червня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новин10 травня Україна відзначила одне із найбільш душевних свят - День матері


12.05.2020

У другу неділю травня в Україні разом із низкою інших країн святкують День матері. В народах вшанування матері були присутні завжди, однак саме офіційне свято існує трохи більше 100 років. Цього дня святкують також США, Німеччина, Італія, Туреччина, Австралія, Японія, Бельгія, Данія, Фінляндія, Естонія, Бразилія, Мальта, Кіпр.
Місто Каховка багате своїми жінками - Матерями-героїнями. Їх в нашому місті проживає 19. У світі багато чудес і дивовижних місць, але як би не було цікаво за сімома морями, людина завжди буде прагнути повернутися до свого домашнього вогнища, до своєї сім’ї. Всі скарби світу нізащо не зрівняти з ласкавими маминими обіймами, ніжним поцілунком дружини і щасливою дитячою посмішкою.
Міський голова Андрій Дяченко звернувся із привітанням до усіх матерів:
"Сьогодні в Україні відзначають особливе свято - День матері! Цей день сповнений щирого почуття любові, глибокої вдячності та безмежної шани до жінки-матері. Вам, нашим матерям, ми завдячуємо найкращому, що довелося відчути в дитинстві. Ваша ласкава посмішка та щира підтримка зігріває та допомагає нам впродовж усього життя! Низько схиляємо перед вами голови за вашу справді надзвичайно тяжку і відповідальну працю, за виховання майбутнього покоління. Нехай здоровими і люблячими будуть ваші діти, нехай панує у ваших родинах мир і злагода! Зі святом!"

А історія становлення цього свята почалася з 1907 року в американському штаті Вірджинія, коли Анна Джарвіс, яка зіткнулася з передчасною смертю матері, висунула ідею встановити день вшанування для всіх мам і звернулася з запитом про запровадження свята в державні органи. З часом свято почало поширюватися і вже через 4 роки було визнане всією країною. Також воно швидко вийшло за межі Сполучених Штатів. Не обійшла його стороною й Україна. У наш час материнське свято відзначають більш ніж у 50 країнах світу. У багатьох із них дати не збігаються і припадають на різні дні. Наприклад, День матері в Україні, як і в більшості держав, відзначають у другу неділю травня, у Білорусі - 14 жовтня, у Росії - в останню неділю листопада, у Грузії - 3 березня, у Польщі - 26 травня, а в багатьох близькосхідних країнах - 21 березня.
В Україні шанування матері завжди мало місце в народній культурі. При цьому материнська самовіддана й жертовна любов була однією з літературних тем - наприклад, видатна поема Тараса Шевченка «Наймичка». Українці вперше відсвяткували День матері в 1930 році. Але в 1940-х роках свято було скасовано. Офіційно в Україні його запровадили указом Президента від 10 травня 1999 року.

 

Фото: