UKR
Понеділок 21 Січня 2019 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

«100 РОКІВ БОРОТЬБИ. УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ»


26.06.2017

«Зараз важливо пояснювати українцям і світу, що Україна - держава з давньою історією, яка постала в результаті боротьби, а не просто утворилася після розвалу Радянського Союзу. Навпаки - союз розпався через діяльність визвольного руху українського та інших народів»
Голова Українського інституту
національної пам’яті, історик
В. В’ятрович

 

23 червня, на відзначення 100-річчя першого досвіду українського державотворення у ХХ ст., в міській універсальній бібліотеці відбулася публічна дискусія на тему: «Українська революція: зв’язок поколінь», присвячена подіям 1917- 1921 років. День 3 березня 1917 року фактично став днем, який поклав початок відродженню української державності  і увійшов в історію як день створення Центральної Ради - парламенту майбутньої УНР. У дискусії про доленосні події, які стали засадами українського державотворення, взяли участь  активні громадяни міста, молодіжна читацька аудиторія, які є постійними читачами бібліотеки. Учасники заходу розглянули історичні аспекти, які передували Українській революції, згадали хронологію утворення та діяльності УНР, провели паралелі між подіями сторічної давнини та сьогодення у політичній та державотворчій площині. У ході дискусії присутні   висловили спільну думку, що події, які сталися 100 років тому були переламними й досі визначають сьогодення України. Саме тоді українці отримали практичний досвід створення держави у ХХ столітті, а поняття України вперше за кілька століть з суто географічного перетворилося і на політичне - УНР була офіційно визнана рядом держав.
Ведуча заходу бібліотекар Тетяна Романова представила присутнім презентацію на тему: «100 років боротьби. Українська Революція» та відеосюжет «Бій під Крутами: історична правда» про страшні події бунтівного 1918 року.
Марченко Людмила Григорівна, бібліотекар абонементу, ознайомила учасників заходу із постійно діючою протягом 2017 року виставкою-роздумом «Українська Революція: Доба Центральної Ради».
Учасники дискусії подякували організаторам за проведену роботу, а бібліотекарі зі свого боку висловили слова вдячності учасникам дискусії, особливо молодому поколінню. Зокрема, звертаючись до присутніх, завідувач міської універсальної бібліотеки Надія Євтушенко зазначила, що споглядаючи у минуле, ми можемо говорити не лише про важливість та ідейну значимість Української революції, а й про тогочасні помилки і прорахунки. Минуле не змінити, проте варто взяти найцінніші уроки. У силах кожного з нас жити так, аби не було соромно перед першими українськими державотворцями, перед Героями Небесної Сотні і загиблими воїнами сучасної гібридної війни. Також вона зазначила, що заходи, присвячені історичній даті триватимуть в бібліотеці і надалі.

 

Фото: