UKR
П'ятниця 23 Березня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


22.03.2018

Проект інвестиційної програми КВУ "Каховський водоканал"

Детальніше

12.03.2018

Центр надання адміністративних послуг Каховської міської ради повідомляє

Детальніше

06.03.2018

15 березня 2018 року о 14.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

05.03.2018

Інформація про результати проведення конкурсу на право оренди комунального майна територіальної громади міста

Детальніше

02.03.2018

Шановні власники гаражів, розташованих у дворах багатоповерхових багатоквартирних житлових будинків у місті Каховці!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні70
Вчора308
На цьому тижні1416
Минулого тижня2482
У цьому місяці6395
Минулого місяця8000
За весь період306234
10.04.15

Не такий страшний шершень, як його малюють


Шершень європейський звичайний - єдиний вид шершнів, розповсюджених на Україні.

Звичайний шершень відносно не агресивний, на відміну від ос. Покуси людини шершнями можуть відбутись головним чином якщо стривожити гніздо. Також шершень застосовує жало для самооборони (причому звичайно він сам тікає від небезпеки і застосовує жало тільки якщо його спіймають). Покуси шершня бувають болючі, як і покуси звичайних бджіл. При наявності алергії на бджолину отруту покуси небезпечні для життя людини.

Шершні не нападають на людей і тварин, якщо ті наблизяться до гнізда навіть менше 50 см. Комахи будують свої гнізда в найбезпечніших для них місцях - дуплах дерев. Період виплоду комах з личинок та масового вильоту триває протягом 10-15 діб, потім вони гинуть. Життєвий цикл шершня дуже короткий. Період вегетації окремо взятої статевозрілої комахи становить від трьох до п’яти днів. За цей період комахи встигають забезпечити умови для потомства, відкласти яйця і загинути. З личинок нові комахи виплодяться лише на наступний рік.

Часто шершні обирають собі житла в населених пунктах. Боротися хімічними засобами з цими комахами, особливо в межах населених пунктів, не рекомендовано, оскільки шкоди і ризику для здоров’я людей від застосування отрутохімікатів буде більше, ніж від самих комах.

В зв’язку зі страхом багатьох людей перед доволі великими розмірами та зовнішнім виглядом шершнів, їх гнізда часто знищують. Цей факт призводить до того, що чисельність шершня різко знизилась, і знаходиться на межі вимирання. До речі в Німеччині, Австрії, а також в інших країнах шершень європейський звичайний знаходиться під охороною з 1 січня 1987 року, їх знищення заборонене законом, а штраф за знищення гнізда шершнів в Німеччині складає до 50 000 євро.