UKR
Вівторок 16 Січня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


09.01.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

09.01.2018

Інформація про проведення конкурсу суб’єктів оціночної діяльності

Детальніше

09.01.2018

Інформація про проведення конкурсу суб’єктів оціночної діяльності

Детальніше

22.12.2017

Конкурс на визначення виконавця послуги з вивезення побутових відходів в м. Каховка

Детальніше

12.12.2017

До відома громадян, які постраждали від чорнобильської катастрофи!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні304
Вчора324
На цьому тижні628
Минулого тижня1697
У цьому місяці3476
Минулого місяця10152
За весь період288170
10.04.15

Не такий страшний шершень, як його малюють


Шершень європейський звичайний - єдиний вид шершнів, розповсюджених на Україні.

Звичайний шершень відносно не агресивний, на відміну від ос. Покуси людини шершнями можуть відбутись головним чином якщо стривожити гніздо. Також шершень застосовує жало для самооборони (причому звичайно він сам тікає від небезпеки і застосовує жало тільки якщо його спіймають). Покуси шершня бувають болючі, як і покуси звичайних бджіл. При наявності алергії на бджолину отруту покуси небезпечні для життя людини.

Шершні не нападають на людей і тварин, якщо ті наблизяться до гнізда навіть менше 50 см. Комахи будують свої гнізда в найбезпечніших для них місцях - дуплах дерев. Період виплоду комах з личинок та масового вильоту триває протягом 10-15 діб, потім вони гинуть. Життєвий цикл шершня дуже короткий. Період вегетації окремо взятої статевозрілої комахи становить від трьох до п’яти днів. За цей період комахи встигають забезпечити умови для потомства, відкласти яйця і загинути. З личинок нові комахи виплодяться лише на наступний рік.

Часто шершні обирають собі житла в населених пунктах. Боротися хімічними засобами з цими комахами, особливо в межах населених пунктів, не рекомендовано, оскільки шкоди і ризику для здоров’я людей від застосування отрутохімікатів буде більше, ніж від самих комах.

В зв’язку зі страхом багатьох людей перед доволі великими розмірами та зовнішнім виглядом шершнів, їх гнізда часто знищують. Цей факт призводить до того, що чисельність шершня різко знизилась, і знаходиться на межі вимирання. До речі в Німеччині, Австрії, а також в інших країнах шершень європейський звичайний знаходиться під охороною з 1 січня 1987 року, їх знищення заборонене законом, а штраф за знищення гнізда шершнів в Німеччині складає до 50 000 євро.