UKR
Четвер 18 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні567
Вчора993
На цьому тижні3125
Минулого тижня6462
У цьому місяці15985
Минулого місяця22206
За весь період447662
10.04.15

Не такий страшний шершень, як його малюють


Шершень європейський звичайний - єдиний вид шершнів, розповсюджених на Україні.

Звичайний шершень відносно не агресивний, на відміну від ос. Покуси людини шершнями можуть відбутись головним чином якщо стривожити гніздо. Також шершень застосовує жало для самооборони (причому звичайно він сам тікає від небезпеки і застосовує жало тільки якщо його спіймають). Покуси шершня бувають болючі, як і покуси звичайних бджіл. При наявності алергії на бджолину отруту покуси небезпечні для життя людини.

Шершні не нападають на людей і тварин, якщо ті наблизяться до гнізда навіть менше 50 см. Комахи будують свої гнізда в найбезпечніших для них місцях - дуплах дерев. Період виплоду комах з личинок та масового вильоту триває протягом 10-15 діб, потім вони гинуть. Життєвий цикл шершня дуже короткий. Період вегетації окремо взятої статевозрілої комахи становить від трьох до п’яти днів. За цей період комахи встигають забезпечити умови для потомства, відкласти яйця і загинути. З личинок нові комахи виплодяться лише на наступний рік.

Часто шершні обирають собі житла в населених пунктах. Боротися хімічними засобами з цими комахами, особливо в межах населених пунктів, не рекомендовано, оскільки шкоди і ризику для здоров’я людей від застосування отрутохімікатів буде більше, ніж від самих комах.

В зв’язку зі страхом багатьох людей перед доволі великими розмірами та зовнішнім виглядом шершнів, їх гнізда часто знищують. Цей факт призводить до того, що чисельність шершня різко знизилась, і знаходиться на межі вимирання. До речі в Німеччині, Австрії, а також в інших країнах шершень європейський звичайний знаходиться під охороною з 1 січня 1987 року, їх знищення заборонене законом, а штраф за знищення гнізда шершнів в Німеччині складає до 50 000 євро.