UKR
П'ятниця 20 Квітня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


19.04.2018

Оголошується конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу)

Детальніше

16.04.2018

18 квітня 2018 року о 15.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

22.03.2018

Розроблено проект інвестиційної програми КВУ «Каховський водоканал» на 2018 рік.

 

Детальніше

12.03.2018

Центр надання адміністративних послуг Каховської міської ради повідомляє

Детальніше

06.03.2018

15 березня 2018 року о 14.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні343
Вчора594
На цьому тижні2564
Минулого тижня4171
У цьому місяці8823
Минулого місяця8444
За весь період317106
14.09.15

На Громадській раді обговорили питання перейменування вулиць міста


У зв’язку з введенням в дію Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", питання декомунізації розглядали і на засіданні Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради, яке відбулося 9 вересня 2015 року. Так заступник міського голови Віталій Чернявський доповів, що розпорядженням міського голови від 04.06.2015 № 97-р затверджено склад комісії по реалізації положень Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки". Комісію очолив міський голова Олександр Карасевич і до її складу увійшло ще 24 представника відділів та управлінь, пов’язаних з реалізацією цього Закону, депутатського корпусу міста, істориків та краєзнавців, представників громадського руху. Також сформовано робочу експертну групу фахівців (істориків та краєзнавців), яка мала визначити орієнтовний перелік вулиць та площ, які підпадають під дію цього закону, їх попередні історичні назви та запропонувати нові назви.
Робоча експертна група працювала більше місяця. По кількості вулиць варто відзначити, що це 15 вулиць, назви яких потрапляють під дію Закону та мають прямі вказівки на них від Інституту національної пам’яті України, та до десяти вулиць, на які немає прямих вказівок у Законі, то ж їх долю (перейменовувать чи ні) вирішить експертна група, комісія та громадськість. Для представників робочої експертної групи було важливо не лише встановити історичні назви, а й запропонувати нові: такі, щоб вони підкреслювали Каховку як легендарне та унікальне місто зі своєю історією, яке не лише бачило, а й виплекало діячів культури Всеукраїнського рівня. Вулиці центральної (історичної) частини міста нерозривно пов’язані з іменами засновників Каховки, благодійників та меценатів Овсяннико-Куликовських та Панкеєвих. Саме в цій частині міста збереглися архітектурні споруди, побудовані у сер.ХVІІІ - поч. ХІХ ст. Вулиці, розташовані в історичному районі "Щемилівка" та західній частині міста (м/р Свєтлово) також мають свою історію. Історичний район "Слобідка" та східна частина міста пов’язані з обороною Каховки, опором та вигнанням нацистських окупантів з Каховки. То ж незабаром ці пропозиції та пропозиції від громадських організацій будуть розглянуті на комісії та винесені на широке громадське обговорення, по завершенні якого, сподіваємося, у Каховці постануть історичні назви вулиць, які були втрачені в радянську добу, а також вулиці відомих українських діячів культури та мистецтв (О.Гончара, О.Довженка, Ф.Гаєнко, І.Жука, М.Куліша та ін.), захисників та визволителів міста від фашистських окупантів (Г.Сафонова, Ф.Бобракова, Г.Захарова, В.Хоменка), козацького гетьмана Б.Ружинського та кошового отамана І.Сірка, та інші, пов’язані з нашою історією та сьогоденням.
Також Громадській раді було запропоновано надати і свої пропозиції щодо перейменування. Більшість членів ради виступило за обов’язкове розмежування історії та політичних амбіцій і наголосили на тому, що питаннями визволення міста від фашистських загарбників, розбудови міста та праці на благо громади не варто спекулювати.
Незабаром, після засідання комісії з декомунізації, на сторінках міських газет буде опубліковано повний перелік вулиць та пропозицій по їх назвах, чим розпочато громадське обговорення.