UKR
Понеділок 15 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

18.09.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

18.09.2018

25 вересня 2018 року о 15.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні569
Вчора741
На цьому тижні569
Минулого тижня6462
У цьому місяці13429
Минулого місяця22206
За весь період445106
11.06.15

Каховська ОДПІ інформує


Громадяни, які провадять незалежну професійну діяльність, до 30 квітня повинні подати звіти
Граничний термін подання Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, особами, які провадять незалежну професійну діяльність за 2014 рік - 30 квітня 2015 року.
Форма звіту подається відповідно до Додатку 5 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів України від 09.09.2013 року № 454.
Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, самі за себе формують та подають до контролюючих органів звіт, один раз на рік, до 1 травня року, наступного за звітним періодом.
Якщо останній день строку подання звіту припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем подання звіту вважається перший після нього робочий день. При цьому сплатити єдиний внесок такі платники зобов’язані до 1 травня 2015 року, відповідно граничний строк сплати єдиного внеску - 30 квітня 2015 року.
Нагадуємо, незалежна професійна діяльність - це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльності лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятою релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує працю не більше як чотирьох фізичних осіб (пп.14.1.226 ст. 14 Податкового Кодексу).
Крім того, фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2014 року до 1 травня 2015 року.
Податкова декларація заповнюється на підставі даних Книги обліку доходів і витрат, де зазначаються назва та код виду діяльності згідно з КВЕД, від здійснення якого одержано дохід, сума одержаного доходу, вартість документального підтвердження витрат, пов’язаних з провадженням діяльності, сума чистого оподаткованого доходу.

Заява постачальника про відмову надати податкову накладну не дає права на формування податкового кредиту Каховська ОДПІ нагадує, що заява постачальника про відмову надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних), додаток 8 до декларації з ПДВ, не дає права на включення сум ПДВ до податкового кредиту.
Законом України від 28.12.2014 № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" внесено зміни до п.201.10 ст.201 ПКУ,в абзаці 16 слова "яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту" виключено.
Про особливості використання РРО запитували під час «гарячої лінії» платники Каховщини.

На запитання платників податків під час проведення чергового сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала заступник начальника Каховської ОДПІ Яремчук Людмила Сергіївна.
Чи дозволяється проводити розрахунки без РРО фізичним особам - платникам єдиного податку?
Пунктом 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України визначено, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібно роздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій. При цьому зазначені вимоги Податкового кодексу України набирають чинності для платників єдиного податку третьої групи - з 01.07.15 (для платників єдиного податку другої групи - з 01.01.16). Всі інші групи платників єдиного податку повинні використовувати РРО при проведенні розрахунків за готівку.
Чи треба використовувати РРО при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань?
Відповідно до п.10 ст.9 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95 - ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями суб’єкти господарювання мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати. Ця норма закону застосовується за умови, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу при відсутності продажу алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів.
Чи застосовують РРО при реалізації продукції власного виробництва?
Відповідно до п.1 ст.9 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95 - ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.
До продукції власного виробництва відноситься продукція, яка виробляється та реалізується самим підприємством в єдиному технологічному процесі з використанням власної або найманої робочої сили.
Чи мають право суб’єкти господарювання з 1 січня 2015 року використовувати РРО, які створюють контрольну стрічку виключно в друкованому вигляді?
Користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.15 електронних контрольно - касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Спрощенці на третій групі подають декларацію не пізніше 12 травня
Декларація платника єдиного податку за 1 квартал 2015 року подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року №1688 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 7 листопада 2012 року №1159). Про це нагадують в Каховській ОДПІ.
У зв’язку зі зміною з 1 січня 2015 року розміру ставок єдиного податку для платників спрощеної системи 3 групи, підприємці при заповненні декларації зазначають дохід, що оподатковується за ставкою 2 або 4 відсотки, у рядках, в яких передбачено відображення доходу за ставкою 3 або 5 відсотків відповідно. Аналогічно зазначається і сума податку.
Граничним терміном подання декларації платника єдиного податку за I квартал 2015 року є 12 травня. Граничний термін сплати податкових зобов’язань за результатами I кварталу - 20 травня.
Також зазначимо, що з 1 липня 2015 року для платників єдиного податку третьої групи використання РРО є обов’язковим. Виняток складають ті, які здійснюють діяльність на ринках, а також при продажі товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі.

Розрахунок суми акцизного податку та податку на додану вартість з роздрібного продажу нафтопродуктів

Базою оподаткування акцизного податку є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі (пп.214.1.4 ПКУ).
Для підакцизних товарів, реалізованих суб‘єктами господарювання шляхом роздрібної торгівлі, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (з податком на додану вартість) у розмірі 5 відсотків (пп. 215.3.10 ПКУ). А у разі неприйняття такого рішення цей податок справляється із застосуванням мінімальних ставок.
Отже, незалежно від наявності прийнятих місцевими радами рішень, Податковим кодексом передбачена єдина ставка податку - 5 відсотків.
Сума податкового зобов’язання з акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (ПЗа) становитиме:
ПЗа = ФРЦ: 105 х 5, де
ФРЦ - фактична роздрібна ціна, за якою реалізують нафтопродукти.
Сума податкового зобов’язання з податку на додану вартість (ПЗпдв) складатиме:
ПЗпдв = (ФРЦ - Пза): 120 х 20.
Відповідне роз‘яснення надано листом ДФС України від 18.03.2015 року №9132/7/99-99-19-03-03-17 «Щодо практичного застосування положень Кодексу».


Про відсутність об’єкта обчислення екологічного податку повідомте до 12 травня

До уваги суб’єктів господарювання, які минулого року були платниками екологічного податку, але з початку звітного року не планують здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин чи розміщення відходів. Такі СГ повинні скласти заяву довільної форми про відсутність у них у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку та повідомити про це відповідні податкові органи за місцем розташування джерел забруднення.
Вказана заява подається не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за І квартал звітного року, тобто не пізніше 12 травня 2015 року. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до статті 250 Податкового кодексу України.

Про іноземні доходи, які треба задекларувати платникам
Якщо громадянин України шляхом тимчасової роботи за кордоном чи в інший спосіб отримує іноземні доходи, то сума таких доходів включається до його загального річного оподатковуваного доходу. У такому випадку громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію за наслідками звітного року та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставками 15 чи 17% (за 2014 рік).
Варто відмітити, що платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Сплачені суми зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні. Це можливо за умови, що таке зменшення передбачено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України. Суму зменшення платник визначає за зазначеними підставами у річній податковій декларації. Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний одержати довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти цей податок. Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні.
Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.
Порядок оподаткування іноземних доходів встановлений пунктом 170.11 статті 170 Податкового кодексу України.
Нагадуємо, що кампанія декларування доходів громадянами, отриманих у минулому році, розпочалася 1 січня 2015 року та вже добігає кінця. Так, платники податку на доходи фізичних осіб можуть подати декларацію до 1 травня року, що настає за звітним. Тобто останній день подання декларації у цьому році - 30 квітня. Однак громадяни, які бажають отримати податкову знижку, можуть скористатися таким правом протягом всього року.

Чи передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи

Відповідно до статті 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 року №8073-Х неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку).
Згідно з пунктом 5 підрозділу 1 Розділу ХХ Податкового кодексу України, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктами 169.1.1 пунктом 169.1 статті 169 розділу IV Податкового кодексу України для відповідного року.

Від продажу алкоголю та цигарок Каховщина отримала більше 200 тисяч гривень.

За січень-липень поточного року фахівцями Центру обслуговування платників Каховської ОДПІ видано 48 ліцензії, з яких 26 - ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та 22 - ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами. До бюджету надійшло 236,1 тис. грн. плати за ліцензії. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 8,5 тис. грн. Зазначив в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко
Нагадаємо, що статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено відповідальність суб’єктів господарювання, які продають алкоголь чи тютюн особам, що не досягли 18-річного віку. До таких суб’єктів застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у сумі 6800 гривень.
Окрім фінансової відповідальності, суб’єкта господарювання за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім чекає анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.


Відповідальність за порушення трудового законодавства

Статтею 265 Кодексу законів про працю України передбачена відповідальність за порушення трудового законодавства. Зокрема, з 1 січня 2015-го за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (чи контракту) підприємцям загрожує штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного неоформленого працівника: з 1 січня по 30 листопада - 36540 грн. (1218 грн. х 30), а з грудня - 41340 грн. (1378 грн. х 30)).
Окрім того, відповідно ст.41 КпАП фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (чи контракту) тягне за собою накладення адмінштрафу на фізичних осіб - підприємців, котрі використовують найману працю, - від 500 до 1000 н.м.д.г. (від 8500 до 17000 грн.). Повторне протягом року вчинення такого порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, загрожує штраф у розмірі від 1000 до 2000 н.м.д.г. (від 17000 до 34000 грн.).

Сільськогосподарські товаровиробники Каховщини сплатили більше 1 мільйон гривень податку.

За три місяці 2015 року від платників єдиного податку ІV групи Каховського краю надійшло 1,3 млн. грн. сільськогосподарського податку. В порівнянні з надходженнями фіксованого сільськогосподарського податку, що сплачувався в 2014 році, цьогорічні надходження зросли на 1,1 млн. грн. Про це зазначає в.о. Начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.
За словами посадовця, внесені зміни до Податкового кодексу України щодо реформування спрощеної системи оподаткування, забезпечили стабільне зростання надходжень єдиного податку від платників 4 групи. На сьогодні, на обліку в Каховській ОДПІ знаходиться 154 сільськогосподарських підприємств, зареєстрованих платниками єдиного податку.
Нагадаємо, що до четвертої групи відносяться сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків. До 2015 року такі платники сплачували фіксований сільськогосподарський податок).

Заступник начальника Каховської ОДПІ Л.С. Яремчук