UKR
Понеділок 15 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

18.09.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

18.09.2018

25 вересня 2018 року о 15.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні559
Вчора741
На цьому тижні559
Минулого тижня6462
У цьому місяці13419
Минулого місяця22206
За весь період445096
25.06.15

Каховська ОДПІ повідомляє 25.06.2015


Каховському міському голові
Карасевичу О.П.

Голові Каховської РДА
Салтикову В.М..

Розпоряднику сайта
"Каховские новости" .


Каховська ОДПІ звертається до Вас з проханням розмістити на сайті наступну інформацію:

За не відображення у фіскальному чеку 5% акцизного збору передбачена відповідальність

Відповідно до п.п. 3.5 розд. 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом № 614, рядок 9 розрахункового документа (назва податку, літерне позначення ставки податку, ставка податку у відсотках, сума податку) може повторюватися відповідно до кількості податкових груп, тобто не менше 6.
Таким чином, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатись у фіскальному чеку як окрема податкова група.
Згідно із п. 2.1 розд. 2 Положення № 614, у разі відсутності хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери призначення, документ не є розрахунковим.
До суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:
- вчинене вперше - 1 гривня;
- вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону, товарів (послуг);
- за кожне наступне вчинене порушення - у п’ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
Також, за порушення вимог Закону посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х до осіб, які здійснюють розрахункові операції з порушенням встановленого Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» порядку проведення розрахунків, застосовується штраф в розмірі від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб - від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вартість придбаних основних засобів до витрат підприємця не включається

Підприємці не ведуть бухгалтерський облік. Норми Закону України від «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV (далі - Закон про бухоблік) вимагають цього лише від підприємств. Також підприємці не можуть обліковувати основні засоби на балансі, визначати їх первісну й залишкову вартості та частку їх використання саме у господарській діяльності.
Водночас, положення статті 177 Податкового кодексу України зобов’язують підприємців вести книгу обліку доходів і витрат, форму якої затверджено наказом МДЗ від 16.09.2013 № 481.
Отже, оскільки для підприємців законодавством не передбачено ведення балансового обліку нерухомого або рухомого майна із метою документального підтвердження результатів господарської діяльності, то підприємці не можуть включати до складу витрат та податкового кредиту з ПДВ суми, сплачені у зв’язку із придбанням (спорудженням) та утриманням основних засобів.
На якій системі оподаткування може перебувати фізична особа - підприємець, що здійснює реалізацію пива з 1 липня 2015 року?

Відповідно до абз.3 п.291.5.1 ст.291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої групи фізичні особи - підприємці, що здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів за виключенням фізичних осіб - підприємців, що здійснюють діяльність з роздрібного продажу пива та столових вин.
Крім того, пунктом 216.9 ст.216 ПКУ визначено дату виникнення податкових зобов’язань при реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, а саме дата надходження коштів за проданий товар.
З врахуванням наведеного фізичні особи - підприємці, які здійснюють торгівлю пивом, можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування за умови дотримання вимог ст.291 ПКУ
Чи є можливість реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН після 15 денного терміну?

Податкові накладні, складені за операціями, здійсненими після 01.02.2015, можуть бути зареєстровані в ЄРПН після закінчення 15-денного терміну реєстрації із одночасним застосуванням штрафів, визначених пунктом 120¹.1 статті 120¹ Кодексу, але не пізніше 180 днів з дати їх складання. Штрафи за порушення платниками податку термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН застосовуватимуться у таких розмірах:
20 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до них в ЄРПН застосовуються у разі, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування до них підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість.
Штраф, передбачений пунктом 120¹.1 статті 120¹Кодексу (у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, за порушення терміну реєстрації податкових накладних/розрахунках коригування в ЄРПН до 15 днів), не застосовуватиметься у період з 1 січня по 30 червня 2015 року.
Тобто, якщо податкова накладна/розрахунок коригування зареєстровані протягом 30 календарних днів з дати їх складання, то з 01.02.2015 по 01.07.2015 штраф, передбачений пунктом 120¹.1 статті 120¹ Кодексу (у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування), не застосовується.

Як повернути на поточний рахунок кошти, які помилково перерахували на електронний ПДВ-рахунок?

У разі якщо на дату подання декларації з ПДВ сума коштів на електронному ПДВ-рахунку перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, платник податку має право подати у складі такої декларації відповідну заяву (Додаток 4). Згідно із заявою, помилково та/або надміру перераховані кошти підлягають перерахуванню на поточний рахунок платника податку в сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу із ПДВ і суму узгоджених податкових зобов’язань із ПДВ.
Після того, щоб перерахувати кошти платнику податку, ДФС надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначає найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, суму податку, що підлягає перерахуванню до бюджету чи на поточний рахунок платника податку, і реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку Заяви).
Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, установленого ПКУ для самостійної сплати платником ПДВ сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.
Зветраємо увагу, що Додаток 4 дозволено подавати лише до декларації 0110.
Щодо складання податкових накладних у разі використання двох і більше апаратів РРО

Каховська ОДПІ інформує, що платник ПДВ, який здійснює операції з постачання товарів кінцевому споживачу з використан­ням двох і більше касових апаратів, самостійно може прийняти рішення щодо складання податкових накладних за такими операціями у такий спосіб:
-                  складати окрему податкову накладну за щоденними підсумками операцій з постачання товарів, здійснених через окремий касовий апарат, в якій обсяг по­стачання та сума ПДВ повинні відповідати фактичній сумі виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у Z-звіті такого касового апарату;
-                  складати одну податкову накладну за щоденними підсумками операцій з постачання товарів, здійснених через усі касові апарати платника (в тому числі через ті, що знаходяться в філіях чи структур­них підрозділах).
Обсяг постачання та сума ПДВ, зазначені в такій податковій накладній, повин­ні відповідати загальній сумі виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у Z-звітах всіх касових апаратів підприємства.
Додатково повідомляємо, що норму роз’яснено листом ДФС України від 03.03.15 № 4436/6/99-99-19-03-02-15.
Від продажу алкоголю та цигарок Каховщина отримала майже 350 тис. гривень

У січні-травні 2015 року суб’єкти господарювання, які придбали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, перерахували до бюджету 346,8 тис. грн. плати за ліцензії, що становить 119,6%, або на 56,8 тис. грн. більше планових показників.
Каховська ОДПІ нагадує платникам, які торгують пивом, що з 1 липня цього року здійснення такої діяльності можливе лише за наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та застосування належним чином зареєстрованих та опломбованих реєстраторів розрахункових операцій.
Для отримання детальної інформації можна звертатися телефоном (05536) 4-00-50, або в каб. №10 Центру обслуговування платників Каховської ОДПІ за адресою: м. Каховка, вул. Кірова,13.
Прийняли на роботу працівника - повідомте податкову

Каховська ОДПІ звертає увагу роботодавців, що згідно змін, внесених до статті 24 Кодексу законів про працю, з 1 січня 2015 року допуск працівника до роботи здійснюється після укладення з ним трудового договору та повідомлення органу Державної фіскальної служби про прийняття такого працівника на роботу.
До офіційного затвердження порядку обліку найманих працівників, повідомленням податкового органу про укладення або розірвання трудового договору з найманим працівником вважається заповнення таблиці 5 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Таблиця 5 додатку 4 до Порядку подається у складі обов’язкової звітності за календарний місяць до територіальних органів фіскальної служби за основним місцем обліку платника з зазначенням  трудових відносин з прийнятими працівниками. При цьому окремо при кожному прийнятті працівника на роботу, титульний аркуш з таблицею 5 додатка 4 до Порядку не подається.
За відпрацьований повний місяць нарахована зарплата не повинна бути нижча за мінімальну.

   Порядок виплати заробітної плати регулює Закон України від 24.03.1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» із внесеними змінами і доповненнями, згідно якого мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якої не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).
   Згідно статті 24 цього Закону та статті 115 Кодексу Законів про Працю заробітна плата працівникам повинна виплачуватись не рідше двох разів на місяць. Строки виплати встановлюються колективним договором або наказом роботодавця (при відсутності договору). Проміжок часу між датами розрахунків з працівниками не може перевищувати 16 днів. Розмір авансу (заробітної плати за першу половину місяця) оговорюється колективним договором, але не може бути меншим, ніж оплата за фактично відпрацьований до дня виплати час. Крім того, повний розрахунок з працівником повинен відбутися не пізніше ніж через сім днів після закінчення розрахункового періоду.
  Тобто, якщо працівник відпрацював повний місяць, працедавець зобов’язаний нарахувати заробітну плату не нижче за мінімальну.
   Нагадаємо, на 2015 рік Законом України від 28.12.2014 р. №80-VIII «Про державний бюджет України»  розмір мінімальної заробітної плати встановлено:  з 1 січня -1218 грн., з 1 грудня - 1378 грн.
Понижуючий коефіцієнт для зменшення розміру єдиного внеску.
Законом України від 02 березня 2015 року № 219-VIII «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)», передбачено більш лояльні умови понижуючої ставки єдиного внеску, який набрав чинності 13 березня 2015 року.
Платники єдиного внеску при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами можуть застосовувати розмір єдиного внеску з урахуванням понижуючого коефіцієнта, якщо виконуються одночасно такі умови:
- база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
- після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
- кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 % середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.
Коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно. Якщо в результаті розрахунку коефіцієнта його значення складає менше ніж 0,4, то платник застосовує коефіцієнт 0,4.
Коефіцієнт застосовується в тому числі при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи, тобто нарахована заробітна плата (дохід) сумісникам також включається для розрахунків понижуючого коефіцієнта.
При розрахунку понижуючого коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску, поданої відповідно до вимог Закону № 2464.
З огляду на те, що Закон № 219 набрав чинності з 13 березня 2015 року, застосовувати понижуючий коефіцієнт за новими правилами можна при нарахуванні заробітної плати (доходів) за весь березень 2015 року.


Каховщина на соціальний захист сплата майже 70 млн грн.

За п’ять місяців 2015 року платники Каховського краю перерахували 69,8 мільйонів гривень ЄСВ, що на 4,3 млн. грн більше ніж в тому році . Про це повідомив в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.
Керівник інспекції зазначив, що 30 квітня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, яким затверджено порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Порядком затверджено нову форму звітності з єдиного внеску, порядок формування та строки подання зазначеного звіту до фіскальних органів.

 
Заступник начальника Каховської ОДПІ                   Л.С. Яремчук

 

Моргулець 40050