UKR
Понеділок 22 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні721
Вчора843
На цьому тижні721
Минулого тижня6070
У цьому місяці19651
Минулого місяця22206
За весь період451328
30.07.15

Каховська ОДПІ інформує 30.07.2015


Відповідальність за роздрібний продаж пива без ліцензії

З 1 липня 2015 року всі суб’єкті господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю виключно пивом, повинні мати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Така діяльність повинна здійснюватися виключно у торговельних приміщеннях (будівлях), без обмеження торговельної площі, обладнаних відповідно до вимог законодавства з обов’язковим застосуванням касових апаратів.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, в тому числі пивом, без наявності ліцензії штраф становить 200 % вартості реалізованої продукції (пива), але не менше 10 тис. гривень.

 

Підприємців - спрощенців, котрі до 1 серпня укладуть договори на постачання РРО, органи ДФС не штрафуватимуть

Штрафні санкції у період з 1 липня 2015 року до 1 січня 2016 року не застосовуються до суб`єктів господарювання, які до 1 серпня 2015 року уклали договори на постачання РРО, включених до Держреєстру РРО і ввели в експлуатацію такі реєстратори до 1 січня 2016 року, - звертають увагу представників бізнесу у Каховській ОДПІ.
Фахівці ОДПІ особливо наголошують, що  проводити технічне обслуговування без порушення раніше здійсненого належним чином опломбування РРО, ремонтувати РРО закон дозволяє лише через центри сервісного обслуговування.
У випадку, якщо сервісна організація не забезпечила гарантійний ремонт касової техніки у 7-денний строк і не ввела в експлуатацію належним чином зареєстрованого на суб`єкта господарювання резервного РРО, до центрів сервісного обслуговування застосовуються фінансові санкції. Розмір штрафу за ігнорування  норми щодо введення в експлуатацію РРО - 5 мінімальних зарплат, встановлених законом на 1 січня податкового (звітного) року.
У своїй діяльності представники бізнесу повинні врахувати, що не підлягають виключенню з Держреєстру моделі РРО, що раніше пройшли первинну реєстрацію та використовуються суб`єктом господарювання, до закінчення строку їх служби. Строк між первинною реєстрацією РРО та датою їх виключення з Держреєстру не повинен бути меншим 7 років.
Нагадаємо, що ці законодавчі зміни передбачені Законом України від 01.07.2015 року № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій»  (опублікований у виданні «Голос України» від 23.07.15 р. № 131»).

 

Підприємці - фізичні особи з доходом менше 1 мільйона гривень РРО не застосовують

Платники єдиного податку першої групи, а також  другої та третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, в яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень, не зобов’язані застосовувати РРО.
Однак, у разі перевищення в календарному році обсягу  доходу понад 1000000 гривень, застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. В такому випадку застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
Нагадаємо, що ці законодавчі зміни передбачені Законом України від 01.07.2015 року № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій»  (опублікований у виданні «Голос України» від 23.07.15 р. № 131»).


Доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції не оподатковуються ПДФО

Доходи, що отримують громадяни від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на цих земельних ділянках, не декларуються і податок на доходи фізичних осіб не сплачується - повідомляють фахівці Каховської ОДПІ.
Такі  законодавчі вимоги і умови, яким повинен відповідати власник земельної ділянки, перелічено у підпункті 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 Податкового Кодексу України. Також цим пунктом встановлено, що до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються:
- доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:
- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує);
- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок а також розмір виділених (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.
Звертаємо увагу, що якщо розмір земельних ділянок, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.
Декларанти повинні до 1 серпня сплатити податки із задекларованих доходів.

Фахівці Каховська ОДПІ нагадують, що платники Каховщини, які подали декларації про майновий стан та доходи за 2014 рік, зобов’язані самостійно до 1 серпня сплатити суму податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, вказану в поданих податкових деклараціях.  
Нагадуємо, що згідно з  пунктом 179.7 статті 179 Податкового кодексу України - фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації про майновий стан та доходи. 
Платники Каховщини вже перерахували для армії понад 3,5 мільйонів гривень військового збору
За шість місяців 2015 року  від платників  податків Каховщини до  Державного бюджету надійшло 3,7 мільйонів гривень, в тому числі в червні 0,7 мільйонів гривень військового збору.
«Платники податків, Каховського краю добре  усвідомлюють, що кожна сплачена гривня з їх доходів,  буде спрямована на зміцнення обороноздатності нашої держави, захист її суверенітету, на утвердження очікуваного всіма громадянами нашої країни миру у східних регіонах. Зазначив в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.
Нагадуємо, ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.


Яким чином виправити помилку,якщо податкові зобов’язання сплачено на бюджетний рахунок, а не на рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ?

Для сплати податку на додану вартість до бюджету з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ необхідно перерахувати з власного рахунку на рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритий в Казначействі, суму коштів, що дорівнює сумі податкових зобов’язань, задекларованих ним до сплати в бюджет за відповідний звітний (податковий) період.
У разі виникнення у платника після такого перерахування сум помилково сплачених грошових зобов’язань їх повернення здійснюється виключно на підставі вимог ст. 43 Податкового кодексу України та Порядку взаємодії територіальних органів Міністерства доходів і зборів України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України, Міністерства фінансів України від 30.12.2013 № 882/1188, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 23.01.2014 за № 146/24923.

 

Який порядок відкриття/ закриття ПДВ-рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ?

 Після реєстрації особи платником ПДВ та присвоєння індивідуального податкового номера платника податку Державна фіскальна служба України  надсилає Казначейству інформацію щодо такого платника податку.  
В Казначействі зареєстрованому платнику податку відкривається ПДВ-рахунок. У день відкриття ПДВ-рахунку Казначейство направляє до ДФС повідомлення про відкриття рахунку відповідно до положень наказу Міністерства доходів і зборів України від 26.12.2013 № 853 «Про затвердження Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.01.2014 за № 121/24898
ДФС здійснює взяття ПДВ-рахунку на облік, направляє повідомлення про взяття на облік до Казначейства та повідомляє платника податку про реквізити його ПДВ-рахунку.При кожній повторній реєстрації платником ПДВ відкривається новий ПДВ-рахунок. Після анулювання реєстрації платника податку та завершення всіх розрахунків з бюджетом за відповідний період реєстрації платником ПДВ ДФС для закриття рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ надсилає Казначейству:
а) за наявності на ПДВ-рахунку залишку коштів - реєстр на списання коштів до бюджету та наступного дня після списання коштів - реєстр з інформацією про платника податку, реєстрацію платником ПДВ якому анульовано і ПДВ-рахунок якого необхідно закрити;
б) у разі відсутності на ПДВ-рахунку залишку коштів - реєстр з інформацією про платника податку, реєстрацію платником ПДВ якому анульовано і ПДВ-рахунок якого необхідно закрити.     Казначейство на підставі відповідних реєстрів податку перераховує кошти до бюджету, закриває ПДВ-рахунок та у день закриття повідомляє про це ДФС.
Цьогоріч більше 160 платників податків Каховщини розпочали свій бізнес

З початку року на Каховщині зареєстровано 164 нових суб’єктів господарювання (в т.ч. 17 - юридичних осіб та 147 фізичних осіб - підприємців). Про це повідомив виконувач обов’язків начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.
За словами посадовця, станом на 01.07.2015р. на обліку в Каховській ОДПІ перебуває ___ платників, з них: юридичних осіб - 1,131 та 3187 - фізичних осіб - підприємців.
Нагадуємо, що для спрощення умов ведення бізнесу зменшено до одного дня строк державної реєстрації юридичних осіб та взяття на облік в органах ДФС юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Платники ПДВ - порахуйте свою суму «овердрафту» !

На Каховщині з 1 липня 2015 року система електронного адміністрування ПДВ запрацювала в звичайному режимі. Реєстрація податкових накладних в ЄРПН здійснюється виключно на суму податку, обраховану за формулою (реєстраційною сумою).
Слід зазначити: з 01.07.2015 року реєстраційна суму платника ПДВ автоматично збільшується  на суму середньомісячного розміру податку, нарахованого та сплаченого по деклараціях за останні 12 звітних місяців («овердрафт»).
Для розрахунку «овердрафту» враховуються суми ПДВ, нараховані по деклараціях за звітні періоди червень 2014 року - травень 2015 року включно, які подані до 30.06.2015, а також по уточнених розрахунках, термін нарахування по яких припадає на період з 01.07.2014 по 30.06.2015.
Суми «овердрафту» 1-го числа кожного кварталу підлягають автоматичному перерахунку (наприклад, 1 жовтня 2015 року від суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (реєстраційної суми), віднімається сума «овердрафту», розрахована на 1 липня 2015 року, та додається сума «овердрафту», розрахована на 1 жовтня 2015 року).
Отже, при розрахунку «овердрафту» станом на 01.10.2015 будуть враховуватись нараховані до сплати суми податку протягом попередніх 12 місяців (декларації за звітні періоди вересень 2014 року - серпень 2015 року включно та уточнюючі розрахунки термін нарахування по яких припадає на період з 01.10.2014 по 30.09.2015).


Про сплату авансових внесків з податку на прибуток

Платники податку на прибуток підприємства, у яких дохід за 2014 рік дорівнює або перевищує 10 млн. грн. сплачують авансові внески з податку на прибуток у наступних розмірах:
- у січні-лютому 2015 року - у розмірі 1/12 суми податку на прибуток за 2013 рік;
-у березні-грудні 2015 року - у розмірі 1/12 податку на прибуток за 2014 рік;
- у січні-травні 2016 року - у розмірі 1/12 податку на прибуток за 2014 рік.
З червня 2016 року щомісячні авансові внески з податку на прибуток сплачуються якщо річний дохід від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку за 2015 рік дорівнює або перевищує 20 млн. грн. (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, інститутів спільного інвестування, неприбуткових організацій).
Дванадцятимісячний період починатиметься з червня і триватиме по травень наступного року.
Зазначений порядок передбачений п. 57-1 ст. 57 та п. 9 підр. 4 розд. ХХ Податкового кодексу України.

 

Заступник начальника Каховської ОДПІ     Л.С. Яремчук