UKR
Понеділок 22 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні804
Вчора843
На цьому тижні804
Минулого тижня6070
У цьому місяці19734
Минулого місяця22206
За весь період451411
29.10.15

Каховська ОДПІ інформує 29.10.2015


До місцевих бюджетів платники Каховської ОДПІ сплатили  більше 8 мільйонів гривень акцизного податку

Представники бізнесу  - платники 5-ти відсоткового акцизного податку з роздрібного продажу підакцизної продукції, які перебувають на обліку в Каховській ОДПІ, за підсумками дев’яти місяців цього року перерахували до місцевих скарбниць 8,1 млн. гривень цього податку. Зокрема, від платників акцизного податку Каховського відділення надійшло майже 6 млн. гривень, платники Великолепетиського відділення сплатили понад 1 млн. гривень, від платників Горностаївського відділення та Верхньорогачьцького відділення надійшло, відповідно,0,7 млн. гривень  та 0,4млн. гривень.
За словами в.о. начальника  Каховської ОДПІ  Віталія Суліменка, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів запроваджено з 1 січня цього року в рамках податкової децентралізації та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства. 
Нагадуємо, що платниками акцизного податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, товари, нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ, тощо.

Спадщина, отримана членом сім’ї першого ступеня споріднення, звільняється від оподаткування військовим збором

Дохід, отриманий від фізичної особи - резидента у вигляді спадщини (подарунка) платником податку - фізичною особою - резидентом, який є членом сім’ї першого ступеня споріднення, звільняється від оподаткування військовим збором - повідомляють фахівці Каховської ОДПІ.
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розділом ІV ПКУ (пп. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).
Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, визначено статтею 174 ПКУ.
Також повідомляємо, що відповідно до підпункту 174.2.1 пункту 174.2 статті 174 ПКУ за нульовою ставкою оподатковується вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення.
Варто зауважити, що згідно з підпункту 1.7 пункту 16¹ підрозділу 10 розділу XX ПКУ звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи, тобто не підлягають оподаткуванню або оподатковуються за нульовою ставкою.
                                                               Податкова соціальна пільга до заробітної плати державних службовців застосовується без подання заяв
Податкова соціальна пільга до заробітної плати державних службовців застосовується під час її нарахування без подання відповідних заяв, - повідомляють фахівці Каховської ОДПІ.
Така законодавча норма передбачена відповідно до підпункту 169.2.3 пункту 169.2 статті 169 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, але умовою її застосування є поданням підтверджуючих документів для встановлення розміру пільги.
Також  зазначимо, що будь-який платник  податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 100 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленому законом на  1 січня звітного податкового року.
Варто зауважити, що податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).
Додатково, у 2015 році  сума податкової соціальної пільги становить 609,00 грн.

                                                                                                                                   Платникам рентної плати
Каховська ОДПІ нагадує, що відповідно до пункту 250.1 статті 250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу.
29 вересня 2015 року набрала чинності нова форма Податкової декларації з рентної плати (Наказ МФУ від 17.08.15 №719 «Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати»).
Як зазначено в. пункті 46.6 статті 46 Кодексу до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
За новою формою, затвердженою Наказом №719, Податкова декларація з рентної плати буде подаватися за IV квартал ц.р. та наступні податкові періоди.
За ІІІ квартал ц.р. платники рентної плати залежно від об’єкта оподаткування звітуються за формами, затвердженими наказами ДПА України, а саме: форма №1011, №1018. Нагадуємо, що форми №1011 та 1018 передбачають базовий податковий (звітний) період  - календарний місяць.
Тому платникам рентної плати пропонується подати розрахунки за діючими формами №1011 та №1018 із зазначенням в рядку 1 «податковий період» цифри «9», що буде означати подання розрахунку за ІІІ квартал 2015 року із граничним строком подання  - 9 листопада 2015 року.
Форми №1403, №1404 передбачають базовий податковий (звітний) період - календарний квартал та подаються за звітний (податковий) період - три квартали 2015 року.

                                                                  До уваги платників податку на прибуток, які не отримали прибуток або отримали збиток!
Законом України від 17.07.2015 № 652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», яким п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України доповнено новим абзацом, а саме: «Платник податку, який за підсумками першого кварталу (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового року) не отримав прибуток або отримав збиток, має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового) року та не сплачувати авансові внески:
-                    за підсумками першого кварталу - з червня - грудня звітного (податкового року) року та січня - травня наступного звітного (податкового) року;
-                    за півріччя - з вересня - грудня звітного (податкового) року та січня - травня наступного звітного (податкового) року;
-                    за три квартали - з грудня звітного (податкового) року та січня -травня наступного звітного (податкового) року».
Звертаємо увагу платників податку на прибуток, що положення Закону №652 набрали чинності 13 серпня ц.р., а граничний термін подання декларації за півріччя 2015 року настав 9 серпня 2015 року, а тому платники податку на прибуток мають право скористатися вище вказаним правом у 2015 році лише за підсумками трьох кварталів 2015 року.
Враховуючи зазначене, платники податку на прибуток, які сплачують авансові внески за результатами 2014 року та за підсумками трьох кварталів 2015 року, не отримають прибуток або отримають збиток, матимуть право подати податкову декларацію за III  квартали 2015 року та припинити сплату авансових внесків з грудня 2015 по травень 2016 року.
Позиція щодо застосування вище вказаних норм викладена в листі ДФС України  від 21.10.2015 №38881/7/99-99-02-01-17 «Про подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку».

                               Чи зобов’язані платники єдиного податку другої і третьої груп, які здійснюють діяльність на ринку, застосовувати РРО?

При здійсненні  діяльності на ринку фізичні особи - підприємці платники єдиного податку другої та третьої груп, які перевищили обсяг доходу понад 1млн.грн., при проведенні  розрахункових операцій повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі-РРО)  відповідно до вимог Податкового кодексу.
Так, згідно з п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України РРО не застосовуються платниками єдиного податку:   
першої групи;     
другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1млн.грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1млн.грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

З 28.10.2015 набирає чинності у новій редакції стаття 5 Закону України «Про звернення громадян»
Згідно якої звернення може бути усним чи письмовим (електронне звернення). 
Отже громадянин може викласти своє звернення до ДФС через:
- засоби телефонного зв’язку контакт-центру ІДД ДФС за телефонним номером: (044) 284-00-07;
- використання мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку на поштову скриньку, яка розміщена на офіційному веб-порталі ДФС у розділі Головна>Діяльність>Звернення громадян>Реєстрація звернень;
- поштою або передати особисто чи через уповноважену особу до ДФС за адресою: 74800, м. Каховка, вул. Кірова, 13;
- особистий прийом керівництвом чи посадовими особами структурних підрозділів ДФС. 
Водночас повідомляємо, що у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Таким чином, електронне звернення, якщо воно надсилається без використання електронного цифрового підпису, повинно мати вигляд скан-копії та/або фото копії.
Також звертаємо увагу, що відповідно до ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. 

                                           Чи є платниками земельного податку власники квартир за земельні ділянки під багатоквартирними будинками?
Відповідно до ст.ст. 269, 270 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування - земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.
Власники земельних ділянок - це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно (п.п. 14.1.34 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Землекористувачі - це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди (п.п. 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Згідно зі ст. 42 Земельного кодексу України від 27 жовтня 2001 року № 2768-ІІІ зі змінами та доповненнями земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.
Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
З урахуванням викладеного, платниками земельного податку за земельні ділянки під багатоквартирними жилими будинками є особи, яким такі земельні ділянки відповідно норм Земельного кодексу України передаються у постійне користування або у власність: підприємства, установи і організації, що здійснюють управління цими будинками, а також об’єднання власників будинків.
Власники квартир (жилих приміщень) у багатоквартирних жилих будинках не є платниками земельного податку до бюджету за земельні ділянки під такими будинками.

                                                                  Каховська ОДПІ провела телефонну "гарячу лінію" на тему підприємницька діяльність
Нещодавно в приміщені Каховської ОДПІ було проведено «гарячу» телефонну лінію на тему «ПІДПРИЄМНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ». На запитання платників відповідала Заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування доходів і зборіав з фізичних осіб майнових податків та ЄСВ Т.В. Карнюшкіна. Пропонуємо Вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.

Фізична особа - підприємець зареєструвалася у ІІ кварталі 2015 р. і у тому самому кварталі подала заяву про перехід на спрощену систему оподаткування. Чи повинна така особа подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до дати реєстрації платником єдиного податку? 
Пунктом 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (далі - Податковий кодекс) установлено, що фізичні особи - підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, подають до контролюючого органу податкову декларацію за формою, затвердженою наказом Міндоходів України від 11.12.2013 р. № 793 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені для річного звітного податкового періоду, із зазначенням авансових платежів з податку на доходи.
Фізичні особи - підприємці, зареєстровані протягом року, в установленому законом порядку подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність. Уперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан і доходи станом на дату державної реєстрації підприємця.
Підпунктом 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу визначено, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Отже, у разі переходу на спрощену систему оподаткування новостворена фізична особа - підприємець у кварталі, в якому здійснено процедуру державної реєстрації як суб’єкта господарювання, має подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування.

                                                                                 Чи застосовують ФОП - платники єдиного податку при здійсненні діяльності РРО?
Згідно з п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу РРО не застосовуються платниками єдиного податку:
- першої групи;
- другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії реєстрації платником єдиного податку.

З 01.09.2015 р. підвищено розмір мінімальної заробітної плати з 1218  до 1378 грн. Чи потрібно ФОП - платнику єдиного податку другої групи перераховувати суму єдиного податку, сплачену авансовим внеском до кінця поточного звітного року?
Згідно з п. 93.1 ст. 93 Податкового кодексу ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі - мінімальна заробітна плата), і третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Так, п. 293.2 цієї статті зазначено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
- для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10% розміру мінімальної заробітної плати;
- для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20% розміру мінімальної заробітної плати.
Розміри мінімальної заробітної плати на 2015 р. затверджено Законом України від 28.12.2014 р. № 80-VIII «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (на 01.01.2015 р. - 1218 грн., з 01.09.2015 р. - 1378 грн.).
Статтею 295 Податкового кодексу встановлено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок у вигляді авансових внесків не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця, або можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Отже, платникам першої - другої груп єдиного податку у зв’язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати не потрібно перераховувати суму єдиного податку, яку було сплачено авансовим внеском до кінця поточного звітного року, оскільки сума єдиного податку за фіксованою ставкою, що підлягає сплаті до бюджету, розраховується від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, і не підлягає зміні протягом звітного року.

  ФОП - платник єдиного податку другої групи прийняла рішення відмовитися від спрощеної системи оподаткування і перейти на сплату інших податків і зборів з IV кварталу 2015 р. Які податкові декларації слід подати в цьому разі до органу ДФС?
Згідно з п. 296.2 ст. 296 Податкового кодексу платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, установлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ст. 295 цього Кодексу.
Платник єдиного податку може самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом, з першого числа місяця, що настає за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (пп. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 цього Кодексу). Така заява подається до контролюючого органу не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року).
Згідно з пп. 177.5.2 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу фізичні особи - підприємці, які перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему, мають подати податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому відбувся перехід на загальну систему оподаткування із зазначенням авансових платежів. Розрахунок та сплата авансових платежів здійснюються такими особами у строки, визначені пп. 177.5.1 цього пункту, що настануть у звітному податковому році.
Відповідно до п. 46.3 ст. 46 вищезазначеного Кодексу якщо згідно з правилами, визначеними цим Кодексом, податкова звітність з окремого податку складається наростаючим підсумком, податкова декларація за результатами останнього податкового періоду року прирівнюється до річної податкової декларації. У такому разі річна податкова декларація не подається.
Отже, якщо фізична особа - підприємець перейшла у IV кварталі звітного року зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему, то вона має подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси податкову декларацію про майновий стан і доходи за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу (пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу), яка прирівнюється до річної декларації, та податкову декларацію платника єдиного податку за річний податковий (звітний) період.

Чи необхідно фізичній особі подавати декларацію про майновий стан та доходи громадян для отримання довідки про відсутність заборгованості з податків?

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про звернення громадян» від 02 лютого 1996 року № 393/96-ВР із змінами та доповненнями громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.
Відповідно до п. 3 Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 567, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.10.2013 за № 1842/24374, довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів (далі - довідка), видається безоплатно на підставі заяви платника податків про видачу довідки. Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, що передбачає надання органом доходів і зборів довідки, та зазначенням найменування підприємства (установи, організації), до якого (якої) довідку буде подано платником податків.
За наявності у платника податків податкового боргу готується лист (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо видачі довідки.
Необхідність подання фізичною особою декларації про майновий стан та доходи громадян для отримання довідки визначається виходячи з обов’язку подання такої декларації відповідно до норм розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України.


Заступник начальника Каховської ОДПІ         Л.С. Яремчук

 

 

Моргулець 40050