UKR
Понеділок 22 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні804
Вчора843
На цьому тижні804
Минулого тижня6070
У цьому місяці19734
Минулого місяця22206
За весь період451411
30.09.16

Каховська ОДПІ інформує 29.09.2016


В податковій накладній можна зазначати назву торгівельної марки іноземною мовою.


Відповідно до пункту 4 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 року № 1307, податкова накладна заповнюється державною мовою.
При цьому, у разі неможливого перекладу з іноземної мови торгової марки або найменування товару на державну мову та з метою збереження ідентифікації такого товару в податковій накладній в графі 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця», допускається зазначати назву торгової марки та у вигляді абревіатури номенклатуру товару без перекладу його на державну мову.


Природні багатства Каховщини принесли до бюджету майже 160 тис. гривень.


За використання лісів, радіочастот, водних ресурсів, та надр Каховщина протягом січня-серпня 2016 року користувачами цих природних багатств було сплачено більше 159 тисяч гривень.
Як зазначав заступник начальника - начальник Каховського відділення Віталій Суліменко у загальній сумі надходжень за рентні платежі лідирує рентна плата за спеціальне водокористування майже 915 тис. грн., другою за розміром є рентна плату за користування надрами 660 тис. грн , третє місце займає рентна плата за користування радіочастотними ресурсами - більше 20 тис. грн., а лісові ресурси внесли до скарбниці більше 3 тисяч. гривень

Віталій Суліменко підкреслює, що податкові платежі за використання природних багатств є вагомим джерелом фінансування місцевого бюджету. Отож у своєчасній сплаті, так званих рентних платежів, у повноті обліку об’єктів оподаткування, мають бути зацікавлені, насамперед, у самих місцевих радах.
Про електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

Каховське відділення Новокаховської ОДПІ нагадує, що на офіційному веб-порталі ДФС України діє електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».
Цей сервіс надає можливість отримати інформацію про назву платника податків (у разі його пошуку за кодом ЄДРПОУ) та про перебування його на обліку в органах ДФС, а також перевірити надійність ділових партнерів, як фізичних так і юридичних осіб, у частині сумлінності сплати ними податків до бюджету, тобто наявності/відсутності податкового боргу.
Для цього достатньо знати код згідно з ЄДРПОУ - для юридичної особи (реєстраційний номер облікової картки платника податків - для фізичної особи), або точну назву партнера, ввести відому інформацію в одне з відповідних полів. За цією інформацією система здійснить пошук з баз даних, доступних для публічного використання, та повідомить про результати пошуку.
Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників у центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.


Як неприбутковій організації не втратити статус неприбутковості


Каховське відділення Новокаховської ОДПІ повідомляє, що з 16 липня цього року діє новий Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій. Порядком визначено алгоритм подання документів для включення до Реєстру.
Так, неприбуткова організація подає до органів державної фіскальної служби: реєстраційну заяву за формою 1-РН; копії установчих документів неприбуткової організації; для житлово-будівельних кооперативів - також  копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним кооперативом.
Подані документи розглядаються протягом 14 календарних днів з дня їх отримання. За результатами такого розгляду органами ДФС приймається рішення про: включення, повторне включення, відмову у включенні неприбуткової організації до Реєстру; виключення неприбуткової організації з Реєстру; зміну ознаки неприбутковості.
У разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації, внесення змін до її установчих документів до органів державної фіскальної служби подається реєстраційна заява з позначкою «зміни» з наданням копій документів.
Нагадуємо, неприбуткові організації до кінця 2016 року зобов’язані привести відповідно до вимог п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України свої установчі документи та подати їх на розгляд до органу ДФС з метою підтвердження статусу неприбутковості.


Підприємці - спрощенці сплачують єдиний внесок у розмірі не менше 319 грн. на місяць з травня по листопад 2016 року

 

З 1 травня по 30 листопада 2016 року підприємці, котрі працюють в умовах спрощеної системи оподаткування,  сплачують єдиний внесок в розмірі від 319 до 7975 гривень, - звертають увагу в Каховському відділенні Новокаховської ОДПІ.
Як відомо, цього року для  підприємців єдиного податку єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) нараховується  у розмірі 22%  на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Мінімальний страховий внесок - визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
З 01.05.2016 мінімальна заробітна плата - 1450 грн. Тобто, мінімальний страховий внесок на травень - листопад 2016 року становить 319 грн. за місяць (1450 грн.* 0,22). Максимальний розмір єдиного внеску  - 7975 гривень,
Право на звільнення від сплати єдиного внеску за себе мають фізичні особи - підприємці єдиного податку за умови, що вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують, відповідно до закону, пенсію або соціальну допомогу.
Таким чином, платниками - спрощенцями єдиний внесок сплачується незалежно від того, отримували вони дохід чи ні.

Пенсіонери за віком не сплачують земельний податок

Від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, - повідомляють в Каховському відділенню Новокаховської ОДПІ.
У відповідності до статті 281 Податкового кодексу України, звільнення від сплати податку поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:
-  для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.
Треба пам’ятати, що пільги не передбачені на земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).
 Фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв). В такому випадку фізична особа для отримання пільги має подати до фіскального органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення (за віком)).

Як прозвітувати про податок з орендної плати, яка нарахована на користь померлого орендодавця, а виплачується його спадкоємцям

Яким чином відображається у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб,  сум утриманого з них податку орендна плата, яка нарахована на користь померлого орендодавця - ФО,  а виплачується його спадкоємцям.
Згідно з п. 162.3 ст. 162 ПКУ у разі смерті платника податку (за відсутності податкових зобов’язань як нерезидента згідно з ПКУ) податок за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів. Відповідно до цього останнім податковим періодом вважається період, який закінчується днем, на який відповідно припадає смерть такого платника податку.
Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду (п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 ПКУ).
Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування (п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).
Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, зареєстровано у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 111/26556 (далі - Порядок).
Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку сума нарахованої орендної плати за договором оренди нерухомого майна відображається під ознакою доходу 106 «дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування)».
Сума орендної плати, яка нарахована на користь померлого орендодавця - фізичної особи відображається в податковому розрахунку ф. №1-ДФ із зазначенням його реєстраційного номера облікової картки.
Такий розрахунок подається за останній звітний період, на який припадає смерть фізичної особи.
Водночас, спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст. 1216  Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі - ЦКУ)) .
До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (ст. 1218 ЦКУ).
Якщо після смерті фізичної особи (орендодавця) податковий агент за договором оренди продовжує нарахування орендної плати до моменту звернення спадкоємців, то податковий агент не відображає відомості про нараховані суми орендної плати у податковому розрахунку ф. № 1-ДФ, оскільки відсутній суб’єкт, на користь якого проводиться таке нарахування.
Крім того, у податковому розрахунку ф. № - 1ДФ відображається сума орендної плати за договором оренди, яка нарахована податковим агентом - орендарем, у тому податковому періоді, в якому така сума фактично буде виплачена на користь спадкоємців, із відповідним оподаткуванням та зазначенням суми податку на доходи фізичних осіб, утриманого (перерахованого) до відповідного бюджету.
Одночасно, у випадку, якщо у договорі оренди земельного паю зазначено, що такий договір припиняється у випадку смерті орендодавця, то підстав продовжувати нарахування орендної плати за такий земельний пай орендар не має.

           
Нюанси оподаткування спадщини, отриманої від члена сім’ї не першого ступеня споріднення

 

Каховське відділення Новакаховської ОДПІ повідомляє, що порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи подарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регулюється ст. 174 Податкового кодексу України.
Відповідно до п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 цього кодексу - 5%.
Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину. Окрім цього, даний дохід є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.
Відповідальними за утримання та сплату військового збору до бюджету є особи, визначені ст. 171 Податкового кодексу України.
Відтак дохід, отриманий платником податку - фізичною особою-резидентом (спадкоємцем), який не є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, у результаті прийняття спадщини на підставі рішення суду, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%. При цьому спадкоємцю необхідно відобразити такий дохід у річній податковій декларації.