UKR
Понеділок 20 Листопада 2017 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


17.11.2017

Інформація про результати проведення конкурсу суб’єктів оціночної діяльності

Детальніше

15.11.2017

22 листопада 2017 року о 14.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

08.11.2017

Оголошується конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу)

Детальніше

12.10.2017

15 жовтня 2017 року о 13.00 в Каховській школі мистецтв відбудеться звіт міського голови про діяльність виконавчих органів ради з 01.11.2016 по 01.10.2017.

Детальніше

12.10.2017

14 жовтня 2017 року з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва, в місті:

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні37
Вчора151
На цьому тижні37
Минулого тижня1847
У цьому місяці4746
Минулого місяця6950
За весь період271783
27.10.16

Каховська ОДПІ інформує 27.10.2016


 

Чи може підприємство стати платником єдиного податку протягом звітного року?

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України (далі - ПКУ), може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл. 1 р. XIV ПКУ.

 

Неприбутковими вважаються підприємство, установа чи організація, які відповідають вимогам Податкового кодексу України

Вимоги щодо отримання статусу неприбутковості визначено у п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України. Для того, щоб бути включеним у Реєстр неприбуткових організацій України у 2017 році,  представникам таких структур на Каховщині варто внести відповідні зміни в установчі документи та подати їх копії до податкових інспекцій за місцем реєстрації.

 «Подання таких документів не варто відкладати на останні дні 2016 року, як це дозволяє закон,, оскільки їх аналіз та опрацювання фахівцями ДФС вимагає певного часу. Тому пропоную представникам громадських організацій протягом наступних кількох тижнів, при потребі, внести зміни в установчі документи та надати їх копії до податкових інспекцій», - зазначив заступник начальника - начальник Каховського відділення Новокаховської ОДПІ Віталій Суліменко.

В Каховському відділенню Новокаховської ОДПІ наголошують: у випадку ненадання документів, платники податків виключатимуться з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Нагадуємо, що неприбутковим підприємством, установою та організацією вважається підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам (п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України):

- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

- установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).  Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;

- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Разом з тим, обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Звертаємо увагу, що 13.08.2015 року набрав чинності Закон України № 652-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", яким змінено порядок оподаткування неприбуткових підприємств, установ та організацій.  

 

Сума дивідендів, нарахована на користь фізичної особи, є об’єктом оподаткування військовим збором


Дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб – резидентів (нерезидентів) включаються до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку, такий дохід підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Згідно з п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, а саме: фізичні особи – резиденти (нерезиденти), які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX      ПКУ).

Відповідно до п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування резидента (нерезидента) є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого згідно з п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 ПКУ включаються «пасивні доходи» (крім зазначених у п.п. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Під терміном «пасивні доходи» для цілей цього розділу слід розуміти, зокрема такі доходи, як дивіденди (п.п. 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 ПКУ).

Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розд. XX ПКУ (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).


Каховське відділення Новокаховської ОДП про право на податкову соціальну пільгу фізичної особи, яка працює не повний робочий день

Відповідно до пункту 169.1 статті 169 Кодексу платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, - інформують фахівці Каховського відділення Новокаховської ОДПІ.

У 2016 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 1930 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1378 грн. х 1,4), у 2014, 2015 роках – 1710 грн. (1218 грн. х 1,4).

Тобто, фізична особа, яка працює не повний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови, якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.


Як платник податків може самостійно виправити помилки, що містяться у раніше поданій ним звітності?

 

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 розд. ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ, платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених п. 50.2 ст. 50 ПКУ:

а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Пунктом 120.2 ст. 120 розд. ІІ ПКУ визначено, що при самостійному донарахуванні суми податкових зобов’язань інші штрафи, передбачені гл.11 розд. ІІ ПКУ, не застосовуються.

Пеня нараховується у день настання строку погашення податкового зобов’язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) (п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПКУ).

Пеня, визначена п.п. 129.1.2 п.129.1 ст. 129 ПКУ, нараховується із розрахунку 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження (п. 129.4 ст. 129 ПКУ).

При цьому з 01.09.2015 у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до ст. 50 ПКУ пеня, передбачена ст. 129 ПКУ, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ (п. 129.9 ст. 129 ПКУ).

 

Каховщина на соціальні потреби зібрала майже 87 мільйонів гривень

 

Як повідомив заступник начальника — начальник Каховського відділення Новокаховської ОДПІ Віталій Суліменко , за підсумками січня – вересня 2016 року до бюджету України направлено 86,7 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, тільки у вересні п.р. страхувальники Каховського краю сплатили 9,7 мільйонів гривень єдиного внеску.

Податківці нагадують, що з 1 січня 2016 року знижено навантаження на заробітну плату найманих працівників за рахунок скасування обов’язку утримання єдиного внеску з їхньої заробітної плати. Крім того, знижено навантаження і на фонд заробітної плати роботодавців – за рахунок зниження загальної ставки єдиного внеску з 41% (у середньому, залежно від класу ризику) до 22% від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць.

“Платникам (як роботодавцям, так і СПД – самозайнятим особам) слід пам’ятати, що у зв’язку зі збільшенням мінімального розміру заробітної плати до 1450 гривень з 1 травня 2016 року, зріс і щомісячний розмір мінімального страхового внеску, який становить 319 гривень (1450 грн. х 22%)”, - інформує Віталій Суліменко.

 

Заступник начальника — начальник

Каховського відділення

Новокаховської ОДПІ В.П. Суліменко