UKR
Понеділок 22 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні722
Вчора843
На цьому тижні722
Минулого тижня6070
У цьому місяці19652
Минулого місяця22206
За весь період451329
26.11.15

Каховська ОДПІ інформує 26.11.2015


На Каховщині власники дорогих авто сплатили до бюджету більше 290 тисяч гривень

Власниками дорогих авто – потенційних платників транспортного податку  в Каховському краї є 17платників. Ними до місцевої казни з початку 2015 року сплачено 292,5 тисяч гривень. Про це повідомив в.о.начальника інспекції Віталій Суліменко.

Посадовець нагадав, що в цьому році запроваджено новий транспортний податок, який є складовою частиною податку на майно. Платниками цього податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі, що використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль.

Фізичні особи сплачують платіж протягом 60 днів з  дня вручення податкового повідомлення - рішення. Юридичні особи  - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом. 

Місцевий бюджет Каховщини отримав майже 800 тис. грн. плати за ліцензії

За десять місяців 2015 року надходження до бюджету від плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами склали 777,7 тис. грн., на 40,2 тис.грн. більше ніж за такий період в минулому році.

Каховська ОДПІ нагадує, що з 1 липня 2015 року діє законодавчо визначена норма про віднесення пива до алкогольних напоїв, тому роздрібна торгівля пивом, в тому числі фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку другої та третьої груп, може здійснюватися  тільки за наявності  ліцензії.

Виправляємо помилку в повідомленні про прийняття на роботу

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист Міністерства соціальної політики України від 09.10.2015 р. N 1336/13/84-15 та в межах компетенції повідомляє.

Пунктом 2 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. N 413 "Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу" встановлено тип повідомлення:

• "початкове" - подання інформації про прийняття працівника на роботу;

• "скасовуюче" - подається у разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу.

У разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу подається повідомлення типу "скасовуюче" з помилковими даними і одночасно повідомлення типу "початкове" з правильними даними.

До Каховської ОДПІ завітали студенти

 

Днями до Каховської ОДПІ завітали студенти Каховського державного агротехнічного коледжу.

Студентам було влаштовано екскурсію приміщеннями інспекції, під час якої вони могли ознайомитись зі структурою ОДПІ, її функціями та особливостями роботи.

Також студенти завітали на екскурсію до Центру обслуговування платників (ЦОП), де ознайомилися з цілями, принципами, графіком роботи Центру.

В залі ЦОП студентів привітали працівники податкової інспекції, які з практичної точки зору розповіли молоді про роль сплати податків у наповненні казни держави та удосконалення системи обслуговування платників.

Фахівці Каховської ОДПІ добре усвідомлюють, що від того, які ідеали будуть донесені до молоді сьогодні, залежить добробут країни завтра. Тому і надають важливого значення роботі з молоддю, починаючи пояснювати важливість своєчасної та повної сплати податків

Пільги для фізичних осіб при сплаті земельного податку

Відповідно до положень Податкового кодексу України платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, - інформує Каховська ОДПІ

Кодексом визначено категорії громадян, які звільняються від сплати податку, зокрема:

- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для даних категорій громадян, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Відтак, якщо фізична особа відноситься до категорій осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та використовує земельну ділянку за кожним видом використання в межах визначених граничних норм, то їй надано право на звільнення від сплати земельного податку.

Відсотки по кредиту не включаються у витрати підприємця на загальній системі оподаткування

Суми коштів, сплачені фізичною особою на загальній системі оподаткування на користь банку за надані послуги з розрахунково-касового обслуговування, пов’язані із здійсненням господарської діяльності (відкриття, закриття, переоформлення рахунків, відкритих безпосередньо на фізичну особу - підприємця, надання виписок з рахунків і т. п.), включаються до складу витрат такого підприємця.

 Про це Державна фіскальна служба України нагадала в листі від 28.10.2015 р. № 1061/Г/99-99-17-02-02-14.

 При цьому для фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування не передбачено включення до складу витрат суми сплачених відсотків, нарахованих за користування кредитними коштами, незалежно від того, що кредит виходив для здійснення підприємницької діяльності.

Як зареєструвати податкову накладну, якщо п’ятнадцятий день припадає на святковий або вихідний

Чи має право платник ПДВ зареєструвати податкову накладну в ЕРПН пізніше за п’ятнадцятий календарний день, що йде за днем її виписки, якщо п’ятнадцятий день доводиться на святковий або вихідний день?

 Нагадуємо, що внесення відомостей, що містяться в податковій накладній і/або розрахунку коригування, в ЕРПН здійснюється шляхом представлення впродовж операційного дня вказаних документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису і внесення відповідних відомостей в ЕРПН.

Операційний день триває з 0 до 23-ї години.

Отже, реєстрація податкових накладних в ЕРПН здійснюється платником ПДВ не пізніше за п’ятнадцять календарних днів, що йдуть за датою їх складання. Терміни реєстрації податкових накладних в ЕРПН, якщо п’ятнадцятий день, що йде за днем їх виписки, доводиться на святковий або вихідний день, не переносяться.

Крім того, нагадуємо про ст. 120-1 ПКУ, якою встановлений штраф за порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування.

Платник єдиного податку – юридична особа не сплачує земельний податок, якщо земельна ділянка використовується для здійснення господарської діяльності

Юридична особа – платник єдиного податку  не є платником земельного податку за земельну ділянку під нежилим приміщенням (його частиною) за умови, що така земельна ділянка цим платником використовується виключно для здійснення господарської діяльності.

Така норма передбачена пп.4 п.297.1 ст.297 Податкового кодексу України.

Зокрема, законодавець передбачив, що платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку). Однак, ця норма не поширюється на земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності.

Довідково: лист ДФС України від 30.09.15 № 20744/6/99-99-15-03-01-15 «Щодо сплати земельного податку юрособою – платником єдиного податку».

5-відсотковий акцизний податок обов’язково відображається у книзі обліку доходів та витрат

 

Сума акцизного податку в разі її включення до вартості проданих товарів відображається фізичною особою-підприємцем, яка застосовує загальну систему оподаткування, у книзі обліку доходів і витрат.

Облік доходів і витрат фізичні особи-підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, ведуть у Книзі обліку доходів і витрат. Форма та Порядок ведення затверджено наказом Міндоходів України від 16.09.2013 р. №481.

Так у графі 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності» відображається сума доходу та акцизного податку у разі її включення до вартості товарів, отриманих від здійснення господарської діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок, в касу платника податків та/або отримані готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п.6 Порядку №481). Однак не відображається в графах 5-8 «Витрати, пов’язані з господарською діяльністю».

Хто з «єдинників» звільнений від сплати ЄСВ?

Відповідно до законодавства платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, базою нарахування єдиного внеску є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Разом з тим є категорія «єдинників», які звільнені від сплати за себе єдиного внеску. Так, не сплачують єдиний внесок за себе ті платники єдиного податку, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Тобто, законодавство визначає лише дві умови звільнення платника від сплати єдиного внеску: наявність у особи статусу пенсіонера за віком або інваліда та факт отримання відповідно до закону пенсії або соціальної допомоги. Таким чином критерієм звільнення від сплати єдиного внеску разом із фактором отримання пенсії, у тому числі пенсії за віком на пільгових умовах, є наявність у особи, яка обрала спрощену систему оподаткування, статусу пенсіонера за віком, що встановлюється за відповідністю всім умовам, визначеним законом, зокрема досягнення певного віку, після якого вона має право на призначення відповідної пенсії. Отже, фізичні особи – підприємці, яким призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не є пенсіонерами за віком і повинні нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальних підставах.

Заступник начальника Каховської ОДПІ             Л.С. Яремчук

Моргулець

40050