UKR
Четвер 18 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні619
Вчора993
На цьому тижні3177
Минулого тижня6462
У цьому місяці16037
Минулого місяця22206
За весь період447714
25.02.16

Каховська ОДПІ інформує 25.02.2016


«Декларуємо доходи правильно» - тематика «круглого столу», що відбувся на Каховщині

Наразі в Каховській ОДПІ відбувся «круглий стіл» для платників податків на тему: «Декларування доходів громадян та правила заповнення декларації про майновий стан та доходи».

Заступник начальника Каховської ОДПІ Людмила Яремчук розпочала зустріч словами: «Процес декларування доходів громадян – один із елементів виховання та підвищення податкової культури, сумлінного ставлення громадян до сплати податків. Всеукраїнська кампанія "Декларування – 2016" розпочалася з 1 січня 2016 року та закінчується  3 травня 2016 року, тому не потрібно зволікати та приховувати доходи, а необхідно подати декларацію про майновий стан та доходи».

Начальник управління оподаткування фізичних осіб Антон Перемежко розповів присутнім про відмінності від попередніх років у декларуванні  2016 року. Так, у зв’язку з набранням чинності з 01.01.2015 року норми Закону України від  28 грудня 2014 року № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» фізичні особи за результатами 2015 року визначають податкові зобов’язання не тільки з податку на доходи фізичних осіб, а і з військового збору.

Крім того, з 01 січня 2016 року введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 року № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.10.2015 року за № 1298/27743.

Увагу присутніх було зосереджено на тому, що податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:

- особисто платником або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Також, були розглянуті питання щодо основних випадків подання податкової декларації про майновий стан і доходи, стосовно випадків, в яких декларація по майновий стан і доходи не подається та випадки, в яких платники податку звільнені від подання декларації, оподаткування доходів від двох та більше податкових агентів та повернення по податковому кредиту.

Наприкінці зустрічі були надані вичерпні відповіді на запитання присутніх та вручені відповідні листівки та  пам’ятки, щодо особливостей декларування доходів громадян.

До уваги платників акцизного податку!

Внесеними змінами до Податкового кодексу передбачено, що для пального, при виробництві якого в якості сировини використані інші оподатковувані підакцизні товари, сума податку до сплати зменшується на суму податку, розрахованого для такої сировини.

Сума податку щодо сировини, що підлягає відніманню, обчислюється із застосуванням ставок податку на таку сировину, чинних на дату реалізації пального. У разі якщо така сума перевищує суму податку з пального, виробленого з такої сировини, різниця платнику не відшкодовується.

Ці норми застосовуються під час функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального, що набирає чинності з 1 березня 2016 року.

Тимчасово, до 29 лютого 2016 року (включно), до запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального, передбачено наступний механізм для розрахунку акцизного податку при виробництві пального з використанням підакцизної сировини, з якої сплачено акцизний податок.

Для пального, у виробництві якого як сировина використані інші оподатковувані підакцизні товари, для зменшення суми податку до сплати за рахунок віднімання суми податку, сплаченого з такої сировини, платник податку має отримати від виробника або імпортера підакцизної сировини довідку про обсяг поставленої підакцизної сировини. Така довідка може бути складена в довільній формі, але обов’язково відображати дані про:

· найменування покупця (отримувача) підакцизної сировини,

· відповідні суми сплаченого акцизного податку,

· перелік податкових накладних з податку на додану вартість, оформлених на постачання такої сировини.

Довідка повинна бути підтверджена контролюючим органом за місцезнаходженням виробника або імпортера. Підтвердження відбувається протягом одного робочого дня після отримання від виробника або імпортера відповідної довідки.

Порядок заповнення додатка 2 до Податкової декларації з податку на додану вартість

Державна фіскальна служба України у листі від 22.02.2016 №6111/7/99-99-19-03-02-17 надала роз’яснення щодо порядку заповнення додатка 2 до Податкової декларації з податку на додану вартість «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2). Відповідно до статті 198 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями податковий кредит звітного періоду складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг.

У разі, якщо за результатами звітного (податкового) періоду податковий кредит платника перевищує його податкові зобов’язання, у платника формується від’ємне значення податку на додану вартість звітного (податкового) періоду, яке відповідно до пункту 200.4 статті 200 Кодексу може бути зараховане до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, відображається у Додатку 2, порядок заповнення і подання якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість».

Отже, для відображення сум ПДВ, за рахунок яких сформовано від’ємне значення звітного (податкового) періоду, у колонці 2 Додатка 2 слід зазначати індивідуальний податковий номер постачальника, у якого придбано товари/послуги, за рахунок яких сформовано від’ємне значення ПДВ.

Спрощенцями Каховщини сплачено до місцевих бюджетів більше 2 мільйонів гривень єдиного податку

За січень місяць поточного року суб’єкти господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування сплатили до місцевого бюджету 2,1 млн..гривень єдиного податку. Це на 0,3 млн.гривень більше аналогічного періоду минулого 2015 року. Про це повідомив в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.

Із загальної суми надходжень від фізичних осіб-підприємців надійшло 1144,91 тис.гривень. Юридичні особи спрямували до бюджету 84,67 тис.гривень єдиного податку. Також свій внесок до скарбниць місцевих громад зробили сільгосптоваровиробники — 894,95 тис.гривень.

Нагадаємо, 1 січня 2016 року набрав чинності  Закон України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким змінено умови перебування суб’єктів господарювання на спрощеній системі оподаткування, ставки єдиного податку та єдиного внеску.

Зокрема, для платників єдиного податку першої та другої групи критерії перебування на спрощеній системі не змінилися, як і річний обсяг доходу, - 300 тис. і 1,5 млн. грн. відповідно. Щодо спрощенців третьої групи, то для них  обмежено річний обсяг доходу 5 млн. грн. (замість чинних раніше 20 млн. грн.), а ставку податку підвищили до тієї, що діяла до 1 січня 2015 р. - 3% з ПДВ і 5% без ПДВ. Для платників єдиного податку четвертої групи збільшено ставки податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду.

Перший місяць року приніс бюджету Каховщини більше 800 тис.грн. акцизного податку

За словами в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталія Суліменка, впродовж січня п.р. бюджет Каховщини отримав 801 тис. грн. акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами.

Найбільше цього податку отримано від продажу бензину, інших нафтопродуктів та скрапленого газу - 513 тис. грн., торгівля тютюновими виробами та алкоголем поповнила бюджет на 288 тис.грн.
Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24.12.2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким встановлено ставку акцизного податку для пального у розмірі 0,042євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару, для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну - ставка залишається незмінною - у розмірі 5%.

Серед новацій податкового законодавства 2016 року – запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов’язкового електронного документу. Така накладна складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.

Норми про запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального набирають чинності з 1 березня 2016 року.

Деклараційна кампанія 2016 року триває

Каховська ОДПІ нагадує, кампанія декларування у 2016 році має свої відмінності від попередніх років. Зміни внесені до Податкового кодексу України щодо поширення на фізичних осіб порядку оподаткування доходів військовим збором передбачають визначити за результатами 2015 року у річній декларації податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору.

Звертаємо увагу, що декларування доходів у 2016 році фізичні особи – платники податків здійснюють за новою формою декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, цим наказом затверджена також Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Нагадаємо, громадяни, яким необхідно подати річну декларацію про майновий стан і доходи за 2015 рік, мають право до 1 березня звернутися з запитом до органу фіскальної служби з проханням надати роз’яснення щодо заповнення такої Декларації. Така послуга надається заявнику безоплатно. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2015 році, подається до 1 травня 2016 року за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

Громадяни, які бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки мають право надавати річну податкову декларацію протягом всього поточного року - включно по 31 грудня 2016 року.

Чи повинен суб’єкт господарювання, який здійснює реалізацію пального зареєструватись до 01.03.2016 платником акцизного податку?

З 01.01.2016 набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі - Закон № 909), яким, зокрема:

розширено перелік платників акцизного податку за рахунок включення осіб, які здійснюють реалізацію пального (п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ)), та визначено порядок їх реєстрації контролюючими органами;

визначено порядок здійснення електронного адміністрування реалізації пального (ст. 232 ПКУ) та порядок складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації у Єдиному реєстрі акцизних накладних (ст. 231 ПКУ).

Відповідно до п. 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону № 909 п. 58 розділу І Закону № 909 (щодо доповнення ПКУ ст.ст. 231, 232) стосовно запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального, набирає чинності з 01.03.2016.

При цьому згідно з п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 ПКУ платники акцизного податку, які реалізують пальне, для роботи в системі електронного адміністрування пального мають бути зареєстровані в контролюючих органах не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 116).

Відмінено щомісячні авансові внески з податку на прибуток

Платники податку на прибуток, починаючи з 1 січня 2016 року, не будуть сплачувати щомісячні авансові внески відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

Відтак, підприємства у січні-травні 2016 року не сплачують щомісячні авансові внески, нараховані у податковій декларації за 2014 рік. Крім того, у податковій декларації з податку на прибуток за 2015 рік розрахунок щомісячних авансових внесків у період з червня 2016 року по травень 2017 року не здійснюється та р.26 декларації не заповнюється.

Однак один раз аванси доведеться заплатити. Розрахунок такого авансового внеску подається платником податку, що звітує поквартально, у податковій декларації за три квартали 2016 року. Він складе 2/9 податку на прибуток. Сплатити зобов’язання юридичні особи мають до 31 грудня 2016 року.

Нагадаємо, що 1 грудня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1415/27860.

Лікарняні виплачені в січні 2016 року за місяці минулого року оподатковуються за старими ставками

Оподаткування заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами, починаючи з 1 січня 2016 року здійснюється за ставкою 18 %.

Якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.

Тому суми лікарняних, нарахованих і виплачених у січні 2016 року за місяці 2015 року включаються при перерахунку до загального оподатковуваного доходу відповідних оподаткованих періодів (місяців) 2015 року та оподатковуються за ставками, які діяли до 1 січня 2016 року, тобто 15 % (20 %).

Займаєшся репетиторством? Задекларуй доходи!

Стартувала кампанія зовнішнього незалежного оцінювання - 2016. Майбутні абітурієнти ще тільки реєструються, а завбачливі батьки вже активно шукають якнайкращих фахівців-педагогів для своїх дітей, щоб гідно підготувати їх до випробувань на знання.

Репетиторство на сьогодні та сфера, яка важко контролюється державою і залишається тільки сподіватися на сумлінність суб’єктів, які надають подібні послуги. Це стосується і якості знань, і безпосередньо їх громадянської позиції. Адже, більшість репетиторів доходи від такого різновиду викладацької діяльності не декларують. А заробіток від такого виду діяльності чималенький і становить близько 50-200 гривень за годину занять.

Не задекларовані доходи або так звані «доходи у конвертах» – це, перш за все, соціальна незахищеність самих репетиторів та втрати бюджету, який так гостро їх потребує. Адже за цим стоїть соціальна підтримка малозабезпечених верств населення, своєчасність у виплаті пенсій та стипендій, фінансування державних програм.

Фахівці Каховської ОДПІ довіряють сумлінності жителів Каховського краю і запрошують задекларувати свої доходи, отримані у минулому році.

Заступник начальника Каховської ОДПІ              Л.С. Яремчук

Моргулець 40050