UKR
Четвер 18 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні618
Вчора993
На цьому тижні3176
Минулого тижня6462
У цьому місяці16036
Минулого місяця22206
За весь період447713
23.06.16

Каховська ОДПІ інформує 23.06.2016


Туристичний збір: про платників та ставки податку

Туристичний збір - місцевий збір, який встановлюється місцевою радою.
Платники - громадяни, які на території місцевої ради отримують послуги з тимчасового проживання.
Водночас, від сплати туристичного податку звільняються громадяни, які знаходяться у відрядженні; діти до 18 років; інваліди та особи, які супроводжують інвалідів І групи. Окрім того, платниками збору не є особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів. Однак, такі заклади повинні мати ліцензію на медичну практику та акредитацію МОЗ України.
Справляння туристичного збору здійснюють податкові агенти:
-    адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;
-    квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири) фізичних осіб;
-   юридичні особи або фізичні особи - підприємці, які уповноважені місцевою радою справляти збір на умовах договору.
База справляння збору - вартість усього періоду тимчасового проживання (за виключенням витрат на харчування, побутові послуги).
Справляння збору здійснюється під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням. Сума збору зазначається податковим агентом окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.
Ставка - 1 відсоток до бази справляння. Кошти збору зараховуються до місцевого бюджету територіальної громади.
Порядок справляння туристичного збору регламентується ст. 268 Податкового кодексу України, зі змінами та доповненнями.
Надходження туристичного збору - один із важливих кроків до розбудови економічної стабільності країни. Податок покликаний розвивати вітчизняний туризм та зміцнювати місцеві бюджети.
Фізична особа є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно

 

Фізична особа - власник нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.


Відповідно до п.287.8 ст.287 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
Згідно з пунктом 286.6 статті 286 ПКУ за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.
Пунктом 286.1 ст.286 ПКУ зазначено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Таким чином, фізична особа - власник нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Пенсії, що перевищують 10 розмірів прожиткового мінімуму, з 1 липня підлягають оподаткуванню

З 1 липня поточного року набирає чинності Закон України від 02.06.2016 р. № 1411-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій".
Отже, починаючи з 1 липня пенсії (включаючи суму їх індексації) або щомісячне довічне грошове утримання, які перевищують 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність підлягатимуть оподаткуванню, в частині такого перевищення (у 2016 році ця сума становить 10740 грн).
Сума перевищення буде оподатковуватись за ставкою 18 відсотків. Відповідно вказана частина доходу також підлягатиме оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.
Нововведення не поширюються на пенсії, призначені учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".


Платники Каховщини перерахували за ліцензії майже 400 тисяч гривень

З початку року від сплати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами до місцевого бюджету Каховщини надійшло 390 тис. грн. Зокрема, у травні платники податків сплатили 63 тис. грн. Про це зазначила голова комісії з реорганізації Каховської ОДПІ Людмила Яремчук.
За її словами, з початку року платниками отримано майже 160 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами на торгівельні об’єкти, що розташовані на території Каховського краю. З них 65% складають ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Загалом, надходження  від сплати за ліцензії за 5 місяців поточного року   в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшились на 43 тис. гривень.
 
                                                                                                  Більше 23 мільйонів гривень ПДВ надійшло від платників Каховщини


Як повідомили в Каховській ОДПІ, за підсумками січня - травня 2016 року від платників Каховського краю до Державного бюджету надійшло 23,4 млн. гривень податку на додану вартість, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 12 млн. грн.
«Завдяки повному переходу на електронне адміністрування ПДВ, що унеможливлює використання схем мінімізації цього податку, до держбюджету щомісяця спрямовується більше мільйона гривень додаткових надходжень», - наголосила голова комісії з реорганізації Каховської ОДПІ Людмила Яремчук.

 

Голова комісії з реорганізації
Каховської ОДПІ
ГУ ДФС у Херсонській області,
заступник начальника                       Л.С. Яремчук