UKR
Четвер 18 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні619
Вчора993
На цьому тижні3177
Минулого тижня6462
У цьому місяці16037
Минулого місяця22206
За весь період447714
22.10.15

Каховська ОДПІ інформує 22.10.2015


 

Закупівлю сільгосппродукції у фізосіб можна оформити актом або відомістю


Закупівлю сільськогосподарської продукції у фізичних осіб можна оформити такими первинними документами: закупівельним актом та закупівельною відомістю.
Закупівельний акт або закупівельна відомість (якщо складається замість акта) повинні містити, зокрема, такі дані:
•місце укладання угоди;
•прізвище, ім’я, по батькові продавця;
•найменування продукції, ціну одиниці продукції;
•обсяг проданої продукції;
•суму виплачених коштів;
•підпис продавця про отримання даних коштів.
Крім того, у цих документах слід також зазначити:
- реєстраційний номер облікової картки платника податків - продавця сільськогосподарської продукції або серію та номер паспорта (якщо продавець через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний контролюючий орган і має відмітку у паспорті);
- реквізити Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок (за наявності);
загальну суму нарахованого доходу та суму утриманого при виплаті коштів податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) у разі, якщо він утримувався.

 

На поліпшення навколишнього середовища платники Каховщини спрямували майже 600 тис. гривень екологічного податку


За січень-вересень поточного року до Зведеного бюджету платниками Каховщини перераховано 582,8 тис. гривень екологічного податку, що на 197,5 тис. гривень більше аналогічного періоду минулого року. Зокрема, до Державного бюджету сплачено - 116,5 тис. гривень, до місцевого - 466,3 тис. гривень. Про це повідомив в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко
За словами посадовця, в Каховському краї платниками екологічного податку є 118 суб’єктів господарювання.
Звертаємо увагу, що Міністерством фінансів України  наказом від 17.08.2015 р. №715 затверджено нову форму Податкової декларації  екологічного податку та 9 додатків до неї. Наказ набирає чинності  з дня його офіційного опублікування, а саме з 25 вересня поточного року. Відповідно до п.46.6 Податкового кодексу України до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набувають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. Таким чином, звітність за ІІІ квартал ц.р. подається до контролюючих органів не пізніше 9 листопада 2015р. за старою формою, затвердженою наказом ДПА від 24.12.2010 № 1010. Звітувати ж за новою формою декларації платникам необхідно за результатами діяльності в ІV кварталі 2015 року.

 

Майже 300 тисяч гривень податку сплатили власники нерухомості Каховщини

 

Платники Каховщини з початку року сплатили 295 тис. гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зокрема 241,5 тис. грн. сплачено юридичними особами та 53,5 тис. грн фізичними. Фактичні показники аналогічного періоду минулого року перевищено на 240,7тис. грн.. Зазначив в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.
Нагадаємо, що відповідно до норм статті 266 Податкового кодексу України обчислення суми податку з об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості. Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику до 1 липня року, що настає за базовим (податковим) періодом (роком), а сплачуються - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

                                                              Іноземець за умови укладення трудового договору має право на податкову соціальну пільгу

Якщо іноземець має офіційний дозвіл на працевлаштування і укладав трудовий договір (контракт) з роботодавцем резидентом, то за умови виконання ст.169 Податкового кодексу України він має право на податкову соціальну пільгу, - наголошують фахівці Каховської ОДПІ.
Нагадаємо, що з 1 січня 2011 року порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року №2755 зі змінами і доповненнями, згідно з пп.169.2.1 п.169.1 ст.169 якого встановлено, що податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати (пп.14.1.48 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України) тільки за одним місцем його нарахування (виплати).
Підпунктом 169.2.3 пункту 169.2 статті 169 Податкового кодексу України наведено кінцевий перелік доходів фізичних осіб, до яких податкова соціальна пільга не може бути застосована. До таких доходів належать:
- доходи платника податку, інші ніж заробітна плата;
- заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;
- дохід самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

 

Як виправити помилку у податковій накладній у разі неправильного заповнення кількісного або вартісного показника?

 

Пунктом 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) визначено, що у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до податкової накладної.
Згідно з п 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.10.2014 за № 1235/26012 (далі - Порядок № 957), у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 розд. V ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.
Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених Порядком № 957.
На титульному аркуші розрахунку коригування вказується, до якої податкової накладної та за яким договором вносяться зміни.
Не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.
Відповідно до встановленої форми розрахунку коригування продавець - платник ПДВ при його заповненні зазначає:
в графі 1 - дату коригування;
в графі 2 - причину коригування;
в графі 3 - номенклатуру товару/послуги, кількість та вартість якого/якої коригується;
в графі 4 - код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України);
в графах 5.1, 5.2 - одиницю виміру товарів/послуг відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку;
у випадку коригування кількості товарів/послуг заповнює графи 6 та 7, де вказує:
у графі 6 - кількість (об’єм, обсяг) товарів/послуг, щодо яких проводиться зміна поставки (зі знаком «-» при зменшенні кількості, зі знаком «+» при збільшенні),
у графі 7 - фактичну ціну без врахування ПДВ, за якою раніше було здійснено постачання;
у випадку коригування вартості товарів/послуг заповнює графи 8 та 9, де вказує:
у графі 8 - суму різниці між ціною домовленості без ПДВ та фактичною ціною без ПДВ, за якою здійснено постачання.
у графі 9 - фактичну кількість постачання товарів/послуг;
у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості зазначає:
в графі 6 - значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується кількість (об’єм, обсяг) товару/послуги, яка вказана у графі 6 податкової накладної, до якої виписується цей розрахунок коригування;
у графі 7 - ціну товару/послуги, вказану у графі 7 такої податкової накладної;
у графі 8 - значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується ціна товару/послуги, яка вказана у графі 7 такої податкової накладної;
у графі 9 - кількість (об’єм, обсяг) товару/послуги, вказану у рядку 6 такої податкової накладної зменшену/збільшену на значення графи 6 цього розрахунку коригування.
Залежно від того як оподатковувалась ПДВ така операція (за основною ставкою, ставками 7%, 0%, чи звільнялася від оподаткування ПДВ) продавцем заповнюється одна відповідна графа розрахунку коригування - 10, 11, 12 або 13, а інші три графи залишаються незаповненими.
При заповненні графи 10 або 11 цього розрахунку коригування в останньому його рядку вказується сума ПДВ зі знаком «-»/«+», на яку коригуються податкові зобов’язання та податковий кредит.

 

Протягом якого часу платник ПДВ має право зареєструвати податкову накладну у Єдиному реєстрі податкових накладних?

 

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Згідно із п. 39 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ для податкових накладних, дата складення яких припадає на період з 1 липня по 30 вересня 2015 року включно, не застосовуються граничні строки реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлені п. 201.10 ст. 201 ПКУ, та встановлюються такі строки реєстрації:
податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період, зазначений в абзаці першому цього пункту, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені;
податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період, зазначений в абзаці першому цього пункту, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

 

Платники єдиного податку другої групи у разі перевищення обсягу доходу 1 мільйон гривень зобов’язані застосовувати РРО

Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку другої групи у разі перевищення обсягу  доходу понад 1 мільйон гривень  у 2015 році ( незалежно від місяця, у якому відбулося так перевищення) зобов’язанні з 01 січня 2016 року при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування реєстраторів розрахункових операцій - нагадують фахівці Каховської ОДПІ.
Така законодавча норма передбачена відповідно до Закону України від 01.07.2015 № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій».
Відповідно до вищезазначеного Закону № 569-VIII, який набрав чинності з 23 липня 2015 року, пункт 296.10 статті 296 Податкового кодексу України було викладено у новій редакції, зокрема визначено, що реєстратори розрахункових операцій не застосовують платники єдиного податку:
-   першої групи;
-   другої та третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, в яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.
Варто зазначити, що у разі перевищення в календарному році обсягу  доходу понад 1 мільйон гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. В такому випадку застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

 

Заповнення платіжних документів при сплаті податків та зборів

 

Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 року № 666 (далі - Порядок).
Зокрема зазначено, що у разі заповнення поля "Призначення платежу" з порушенням вимог, визначених Порядком, документ на переказ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов’язання (код виду сплати 101 - сплата суми податків і зборів / єдиного внеску).
Також, у разі наявності у платника податків (платника єдиного внеску) податкового боргу або недоїмки з єдиного внеску розрахунковий документ на переказ коштів приймається до виконання незалежно від напряму сплати, зазначеного у полі "Призначення платежу" розрахункового документа. При цьому зарахування коштів відбувається у порядку черговості, встановленому Податковим кодексом України, а такому виду сплати органами фіскальної служби присвоюється код виду сплати 140 «Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу / недоїмки з єдиного внеску».


Заступник начальника Каховської ОДПІ      Л.С. Яремчук