UKR
Понеділок 15 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

18.09.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

18.09.2018

25 вересня 2018 року о 15.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні563
Вчора741
На цьому тижні563
Минулого тижня6462
У цьому місяці13423
Минулого місяця22206
За весь період445100
21.04.16

Каховська ОДПІ інформує 21.04.2016


На підтримку Української армії платниками Каховщини спрямували понад 2 мільйони гривень військового збору

З початку року жителями нашого краю сплачено до державного бюджету 2,3 млн. гривень військового збору, що на 0,5 млн. гривень більше минулого року. Про це повідомила В.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко. Зокрема, березневий внесок Каховського краю в обороноздатність країни склав майже мільйон гривень.
Важливо зазначити, що справляння військового збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Цей обов’язковий платіж запроваджено за ставкою 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Надходження акцизного податку на Каховщині з початку року перевищили 2 млн. грн.

За словами в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталія Суліменка, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів з початку року поповнив місцеві бюджети Каховщини на 2,6 млн. грн., що на 1,5 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року.
Нагадаємо, що з метою уникнення мінімізації податкових зобов’язань з акцизного податку з роздрібного продажу нафтопродуктів з 1 березня 2016 року запроваджено Систему електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП).
У разі виникнення питань, пов’язаних із запровадженням СЕАРП платники мають можливість звернутися за багатоканальним телефоном: 0-800-501-007. Інформація надається у робочі дні з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв.

Термін проведення гарантійного ремонту РРО збільшено

Каховська ОДПІ нагадує, що  Кабінет Міністрів України  постановою від 20.01.2016 N 21 вніс зміни до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, якими, зокрема, уточнено, що строк проведення гарантійного (післягарантійного) ремонту реєстратора не може перевищувати 7 робочих днів.
До цього строк проведення гарантійного (післягарантійного) ремонту реєстратора не міг перевищувати 72 години.
Також передбачено, що у разі незабезпечення в установлений строк гарантійного ремонту реєстратора центр сервісного обслуговування зобов’язаний не пізніше 7-го робочого дня з дня прийняття в ремонт реєстратора ввести в експлуатацію належним чином зареєстрований на суб’єкта господарювання резервний реєстратор.
Крім цього, Порядок доповнено  нормою, якою визначено, що у разі зміни законодавчих вимог до використання реєстратора виробник (постачальник) зобов’язаний за наявності технічних можливостей здійснити його доопрацювання.

Змінено Порядок обліку платників ЄСВ

Міністерство фінансів України  наказом від 03.03.2016 р. № 308 затвердив зміни до:
• Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 листопада 2014 року N 1162;
•. Положення про реєстр страхувальників, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 листопада 2014 року N 1162
Також оновлено Повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску (ф. № 2-ЄСВ) та Відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску (ф. № 11-ЄСВ).
Наказ набере чинності з дня офіційного опублікування.

Працівник працює неповний робочий день - право на податкову соціальну пільгу зберігається

Якщо працівник працює неповний робочий день та отримує у зв’язку з трудовими відносинами заробітну плату, яка у 2016 році не перевищує 1930 грн. на місяць, він має право на застосування податкової соціальної пільги 689 грн.
Порядок застосування податкової соціальної пільги визначено ст. 169 Податкового кодексу.
Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата, якщо його розмір не перевищує суму, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового Кодексу).
Враховуючи, що на 1 січня 2016 року прожитковий мінімум для працездатної особи (в розрахунку на місяць) установлено у розмірі 1378 грн., розмір доходу (заробітної плати), що дає право на податкову соціальну пільгу у 2016 році, становить 1930 грн. на місяць (1378 грн. х Відповідно до пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового Кодексу будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році - 689 грн.).
                                                                                            Юридична особа, виплачуючи дохід самозайнятій особі, податок не утримує

Каховська ОДПІ нагадує, що юридична особа є податковим агентом до доходів, які вона нараховує та виплачує самозайнятій особі.
Якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності, податковий агент подає до державної фіскальної служби за місцем реєстрації податковий розрахунок за формою N 1-ДФ де зазначає суму нарахованого і виплаченого доходу з ознакою доходу "157".
Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір не утримує і не сплачує, оскільки відповідно до норм Податкового кодексу фізична особа - підприємець здійснює оподаткування такого доходу самостійно.
Особливості оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, регулюються статтею 177 Податкового кодексу України.

Проценти нараховані на суму депозитного рахунка підлягають оподаткуванню за ставкою 18 відсотків

Дохід платника податку у вигляді процентів, нарахованих на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків.
Відповідно до п,п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у п,п. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу).
Термін "пасивні доходи" означає, зокрема, доходи у вигляді процентів на депозитний (вкладний) банківський рахунок.
До набрання чинності Законом України від 24 грудня 2015 року N 909 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" (далі - Закон N 909) ставка податку для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді процентів, становила 20 відсотків.
Законом N 909 з 1 січня 2016 року ставку податку на доходи фізичних осіб для пасивних доходів встановлено в розмірі 18 відсотків (п.п. 167.5.1 п. 167.5 ст. 167 Податкового кодексу).
Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування (п.п. 170.4.1 п. 170.4 ст. 170 Податкового кодексу).
                                                                                                                         «Пульс» - це сервіс для всіх
Каховська ОДПІ інформує, що ефективний сервіс «Пульс» (044) 284-00-07 - є каналом комунікації з громадянами, який дозволить остаточно подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами.
Звернення, які надходять на цей сервіс, розглядаються протягом доби та вирішуються по суті, відповідно до чинного законодавства. Але є такі звернення, що потребують додаткового опрацювання. У будь-якому випадку, заявник обов’язково отримує повідомлення про результати перевірки даних та вжиті заходи.

                                                                                 Готівка, що надходить, повинна своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися 
Вся готівка, що надходить до кас, повинна своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися, - про це інформує Каховська ОДПІ.
Дана норма передбачена пункту 2.6 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 із змінами та доповненнями (далі - Положення).
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням розрахункової книжки (далі - РК) оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних Р К ).
Виходячи із наведених вимог законодавства, якщо суб’єкт  господарювання працює цілодобово, і робоча зміна розпочалась одного календарного дня, а закінчилась наступного календарного дня (ресторан розпочав роботу о 12 год. 00 хв. 15.04.2016, а закінчив о 00 год. 30 хв. 16.04.2016), оприбуткування готівки здійснюється шляхом вчинення  запису у КОРО, на підставі фіскальних звітних чеків РРО, при цьому дата оприбуткування у КОРО повинна відповідати даті роздрукування фіскальних звітних чеків РРО (2-звіт повинен роздруковуватися після завершення робочої зміни о 00 год. 30 хв. 16.01.16, оприбуткування готівки повинно здійснюватись у КОРО 16.01.2016).
Довідково: лист ДФС України від 18.01.16 № 13854/7/99-99-22-07-03-17 «Про друкування звітного чеку РРО та оприбуткування готівки в КОРО».

В.о. начальника Каховської ОДПІ
ГУ ДФС у Херсонській області           В.П. Суліменко