UKR
Понеділок 22 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні707
Вчора843
На цьому тижні707
Минулого тижня6070
У цьому місяці19637
Минулого місяця22206
За весь період451314
21.01.16

Каховська ОДПІ інформує 21.01.2016


Податкові наслідки продажу успадкованої нерухомості

Дохід, отриманий громадянами від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується (п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу).
На щастя спадкоємців, умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не поширюється на майно, отримане таким платником у спадщину. Більше того, дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.
Отже, дохід від операцій з продажу не частіше одного разу на рік вищевказаних об’єктів нерухомості, які перебувають у власності громадянина (резидента або нерезидента) менше ніж три роки та отримані таким платником у спадщину, податком на доходи фізичних осіб не оподатковується.

 

Особливості застосування податкової соціальної пільги у 2016 році передбачено ст. 169 ПКУ

Порядок застосування податкової соціальної пільги визначено ст.169 «Перерахунок податку та податкові соціальні пільги» Податкового кодексу України,  - звертають увагу платників податків фахівці Каховської ОДПI.
Такі зміни були внесені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24 грудня 2015 року №909-VIII.
З урахуванням норм абзацу першого підпункту 169.4.1 пункту 169.4 цієї статті платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги:
«169.1.1. у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, - для будь-якого платника податку».
Усі інші підпункти статті 169.1 щодо податкових соціальних пільг залишаються чинними і у 2016 році.


В декларації фізичні особи -підприємці зазначають не тільки доходи від підприємницької діяльності

Якщо підприємці протягом звітного податкового року, крім підприємницьких доходів одержували інші доходи із джерелом їх походження з України та іноземні доходи, то такі доходи  також вказуються в декларації (п.177.11 Податкового кодексу України і п. Інструкції № 859).
Інші доходи підлягають оподаткуванню за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України для фізичних осіб, а не за правилами, передбаченими для оподаткування підприємницьких доходів (п.177.6 ПКУ).
Нагадуємо, що суб’єкти підприємницької діяльності, які перебувають на загальній системі оподаткування згідно з пп.49.18.5 і п.177.11 Податкового кодексу України повинні подати податкову декларацію «Про майновий стан та доходи» до органу ДФС за місцем податкової адреси підприємця не пізніше 9 лютого.
Податкова декларація подається за формою та згідно з Інструкцією про її заповнення, затверджених наказом Мінфіну від 02.10.2015 року № 859.
Фахівці Каховської ОДПI наголошують, що за відсутності інформації для заповнення кожного рядка декларації,  в такому рядку ставиться прочерк (п.3 розділ II Інструкції № 859).

Підприємці сплачуватимуть авансові платежі з ПДФО по - новому.

Фахівці Верхньорогачицького відділення Каховської ОДПІ звертають  увагу на зміни до статті 177 Податкового кодексу України, яка регулює оподаткування доходів, одержуваних фізичними особами - підприємцями, які працюють на загальній системі оподаткування зі сплатою податку на доходи фізичних осіб з одержаного доходу, які набрали чинності з 1 січня 2016 року.
Так, підпункт 177.5.1 пункту 177.5 цієї статті викладено в новій редакції, згідно з якою авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно, згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.
Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.
Зазначимо, що згідно з чинними до 1 січня 2016 року  нормами підпункту 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Кодексу, авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховувалися підприємцем самостійно, але не менш як 100% річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачувалися до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).
Отже, починаючи з 2016 року, фізичні особи - підприємці сплачуватимуть авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб, розраховані з фактичної суми прибутку, одержаного за попередній звітний квартал, із застосуванням ставки податку на доходи фізичних осіб - 18 відсотків.
Довідково:  зазначені зміни прийняла Верховна Рада України 24 грудня 2015 року, Закон України № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості надходжень у 2016 році».

Граничний обсяг доходу не більше 5 млн. грн. для «спрощенців» третьої групи

Фахівці Каховської ОДПІ повідомляють, що згідно ЗУ від 24.12.2015р. № 909-УІП «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» , з 1 січня 2016 року суб’єкти господарювання - фізичні особи, обсяг доходу яких у 2015 році перевищив 5 млн. грн., втратили право перебувати на спрощеній системі оподаткування, оскільки такі платники не відповідають вимогам, встановленим главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV Податкового кодексу України (далі - ПКУ) щодо застосування спрощеної системи оподаткування.
Таким чином, вказана категорія фізичних осіб - підприємців з 01.01.2016 зобов’язана перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ. Заява щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування повинна бути подана з урахуванням норм п. 293.8 ст. 293 ПКУ не пізніше 20.01.2016.
Суб’єкти господарювання - фізичні особи, які за підсумками 2015 року задекларували обсяг доходу понад 5 млн. грн. та добровільно не перейшли на сплату інших податків і зборів, виключаються з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу відповідно до п. 299.10 ст. 299 ПКУ.
Акцизний податок до витрат не включається
Акцизний податок - це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених Податковим кодексом України (далі - ПКУ) як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).
Порядок обчислення акцизного податку регулюється розділом VI ПКУ.
Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця (ст. 177 ПКУ).
Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначені в ст. 177 ПКУ. Однак  вказаний перелік не містить акцизного податку, включеного до вартості товару та сплаченого під час  придбання.
Таким чином, підприємець на загальній системі оподаткування не має права включити до витрат суму сплаченого акцизного податку, включеного до вартості товару, який нею придбавається з метою подальшої реалізації.

Законодавці кардинально зменшили ставку ЄСВ

З 1 січня цього року внесено принципові зміни у порядок справляння єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ). Зокрема, віднині працюватиме єдина ставка ЄСВ у розмірі 22%. Тобто, диференційованих ставок ЄСВ залежно від класу професійного ризику виробництва як раніше вже не буде.
Крім того, із заробітної плати (доходу) робітників більше не утримуватимуть ЄСВ (3,6%). Такі утримання скасовані.
Змінами також підвищено максимальну величину бази нарахування ЄСВ із 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Важливо також знати, що якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати, то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати й ставки ЄСВ. А при нарахуванні зарплати (доходів) громадянам із джерел за неосновним місцем роботи ставка ЄСВ застосовується до визначеної бази нарахування ЄСВ незалежно від її розміру.
Вказані зміни передбачені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

Заступник начальника Каховської    ОДПI Л.С. Яремчук