UKR
Понеділок 22 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні722
Вчора843
На цьому тижні722
Минулого тижня6070
У цьому місяці19652
Минулого місяця22206
За весь період451329
20.08.15

Каховська ОДПІ інформує 20.08.2015


   При здійсненні операцій, що мають безперервний або ритмічний характер передбачено складання зведеної податкової накладної

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України з урахуванням внесених змін платники податку в разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер:
- покупцям - платникам податку - можуть скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця;
- покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер, протягом такого місяця.
Якщо протягом місяця постачальник отримав в рахунок оплати вартості товарів/послуг більше коштів, ніж було фактично поставлено протягом такого місяця товарів/послуг, то таке перевищення вважається попередньою оплатою, на яку складається окрема податкова накладна у загальному порядку. Така податкова накладна складається не пізніше останнього дня відповідного звітного періоду, - наголошують фахівці Каховської ОДПІ.
Зазначимо, що для цілей застосування норм ПКУ ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.
Приклад: якщо платник податку - постачальник протягом звітного періоду здійснив ритмічні постачання товарів:
10 операцій з постачання товарів покупцю А - платнику податку;
25 операцій з постачання товарів покупцю В - неплатнику податку;
30 операцій покупцю С - неплатнику податку.
В такому випадку не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, платник податку зобов’язаний скласти:
- для покупця А зведену податкову накладну, в якій буде відображено обсяг 10 операцій з постачання товарів, поставлених йому за відповідний звітний період;
- по операціям з покупцями В та С - неплатниками ПДВ скласти одну зведену податкову накладну, в якій зазначити загальний обсяг 55 (25+30) операцій з постачання товарів таким покупцям. 
Довідково: Законом України від 16 липня 2015 року № 643 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" внесено зміни до пункту 201.4 статті 201 ПКУ та визначено порядок складання податкових накладних платниками податку.


    Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності обчислюються за 12 календарних місяців


Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї), а також оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та сума допомоги по вагітності та пологах - обчислюються за 12 календарних місяців - повідомляють фахівці Каховської ОДПІ.
Така норма передбачена відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням затвердженого постановою КМУ від 26 червня 2015 року № 439 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1266".
Сума таких страхових виплат застрахованій особі обчислюється шляхом множення суми денної виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачена законодавством, на кількість календарних днів, що підлягають оплаті.
Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхові внески на відповідні види загальнообов’язкового державного соціального страхування на кількість календарних днів у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин.
Поважні причини - це тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати.
Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.
Варто зауважити, що середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) не може перевищувати максимальну величину бази нарахування єдиного внеску з розрахунку на один календарний день, яка обчислюється шляхом ділення встановленого її розміру в останньому місяці розрахункового періоду на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44).
Сума допомоги у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.
Додатково, розрахунок за 12 календарних місяців стосується листків тимчасової непрацездатності виданих з 04 липня 2015 року.
 

   Звітний новий та уточнюючий податкові розрахунки заповнюються лише за рядками й реквізитами, які уточнюються

Звітний новий та уточнюючий податкові розрахунки (форма № 1ДФ)  подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять дані лише за рядками й реквізитами, які уточнюються - повідомляють фахівці Каховської ОДПІ.
Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків є однаковим. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента.
У розділі I Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку коригування показників розділу відображається:
- для виключення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати «1» на виключення рядка;
- для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати «0» - на введення рядка;
- для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію відповідно до абзацу другого цього пункту та ввести правильну інформацію відповідно до абзацу третього цього пункту, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» - рядок на виключення, а в другому - «0» - рядок на введення.
У розділі II Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір коригування зазначаються:
- у підрозділі «Оподаткування процентів» для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Оподаткування процентів - виключення**» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Оподаткування процентів» відобразити правильну інформацію;
- у підрозділі «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею» для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею - виключення***» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею» відобразити правильну інформацію;
- у підрозділі «Військовий збір» для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Військовий збір - виключення****» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію.
Додатково: форма та порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015року № 4.


     Платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування

Відповідно до пунктів 198.5 статті 198 та 199.1 статті 199 розділу V ПКУ  визначено, що платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, - інформують спеціалісти Каховської ОДПІ.
Також повідомляємо, що такі  податкові зобов’язання,  вказуються в рядку 1.1 декларації, якщо для нарахування податкових зобов’язань застосовується ставка податку 20 відсотків, та у рядку 1.2 декларації - якщо застосовується ставка 7 відсотків.
Для нарахування податкових зобов’язань у відповідності з пунктом 199.1 статті 199 розділу V ПКУ частка використання товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях визначається по аналогії з правилами, встановленими пунктом 199.2 статті 199 розділу V ПКУ для визначення частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях.
Частка використання товарів/послуг в неоподатковуваних операціях визначається як відсоток обсягу операцій з постачання товарів/послуг, що не оподатковуються податком на додану вартість (операції, що звільнені від оподаткування, та операції, що не є об’єктом оподаткування), за попередній календарний рік у загальному обсязі постачання за такий рік (сукупний обсяг оподатковуваних (без урахування сум податку) та неоподатковуваних операцій).
В додатку  7 (Д7) до декларації за січень 2015 року була розрахована частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, яка повинна була використовуватися протягом 2015 року для формування податкового кредиту (графа 6 таблиці 1 додатка 7 (Д7) до декларації).
Варто зауважити, що починаючи з липня 2015 року для визначення податкових зобов’язань у відповідності з пунктом 199.1 статті 199 розділу V ПКУ слід використовувати частку, яка визначається як різниця між 100 відсотками та значенням графи 6 таблиці 1 додатка 7 (Д7) до декларації за січень 2015 року.
Також інформуємо, що всі суми ПДВ, нараховані (сплачені) при придбанні товарів/послуг починаючи з 01.07.2015, відображаються в розділі ІІ податкової декларації з ПДВ:
- в рядку 10.1.1, якщо придбані товари/послуги були оподатковані постачальником за ставкою податку 20 %;
- в рядку 10.1.2, якщо придбані товари/послуги були оподатковані постачальником за ставкою податку 7 %;
- в рядку 11.1, якщо придбані товари/послуги були оподатковані постачальником за ставкою податку 0 %.
Враховуючи те, що застосування пільгового режиму оподаткування (звільнення від ПДВ) до операцій із ввезення товарів на митну територію України не змінилося, порядок відображення операцій із ввезення товарів на митну територію України в рядку 12 не змінюється.
Рядки 10.2, 11.2, 13, 14 та 15 розділу ІІ декларації не заповнюються.
 
           Пенсії інвалідів та ветеранів війни не будуть оподатковуватися з 1 вересня

Законом  України  від 17.07.2015р. №653 внесено зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб.
         Змінами  скасовано оподаткування пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
         Закон України від 17.07.2015р. № 653 набирає чинності з 1 вересня 2015 року.
         Поряд з цим нагадуємо, що з 1 січня 2015 року  оподаткуванню підлягають суми пенсій, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення.
         Тобто оподатковуванню підлягає сума пенсії, яка перевищує 3654 грн. Ставка податку становить 15%. Якщо сума пенсії в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати (у 2015р.-12180 грн.), до суми такого перевищення застосовується ставка 20%.

            Чергові зміни трансфертного ціноутворення

Законом  України  від 15.07.2015р. №609 внесено зміни до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення.
Змінами, зокрема, передбачено що господарські операції  визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються наступні умови:
річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний звітний рік;
обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний звітний  рік.
Поряд з цим, за неподання звіту про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення змінено розмір штрафних санкцій, які передбачені  пунктом 120.3 статті 120 Податкового кодексу.
Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення" набрав  чинності  13.08.2015 року.

                          Сільськогосподарським підприємствам відкриваються додаткові рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ

Сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування податку на додану вартість два електронних рахунки: основний та додатковий. 
Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків з бюджетом. На основний електронний рахунок сільськогосподарські підприємства перераховують зі свого поточного рахунку кошти в сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних по діяльності іншій, ніж сільськогосподарська.
Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств. На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.
Відкриття додаткових рахунків передбачено Законом України від 16 липня 2015 року N 643 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість".
 
       З 1 вересня школи та дошкільні заклади звільняються від сплати податку на нерухоме майно і плати за землю

Напередодні нового учбового року відбулися приємні зміни в податковому законодавстві.
З 1 вересня поточного року набирає чинності Закон України від 17.07.2015 року N654­VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності» (опублікований у газеті «Голос України» від 11.08.2015 N146)
Законом встановлено, що будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг не являються  об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки..
Одночасно законом, з 1 вересня 2015 року, від сплати земельного податку звільняються дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.


    Чи є об‘єктом оподаткування компенсація втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати?

Статтею 34 Закону України «Про оплату праці» передбачено виплату компенсації працівникам за втрату частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати.
Така компенсація здійснюється у разі затримки виплати заробітної плати на один і більше календарних місяців.
Відповідно до ст.14 Податкового кодексу України компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом, для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб прирівнюються до заробітної плати та оподатковуються за ставками 15% та 20%.
При цьому сума компенсації включається до фонду оплати праці того місяця, в якому фактично проводиться її нарахування та виплата.

 


Заступник начальника Каховської ОДПІ     Л.С. Яремчук

 


Моргулець 40050