UKR
Понеділок 15 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

18.09.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

18.09.2018

25 вересня 2018 року о 15.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні559
Вчора741
На цьому тижні559
Минулого тижня6462
У цьому місяці13419
Минулого місяця22206
За весь період445096
22.02.16

Каховська ОДПІ інформує 18.02.2016


Шановні платники податків!
Каховська ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області з метою поліпшення якості массово – роз’яснювальної роботи просить надавати:

перелік тем, які були б цікавими для вас, з метою висвітлення під час щомісячних семінарів.

Також для якісної підготовки відповідей просимо заздалегідь надавати перелік запитань, відповіді на які ви хотіли б почути на семінарах.
Інформацію надсилати за адресою: Каховка, вул. Кірова, 13, каб. 10.
Дякуємо за ваші пропозиції та запитання!

 

За витягом із реєстру платників єдиного податку необхідно звернутись до податкової інспекції

Відповідно до норм податкового законодавства України реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно отримати витяг з Реєстру платників єдиного податку.

Для цього необхідно подати до контролюючого органу за місцем реєстрації запит про отримання відповідного витягу. Податкова інспекція надає такий витяг наступного робочого дня з дня надходження запиту особисто заявнику. Такий витяг діятиме до внесення змін до реєстру платників єдиного податку.

Нагадуємо, що дані з Реєстру платників єдиного податку можна побачити  на Єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та офіційному веб-портал ДФСУ.

Сплата податку на доходи фізичних осіб спадкоємцем нерезидентом при отриманні спадщини

Відповідно до пункту 174.3 статті 174 Податкового кодексу України відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Відповідно до п. 174.4 цієї статті нотаріус щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчення договорів дарування в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку.

Нотаріус видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку з вартості об’єкта спадщини.

Крім того, підпункту 168.4.5 пункту 168.4 статті 168 Податкового кодексу встановлено, що фізична особа, відповідальна згідно з вимогами розділу IV за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету: у разі видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам — за місцем одержання свідоцтв.

Отже, фізична особа нерезидент сплачує ПДФО за місцем нотаріального оформлення свідоцтва про право на спадщину.

Отримав іноземні доходи – подай декларацію

З 1 січня 2016 року громадяни декларують доходи, отримані у звітному році за формою декларації про майновий стан і доходи, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015р. № 859.

Сума іноземних доходів  включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію та сплатити з одержаних доходів податок на доходи та військовий збір.

За підсумками 2015 року сума іноземного доходу  оподатковується податком  за ставкою   15%. Якщо загальна сума отриманих  у звітному  місяці доходів,  перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного  року (у 2015 році - 12180  грн.), ставка податку становить 20%. Військовий збір  розраховується фізичними особами  самостійно  за ставкою  1,5% об’єкта оподаткування.

У податковій декларації про  майновий стан і доходи громадяни відображають  суму  отриманого доходу за звітний рік, суму сплаченого протягом   року податку, та визначають  податкове  зобов’язання з податку на доходи та військового збору.

Нагадаємо, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Це можливо за умови, що таке зменшення передбачено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України. Суму зменшення платник визначає за зазначеними підставами у річній податковій декларації. Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний одержати довідку про суму сплаченого податку, яка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти цей податок. Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні. В такому випадку сплачені суми зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні.

Декларація подається громадянами до податкових інспекцій за місцем реєстрації до 1 травня п.р. Сума податку на доходи та військового збору,  зазначена  у   податковій декларації за минулий 2015 рік, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня 2016 року.

У яких випадках та в які терміни особа підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ?

Відповідно до п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розд. V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 грн. (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.

Згідно із п. 183.2 ст. 183 ПКУ у разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст. 181 ПКУ.

Пунктом 183.10 ст. 183 ПКУ визначено, що будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Окрім того, згідно із п.п. 6 п. 180.1 ст. 180 ПКУ платником ПДВ є особа, що проводить операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у ст. 243 Митного кодексу України), незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг, визначеної п. 181.1 ст. 181 ПКУ, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.

Платники транспортного податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року

Підприємства та організації - юридичні особи, які є платниками транспортного податку, самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до ОДПІ за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію, - звертають увагу в Каховській ОДПІ.

Подання декларації передбачено статтею 46 Податкового кодексу України, подана декларація повинна містити  розбивку річної суми рівними частками поквартально (  п.п. 267.6.4. п. 267.6 ст. 267 ).

Форма декларація затверджена Наказом Мінфіну від 10 квітня 2015 №415.

В Каховській ОДПІ наголошують:за несвоєчасну подачу звітності передбачена штрафна санкція.

Нагадаємо, що відповідно до п.п. 267.2.1. п. 267.2 ст. 267  об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку.

Довідково:  Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - Кодекс), зокрема до статті 267 Кодексу щодо сплати транспортного податку, які набрали чинності з 1 січня 2016 року.

Платники Каховщини в січні 2016 році вже сплатили більше 8 мільйонів гривень єдиного соціального внеску

 В січні  2016 року  від платників Каховського краю, надійшло 8,5 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,- повідомляє в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.

При цьому, Віталій Суліменко зазначив, що запроваджені податкові новації, зокрема,  суттєве зниження ставки ЄСВ до 22 відсотків дають можливість  місцевому підприємництву повністю легалізуватись і відповідально працювати в правовому полі, щомісяця збільшуючи відрахування на потреби соціального страхування.

Своєчасність сплати ЄСВ  в  непростій соціально-економічній ситуації нашого сьогодення надзвичайно важлива. Адже надходження від внеску – це основа для своєчасних виплат пенсій та соціального захисту наших громадян

Фахівці Каховської ОДПІ на семінарі ознайомили платників податків з новаціями податкового законодавства

Фахівці Каховської ОДПІ днями провели для платників податків семінар, на якому розповіли про зміни в оподаткуванні податків і зборів, які набули чинності з 1 січня п.р. Зокрема, ознайомили із новими ставками з акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку та єдиного внеску, змінами в адмініструванні з податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість .

Заступник начальника відділу оподаткування юридичних осіб Наталія Огданець зазначила, що з 2016 року діє нова нормативно-грошова оцінка землі, яка вплине на розмір земельного податку та орендної плати за землю.

Заступник начальника Каховської ОДПІ Людмила Яремчук нагадала, що з 01 січня п.р. стартувала кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році та розповіла, хто з громадян зобов’язаний задекларувати свої минулорічні доходи, хто може скористатися правом на податкову знижку та які терміни подання таких декларацій.

Термін подання декларації з податку на прибуток за 2015 рік

Для платників податків, у яких відповідно до Податкового Кодексу податковим (звітним) періодом є календарний рік, декларація за звітний (податковий) 2015 рік подається не пізніше 29 лютого 2016 року (граничний термін сплати – 10 березня 2016 року).

Звертаємо увагу: відповідно до пункту 46.2 статті 46 Кодексу платники податку на прибуток разом з відповідною декларацією подають квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання декларації.

Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання декларації.

 Довідково:  Відповідно до пункту 137.5 статті 137 Податкового Кодексу річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:

а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному(податковому) році;

б) виробників сільськогосподарської продукції;

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.

При цьому, до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

 

Заступник начальника Каховської ОДПІ       Л.С. Яремчук

Моргулець40050