UKR
Понеділок 15 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

18.09.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

18.09.2018

25 вересня 2018 року о 15.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні582
Вчора741
На цьому тижні582
Минулого тижня6462
У цьому місяці13442
Минулого місяця22206
За весь період445119
13.08.15

Каховська ОДПІ інформує 13.08.2015


                                                                  До уваги платників ПДВ - зменшено кількість обов’язкових реквізитів у податковій накладній


Державною фіскальною службою України у зв’язку з прийняттям  Закону України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі - Закон №643) у листі від 29.07.2015   №27651/7/99-99-19-03-02-17 «Про податок на додану вартість» (далі - лист ДФС України №27651) надані роз’яснення щодо порядку складання податкових накладних/розрахунків коригування кількісних і вартісних показників податкових накладних (далі - розрахунок коригування).
Законом №643 з переліку обов’язкових реквізитів податкової накладної виключено такі реквізити, як «місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як  платника податку» та «вид цивільно-правового договору».
При цьому, відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі - Кодекс) обов’язковими реквізитами податкової накладної залишаються:
- порядковий номер податкової накладної;
- дата виписування податкової накладної;
- повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість (далі - ПДВ), - продавця товарів/послуг;
- податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);
- повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, - покупця (отримувача) товарів/послуг;
- опис (номенклатура) товарів/послуг та їx кількість, обсяг;
- ціна постачання без урахування податку;
- ставка податку та відповідна сума податку у цифровому значенні;
- загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
- код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
Форми податкової накладної та розрахунку коригування, а також порядок їх заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 №957, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13.10.2014 за №1235/26012, з внесеними змінами (далі - Порядок №957).
Відповідно до листа ДФС України №27651 до внесення відповідних змін до форм податкової накладної/розрахунку коригування, у частині виключення з них реквізитів, які не передбачені новою редакцією пункту 201.1 статті 201 Кодексу, а також реквізитів, які втратили актуальність у зв’язку із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ, податкова накладна/розрахунок коригування складаються за формою, встановленою Порядком №957, але з урахуванням норм Закону №643.
З урахуванням вищевикладеного та керуючись листом ДФС України №27651, з дати набрання чинності Законом №643 платники ПДВ при складанні податкової накладної/розрахунку коригування можуть не заповнювати в їх заголовній частині поля реквізитів, які не визначені пунктом 201.1 статті 201 Кодексу як обов’язкові, а саме:
- місцезнаходження (податкова адреса продавця);
- місцезнаходження (податкова адреса покупця);
- номер телефону (продавця та покупця);
- вид цивільно-правового договору, його номер та дата;
- форма проведених розрахунків.
При цьому, наявність чи відсутність у податковій накладній/розрахунку коригування заповнених полів реквізитів заголовної частини, які не є обов’язковими, не може бути підставою для виключення такої податкової накладної/розрахунку коригування зі складу податкового кредиту, якщо немає інших підстав для його зменшення (лист ДФС України №27651).
Таблична частина податкової накладної/розрахунку коригування, яка визначає опис та номенклатуру товару, до затвердження нової форми податкової накладної/розрахунку коригування заповнюється без змін.
Порядок складання податкових накладних/розрахунків коригування, зазначений у листі ДФС України №27651, поширюється на податкові накладні/розрахунки коригування, дата складання яких припадає на період, починаючи з дня набрання чинності Законом №643, включаючи такий день, тобто з 29.07.2015.

                                                                                                         Як правильно повідомляти про прийняття працівника на роботу

Починаючи з 27 червня 2015 року роботодавці повідомляють про прийняття найманих працівників на роботу за порядком, встановленим Кабінетом Міністрів України. Саме цього дня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».
Повідомлення про прийняття працівника на роботу надані не за встановленою Постановою №413 формою вважаються такими що не подавалися.
Відповідно до Постанови №413повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою - підприємцем до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Постанови №413до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
На даний час з технічних причин повідомлення приймається виключно в паперовому вигляді.
Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Повідомлення, надане за формою, іншою, ніж зазначена в Постанові КМУ №413 або до про прийняття працівника на роботу надані до територіальних органів Державної фіскальної служби не за місцем обліку роботодавця вважається таким що не подавалося.
 
Фахівці Каховської ОДПІ зазначають, що чинне законодавство не містить ніяких кардинальних відмінностей у процедурі оформлення працівника при працевлаштуванні за сумісництвом або за основним місцем роботи. При працевлаштуванні за сумісництвом особа повинна подати документи згідно із звичайним переліком, окрім трудової книжки, яка ведеться тільки за основним місцем роботи (п. 1.1 Інструкцій про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом від 29.07.1993 №58).
Таким чином, як і у випадку з працевлаштуванням за основним місцем роботи, обов’язковим є повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування і реалізації державної політики по адмініструванню єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (органів державної фіскальної служби) про прийом на роботу за сумісництвом.
Порушення порядку повідомлення про прийняття на роботу працівників відносяться до порушень трудового законодавства, і, відповідно належить до компетенції яке належить до компетенції Мінсоцполітики.
Також у зв’язку з набранням чинності Постановою №413 Державна фіскальна служба України відкликала лист від 04.06.2015 №19779/7/99-99-17-03-01-17 про надання роз’яснень щодо повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхуванняпро прийняття працівника на роботу. 


                                                                                        Хто сплачує податок, якщо змінився власник транспортного засобу?

Порядок обчислення суми транспортного податку, у разі зміни власника об’єкта оподаткування (легкового автомобіля) регулюється підпунктом 267.6.5 пункту 267.6 статті 267 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі - Кодекс).
У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.
При цьому, контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Підпунктом 267.6.6 пункту 267.6 статті 267 Кодексу визначено, що за об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.
Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року юридичною особою, то такий платник податку повинен надати контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт. При цьому, транспортний податок сплачується, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт (підпункт 267.6.4 пункту 267.6 статті 267 Кодексу). 
Нагадаємо, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, які використовувались до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см (підпункт 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу).
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування (пункту 267.4 статті 267 Кодексу).
Відповідно до підпункту 267.8.1 пункту 267.8 статті 267 транспортний податок сплачується:
- фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
- юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації.
                                                                                                  

                                                                                                      Який день вважається днем сплати ЄСВ?

 

Днем сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування вважається:
1) у разі перерахування сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з рахунка платника на відповідні рахунки органу ДФС - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунка платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу ДФС;
2) у разі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі;
3) у разі сплати єдиного внеску в іноземній валюті - день надходження коштів на відповідні рахунки органів ДФС, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів

 

         За яких умов контролюючий орган має право здійснити погашення податкового боргу шляхом продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі?

 

Погашення податкового боргу платника податків здійснюється на підставі рішення суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі та прийнятого на його підставі рішення контролюючого органу шляхом продажу майна платника податків на публічних торгах та/або торгівельними організаціями в порядку, визначеному пп. 95.7 - 95.21 ст. 95 Податкового кодексу України.


                                         Яка особа (постачальник, отримувач) відповідає за несвоєчасну реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?

 

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН):
постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.
Розрахунок коригування, складений платником податку до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) товарів (послуг), в тому числі і до податкових накладних, складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягає реєстрації таким платником податку.
Таким чином, штрафні санкції, передбачені п. 120 прим.1. 1 ст. 120 прим.1 ПКУ за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН розрахунків коригування, складених починаючи з 01.10.2015, до податкових накладних застосовуватимуться до платника податку, на якого покладено обов’язок реєстрації відповідного розрахунку коригування в ЄРПН.

 

                                          Який порядок відображення в деклараціях за липень залишків від’ємного значення, яке обліковується у платників податку станом на 01.07.2015?

Згідно з п.п. 4 п. 34 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) значення суми податку (позитивне або від’ємне), на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), визначене п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 ПКУ, та значення усіх її складових, визначених ПКУ, дорівнюють нулю, крім значень її складових загальної суми податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН, податковими накладними, складеними платником податку відповідно до п. 208.2 ст. 208 ПКУ та зареєстрованими в ЄРПН, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в ЄРПН; загальної суми податку за виданими платником податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в ЄРПН та загальної суми податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України, що були сформовані починаючи з 1 липня 2015 року.
Таке значення до 31 липня 2015 року автоматично збільшується контролюючим органом для платників податків, що застосовують звітний (податковий) період місяць, без проведення перевірок, передбачених ст. 200 ПКУ, на суму від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, та суму непогашеного від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, що зазначено в податковій звітності з податку на додану вартість, у якій відображаються розрахунки з бюджетом та/або відображаються операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ, за червень 2015 року. На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період (липень 2015 року)
При цьому, перенесення до декларацій за липень 2015 року залишків від’ємного значення, яке обліковується у платників податку станом на 01.07.2015, здійснюється окремо:
по деклараціях, за якими здійснюються розрахунки з бюджетом (форма декларації 0110);
по деклараціях сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим відповідно до ст. 209 ПКУ (форма декларацій 0121 - 0123);
по деклараціях сільськогосподарського підприємства, яке відповідно до пункту 209.18 ст. 209 ПКУ не зареєструвалося суб’єктом спеціального режиму оподаткування (форма декларації 0130).

 

                                                                                                                                     Єдиний податок і РРО

З 23.07.2015 набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування РРО, якими, зокрема, встановлено, що платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн., РРО не застосовується.
У разі перевищення в календарному році зазначеного обсягу доходу застосування РРО для таких платників є обов’язковим.

 

                                                                                                                       Про військовий збір - на брифінгу у Каховській ОДПІ

 

Нещодавно у Каховській ОДПІ був проведений брифінг на тему "Особливості оподаткування військовим збором" за участі заступника начальника Каховської ОДПІ Людмили Яремчук.
Під час проведення брифінгу заступник начальника повідомила, що 9 липня 2015 року набув чинності Закон України від 18 червня 2015 року № 548-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь у антитерористичній операції». Закон буде введений в дію через 2 місяці з дня набрання чинності. Він передбачає, що тимчасово, на період проведення АТО, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення осіб на період їх безпосередньої участі у АТО.
Порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором визначається Кабінетом Міністрів.
За словами Людмили Яремчук, з початку року для забезпечення обороноздатності країни з доходів мешканців Каховського краю до бюджету перераховано 4,5 мільйонів гривень військового збору. Зокрема, у липні на потреби українського війська вже сплачено більше 0,8 мільйона гривень цього платежу.

 

                                                                                     Платники Каховщини спрямували на соціальний захист більше 100 млн. гривень єдиного внеску

 

Протягом 7 місяців 2015 року мешканці Каховського краю спрямували до бюджету 103,3 млн. грн.. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. За словами в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталія Суліменка, це на 5,1 млн. грн. більше прогнозного показника.
В липня поточного року надходження єдиного соціального внеску склали 16,8 млн гривень, виконання прогнозного показника становить 108,5%.
«Збільшення надходжень в основному відбулося за рахунок зростання фонду оплати праці. Саме завдяки своєчасній сплаті єдиного внеску жителям Каховщини гарантується гідне пенсійне забезпечення, право на соціальний захист у разі нещасних випадків чи професійних захворювань, безробіття та інші виплати», - зазначив Віталій Суліменко.

Заступник начальника Каховської ОДПІ Л.С. Яремчук