UKR
Понеділок 15 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

18.09.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

18.09.2018

25 вересня 2018 року о 15.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні582
Вчора741
На цьому тижні582
Минулого тижня6462
У цьому місяці13442
Минулого місяця22206
За весь період445119
12.11.15

Каховська ОДПІ інформує 12.11.2015


Каховщина отримала більше 150 мільйонів гривень єдиного соціального внеску

Саме такий обсяг надходжень єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування платники податків Каховського краю мобілізували до бюджету з початку 2015 року, що перевищує показники минулого року майже на 13,7 млн. грн.
В тому числі за жовтень  поточного року бюджет отримав 18,1 мільйонів гривень надходжень єдиного соціального внеску, що перевищує аналогічні показники минулого року на 1,8 млн. грн.
Така позитивна динаміка надходжень на соціальне страхування свідчить про відповідальність місцевої бізнес - спільноти, адже за рахунок цього платежу гарантується право наших громадян на соціальний захист.

За 10 місяців більше 500 платників Каховцини стали власниками посилених цифрових сертифікатів від ДФС

Протягом січня - жовтня 2015 року 504 платники Каховщини стали клієнтами Центру сертифікації ключів, яким безкоштовно сформовано посилені сертифікати відкритих ключів.
«Видані ключі електронного підпису дають змогу надавати звітність у режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики» - зазначає в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.
Важливим є те, що клієнти Центру сертифікації ключів отримують посилені сертифікати відкритих ключів безкоштовно, на відміну від комерційних установ. Тому ця послуга популярна серед платників податків. Так, вже у жовтні 2015 року більше 20 платників Каховського краю стали власниками електронних ключів.
Довідково: посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису бажаючі можуть отримати, звернувшись до Центру обслуговування платників Новокаховської ОДПІ за адресою: м. Нова Каховка, вул. Горького, 11/А.


ОСББ - правила оподаткування. Отримання статусу неприбутковості

З 10.04.2015 р. набрав чинності Закон України від 18.03.2015 р. № 263-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій» (далі - Закон № 263), яким доповнено перелік неприбуткових організацій об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку, асоціаціями власників жилих будинків та житлово-будівельних кооперативів.
Тобто, скористатися правом для отримання статусу неприбутковості такі організації зможуть, якщо метою їхньої діяльності не буде одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників такого об’єднання (пп. 133.1.1 ст. 133 Податкового кодексу).
Якщо державна реєстрація такої неприбуткової організації відбулася після 31.12.2014 р. та до набрання чинності Законом № 263, у разі внесення її до Реєстру неприбуткових організацій та установ протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом вона вважається такою, що внесена до Реєстру з дня її державної реєстрації.
Отже, отримати статус неприбуткової організації ОСББ може у разі внесення її контролюючим органом до Реєстру неприбуткових організацій та установ.

Граничний термін сплати єдиного внеску -19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок

Граничний термін сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого за календарний квартал, фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування - 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок, - повідомляють фахівці Каховської ОДПІ.
Порядок сплати єдиного внеску визначено Законом України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями.
Порядок сплати єдиного внеску відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону №2464 є, зокрема, фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 7 Закону №2464 базою нарахування єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої законом №2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Єдиний внесок для зазначених платників встановлюється у розмірі 34,7 відсотка.
Відповідно до абзацу третього частини восьмої статті 9 Закону №2464 фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Водночас, згідно з підпунктом 2 пункту 6 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, фізичні особи-підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування, можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу.
Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 №435, якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконання у цей строк (термін).
У разі, якщо останній день сплати єдиного внеску припадає на вихідний, святковий  день чи інший неробочий день, то останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Довідково: Лист ДФС України від 29.10.2015 №39858 «Про надання роз’яснення».

Повідомлення про прийняття працівника на роботу згідно договору цивільно - правового характеру не подається

Фахівці Каховської ОДПІ звертають увагу, що повідомлення про прийняття працівника на роботу згідно договору цивільно - правового характеру не подається до територіальних органів Державної фіскальної служби.
Слід зауважити, що згідно з частиною третьою статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до норм Постанови КМУ від 17 червня 2015 року № 413 "Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу", органи ДФС лише приймають від суб’єктів господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу, проте не регулюють питання трудових відносин, встановлених статтею 24 КЗпП.
Статтею 259 КЗпП визначено, що державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами - підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.
При цьому штрафи, зазначені у частині другій статті 265 КЗпП, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Отже, враховуючи вищевикладене повідомляємо, що Постанову № 413 було розроблено Мінсоцполітики відповідно до частини третьої статті 24 КЗпП, яка містить положення щодо укладення трудового договору. Укладення договорів цивільно-правового характеру зазначеною статтею не регулюється.
Більш детально можна ознайомитись у листі ДФС України від 08.10.2015 №37321/7/99-99-17-03-01-17 "Про надання роз’яснення".
 
У разі переходу на спрощену систему оподаткування підприємець подає декларацію про доходи

У разі переходу на спрощену систему оподаткування новостворена фізична особа-підприємець у кварталі, в якому здійснено процедуру державної реєстрації як суб’єкта господарювання , має подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему, - інформує Каховська ОДПІ.
Фізичні особи - підприємці, зареєстровані протягом року, в установленому законом порядку подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан і доходи станом на дату державної реєстрації підприємця.
Підпунктом 49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України визначено, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (в тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Пунктом 177.5 ст.177 Податкового кодексу України установлено, що фізичні особи - підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, подають до контролюючого органу податкову декларацію за формою, затвердженою Наказом Міндоходів України від 11.12.2013 №793 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан та доходи» та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан та доходи» за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені для річного звітного податкового періоду, із зазначенням авансових платежів з податку на доходи.
Чи застосовуються штрафні санкції у разі подання декларації з акцизного податку з запізненням та своєчасній сплаті податку?

Якщо декларація з акцизного податку подана до контролюючого органу  з порушенням терміну, але податок  сплачений своєчасно то до такого платника податків застосовуються санкції, передбачені п. 120.1 статті 120 Податкового кодексу України.
 Згідно п. 120.1 статті 120 Податкового кодексу відповідальність за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
 Ті самі дії, вчиненні платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
 Пунктом  223.2 статті 223 Податкового кодексу визначено, що платник податків з підакцизних товарів (продукції), вироблених або переобладнаних на митній території України; імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів; суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів; оптовий постачальник електричної енергії подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду декларацію акцизного податку.


Право на податковий кредит зберігається протягом 365 днів

Каховська ОДПІ нагадує, що п. 198.6 ст. 198 Податкового  кодексу України передбачено, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.
Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної  вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу, протягом такого звітного періоду.
Норми Податкового кодексу України, щодо  визначення термінів включення до складу податкового кредиту податкових накладних були змінені Законом України від 16.07.2015 року № 643 який набув чинності 29.07.2015року. До набрання чинності Законом N 643 податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включалися до податкового кредиту того податкового  періоду, на який припадала дата їх складання.

Помилки у раніше поданому розрахунку №1ДФ можна виправити


Форма й Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4.
У разі виявлення помилки у раніше поданому розрахунку 1ДФ, підприємець може подати уточнюючий розрахунок, у якому необхідно відкоригувати раніше задекларовані показники.
Коригування показників розділу I відбувається наступним чином:
- для виключення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати "1" - на виключення рядка;
- для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати "0" - на введення рядка;
- для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію відповідно до наведених вище алгоритмів. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується "1" - рядок на виключення, а в другому - "0" - рядок на введення.

 

Заступник начальника Каховської ОДПІ     Л.С. Яремчук