UKR
Четвер 18 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні617
Вчора993
На цьому тижні3175
Минулого тижня6462
У цьому місяці16035
Минулого місяця22206
За весь період447712
10.12.15

Каховська ОДПІ інформує 10.12.2015


Вартість розмов з мобільного телефону,що пов’язані з веденням підприємницької діяльності, включаються до складу витрат

Фізична особа – підприємець має право відносити до витрат господарської діяльності витрати мобільного зв’язку (у межах вартості мобільних розмов) у разі: якщо використання мобільного зв’язку безпосередньо пов’язане з господарською діяльністю та документально підтверджено фактом сплати. Документи, які підтверджують понесені витрат є: угоди, розрахункові документи, що надаються оператором мобільного зв’язку абоненту, у яких відображаються час переговорів, номер адресата, а також вартість розмов, тощо.

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, регулюється статтею 177 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Об’єктом оподаткування фізичної особи – підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (підпункт 177.2 статті 177 Кодексу).

Пунктом 177.4 ст. 177 Кодексу визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, зокрема витрати на послуги зв’язку та реклами, прямо пов’язані з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.
Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, зокрема на підставі первинних чи інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачене законодавством (ст.44 Кодекс).

Відповідно до п. 177.10 ст.177 Кодексу фізичні особи – підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючи документи щодо його походження.

Форму та Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат затверджено наказом Міндоходів від 16.09.2013 №481, п.п.5 п.6 якого встановлено, що документами, які підтверджують понесені витрати, безпосередньо пов’язані з отриманим доходом, є платіжні доручення, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвідчують факт оплати товарів, робіт, послуг.

Тобто, фізична особа – підприємець має право відносити до витрат господарської діяльності витрати мобільного зв’язку (у межах вартості мобільних розмов) у разі: якщо використання мобільного зв’язку безпосередньо пов’язане з господарською діяльністю та документально підтверджено фактом сплати. Документи, які підтверджують понесені витрат є: угоди, розрахункові документи, що надаються оператором мобільного зв’язку абоненту, у яких відображаються час переговорів, номер адресата, а також вартість розмов, тощо.

Заяву на спрощену систему оподаткування можна надіслати поштою з повідомленням про вручення

При надсиланні заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, датою подання заяви вважається дата відправлення, що відображається на повідомленні про вручення та описі, - повідомляють фахівці Каховської ОДПІ.

Відповідно до пп.298.1.1 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Податковим кодексом, в один з таких способів:

- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

- державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця з урахуванням вимог п.291.5 ст.291 Податкового кодексу України. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця згідно із Законом України від 15.05.2003 р. № 755 «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Нагадуємо, 16 грудня 2015 року – останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з І кварталу 2016 р. та розрахунку доходу за попередній календарний рік (ст.298 Податкового кодексу України).

Довідково: Наказ Мінфіну України від 12.11.12 р. №1675 «Про затвердження форми  свідоцтва платника єдиного податку та порядок видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік».

 

Чорноземи Каховщини збагатили місцевий бюджет
майже на
20 мільйонів

А саме, за січень-листопад 2015 року платники податків сплатити до місцевої скарбниці 19,5 млн.грн. плати за землю. Це на 5,5 млн.грн. більше минулорічного показника. Про це повідомив в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.

Безперечними лідерами у надходженнях зазначеного платежу є платники - юридичні особи, які сплатили майже 16 мільйонів.

Довідково: плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Каховський ліцей сфери послуг не залишивсь без уваги податківців.

Задля того, щоб виховати сумлінного платника податків, необхідно вже з юних років роз’яснювати підростаючому поколінню про необхідність та обов’язковість сплати податків та зборів.

Податківці Каховщини намагаються якнайчастіше спілкуватися з молоддю. Зокрема, днями, фахівці Каховської ОДПІ завітали до учнів Каховського ліцею сфери послуг.

Студенти дізналися про історію податків, діючи системи оподаткування, основи підприємницької діяльності.

Зустріч пройшла у невимушеній атмосфері. Сповідаємось, що вже зовсім скоро лави платників податків поповняться грамотними, податково обізнаними, свідомими громадянами.

 

Про актуальні зміни податкового законодавства розповіли платникам податків фахівці Каховської ОДПІ на семінарі-практикумі

Нещодавно фахівці Каховської ОДПІ провели для платників податків семінар - практикум на тему: «Актуальні питання податкового законодавства».

Начальник відділу реєстрації платників та електронних сервісів Оксана Талєб розповіла про використання реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, забезпечують подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків. Також звернула увагу на необхідність виведення з експлуатації до 01.01.2016р. РРО, які не відповідають таким вимогам.

Начальник відділу оподаткування юридичних осіб Оксана Ковтун ознайомила присутніх з особливостями реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі, коректним заповненням показників декларації та додатків до неї з врахуванням уточнюючих розрахунків, правильністю проведення коригування податкової накладної у випадку невірного відображення реквізитів або сум ПДВ, порядком відображення від’ємного значення ПДВ у декларації, змінами у порядку обліку платників та порядку їх реєстрації.

Спеціаліст з питань комунікацій Віта Моргулець нагадала слухачам про електронні сервіси, які функціонують при Державній фіскальній службі України.

До уваги бухгалтерів: дитячі новорічні подарунки не оподатковуються

Напередодні новорічних і різдвяних свят Каховська ОДПІ надає роз’яснення щодо оподаткування дитячих подарунків.

Підприємства та організації власним коштом вітають дітей своїх працівників святковими подарунками. Нагадуємо, що оподаткування податком на доходи фізичних осіб дитячих новорічних подарунків, придбаних за рахунок власних коштів для дітей працівників,  здійснюються на загальних підставах.

А саме, якщо вартість подарунка становить до 609 грн., то такі подарунки податком не обкладаються. Якщо ж вартість подарунку перевищує цю суму, то він обкладається за ставкою 15 або 20 відсотків.

Водночас подарунки надаються фізичним особам, а отже при їх видачі підприємству слід відобразити у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку; і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ за ознакою "160" вартість новорічних подарунків, яка надана у розмірі, що не перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати, та за ознакою "126" у разі перевищення такої суми.

Оподаткування новорічних подарунків регулюється Законом України «Про звільнення від оподаткування коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків» з урахуванням змін, внесених Законом України від 19.12.2008 № 779, які набули чинності з 1 січня 2009 року.

Слід зазначити, що даний Закон є винятком із загальних положень, встановлених Податковим кодексом України, та регулює деякі питання фінансування заходів, пов’язаних з організацією новорічних і різдвяних свят для дітей і підлітків.

Згідно із вищевказаними змінами передбачено, що у період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року вартість святкових подарунків і квитків на новорічно-різдвяні заходи не буде включатись до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб-батьків тих дітей, які отримали їх від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських (у тому числі профспілкових) організацій та створених ними закладів освіти, охорони здоров’я і культури, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів.

При цьому під дитячими святковими подарунками слід розуміти набори товарів, які містять лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти, загальною вартістю не більше 8 відсотків прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня звітного податкового року.

Оскільки прожитковий мінімум для працездатної особи станом на 01.01.2015 р. дорівнював 1218 грн., то неоподатковувана вартість новорічних подарунків у 2015 році (на період з 15 листопада до 31 грудня) складає 1218 х 8% = 97,44 грн. На період з 1 січня до 15 січня 2016 року такий показник буде інший - в залежності від прожиткового мінімуму для працездатної особи, який буде встановлено Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

Якщо ж подарунок коштуватиме дорожче, ніж зазначені показники, то суму перевищення його вартості над ними необхідно оподатковувати за ставкою 15% (20%) як додаткове благо з урахуванням коефіцієнту для доходів у негрошовій формі.

Отже, вартість святкових подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи, отриманих дітьми згідно з вищевказаним Законом від перелічених установ і організацій, не включається до оподатковуваного доходу громадян, які є батьками. Разом з тим такі доходи мають бути зазначені у формі 1 ДФ незалежно від їх оподаткування. Доцільно буде відобразити їх під ознакою доходу «127».

Одночасно при оподаткуванні подарунків радимо звернутись до інших норм законодавства, а саме, підпункту 165.1.39 статті 165 Податкового кодексу України, якою визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків у розмірі не більш, ніж 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Це означає, що оскільки на 1 січня поточного року мінімальна заробітна плата складала 1218 грн., то неоподатковувана вартість подарунків протягом 2015 року становить 609 грн. Надання такого подарунку не залежить від його призначення. Вартість такого подарунку має відобразитися у формі 1 ДФ за ознакою доходу «160».

Що стосується подарунка, наданого від фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування, то необхідно керуватися підпунктом 165.1.1 статті 165 Податкового кодексу України, який передбачає звільнення від оподаткування вказаних видів доходів.

Чи передбачено відповідальність за несплату пені?

За порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, застосовуються фінансова, адміністративна та кримінальна відповідальність (ст. 111 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).

Фінансова відповідальність встановлюється та застосовується згідно з ПКУ та іншими законами у вигляді штрафних (фінансових) санкцій та/або пені.

Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств, рентної плати протягом строків, визначених ПКУ, до такого платника застосовується штраф.

Грошове зобов’язання платника податків – сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов’язання та/або штрафну санкцію, що справляється з такого платника у зв’язку з порушенням ним вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Пеня – сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов’язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Пеня нараховується після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу.

Слід зазначити, що нормами чинного законодавства відповідальності за несплату пені не передбачено.

Разом з цим не сплачена платником податків у встановлений ПКУ строк пеня, нарахована на суму грошового зобов’язання, є податковим боргом відповідно до ст. 14 ПКУ.

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором спадщина (подарунок) за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб (ПДФО)?

З березня 2015 вступили в силу окремі норми Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» від 02.03.2015 р № 211-VIII, які внесли ясність щодо даного питання.

Відповідно до  змін, внесеними до  Податкового кодексу,  звільняються від оподаткування  військовим збором доходи, які   не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, або  оподатковуються за нульовою ставкою).

Отже, дохід у вигляді вартості успадкованого майна, який оподатковується за нульовою ставкою ПДФО (пп. 174.2.1 ПКУ), звільняється від оподаткування військовим збором. Зокрема, це вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення: батьками, дітьми (у тому числі усиновленими), чоловіком або дружиною.

Водночас, дохід платника податку, отриманий у вигляді спадщини, що підлягає оподаткуванню за ставкою 5 % або 15% (17%), включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника та підлягає оподаткуванню  військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Нова декларація про майновий стан і доходи

З 1 січня 2016 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 за № 859 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2015 за № 1298/27743.

Для зручності фізичних осіб у новій декларації об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року фізичні особи, які отримували доходи не від податкових агентів (зокрема від інших фізичних осіб) та іноземні доходи, визначають податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військовому збору в одній податковій звітності. При цьому подання будь-якої додаткової звітності не передбачається.

Для спрощення та зменшення часу для її заповнення обсяг зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість додатків – з 7 до 4.

Тепер додатки заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу при:

отриманні доходів від двох та більше податкових агентів, у випадках передбачених Податковим кодексом;

операціях з інвестиційними активами;

отриманні іноземних доходів;

визначенні оподатковуваного доходу від здійснення підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Значна кількість інформації, яка раніше заповнювалась в додатках, наразі відображається в самій декларації.

Так, інформація про уповноважену особу, яка раніше відображалась в окремому додатку, тепер відображається в декларації.

Фізичні особи, які мають намір скористатися правом на податкову знижку раніше заповнювали декларацію і додаток, в якому визначали реквізити всіх первинних документів за понесеними витратами. Тепер такі фізичні особи заповнюють лише декларацію, в якій відображають загальну суму понесених витрат та суму податку до повернення.

Відомості щодо відчуження нерухомого (рухомого) майна відображаються в додатку без заповнення додатку та переліку відчуженого майна.

Інформація про отримані доходи та перелік майна, яке надається в оренду (суборенду) також без заповнення додатку відображається в декларації.

Крім того, якщо за результатами перерахунку податку з доходів, отриманих від двох та більше податкових агентів у випадках передбачених законодавством, виникає від’ємне значення, такий платник податку за результатами 2015 року має право задекларувати суму податку на доходи фізичних осіб до повернення з бюджету.

Одним з нововведень є те, що платник податків самостійно визначає свій статус: громадянин; особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність або підприємець, який перебуває на загальній системі.

Нагадуємо, що за результатами 2015 року фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі подають декларацію про майновий стан і доходи до 10 лютого 2016 року, в якій разом з доходами від підприємницької діяльності декларують іноземні та інші доходи.

Громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають  декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року до 01 травня 2016 року. Оскільки, 01 травня 2016 року припадає на вихідний день, відповідно до норм податкового законодавства останній день подання декларації про майновий стан і доходи переноситься на перший робочий день, тобто, 03 травня 2016 року.

Про подання декларації про майновий стан та доходи новоствореним підприємцем за період від державної реєстрації до подання заяви про обрання спрощеної системи оподаткування

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (далі – податкова декларація).

Фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації підприємця.

Підпунктом 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ визначено, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Отже, якщо новостворена фізична особа – підприємець перейшла на спрощену системи оподаткування у місяці або кварталі, в якому здійснена процедура державної реєстрації як суб’єкта господарювання, то вона подає до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування.

 Заступник начальника Каховcької  ОДПІ  Л.С. Яремчук