UKR
Понеділок 22 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні725
Вчора843
На цьому тижні725
Минулого тижня6070
У цьому місяці19655
Минулого місяця22206
За весь період451332
14.09.15

Каховська ОДПІ інформує 10.09.2015


Шановні платники єдиного соціального внеску!

Звертаємо Вашу увагу, що з 01.09.2015 змінюються рахунки по ЄСВ. При здійсненні платежу звертайтесь за довідкою по тел. 40443

 

До уваги

суб’єктів господарювання !

 

Запрошуємо Вас прийняти участь у безкоштовному загальному семінарі на тему: „Огляд останніх змін в податковому законодавстві ”,

який відбудеться 11 вересня 2015 року

о 10-00 годині в актовому залі

Каховської ОДПІ

(І поверх).

Каховщина отримала 120 мільйонів гривень єдиного соціального внеску

Саме такий обсяг надходжень єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування платники податків Каховського краю мобілізували до бюджету з початку 2015 року, що перевищує показники минулого року майже на 10 млн. грн.

В тому числі за серпень  поточного року бюджет отримав 16,7 мільйонів гривень надходжень єдиного соціального внеску, що перевищує аналогічні показники минулого року на 3,7 млн. грн.

Така позитивна динаміка надходжень на соціальне страхування свідчить про відповідальність місцевої бізнес - спільноти, адже за рахунок цього платежу гарантується право наших громадян на соціальний захист.

При нарахування земельного податку враховується нормативна грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації

 

При нарахуванні земельного податку для сплати землекористувачами - фізичними особами  враховується нормативна грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації,- інформує Каховська ОДПІ.

Важливо, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Нарахування  землекористувачам - фізичним особам сум податку здійснюється  органами ДФС, які видають платникам до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

Земельний податок землекористувачами - фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення,- наголошують при цьому фахівці Каховської ОДПІ.

Фізичні особи (громадяни) несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання. Якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення - рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання з плати за землю, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Разом з тим, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 Податкового кодексу України.

Для запобігання росту штрафних санкцій та пені Каховська ОДПІ звертається із закликом до землекористувачів - фізичних осіб сплатити земельний податок.

Штрафні санкції не нараховуються у разі сплати без оскарження податкового повідомлення-рішення

Каховська ОДПІ звертає увагу платників податків що, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій за попередній (звітний) рік до 20 млн.грн штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суми податкового зобов’язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов’язання.

Така норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення фіскальним органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору.

Крім того, у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок пеня, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання.

Зазначена норма визначена п. 129.9 ст. 129 та п. 35 підр. 10 роз. ХХ Податкового кодексу України з урахуванням змін, внесених Законом України від 17.07.2015 р. N 655-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» (опублікований в газеті «Голос України» від 12.08.2015 №147 і набуде чинності з 1 вересня 2015 року).

В цьому році спрощенці Каховщини збільшили сплату податку більш ніж на пів мільйона гривень.

За січень-cерпень 2015 року платники Каховського краю, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевого бюджету 7,6 мільйони гривень єдиного податку, що на 0,6 мільйони гривень більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Про це повідомив в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.

Основну частину надходжень з цього податку забезпечили фізичні особи – підприємці, які сплатили 6,5 мільйони гривень. Юридичні особи спрямували до бюджету 1,1 мільйон гривень.

Водночас, нагадуємо про набрання чинності 28 липня 2015 року наказів Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 №579, яким затверджено форму книги обліку доходів та Порядок її ведення та від 19 червня 2015 року №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку», яким затверджено форму податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця; спрощенця третьої групи - юридичної особи та форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.

15 вересня – останній день подання заяви про перехід на спрощену систему

 

Перехід на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється відповідно до до статті 298 Податкового кодексу України.

Згідно з п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 ПКУ для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.

Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:

1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

4) державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Підпунктом 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ визначено, що зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Відповідно до п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ.

При цьому якщо суб’єкт господарювання протягом календарного року, що передує року обрання спрощеної системи оподаткування, самостійно прийняв рішення про припинення фізичної особи - підприємця, то при переході на спрощену систему оподаткування до розрахунку доходу за попередній календарний рік включається вся сума доходу, отриманого такою особою в результаті провадження господарської діяльності за такий попередній календарний рік.

ЄСВ. Як нараховувати?

 

Роботодавці нараховують єдиний внесок на суму нарахованої зарплати за видами виплат, які включають основну й додаткову заробітну плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці.

Якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки внеску, встановленої для відповідної категорії платника. Умовою застосування цієї норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць.

У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, у якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума єдиного внеску розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.

Якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата у працівника, який перебуває у відпустці без збереження заробітної плати, то сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати за який нараховується зарплата (дохід) та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника. Разом з тим, якщо працівник оформлений на підприємстві за основним місцем роботи та повний місяць перебуває у відпустці без збереження заробітної плати, то єдиний внесок не нараховується та не утримується, оскільки відсутня база нарахування єдиного внеску.

Обов’язок нарахування єдиного внеску з мінімальної зарплати за основним місцем роботи також передбачено і у разі, коли працівник працював неповний місяць (перебував на лікарняному, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами), а саме:

- якщо відпрацьовано частину місяця, а інша частина – перебування на лікарняному і сума заробітної плати та лікарняного не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, у якому отримано дохід, тобто виникає необхідність донарахування до мінімальної заробітної плати;

- якщо лікарняний триває повний місяць;

- для працівника, у якого початок та закінчення перебування на лікарняному припадають на різні місяці, у місяці початку лікарняного нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не є відомою. Якщо після розподілу лікарняного (суми допомоги по тимчасовій непрацездатності відносяться до того місяця, за який вони нараховані) загальний дохід за місяць становить менше мінімального розміру, то сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується зарплата та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

Крім цього, вимоги щодо нарахування єдиного внеску не менше мінімального розміру не стосуються:

- винагород за договорами цивільно-правового характеру;

- заробітної плати з джерела не за основним місцем роботи;

- заробітної плати працівника-інваліда, який працює на підприємстві, установі або в організації, де застосовується ставка 8,41 відсотка;

- заробітної плати працівників підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, з дотриманням певних умов.

Більш докладна інформація викладена у листі ДФС України від 14 лютого 2015 року №4979/99-99-17-03-01-17.

Якщо ви запланували торгівлю пивом, що потрібно знати

 

Для торгівлі пивом (на відміну від торгівлі іншими видами алкогольних напоїв) не діє обмеження за торгівельною площею – не менше 20 м² (ст. 1 Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», далі – Закон № 481). І щоб не допустити торгівлі іншим алкоголем у «невеликих» місцях торгівлі, запропоновано на лицьовому боці бланка ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями зазначати в дужках слово «пиво».

Разом з тим, у разі зміни відомостей про суб’єкта господарювання, зазначених у виданій ліцензії (наприклад, у разі зміни адреси місця торгівлі), цьому суб’єктові господарювання на підставі його заяви в триденний строк видається нова ліцензія з новими даними. При цьому плата за ліцензію продовжує вноситися без змін, а строк дії «оновленої» ліцензії дорівнює залишку строку «застарілої».

Також чітко визначено, що з 1 липня 2015 підприємці-платники єдиного податку другої та третьої груп, які торгують пивом уроздріб, зобов’язані застосовувати РРО. Для них виняток, передбачений п. 296.10 Податкового кодексу України не діє, а діють прямі норми Закону № 481: ст. 1 приписує обладнати приміщення для продажу пива РРО, а ст. 15 – зазначити перелік застосовуваних РРО в додатку до заяви на видачу ліцензії.

Крім того, наголошуємо, що пиво з об’ємним вмістом спирту етилового більше 8,5% об’ємних одиниць підлягає маркуванню акцизними марками. Для маркування пива вітчизняного виробництва та ввезеного на митну територію України міцністю понад 8,5% об’ємних одиниць застосовуються акцизні марки виду АВ ВП та АІ ВП. При імпорті міцного пива акцизний податок сплачується в момент придбання акцизних марок.

При цьому пиво, виготовлене до 1 липня цього року, маркуванню не підлягає і може продаватися в торгівельній мережі до його повної реалізації (з урахуванням терміну придатності). З повним текстом листа ДФС України від 19.06.2015 р. № 22173/7/99-99-21-02-17

Як платити ЄСВ при відсутності доходу

 

Фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не отримували доходів (прибутків) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі особи можуть не визначати базу єдиного внеску, оскільки вказаною нормою передбачено право, а не обов’язок платника. Платники, що не отримали доходу у звітному році або окремому місяці звітного року, мають право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Найголовніше – нарахована сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Такі норми передбачено Законом України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”, яким було внесено зміни до пункту 2 частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Відповідно до Закону для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 Закону № 2464, єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Ці зміни враховуватимуться при поданні річної звітності з єдиного внеску фізичними особами-підприємцями (крім спрощенців) за 2015 рік.

Отже, за підсумками 2015 року фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, а також особи, які проводять незалежну професійну діяльність, сплачують єдиний внесок до 10 лютого 2016 року.

За незбереження первинних документів платнику єдиного податку грозить штраф

 

Каховська ОДПІ повідомляє, що фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів на підставі яких заповнювалися дані книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, або інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності по іншим податкам і зборам – у разі їх сплати. Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються.

     За незбереження первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

    При відсутності первинних документів на товари (роботи, послуги), придбані платником єдиного податку, у разі виявлення факту щодо неутримання податку на доходи фізичних осіб при виплаті доходу громадянам до платників податків застосовуються штрафні санкції, як до податкового агента, передбачені п. 127.1 ст. 127 ПКУ, та на суму податкового боргу  нараховується пеня після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов’язання згідно з п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст.129 ПКУ.

Про зміни щодо ПДВ для спецрежимників

Каховська ОДПІ повідомляє, що для забезпечення реалізації норм Закону України від 16.07.2015р. №643-VIII„Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість”, які набрали чинності з 29.07.2015 року Казначейством України для платників - с/г підприємств, що обрали спецрежим оподаткування відповідно до статті 209 ПКУ, додатково відкрито рахунки в системі електронного адміністрування податку, на який платники зможуть перераховувати кошти для наступного зарахування їх на спецрахунок. Відповідний переказ Казначейство ініціюватиме в день надходження грошей на додатковий електронний рахунок.

Поява нового рахунку не передбачає окремого облікуспец режимних  постачань у системі електронного адміністрування. Для реєстрації податкових накладних як для звичайної діяльності, так і для спец режимної діятиме загальний реєстраційний ліміт. Він враховуватиме надходження коштів як на „бюджетний” електронний рахунок, так і на додатковий „спец режимний”. Так само й реєстрація в Єдиному реєстрі  будь – якої податкової накладної (за сільгосппостачаннями чи за іншою діяльністю) буде однаково зменшувати загальний реєстраційний ліміт. 

Заступник начальника Каховської ОДПІ           Л.С. Яремчук

Моргулець 40050