UKR
Понеділок 15 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

18.09.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

18.09.2018

25 вересня 2018 року о 15.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні579
Вчора741
На цьому тижні579
Минулого тижня6462
У цьому місяці13439
Минулого місяця22206
За весь період445116
08.10.15

Каховська ОДПІ інформує 08.10.2015


  Затверджено новий перелік органів ліцензування

 

Кабінет Міністрів України постановою від 05.08.2015 року №609 затвердив новий Перелік органів ліцензування.

Зауважимо, що кількість органів ліцензування істотно зменшилась, як і кількість видів діяльності, що підлягають ліцензуванню.

Зокрема, згідно з новим Переліком:

– Державна фіскальна служба України видає ліцензії та виробництво і торгівлю спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами;

– Міністерство фінансів України ліцензує випуск і проведення лотерей;

– Міністерство соціальної політики видає ліцензії на посередництво у працевлаштуванні за кордоном;

–  Міністерство економічного розвитку ліцензує діяльність з імпорту, експорту спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

 

Затверджено новий Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків банками та іншими фінансовими установами

 

Наказом Міністерства фінансів України від 18.08.2015 №721 затверджено Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.09.2015 № 1058/27503.

Порядок розроблено з метою приведення у відповідність до Закону України від 21 квітня 2015 року № 344-VIIІ «Про внесення змін до статті 69 Податкового кодексу України щодо спрощення умов ведення бізнесу» та забезпечення реалізації норм статі 69 розділу ІІ Податкового кодексу України.

У новій редакції Порядку:

- передбачено можливість відкриття рахунку банком на підставі інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, отриманої банком відповідно до закону, із зазначенням даних про взяття на облік в контролюючих органах як платника податків;

- зменшено строк, необхідний для відкриття підприємством рахунку у банку, з двох до одного робочого дня;

- запроваджено принцип мовчазної згоди у разі недотримання контролюючим органом визначених строків для направлення банку повідомлення про взяття або відмову у взятті рахунка на облік;

- скасовано обов’язкове роздрукування фінансовими установами та органами ДФС паперових копій електронних повідомлень про відкриття рахунків платникам податків;

- змінено порядок відправки та формат файлів (пакетів файлів) для обміну інформацією в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку між органами ДФС України та банками і іншими фінансовими установами.

Новий Порядок набирає чинності через два місяці з дня його офіційного опублікування (бюлетень «Офіційний вісник України» від 25.09.2015 № 74). До 25 листопада 2015 року діючим є Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 26.12.2013 № 853 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21.01.2014 за №121/24898.

Як повідомили в ДФС України, з дня набрання чинності цим Порядком Державною фіскальною службою України будуть внесені зміни до функціонуючого програмного забезпечення в частині обміну інформацією в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку між органами ДФС України та банками і іншими фінансовими установами.

У зв’язку з цим протягом двох місяців до набрання чинності новим Порядком банкам необхідно внести зміни до функціонуючого програмного забезпечення, призначеного для обміну документами з ДФС, створення і оброблення документів у форматі, встановленому Порядком, і введення його в експлуатацію з дня набрання чинності новим Порядком.

 

Проценти нараховані на суму депозиту оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та військовим збором

Дохід платника податку у вигляді процентів, нарахованих на суму депозитного банківського рахунка, включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується за ставкою 20 відсотків.

Відповідно до пп. 164.2.8 ст. 164 Податкового кодексу пасивні доходи (крім зазначених у пп. 165.1.41 ст. 165 Кодексу) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Доходи у вигляді процентів на депозитний банківський рахунок відносяться до "пасивних доходів" (пп.167.5.3  ст. 167 Податкового кодексу України).

Ставка податку для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді процентів, становить 20 відсотків (пп. 167.5.1. 167 Податкового кодексу).

Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування.

         Крім того, дохід платника податку у вигляді процентів, нарахованих на суму депозитного банківського рахунка, оподатковується військовим збором за ставкою 1,5  відсотка.

         Пільг при оподаткуванні зазначених доходів незалежно від виду та категорії осіб, які їх отримують, Податковим кодексом не передбачено.

 

Торгівля алкоголем – за наявності складських приміщень

 

Торгівля алкогольними напоями повинна здійснюватися за наявності відповідних торговельних та складських приміщень – звертають увагу фахівці Каховській ОДПІ.

Суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями згідно із санітарно-технічними, санітарно-гігієнічними, технологічними, протипожежними та іншими нормами, а також повинен передбачити можливість використання електронних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари.

Така норма передбачена відповідно до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою КМУ від 30 липня 1996 року № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями».

Також інформуємо, що суб’єкт господарювання повинен мати торговельне приміщення (будівлю) площею не менш як 20 кв. метрів, обладнане відповідним торговельно - технологічним устаткуванням (вітрини, прилавки, пристінні гірки тощо), охоронною і протипожежною сигналізацією, з достатнім освітленням, опаленням і вентиляцією, а у випадках, передбачених законодавством, забезпечити умови для застосування РРО, зберігання матеріальних цінностей.

Варто зауважити, що згідно до статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95- ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

 

На Каховщині бюджетні надходження перевищили 150 мільйонів гривень

З початку року платники податків Каховщини до зведеного бюджету сплатили 155,6 млн. грн. податків та зборів, що на 41 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомив в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.

Зокрема, до державного бюджету забезпечено надходження  65 млн. гривень. Порівняно з січнем - вереснем 2014 року, надходження збільшились на 25 млн. гривень.

Місцеві бюджети поповнились на 90,6 млн. гривень, що на 16 млн. грн. більше ніж торік.   Найбільшу частку в надходженнях забезпечили податок на доходи фізичних осіб (47,3 млн. грн.),  плата за землю (16,1 млн. грн.), єдиний податок (8,2 млн. грн.).

За словами керівника відомства, такий вагомий приріст надходжень обумовлений внесенням змін  до  Податкового кодексу, запровадженням нових податків, перерозподілом між державним та місцевим бюджетами, ефективнішим адмініструванням податків та зборів.

 

Торгівля безалкогольним пивом в роздріб не оподатковується акцизним податком

 

Операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі товарів, які не належать до підакцизних, зокрема пива безалкогольного, акцизним податком не оподатковуються, - звертають увагу фахівці Каховської ОДПІ.

Відповідно до п.п. 14.1.144 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями пиво – це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який зазначений у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД.

В свою чергу під безалкогольним пивом розуміють насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, одержаний під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами з об’ємною часткою спирту не більш як 0,5 відсотка, отриманий шляхом діалізу або переривання головного бродіння, або виготовлення пивного сусла зі зниженою часткою сухих речовин у початковому суслі, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202 (ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зі змінами та доповненнями).

При цьому п.п. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України ставки акцизного податку встановлено, зокрема, на пиво із солоду (солодове), що відноситься до товарної групи 2203 00 згідно УКТ ЗЕД.

На товари, що відносяться до товарної групи 2202 згідно УКТ ЗЕД, ставки акцизного податку Податковим кодексом України не встановлено та такі товари не віднесено до підакцизних.

 

Зміна назви платника податків вимагає перереєстрації платником ПДВ

 

Зміна назви (імені) платника податків тягне за собою також перереєстрацію його платником ПДВ протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податків (п.183.15 Податкового кодексу України). Для цього подається реєстраційна заява з позначкою «Перереєстрація» (п.4.1,4.2 Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.14 р. №1130) до відповідного контролюючого органу за місцезнаходження платника податків, - звертають увагу фахівці Каховської ОДПІ.

Процедура повідомлення ДФС про зміну назви (імені) щодо даних про платника податків вносяться на підставі інформації, отриманої від органів держреєстрації (п. 9.1 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588 ),

Для фізичних осіб-підприємців необхідно замінити довідку про присвоєння індивідуального податкового номера (ідентифікаційного номера), який при цьому лишається тим самим. Протягом одного місяця з дня зміни прізвища необхідно подати заяву за формою № 5ДР (розд. IX Положення, затвердженого Мінфіном від 10.12.13 р. № 779) до контролюючого органу за місцезнаходження.

Якщо юридична особа не включена до Єдиного державного реєстру (ЄДР), їй доведеться самостійно повідомити орган ДФС про зміни, що відбулися, протягом 10 календарних днів. Для цього потрібно подати до податкового органу форму № 1-ОПП з позначкою «Зміни» (п.9.2 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588).

Крім того, цим особам необхідно замінити довідку про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП новою довідкою за цією ж формою (п.9.4 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588).

 

Від платників Каховщини надійшло більше 6 млн. гривень військового збору

За січень-вересень 2015 року платники податків спрямували на підтримку армії 6,2 млн. гривень військового збору. Зокрема, у вересні поточного року до бюджету надійшло 0,8 млн. гривень збору. Про це повідомив в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.

  Посадовець зазначив, що платники податків Каховського краю усвідомлюють, що кожна сплачена гривня з їх доходів, буде спрямована на зміцнення обороноздатності нашої держави, на утвердження довгоочікуваного миру в східних регіонах.

Нагадуємо, що платниками військового збору є фізичні особи - резиденти (нерезиденти), інші податкові агенти. Для резидента об’єктом оподаткування є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, доходи з джерелом їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), іноземні доходи.

Платники Каховщини сплатили більше півтора мільйони гривень за користування природними ресурсами

 

З початку 2015 року платниками Каховщини сплачено 1,7 млн.  гривень до зведеного бюджету за користування природними ресурсами. Про це повідомив в.о начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.

Посадовець зазначив, що найбільші суми надійшли від плати за спеціальне використання води 1,1 млн. гривень, та за користування надрами –0,5 млн. гривень

«Платежі за користування природними ресурсами – є найважливішим компонентом економічного механізму природокористування. Кожна додатково сплачена до державної скарбниці гривня - це вагомий внесок у зміцнення економіки держави та збереження її цілісності», - зазначив Віталій Суліменко

 

Особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника

 

В рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - СЕА) для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого в Казначействі для роботи в СЕА до бюджету чи на його поточний рахунок.

Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування.

Так, відповідно до Податкового кодексу України у разі, якщо на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість сума коштів на електронному рахунку платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню:

а) або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов’язань з податку;

б) або на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку.

При цьому перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі відсутності перевищення суми податку, зазначеної у податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних, над сумою податкових зобов’язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у такому звітному періоді.

Відповідно до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 року N 569, заява про перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку до бюджету або на поточний рахунок такого платника податку подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з податку на додану вартість.

Більш детально про особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника можна ознайомитися у листі ДФС України від 26.08.2015 р. N 31730/7/99-99-19-03-02-17.

 

Затверджено нову форму податкової декларації екологічного податку

 

Дана декларація подається підприємствами, під час провадження діяльності яких здійснюються:

- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;

- розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання);

- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Форма Податкової декларації екологічного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 року №715.

Нагадаємо, що відповідно до ст.250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Платники податку складають податкові декларації за затвердженою формою, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Щодо доходу єдинниника в іноземній валюті

Для заповнення податкової декларації та ведення обліку платник єдиного податку-фізична особа використовує книгу обліку доходів платників єдиного, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 N 579.

Записи у книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід. При цьому встановлено, що дохід платника єдиного податку, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг)

Таким чином, доходом фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку є дохід, отриманий в іноземній валюті та перерахований у гривнях за офіційним курсом Національного банком України на дату надходження коштів на рахунок.

Детальніше про це йдеться у листі ДФС України від 30.09.2015 №9142 /П/99-99-17-02-02-14

 

Заступник начальника Каховської ОДПІ    Л.С. Яремчук

Моргулець 40050