UKR
Понеділок 22 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні719
Вчора843
На цьому тижні719
Минулого тижня6070
У цьому місяці19649
Минулого місяця22206
За весь період451326
05.08.15

Каховська ОДПІ інформує 06.08.2015


Нові форми книг обліку для платників єдиного податку

Відповідно до вимог ст. 296 Податкового кодексу України фізичні особи - підприємці, платники єдиного податку ведуть книгу обліку доходів. Форму та порядок заповнення книги затверджено  наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. за № 579.
Наказом встановлено дві форми книги обліку. Платники єдиного податку першої та другої груп, а також третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, щоденно за підсумками робочого дня відображають лише суми отриманих доходів.
Платники єдиного податку, які є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів та витрат. Обидві форми книги ведуться за вибором платника податку в паперовому або в електронному вигляді. Книга зберігається у платника податку протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис. Дані книг заповнюються у гривнях з копійками та в подальшому використовуються платниками податку для заповнення податкової декларації.
Книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість) та книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість), зареєстровані до набрання чинності цим наказом, діють до їх закінчення.


У разі несправності РРО платник повинен повідомити контролюючий орган.

При виявленні несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, потрібно:
письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування;
протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити про це контролюючий орган, у якому cуб’єкт господарювання зареєстрований платником податків.
На період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, але не більше 7 робочих днів (раніше ще було уточнення -72 годин), вимкнення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням КОРО та РК або із застосуванням резервного РРО.
Довідково: такі дії платника прописано змінами, які внесені Законом України від 01.07.2015 р. № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій».


Відображення імпортного ПДВ в системі електронного адміністрування

 

Сума податку, сплаченого за операціями з ввезення на митну територію України товарів, відображається у рядку 4 витягу з системи електронного адміністрування ПДВ,- повідомляють фахівці Каховської ОДПІ.
 З метою правильного відображення такої суми (для обрахунку суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (реєстраційної суми)), під час заповнення декларантами графи B митної декларації, на бланку єдиного адміністративного документа (МД) додатково необхідно зазначати відомості про податковий номер (код ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків/реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами) особи, яка претендуватиме на податковий кредит з податку на додану вартість у розмірі відповідної сплаченої суми.
 Довідково: детальніше про це йдеться у листі ДФС від 15.12.2014 № 15182/7/99-99-19-03-02-17, який розміщено на сайті ДФС України.


Повернення коштів в системі електронного адміністрування ПДВ

Якщо на дату подання податкової декларації з ПДВ  сума коштів на рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву. Відповідно до  поданої заяви такі кошти підлягають поверненню платнику. Зокрема, на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку. Такі норми встановлено підпунктом «б» п. 200 прим.1. 6 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України,- інформують фахівці Каховської ОДПІ.
 Відповідно до пункту 10 розділу ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966, заява про повернення суми бюджетного відшкодування або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додатком 4 до декларації .
Зазначимо, що додатки 2, 3, 4 подаються лише до декларації з податку на додану вартість (загальної)  (п. 11 розд. Х Порядку № 966).
 Згідно з п.21 прим.1 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №569, для відповідного перерахування коштів ДФС надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку Заяви).
Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Податковим кодексом України для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.
Затверджено нові форми декларацій єдинників

        Затверджено форми податкових декларацій платника єдиного податку - фізособи-підприємця; платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи); платника єдиного податку четвертої групи. Усі форми приведено у відповідність до вимог п.295.9 та 296.9 Податкового кодексу (далі - ПК), зокрема:
- у заголовній частині форми декларації фізособи-підприємця (єдинника першої - третьої груп) виділено поля для зазначення окремо податкового (звітного) періоду та податкового (звітного) періоду, що уточнюється. Скоротилася кількість розділів декларації, змінилися показники господарської діяльності;
- форма декларації єдинника третьої групи (юрособи) тепер складається із таких розділів: загальні відомості; дохід, що підлягає оподаткуванню; розрахунок податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
- форма декларації єдинника четвертої групи приведена у відповідність до норми пп.295.9.2 ПК, згідно з якою податок сплачується щоквартально. Відомості про наявність земельних ділянок доповнено колонкою для них про їх категорію.
       Відповідно втрачають чинність накази Мінфіну від 21.12.11 р. №1688 та Міндоходів від 30.12.13 р. №864, якими затверджено діючі на сьогодні форми декларації.
Наказ Мінфіну від 19.06.15 р. №578 набуває чинності з дня опублікування. «Офіційний вісник України», 2015, N  57 (28.07.2015), ст. 1877.

 

За користування землею громадянами Каховського краю сплачено понад 1 млн.грн.

За повідомленням  в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталія Суліменка, впродовж січня- липня 2015 року власники землі та землекористувачі - фізичні особи за користування землею перерахували до місцевих бюджетів 1,5 млн.грн., що на 0,2 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року. Відтак, на обліку у Каховській ОДПІ налічується 3444 землекористувачів та 365 орендарів земельних ділянок, які зобов’язані сплачувати даний податок.
Нагадаємо, громадянам, що відповідно до Податкового кодексу, фізичні особи, які мають на території України у власності або користуванні земельні ділянки, частки - є платниками земельного податку.
Щороку до 1 липня територіальні органи ДФС направляють громадянам - платникам земельного податку та орендної плати за землю, податкові повідомлення-рішення для сплати земельного податку та орендної плати за користування землею. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, але не пізніше ніж 28 серпня 2015 року.

Платники Каховщини поповнили бюджет країни на 43,1 мільйонів гривень

За 7 місяців 2015 року до державного бюджету платники Каховського краю сплатили 43,1 мільйонів гривень. Це на 14,9 млн.грн. більше показника попереднього року.
Формувачем державної скарбниці є податок на додану вартість - з початку року надійшло майже 20 млн. гривень.
До місцевих бюджетів цього року надійшло 63,2 млн. гривень. Порівняно з січнем-липнем минулого року надходження зросли на 6,9 млн. грн..
« Слід відзначити  сумлінність платників податків Каховського краю та висловити їм подяку за активну співпрацю в нелегкі часи для нашої держави. Адже від цього залежить стабільна робота закладів освіти, медицини, культури, своєчасна виплата зарплат працівникам бюджетної сфери, пенсій і соціальних виплат», - наголосив в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.

Сільгоспвиробники, виплачуючи дивіденди, зобов’язані сплатити авансові внески

Державні унітарні підприємства - сільськогосподарські товаровиробники, які застосовують четверту групу спрощеної системи оподаткування у разі прийняття рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам, зобов’язані нарахувати та внести до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.
 Винятків щодо несплати авансового внеску для юридичних осіб - сільськогосподарських товаровиробників Податковим кодексом не передбачено.
У разі встановлення  факту несплати або несвоєчасної сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток, у тому числі з авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів тягне за собою накладення на платника податків штрафу у порядку,  визначеному ст. 123 Податкового кодексу.
Поряд з цим, на суму податкового боргу нараховується пеня.
 Порядок сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів встановлено п. 57.1 1  ст. 57 Податкового кодексу.

З початку року правом на звернення скористались 5 громадян
Каховського краю
Як зазначила начальник відділу реєстрації платників та електронних сервісів Каховської ОДПІ Оксана Талєб, всебічний розгляд звернень громадян, задоволення їх законних прав та інтересів є пріоритетним напрямом роботи органів державної влади. Керівний склад ОДПІ приділяє велику увагу даному напрямку роботи.
За словами посадовця, жодне звернення не залишається поза увагою фахівців, на кожне з них надається відповідь у встановлений законодавством термін.
В податковій нагадали, що водночас, окрім письмового спілкування, існує практика проведення особистих прийомів громадян посадовими особами.
Попередній запис на особистий прийом до керівного складу Каховської ОДПІ здійснюється за телефоном: 4-00-50.
Повідомляємо, що відповідно до ст. 40 Конституції України та Закону України «Про звернення громадян» кожен громадянин має право направляти до органів фіскальної служби як індивідуальні, так і колективні письмові звернення. Звертаємо увагу, що звернення, оформлене без дотримання вимог зазначеного закону, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями. Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором є анонімним і розгляду не підлягає.

Для сільгоспвиробників передбачено окремі рахунки у системі електронного адміністрування ПДВ
Каховська ОДПІ інформує, що з 29 липня п.р. набрали чинності зміни, внесені Законом України від 16.07.2015 р. №643 до статті 209 Податкового кодексу України, яка встановлює порядок дії спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.
Як  і раніше, сума ПДВ, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.
Новації стосуються спецрахунків, на яких акумулюються зазначені суми податку, з урахуванням системи електронного адміністрування ПДВ, а саме:
Для такого акумулювання сільськогосподарські підприємства зараховують кошти на власні рахунки в системі електронного адміністрування податку, відкриті для перерахування коштів на спеціальні рахунки, відкриті в установі банку або в казначействі.
Кошти, зараховані на такі рахунки в системі електронного адміністрування податку, автоматично протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі рахунки, перераховуються казначейством на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в банку чи казначействі.
Сільськогосподарські підприємства - суб’єкти спеціального режиму оподаткування у строки, встановлені Податковим кодексом для самостійної сплати податкових зобов’язань, повинні забезпечити перерахування на їх рахунок у системі електронного адміністрування податку, відкритий для перерахування коштів на спеціальні рахунки, коштів у розмірі, достатньому для перерахування на спеціальний рахунок на підставі поданої податкової декларації, в якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування протягом звітного (податкового) періоду.
Проведення розрахунків з бюджетом за іншими операціями, здійсненими протягом звітного (податкового) періоду не в межах спеціального режиму оподаткування, здійснюється сільськогосподарським підприємством - суб’єктом спеціального режиму оподаткування у загальному порядку.


Сплата єдиного податку та розрахунок векселем, бути чи ні?

У платників єдиного податку інколи виникають ситуації, які спонукають їх використовувати вексельну форму розрахунків. Наскільки це правомірно, враховуючи вимоги Податкового кодексу України щодо обов’язковості проведення розрахунків такою категорією платників виключно у грошовій формі, роз’яснила Державна фіскальна служба України  у своєму листі від 04.06.2015 р. за N5267/Д/99-99-17-02-02-14. Зокрема,  згідно із частиною шостою пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України "Про страхування", сюрвейерами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III ПКУ.
Відповідно до ст. 14 Закону України від 23 лютого 2006 року N 3480 "Про цінні папери та фондовий ринок" вексель - цінний папір, який посвідчує безумовне грошове зобов’язання векселедавця або його наказ третій особі сплатити після настання строку платежу визначену суму власнику векселя (векселедержателю).
Статтею 4 Закону України від 5 квітня 2001 року N 2374 "Про обіг векселів в Україні", із змінами та доповненнями (далі - Закон N 2374), передбачено, що видавати переказні і прості векселі можна лише для оформлення грошового боргу за фактично поставлені товари, виконані роботи, надані послуги (крім фінансових векселів). Платіж за векселем здійснюється на території України тільки у безготівковій формі (ст. 6 Закону N 2374). Умова щодо проведення розрахунків із застосуванням векселів обов’язково відображається у відповідному договорі, який укладається в письмовій формі. У разі видачі (передачі) векселя відповідно до договору припиняються грошові зобов’язання щодо платежу за цим договором та виникають грошові зобов’язання щодо платежу за векселем.
Тож позиція ДФС України викладена у згаданому листі чітка: платники єдиного податку не можуть використовувати векселі в якості форми розрахунків. Ті ж суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва з використанням векселів, не можуть бути платниками єдиного податку.

Заступник начальника Каховської ОДПІ Л.С. Яремчук