UKR
Понеділок 15 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

18.09.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

18.09.2018

25 вересня 2018 року о 15.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні562
Вчора741
На цьому тижні562
Минулого тижня6462
У цьому місяці13422
Минулого місяця22206
За весь період445099
12.11.15

Каховська ОДПІ інформує 05.11.2015


Як нарахувати ПДВ без податкової накладної

Підставою для нарахування сум ПДВ до податкового кредиту без отримання податкової накладної, зокрема, є:
- транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;
- касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку);
- бухгалтерська довідка, складена відповідно до п. 36 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України (далі - ПКУ);
- податкова накладна, складена платником податку відповідно до п. 208.2 ст. 208 ПКУ та зареєстрована в ЄРПН.
У разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.
 Для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України документом, що посвідчує право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, вважається податкова накладна, складена платником за такими операціями та зареєстрована в ЄРПН, зобов’язання за якою включені до податкової декларації відповідного звітного періоду.
Зазначений порядок визначений п. 201.11 та п. 201.12 ст. 201 ПКУ.


Зміна мінімальної заробітної плати не вплинула на добові при відряджені

Податковим кодексом України визначено, що податком на доходи фізичних осіб не оподатковуються добові витрати на відрядження у межах території України, але не більш як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон - не вище 0,75 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження.
Суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів, визначаються окремо Кабінетом Міністрів України.
Тобто, граничні норми добових витрат (з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб), крім витрат на відрядження державних службовців та інших зазначених осіб, розраховуються з показника мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року та становлять у 2015 році:
- у межах України - 243,6 грн.;
- за кордон - 913,5 грн.
Зміна мінімальної заробітної плати протягом року не впливає на граничні норми добових витрат, які були встановлені на 1 січня звітного року.

Підвищена податкова соціальна пільга працюючому студенту

    Відповідно до положень Податкового кодексу України (п. 169.1.3)  працівник, який навчається,  має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 609 грн., - повідомляють в Каховській ОДПІ.
    У випадку, якщо студент отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується.
    Якщо студент, який не отримує стипендію і одночасно з навчанням працює та одержує заробітну плату, то такий студент має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 150 % при умові, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує у 2015 році - 1710 грн.
    При цьому він повинен надати працедавцю довідку з навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендію з бюджету.

Каховська ОДПІ закликає платників ПДВ скористатися електронними сервісами

Для спрощення ведення бізнесу ДФС України запроваджено низку електронних сервісів, які значно спрощують та скорочують процедури сплати податку, обліку, реєстрації, отримання інформації тощо.
Зокрема, платники ПДВ, направивши запит, можуть скористатися електронними сервісами, які надаються через "Єдине вікно подання електронної звітності", а це:
 - витяг з Єдиного реєстру податкових накладних;
 - витяг з реєстру платників ПДВ;
 - довідка з Реєстру платників ПДВ;
 - довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів.
Крім того, для зручності платників діють електронні сервіси в системі електронного адміністрування ПДВ, за допомогою яких можна отримати:
 - витяг з системи електронного адміністрування ПДВ;
 - витяг з системи електронного адміністрування ПДВ щодо суми збільшення , на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних;
 - витяг в розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ.
Тож заощадьте власний час та кошти, спланувавши свій робочий час за допомогою електронних сервісів, що функціонують на офіційному порталі ДФС України.
Нагадуємо, на веб-портал ДФС України можна зайти скориставшись посиланням http:// sfs.gov.ua.

 

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»: запитують - відповідаємо!

Днями в Каховській ОДПІ відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». З громадянами та платниками податків спілкувався начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Перемежко Антон Васильович. Тема діалогу стосувалась актуальних питань, що виникають у фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування.
Під час телефонного зв’язку «гаряча лінія» платники податків отримали відповіді на хвилюючі їх питання. Пропонуємо вашій увазі найактуальніші з них.
Чи є обмеження щодо кількості видів діяльності при подачі заяви на спрощену систему оподаткування?
Відповідь: Відповідно до п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу України реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 Податкового кодексу України у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010) затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 року № 457.
До реєстру платників єдиного податку вносяться, зокрема, відомості про види господарської діяльності (п. 299.7 ст. 299 Податкового кодексу України).
Враховуючи вищевикладене, на підставі поданої фізичною особою - підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування. При цьому Податковим кодексом України не передбачено обмежень для фізичних осіб - підприємців щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку.
Скажіть, будь ласка, який порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування?
Відповідь:  Відповідно до пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України обрання або перехід на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється відповідно до підпункту 298.1.1 - 298.1.4 статті 298 Податкового кодексу України.
Згідно з підпунктом 298.1.1 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.
Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Податковим кодексом України, в один з таких способів:
1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;
4) державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»
Підпунктом 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України визначено, що зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.
Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.
Відповідно до п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України.
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV Податкового кодексу України.
При цьому якщо суб’єкт господарювання протягом календарного року, що передує року обрання спрощеної системи оподаткування, самостійно прийняв рішення про припинення фізичної особи - підприємця, то при переході на спрощену систему оподаткування до розрахунку доходу за попередній календарний рік включається вся сума доходу, отриманого такою особою в результаті провадження господарської діяльності за такий попередній календарний рік.
Чи повинен підприємець, що є платником єдиного податку ІІ групи платити військовий збір у 2015 році?
Відповідь: Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку не є платниками військового збору.
Чи може фізична особа - підприємець перейти на спрощену систему оподаткування протягом звітного року?
Відповідь:Відповідно до пп.298.1.4 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст.291 Податкового кодексу України.
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених Главою 1 Розділу XIV Податкового кодексу України.

 

Як оподатковується сума, отримана від продажу квартири


Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Разом з тим, слід зазначити, що умова перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.
Що стосується доходу, отриманого платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, то такий дохід підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків бази оподаткування.
Тобто, у громадянина, у якого квартира перебуває у власності більше ніж 3 роки та це перший продаж у цьому році, дохід від продажу такої квартири не оподатковується.
Довідково повідомляємо, під час проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку.
Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна визначено статтею 172 Податкового Кодексу України.

 

Якщо неприбуткова організація отримає доходи.


Відповідно до пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) неприбутковим підприємством, установою та організацією є юридична особа, що одночасно відповідає таким вимогам:
утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);
внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі - Реєстр).
Обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами (пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).
У разі нецільового використання коштів неприбутковою організацією така неприбуткова організація зобов’язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. Податкове зобов’язання розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така організація підлягає виключенню контролюючим органом з Реєстру.
З першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року неприбуткова організація зобов’язана щоквартально подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (за наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду.
З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає фінансову і податкову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому статтею 57 цього Кодексу для неприбуткових організацій - платників податку на прибуток.


Правом на податкову знижку вже скористались 91 жителів Каховщини.

Саме стільки громадян подали декларації для того, щоб отримати податкову знижку щодо витрат, понесених ними у 2014 році на навчання, за користування іпотечним кредитом та інших витрат, передбачених законодавством.
Таким громадянам з бюджету буде повернуто понад 88 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Про це повідомив в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.
Найчастіше в Каховському краї використовують право на податкову знижку на навчання.
- Нею скористались 81 жителя Каховщини, а повернуто їм буде з бюджету 79,5 тис. грн., - наголосив Віталій Суліменко.
Серед інших видів податкових знижок, якими на сьогодні скористались жителі Каховського краю, посадовець назвав наступні:
-8 громадян скористались правом на податкову знижку відносно страхових платежів та пенсійних внесків, з бюджету їм повернуть 3,2 тис.грн.;
- 2 громадянина подали податкову декларацію з метою одержання податкової знижки на частину суми процентів, сплачених ними за користування іпотечним кредитом. Їм буде повернуто 5,5 тис.грн.;
Громадянам, які бажають скористатись правом на нарахування податкової знижки, необхідно до 31 грудня 2015 року подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за адресою: м. Каховка, вул. Кірова, 13, . Додаткову інформацію щодо заповнення декларації можна отримати за тел. 4-00-50.
 

На Каховщині єдинщики збагатили місцеву казну майже на 10 мільйонів гривень

 

За січень-жовтень 2015 року платники податків Каховського краю, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів 9,4 мільйонів гривень єдиного податку, що на 0,8 мільйона гривень більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Про це повідомив в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.
«Основну частину надходжень з цього податку забезпечили фізичні особи - підприємці, які сплатили більше 8 мільйонів гривень. Юридичні особи спрямували до бюджету 1,3 мільйона гривень, - зазначив Віталій Суліменко.
Водночас, посадовець нагадала, що набрали чинності накази Міністерства фінансів України від 28 липня 2015 року №579, яким затверджено форму книги обліку доходів та порядок її ведення та від 19 червня 2015 року №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку», яким затверджено форму податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця; спрощенця третьої групи - юридичної особи та форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.

 

Прощені банком борги оподатковуються

ДФСУ у листі від 07.09.2015 р. №8481/Б/99-99-17-03-03-14 зазначила, що відповідно до пп. 164.2.17 ПКУ оподатковується ПДФО як додаткове благо основна сума боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 50 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року.
Кредитор зобов’язаний повідомити платника податку-боржника шляхом:
направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення;
укладення відповідного договору,
надання повідомлення боржнику під підпис особисто про прощення (анулювання) боргу
та включити суму прощеного (анульованого) боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було прощено.

 

В.о. начальника Каховської ОДПІ В.П. Суліменко

 


Моргулець 40050