UKR
Четвер 18 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні568
Вчора993
На цьому тижні3126
Минулого тижня6462
У цьому місяці15986
Минулого місяця22206
За весь період447663
03.12.15

Каховська ОДПІ інформує 03.12.2015


Підприємці - спрощенці можуть здійснювати діяльність лише за тими видами, які зазначені в облікових даних

Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу України (Кодекс): фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл.1 р.XIV Кодексу, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ст. 297 Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених гл.1 р.ХІV Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п.291.2 ст. 291 Кодексу).
Якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, то такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Кодексом для платників податків - фізичних осіб (п. 177.6 ст.. 177 Кодексу).
Отже, фізична особа - підприємець - платник єдиного податку не має права здійснювати в межах підприємницької діяльності такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

 

Чи сплачувати ЄСВ підприємцю - загальносистемнику за відсутності доходу?

Підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ) на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Якщо підприємець не отримав дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, то законодавство надає такій особі право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску (01.01.2015 по 31.08.2015 становить 20706 грн, з 01.09.2015 - 23426 грн). При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (з 01.01.2015 по 31.08.2015 становить 422,65 грн, з 01.09.2015 - 478,17 грн).
Звертаємо увагу, якщо вищевказані підприємці, не отримували доходів (прибутків) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі особи можуть не визначати базу єдиного внеску, оскільки вказаною нормою передбачено право, а не обов’язок платника.

Платники Каховщини внесли до бюджету країни більше 200 мільйонів гривень

За 11 місяців 2015 року до державного бюджету платники Каховського краю сплатили 80,7 мільйонів гривень. Це на 32,2 млн.грн. більше показника попереднього року.
Формувачем державної скарбниці є податок на додану вартість - з початку року надійшло майже 40 млн. гривень.
До місцевих бюджетів цього року надійшло 120,6 млн. гривень. Порівняно з січнем-листопадом минулого року надходження зросли на 24,3 млн. грн..
« Слід відзначити  сумлінність платників податків Каховського краю та висловити їм подяку за активну співпрацю в нелегкі часи для нашої держави. Адже від цього залежить стабільна робота закладів освіти, медицини, культури, своєчасна виплата зарплат працівникам бюджетної сфери, пенсій і соціальних виплат», - наголосив в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.

За «повторне» неподання звіту по єдиному внеску - штраф 1020 гривень

За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», органом ДФС здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн) за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою.
Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн.) за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом.
Повторним порушенням, за яке передбачено штраф в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, буде неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності по ЄВ, за яке до такого платника протягом року вже було винесено рішення про застосування штрафних санкцій та його застосовано. З дати винесення фіскальним органом такого рішення починається відлік 365 днів (для високосного року - 366 днів) для визначення повторності правопорушення про застосування штрафних санкцій.

Дохід підприємця оподатковується військовим збором

Фізичні особи - підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір у розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу. Суму військового збору  відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.
Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб - підприємців є 2015 рік.
Термін сплати військового збору для фізичних осіб - підприємців - до 19 лютого 2016 року.
Нагадуємо, що платниками збору є:
- фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
- фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
- податковий агент.
  Ставка збору складає 1,5 відсотки об’єкта оподаткування.
  При цьому, об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу, зокрема: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Проценти, отримані від розміщення коштів на депозитному рахунку оподатковуються ПДФО та військовим збором

Дохід у вигляді процентів, нарахованих на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, нарахований у 2015 році, включається до загального місячного оподатковуваного доходу такого платника і оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 20 % та військовим збором за ставкою 1,5 %. При цьому банківська установа, якою здійснено нарахування вказаного доходу, як податковий агент зобов’язана утримати податок (збір) із суми такого доходу за його рахунок.
Так, відповідно до пп. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України пасивні доходи (крім зазначених у пп. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 цього  Кодексу) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
Ставка податку для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді процентів, становить 20 відсотків (пп. 167.5.1 п. 167.5 ст. 167 Податкового кодексу).
Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування (пп. 170.4.1 п. 170.4 ст. 170 Податкового кодексу). Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок.
Крім того, п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Податкового Кодексу передбачено, що тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.
Об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу. Cтавка збору становить 1,5 %/

Платники Каховщини сплатили майже 85 мільйонів грн. податку на доходи фізичних осіб
За 11 місяців 2015 року до зведеного бюджету Каховщини надійшло 84,4 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб, що більше на 17 млн. гривень, ніж протягом аналогічного періоду минулого року. Про це повідомив в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.
Нагадуємо, податок на доходи фізичних осіб сплачується суб’єктами господарювання при виплаті найманим працівникам заробітної плати та в інших випадках, передбачених нормами Податкового кодексу України. Доходи, нараховані (виплачені) впродовж цього року оподатковуються за ставкою 15 відсотків.
Щодо доходів, які в календарному місяці перевищують сімнадцятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків.


Порядок визначення строків здавання готівкової виручки (готівки) до банку

 

Фахівці Каховської ОДПІ зазначають, що порядок визначення строків здавання готівкової виручки (готівки) встановлено Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. N 637 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.01.2005 р. за N 40/10320 (далі - Положення).
Пунктом 5.1 Положення передбачено, що строки здавання підприємствами готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках визначаються підприємством і встановлюються за погодженням з відповідним банком (у якому відкрито рахунок підприємства, на який зараховуються кошти) згідно з такими вимогами:
а) для підприємств, що розташовані в населених пунктах, де є банки, - щодня (у день надходження готівкової виручки (готівки) до їх кас);
б) для підприємств, у яких час закінчення робочого дня (зміни), що встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності відповідно до законодавства України, не дає змогу забезпечити здавання готівкової виручки (готівки) в день її надходження, - наступного за днем надходження готівкової виручки (готівки) до каси дня.
Якщо підприємства працюють у вихідні та святкові дні і не мають змоги, через відсутність відповідної домовленості з банком на інкасацію, здати одержану ними за ці дні готівкову виручку (готівку), то вона має здаватися підприємствами до банку протягом операційного часу наступного робочого дня банку та підприємства.
Установлені згідно із зазначеними вимогами строки здавання готівкової виручки (готівки) підприємствами узгоджуються з банком і визначаються в договорах банківського рахунку між підприємствами та банками.
Згідно з п. 5.9 Положення готівкові кошти не вважаються понадлімітними в день їх надходження, якщо вони були здані в сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків не пізніше наступного робочого дня банку або були видані для використання підприємством відповідно до законодавства (без попереднього здавання їх до банку і одночасного отримання з каси банку на зазначені потреби) наступного дня на потреби, які пов’язані з діяльністю підприємства.
Відповідно до п. 2.10 Положення підприємства мають право зберігати у своїй касі готівку, одержану в банку для виплат, що належать до фонду оплати праці, а також пенсій, стипендій, дивідендів (доходу), понад установлений ліміт каси протягом трьох робочих днів, уключаючи день одержання готівки в банку. Готівка, що одержана в банку на інші виплати, має видаватися підприємством своїм працівникам у той самий день. Суми готівки, що одержані в банку і не використані за призначенням протягом установлених вище строків, повертаються підприємством до банку не пізніше наступного робочого дня банку або можуть залишатися в його касі (у межах установленого ліміту).
Пунктом 5.10 Положення встановлено, що готівкові кошти не вважаються понадлімітними в день їх надходження, якщо вони були здані в сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків не пізніше наступного робочого дня банку або були видані для використання підприємством відповідно до законодавства (без попереднього здавання їх до банку і одночасного отримання з каси банку на зазначені потреби) наступного дня на потреби, які пов’язані з діяльністю підприємства.
Враховуючи графік роботи підприємства та банку, готівкові кошти, що надійшли до каси підприємства у п’ятницю, мають бути здані до банку не пізніше наступного робочого дня банку та підприємства у суботу, або використані для потреб підприємства першого робочого дня в сумі, що перевищує ліміт каси.
Дане роз’яснення, щодо строків здавання готівкової виручки до банку, викладене в листі ДФС України від 19.11.2015 р. N 24664/6/99-99-22-07-03-15.

З початку 2015 року громадянам Каховщини видано майже 2700 ідентифікаційних номерів

Протягом січня-листопада 2015 року в Каховській ОДПІ видано 2680 реєстраційних номерів облікової картки платника податків.
Лише в листопаді було видано 262 реєстраційних номерів. Останнім часом дедалі більше жителів Каховського краю звертається з метою повторного отримання карток через їх втрату чи псування. У таких випадках картку відновлять при пред’явленні паспорта. Якщо ж виявлено розбіжності у даних прізвища або інших даних, виправлення неточностей проводять без зміни реєстраційного номера облікової картки, при цьому надається Заява про необхідність коригування реєстраційних даних.
Нагадуємо, що відповідно п.70.10 статті 70 Податкового кодексу України на прохання фізичної особи до його паспорту (сьома, восьма або дев`ята сторінки) можуть бути внесені дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру. Таку позначку можна одержати як під час первинної реєстрації в Державному Реєстрі фізичних осіб, так і при внесенні змін у картку або її заміни.
Шановні жителі Каховщини, будьте пильні та уважні! У разі виникнення розбіжностей чи питань щодо облікової картки, звертайтесь до Каховської ОДПІ за адресою: м. Каховка, вул. Кірова, 13, віконце. №9.


Заступник начальника Каховської ОДПІ    Л.С. Яремчук