UKR
Четвер 18 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні611
Вчора993
На цьому тижні3169
Минулого тижня6462
У цьому місяці16029
Минулого місяця22206
За весь період447706
03.03.16

Каховська ОДПІ інформує 03.03.2016


Ставки екологічного податку проіндексовані

У 2016 році екологічний податок значних змін не зазнав. Однак, ставки екологічного податку, які діяли у 2015 році, були проіндексовані наступним чином:

- за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім двоокису вуглецю) – на 26,71%, а за викиди двоокису вуглецю – на 26,92%;

- за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти – на 26,72%;

- за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях або на об’єктах – на 25,81-26,81%;

- за утворення радіоактивних відходів (разом із уже накопиченими) – на 26,7%;

- за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк – на 26,7%.

Здаю в оренду земельну ділянку – пай. Чи зобов’язаний декларувати доходи?

Податковим агентом платника податку - орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю) є орендар. Доходи від надання в оренду нерухомого майна оподатковуються податковим агентом під час їх виплати за їх рахунок.

Податковий агент, який нараховує оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 Податкового кодексу (у 2016 році - 18 відс.).

Обов’язкове подання декларації громадянами виникає, зокрема, у разі отримання у 2015 році доходів від оренди майна фізичної особи, в тому числі оренди земельного паю, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання. Тобто, власник земельного паю (орендодавець) повинен самостійно нараховувати та сплачувати в бюджет податок, якщо орендарем є фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання.

Громадяни, які самостійно обробляють земельні ділянки, надані їм у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства, та  земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує        2 гектари, повинні декларувати дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції. У такому разі ставка за 2015 рік складає 15 відс., та у  разі перевищення десятикратного розміру мінімальної заробітної плати  на 01.01.2015 - 17 відс. суми перевищення.

Нагадаємо: деклараційна кампанія 2016 року, яка розпочалась з 1 січня, пов’язана з виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб вимог Податкового кодексу України. Згідно з його положеннями у відповідних випадках вони зобов’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані ними протягом 2015 року. Нова форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 за №859 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2015 за №1298/27743.

Закордонні доходи необхідно задекларувати

Порядок оподаткування іноземних доходів громадян регулюється ст. 170 Податкового кодексу України. Так, у разі якщо громадянин України у 2015 році отримав іноземний дохід, то сума такого доходу включається до його загального річного оподатковуваного доходу. Отримувач такого доходу зобов’язаний у податковій інспекції за місцем реєстрації задекларувати свої статки та сплатити податок за ставкою 15% (20%).

Задекларувати іноземні доходи, отримані у 2015 році, такий громадянин зобов’язаний до 1 травня 2016 року.

У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність відповідно до законодавства.

Про оподаткування продажу транспортних засобів

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда), не оподатковується.

Але, якщо фізична особа продає або обмінює протягом звітного (податкового) року два та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, сума доходу підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків.

Декларація про отримані доходи в 2015 році подається до 1 травня 2016 року до податкової інспекції за місцем прописки (реєстрації в паспорті).

Платник спрощеної системи отримав доходи як фізична особа, як подавати декларацію

 

Відповідно до положень Податкового кодексу України платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, тобто протягом 60 календарних днів що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Платники єдиного податку третьої групи подають податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Разом з тим, у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими кодексом для платників податку - фізичних осіб. Відповідно, підприємець зобов’язаний задекларувати такі доходи, подавши податкову декларацію про майновий стан та доходи.

Таким чином, податкова декларація про майновий стан і доходи подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним. Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

З 1 березня діє Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних

Постановою від 24.02.2016 р. N 114 Кабінет Міністрів України затвердив Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних.

Даним Порядком визначається механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування до акцизних накладних  за операціями з реалізації пального, до Єдиного реєстру акцизних накладних, надання даних, які містяться в Реєстрі.

До Реєстру вносяться відомості щодо усіх акцизних накладних та розрахунків коригування, у тому числі акцизних накладних, які не надаються отримувачу пального, та акцизних накладних / розрахунків коригування, складених за операціями з реалізації пального суб’єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку.

Для реєстрації в Реєстрі акцизні накладні / розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи.

Акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються протягом операційного дня. Операційний день триває щодня з 8 до 19 години.

З метою підтвердження прийняття для реєстрації в Реєстрі акцизної накладної / розрахунку коригування платникові, який здійснює реєстрацію, надсилається квитанція в електронному вигляді.

Квитанція про неприйняття акцизної накладної/розрахунку коригування із зазначенням причини надсилається протягом операційного дня платникові акцизного податку

Причиною неприйняття акцизної накладної / розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі є, зокрема,:

- наявність помилок, допущених під час складання акцизної накладної / розрахунку коригування;

-відсутність у Реєстрі відомостей, що містяться в акцизній накладній, яка коригується;

- факт реєстрації акцизної накладної / розрахунку коригування з такими самими реквізитами.

Пенсії у розмірі, що перевищують 4134 гривень оподатковуються

Починаючи з 1 січня 2016 року, податкові агенти при виплаті пенсій у розмірі, що перевищує 4134 грн, зобов’язані утримати податок на доходи фізичних осіб із загальної суми перевищення.

Ставка податку становить 15% бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії.

Порядок оподаткування пенсій визначено п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України. Так, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (1378 грн х 3), – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

З 1 січня 2016 року відповідно до ст. 8 Закону України від 25 грудня 2015 року № 928-VIII «Про Державний бюджет на 2016 рік» розмір мінімальної заробітної плати для працездатних осіб становить 1378 грн на місяць.

З 1 квітня 2016 року застосовуватиметься нова форма податкової накладної

Мінфін наказом від 31.12.2015 N 1307 затвердив форму податкової накладної та Порядок її заповнення.

Податкова накладна та додатки до неї складаються в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Усі податкові накладні, у тому числі накладні, особливості заповнення яких викладені в п. 9 - 15 та 19 Порядку, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, встановленому Кабміном, та за формою, чинною на день такої реєстрації.

Податкова накладна заповнюється державною мовою.

Усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками.

Податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов’язань постачальника (продавця), крім випадків, передбачених Податковим кодексом та Порядком.

Нова форма буде застосовуватися з 1 квітня 2016 року.

  До уваги клієнтів центрів сертифікації ключів!

  У зв’язку зі скороченням штатної чисельності Інформаційно-довідкового департаменту ДФС з 3 березня 2016 р. припиняють свою роботу окремі пункти реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС. Зокрема, із зазначеної дати не працюватимуть віддалені пункти реєстрації у м. Нова Каховка.

  Для отримання послуг електронного цифрового підпису просимо звертатись до пунктів реєстрації користувачів розташованих в обласних центрах за адресою: м. Херсон, вул.

  І.Кулика, буд. 143А, приміщення ЦОП тел.: (0552) 32-74-99

  Реєстрація користувачів:

  пн - чт  

  з 9:00 до 18:00

   

  пт  

  з 9:00 до 16:45

   

  обідня перерва:

  з 13:00 до 13:45

   

  З початку року на Каховщині надано майже 1000 адміністративних послуг

  За два місяці поточного року Центром обслуговування платників податків Каховської ОДП надано 949 адміністративних послуг.

  Серед послуг, якими здебільшого цікавились платники податків, залишаються послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За січень – лютий було надано 469 таких послуг.

  Також популярними залишаються послуги з видача ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами – 98, реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 97 послуг та надання витягів з реєстру платників єдиного податку – 78 послуг,

  Нагадуємо, податківцями надаються консультаційні та інформаційні послуги з питань податкового законодавства, адміністрування єдиного соціального внеску тощо.

  На Каховщині вже задекларували більше 3 мільйонів доходів

   

  Упродовж кампанії декларування, яка стартувала з 1 січня, встигли відзвітувати про свої доходи 155 жителі Каховщини на суму 3,4 млн. грн.

  Серед них – найбільша кількість декларацій надійшла від громадян, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) 93 декларацій, 28 про доходи, отримані у вигляді спадщини на суму 2,8 млн. грн., 6 декларацій про отримані іноземні доходи. Окрім цього, подано 4 декларації про доходи від продажу нерухомого майна на суму 0,32 млн.грн.

   «Звертаємо увагу, що деклараційна кампанія триває до 1 травня, а сума податкового забов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2016 року. Станом на 03 березня декларанти вже поповнили місцевий бюджет на 0,1 млн. грн.»,- повідомив в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.

  Каховська ОДПІ нагадує, що у податковій декларації про  майновий стан і доходи громадяни відображають  суму  отриманого доходу за звітний рік, суму сплаченого протягом   року податку, та визначають  податкове  зобов’язання з податку на доходи та військового збору.

  Гостинно запрошуємо громадян Каховського краю до Центру обслуговування платників Каховської ОДПІ задекларувати сої доходи! .

   

  Заступник начальника

  Каховської ОДПІ                     Л.С. Яремчук

   

  Моргулець 40050