UKR
Четвер 18 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні618
Вчора993
На цьому тижні3176
Минулого тижня6462
У цьому місяці16036
Минулого місяця22206
За весь період447713
02.07.15

Каховська ОДПІ інформує 02.07.2015


Діє мораторій на перевірки суб’єктів бізнесу

Каховська ОДПІ нагадує, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Таке обмеження не поширюється на перевірки суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари; перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій; перевірки повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість.
Довідково: зазначена норма встановлена пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України від 28.12.2014 р. №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

Затверджено «Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу»

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 затверджено «Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу». Документ опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур’єр»  №115 від 27 червня 2015 р., - інформує Каховська ОДПІ.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
- на паперових носія разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України  - звертають увагу фахівці Каховської ОДПІ.
Довідково: Додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413
Задекларовані суми ПДВ враховуються виключно у зменшення суми податку

Якщо у платника податку станом на  1 липня 2015 року наявні суми переплат та за результатами звітного періоду червень 2015 року /II квартал 2015 року платник декларує суму податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню (рядок 23.2 декларації 0110), або суму від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (рядок 24 декларації 0110) чи платник податку декларує відсутність показників, що відображаються у розділі  III декларації, то суми переплат станом на 1 липня 2015 року переносяться платником до рядка 20.2. декларації 0110 наступного звітного (податкового) періоду (липень 2015 року/III квартал 2015 року). Така сума може бути врахована виключно у зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету.
У цьому випадку, після подання платником декларації 0110 за червень 2015 року/II квартал 2015 року, суми переплат автоматично списуються контролюючим органом з інтегрованої картки платника податку  та є погашеними.
Довідково: лист ДФС України від 22.06.2015 ркоу № 22408/7/99-99-19-03-01-17 "Про податок на додану вартість".
Таблиці у звіті з ЄСВ, які не містять відомостей, не подаються

Таблиці у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які не містять відомостей, не подаються до  фіскальних органів - інформують фахівці Каховської ОДПІ.
Така норма передбачена відповідно до порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року № 435 "Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування"
Відповідно до пункту 8 розділу II Загальні правила формування та подання Звіту, звіт страхувальником повинен подаватися в повному обсязі. Звіт, складений з порушенням вимог цього Порядку, у тому числі без обов’язкових реквізитів, передбачених пунктом 6 цього розділу, та поданий без всіх необхідних таблиць, не вважається звітом і вважається таким, що не подавався.
Також звертаємо увагу, що звіт формується на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно які підтверджують нарахування та виплату, на які  нараховується єдиний внесок.
Звіт формується страхувальником або відповідальною особою страхувальника та включає таблиці, наведені у додатках 4 - 7 до цього Порядку, та повинен містити основні дані про страхувальника та перелік таблиць звіту.
 Крім того зазначимо, що згідно з  пунктом 3 розділу IV Формування Звіту, у переліку таблиць звіту на титульному  аркуші у додатках 4 - 7 навпроти таблиць, які не подаються до фіскальних органів:
- на паперових носіях - проставляються прочерки;
- в електронній формі - поле залишається незаповненим.
Отже, підсумовуючи вище викладене, таблиці, які не містять відомостей (не заповнюються страхувальниками взагалі) не подаються до органів ДФС.
Додатково повідомляємо: відповідальним за правильність та достовірність заповнення звіту є страхувальник.

Бюджет Каховщини отримав майже 10 мільйонів гривень плати за землю

 «Плата за землю є одним із джерел дохідної частини місцевої скарбниці. Зрозуміло, що від повноти та своєчасної сплати податків залежить стабільність розвитку територіальних громад Каховського краю », - зазначає в.о. начальника Каховської ОДПІ Віталій Суліменко.
З початку звітного року 9,2 млн. грн. плати за землю надійшло від платників податків, а це на 2,3 млн. перевищує показник минулого року.
За словами очільника інспекції, сумські землевласники та землекористувачі сумлінно дбають про розвиток міста, наповнюючи бюджет в повному обсязі.
На семінарі в Каховській ОДПІ платникам розповіли про застосування понижуючого коефіцієнта з ЄСВ

Під час чергового семінару, який пройшов в актовому залі Каховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області, начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, майнових податків та ЄСВ Тетяна Карнюшкіна нагадала платникам, що Законом України від 02 березня 2015 року № 219-VІІІ «Про внесення змін до розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)» (далі - Закон № 219), передбачено більш лояльні умови для застосування роботодавцями понижуючого коефіцієнту єдиного внеску.
Податківець розповіла, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування або які підтверджують нарахування  виплат (доходу), на які відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI, «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464) нараховується єдиний внесок за календарний місяць та з огляду на те, що Закон № 219 набрав чинності з 13 березня 2015 року, застосовувати понижуючий коефіцієнт за новими правилами можна при нарахуванні заробітної плати (доходів) за весь березень 2015 року.
При розрахунку понижуючого коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску, поданої відповідно до вимог Закону № 2464. Отже, на сьогодні всі показники за 2014 рік визначаються на підставі таблиці 1 Додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів  від 09.09.2013 № 454, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за № 1628/24160 (далі - Порядок).
«Понижуючий коефіцієнт застосовується у тому числі при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи, тобто нарахована заробітна плата (дохід) сумісникам також включається для розрахунків понижуючого коефіцієнта» - зазначила начальник відділу.
Найпоширеніші питання щодо застосування понижуючого коефіцієнта висвітлені у листі ДФС України  від  09.04.15 №12518/7/99-99-17-03-01-17 «Про надання роз’яснення», який знаходиться на  веб-порталі Державної фіскальної служби України в розділі «Податкове законодавство».

Чи потрібно зберігати документи при використанні РРО

Я не зберігав фіскальні звітні чеки, наскільки це важливо?
У разі невиконання щоденного роздрукування декількох фіскальних звітних чеків до суб’єктів господарювання буде застосована фінансова санкція лише за один нероздрукований чек.
Чи потрібно суб’єкту господарювання зберігати якісь документи при використанні РРО?
Обов’язково. Суб’єкти господарювання зобов’язані:
- зберігати в господарській одиниці останню використану та поточну розрахункову книжку, що використовується на період виходу з ладу РРО, здійснені його ремонту або у разі тимчасово, але не більше 72 годин, виключення електроенергії;
- у кінці робочого дня (зміни) друкувати на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
- друкувати Х-звіти, Z-звіти та інші документи, що передбачені документацією на РРО, відповідно до законодавства;
зберігати на місці проведення розрахунків реєстраційне посвідчення та останню довідку про опломбування РРО або їх копій.

 

З 1 липня роздрібна торгівля пивом здійснюється за наявності ліцензії

Згідно з нормами Закону України від 28 грудня 2014 року № 71- VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» з 1 липня 2015 року пиво віднесено до алкогольних напоїв - нагадують в Каховській ОДПІ.
Крім того, згідно з частиною дванадцятою статті 15 Закону N 481  від 19.12.1995 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв  та тютюнових виробів» (із змінами) роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Таким чином, суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, необхідно з 1 липня 2015 отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов’язковим обладнанням місця торгівлі РРО.
Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видається за заявою суб’єкта господарювання. При цьому, у заяві додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень цих РРО (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.
Ліцензія видається на підставі заяви та документів, перелік яких визначено Законом України від 19.12.1995 року № 481/95,

До оподатковуваного доходу не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, у разі

Відповідно до пп.165.1.24 ст.165 Податкового кодексу України, зі змінами та доповненнями,  до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:
- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва;
- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.
Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.
При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок за формою №3ДФ (далі - Довідка №3ДФ), затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 №32. Оригінал Довідки №3ДФ зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої Довідки.
Довідка №3ДФ є підставою не включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції.

Заступник начальника Каховської ОДПІ Л.С. Яремчук

 

 


Моргулець  20175