UKR
П'ятниця 15 Жовтня 2021 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


08.10.2021

ОГОЛОШЕННЯ
про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсного
центру практичного психолога, вчителя-дефектолога
Каховського міського інклюзивно-ресурсного центру
Каховської міської ради

Детальніше

01.10.2021

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу)

Детальніше

14.09.2021

Оголошення для керівників підприємств, установ, організацій щодо відзначення 230-ої річниці заснування міста Каховка

Детальніше

14.09.2021

16 вересня 2021 року о 09:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання 17 позачергової сесії Каховської міської ради VIII скликання.

Детальніше

06.09.2021

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб`єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу)

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні1925
Вчора685
На цьому тижні9347
Минулого тижня14273
У цьому місяці28104
Минулого місяця57521
За весь період1595109
15.02.21

Як створити ОСББ?


Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі — ОСББ) є одним із найбільш ефективних способів управління будинком. Наразі в м.Каховка функціонують 93 ОСББ, які обслуговують 97 багатоквартирних житлових будинків.


Виконавчий комітет Каховської міської ради проводить сталу політику підтримки органів самоорганізації населення: цільові програми, програми дольової участі, револьверний фонд (поворотна позика за мінімальними відсотками) та ін. Так, 28 січня 2021 року Каховською міською радою було затверджено програму «Тепла оселя», яка передбачає часткове відшкодування коштів, витрачених на енергоефективні заходи, у тому числі капітальні ремонти з утепленням. Також планується виділення додаткових 500 тис грн. для збільшення розміру револьверного фонду, за допомогою якого можна виконувати заходи, що потребують значних коштів. Програма дольової участі капітальних ремонтів ліфтів у будинках, у яких створено ОСББ, знаходиться у процесі розробки.


Якщо у вашому будинку ще не створено ОСББ, запрошуємо скористатись наведеною нижче пам’яткою. Для отримання консультацій звертайтеся до відділу міського господарства, надзвичайних ситуацій, обліку житла Каховської міської ради — каб.311, номер телефону: 2-16-22.


Пам’ятка щодо створення ОСББ


Для створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку необхідно зробити наступні кроки.


Крок 1. Ознайомлення з відповідними законами України

Для початку треба ознайомитися з вимогами Законів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».


Крок 2. Створення ініціативної групи

Далі відбувається створення ініціативної групи співвласників багатоквартирного будинку (від 3-х співвласників і більше), яка проводить роз’яснювальні бесіди з іншими мешканцями щодо мети створення ОСББ та переваг самостійного управління власним майном.


Крок 3. Підготовка проєкту Статуту ОСББ

Перед проведенням установчих зборів необхідно підготувати проєкт Статуту ОСББ. З типовим статутом, затвердженим наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 27.08.2003 №141 можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/KkYoBWQ .


Крок 4. Скликання та проведення установчих зборів

Установчі збори проводяться після попередження всіх без виключення співвласників будинку про намір проведення зборів в довільній формі з зазначенням місця та часу зборів (за 14 днів до події). Для цієї цілі створюється реєстр співвласників, в якому під розписку повідомляється про проведення зборів або надсилаються рекомендовані листи (зі збереженням поштових чеків).

На установчих зборах вибирають голову правління, який надалі і проводить збори, рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини співвласників. З типовою формою протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.08.2015 №203, можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/JkYcH5I .


Крок 5. Державна реєстрація ОСББ

Фінальний крок створення ОСББ — державна реєстрація, яка проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб.

 

Після проходження процесу реєстрації розпочинається безпосередня робота з утримання будинку: відкриття рахунків у банку, виготовлення печатки, укладання договорів, обрання членів правління та визначення першочергових робіт у будинку.