UKR
Понеділок 15 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

18.09.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

18.09.2018

25 вересня 2018 року о 15.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні559
Вчора741
На цьому тижні559
Минулого тижня6462
У цьому місяці13419
Минулого місяця22206
За весь період445096
10.04.15

«Гаряча телефонна лінія» до Дня виводу військ з Афганістану


Щороку 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

На обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м.Каховці та Каховському районі Херсонської області перебуває 134 воїнів-інтернаціоналістів, у тому числі 21 афганців.

16 лютого 2015 року в управлінні Фонду було проведено гарячу лінію, присвячену цій даті та 26 річниці з дня виводу військ з Афганістану. Надаємо відповіді на найтиповіші запитання, які надійшли на гарячу лінію.

 

Питання 1: гр.Д. інвалід ІІІ групи від загального захворювання, учасник бойових дій. Чи маю право на пенсію зі зниженням пенсійного віку на п”ять років? У разі призначення пенсії за віком чи буде зараховано до страхового стажу період, коли я не працював у зв”язку з перебуванням на інвалідності?

Відповідь:Якщо документально буде підтверджено, що Ви в період проходження військової служби брали участь у бойових діях,- будете мати право на призначення пенсії за досягнення 55-річного віку.

Період перебування на інвалідності зараховується до страхового стажу лише в разі одержання пенсії по інвалідності, а в разі одержання пенсії за віком цей період не буде зарахований до страхового стажу .

Військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками -55, жінками- 50 років та за наявності страхового стажу — не менш як 25 років для чоловіків і 20 років- для жінок. Це передбачене п.3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. № 22-1, зареєстрованою в Мін”юсті України 27.12.2005 за № 1566/11846, установлено, що до заяви про призначення пенсії названій категорії осіб додається посвідчення учасника бойових дій та довідка військового комісаріату про період проходження військової служби й участі в бойових діях.

Щодо зарахування до страхового стажу періоду перебування по інвалідності внаслідок загального захворювання, то згідно зі ст.24 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах період з дня встановлення інвалідності до досягнення особою пенсійного віку (зокрема, для чоловіків-60 років).

 

Питання 2: гр. З. Отримую пенсію за віком, маю статус учасника бойових дій. Який мінімальний розмір пенсії встановлено для даної категорії осіб.

Відповідь. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1381 мінімальний розмір пенсії учасників бойових дій ,без врахування надбавки за особливі заслуги перед Україною, не може бути нижчим ніж 165% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб( з 01.01.2015 року 1565,85 грн.).

 

Питання 3: гр. К. запитує, чи зараховується до страхового стажу період навчання (1985-1992 рр) на стаціонарі в педінституті та період проходження строкової військової служби (1986-1988 рр.)?

Відповідь. Відповідно до статті 24 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж- це період (строк), упродовж якого особа підлягає загальнообов”язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менш ніж мінімальний страховий внесок.

Статтею 11 Закону визначено коло осіб, які є застрахованими, а ст.14- коло осіб, які є страхувальниками за цих застрахованих осіб.

Особи, котрі проходять строкову військову службу у Збройних силах України, Службі безпеки України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, а також в органах Міністерства внутрішніх справ України, є застрахованими особами. Страхувальниками для них є військові частини.

Студенти, слухачі навчальних закладів не є застрахованими особами.

Водночас періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності Законом (до 1 січня 2004р.), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених чинним раніше законодавством.

Згідно зі статтею 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до стажу роботи, що дає право на пенсію, зараховується час навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, а також періоди проходження військової служби. Тобто навчання у вищому навчальному закладі зараховується до страхового стажу лише за період до 1 січня 2004 р., а час проходження військової служби зараховується до страхового стажу як до , так і після 1 січня 2004р.

Відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, час навчання у вищих навчальних, професійних навчально-виховних закладах підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, виданими на підставі архівних даних, які містять відомості про періоди навчання.

Для підтвердження військової служби до 1 січня 2004 р. приймаються: військові квитки; довідки військових комісаріатів; військових частин й установ системи Міноборони; довідки архівних установ, а після цієї дати стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

 

Питання 4: Прошу надати роз’яснення, на які категорії загиблих (померлих) військових пенсіонерів поширюється дія п. «а» статті 36 Закону України ««Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», а також, які документи потрібно надати для підтвердження причини загибелі (смерті) військовослужбовця?

Відповідь : В зв’язку із внесенням з 01.01.2015 року змін до п. «а» статті 36 Закону, пенсії обчислюються непрацездатним членам сімей (стаття 30 Закону), які перебували на утриманні:

- загиблих (померлих) військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час;

- померлих інвалідів війни, які мали право на пенсію згідно Закону, незалежно від причини смерті годувальника;

- військовослужбовців, незалежно від причини їх смерті, якщо до складу сім’ї входять діти (віком до 18 років), які втратили обох батьків.

Причину загибелі (смерті) військовослужбовця підтверджує:

1. Документ, одержаний від військової частини або районного (міського) військового комісаріату чи іншої військової установи, що засвідчує, зокрема, причину смерті військовослужбовця (висновок про обставини загибелі чи смерті внаслідок поранення чи контузії, каліцтва, одержаних під час проходження служби при виконанні службових обов’язків (обов’язків військової служби).

2. Якщо смерть настала після звільнення з військової служби, подається, зокрема, висновок МСЕК про те, що смерть військовослужбовця пов’язана з проходженням військової служби.

 

Пенсії у разі втрати годувальника

членам сімей військовослужбовців силових структур

 

З 01 січня 2015 року набули чинності зміни до статей 36 та 37 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” (далі — Закон) щодо обчислення пенсії у зв’язку з втратою годувальника.

Раніше призначені пенсії також перераховуються з урахуванням нових положень.

Так з 01 січня 2015 року вдвічі підвищено мінімальну пенсію у разі втрати годувальника членам сімей військовослужбовців, розмір якої відтепер не може бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Прожитковий мінімум становить 949 грн, відповідно, мінімальний розмір пенсій у разі втрати годувальника не може бути нижчим 1898 гривень.

В нашій області підвищені пенсії отримали 1649 сімей, що втратили годувальника.

Водночас, з 01 січня 2015 року змінився відсоток визначення розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника залежно від заробітку. У 2014 році пенсії у звязку з втратою годувальника становили 40 %, а починаючи з цього року - 70 % грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї. Якщо на утриманні годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсія призначається у розмірі 90 % грошового забезпечення (заробітної плати) годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40 % на кожного.

Варто нагадати, що такі пенсії призначаються якщо годувальник помер у період проходження служби або не пізніше 3 місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних у період проходження служби, а сім’ям пенсіонерів з числа цих військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом - якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5 років після припинення її виплати. При цьому сім’ї військовослужбовців, які пропали безвісти в період бойових дій, прирівнюються до сімей загиблих на фронті.
Відповідно до статті 30 Закону право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або тих, що пропали безвісти військовослужбовців, які перебували на їх утриманні.

Незалежно від перебування на утриманні пенсія призначається непрацездатним дітям, непрацездатним батькам і дружині (чоловікові), якщо вони після смерті годувальника втратили джерело засобів до існування, а також непрацездатним батькам і дружині (чоловікові) військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти в період проходження служби або пізніше внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, що мали місце під час служби.

 

До непрацездатних членів сім’ї належать:


  а) діти, брати, сестри та онуки, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років. При цьому братам, сестрам та онукам право на пенсію надається у тих випадках, якщо у них немає працездатних батьків;

    б) батьки та дружина (чоловік), якщо вони досягли пенсійного віку встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або є інвалідами;
    в) батьки та дружини (якщо вони не взяли повторний шлюб) військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти в період проходження служби або померли після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при виконанні обов’язків військової служби, захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов’язку, не раніш як за 5 років до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», або якщо вони є інвалідами;

    г) дід і бабуся – при відсутності осіб, які за законом зобов’язані їх утримувати;
   д) дружина (чоловік) або один з батьків чи дід, бабуся, брат або сестра, незалежно від віку і працездатності, якщо вона (він) зайнята доглядом за дітьми, братами, сестрами чи онуками померлого годувальника, які не досягли 8-річного віку, і не працює.
При цьому, дружина (чоловік) годувальника, померлого внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов’язків військової служби, незалежно від того, працює вона (він) чи ні, має право на пенсію в разі втрати годувальника.

 

Вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі (крім курсантів і слухачів військово-навчальних закладів та навчальних закладів органів внутрішніх справ і державної пожежної охорони), стажисти мають право на пенсію в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23-річного віку.

 

Звертаємо увагу, що особам, які мають право на пенсію за цим Законом, але отримують будь-який інший вид пенсії, необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду України з метою визначення доцільності переведення на пенсію по втраті годувальника згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб“ до територіальних управлінь Пенсійного фонду за місцем проживання або управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян (м. Херсон, вул Комкова 76 «а»).

 

Надаємо для ознайомлення запитання, з якими громадяни звертаються до управління.

 

Питання: Я пенсіонерка, дружина померлого пенсіонера військовослужбовця, отримую пенсію за віком, але хочу оформити пенсію в разі втрати годувальника, які потрібно надати документи?

Відповідь : Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1, для призначення пенсії в разі втрати годувальника подаються такі документи:

  • заява про призначення пенсії;
  • оригінал та копія свідоцтва про смерть годувальника;
  • довідка уповноважених органів з місця проживання про перебування членів сім’ї на утриманні померлого (загиблого) годувальника або рішення суду про перебування на утриманні;
  • оригінал та копія паспорту;
  • оригінал та копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
  • оригінал та копія свідоцтва про шлюб;
  • довідка МСЕК про визнання особи інвалідом (за наявності групи інвалідності);
  • довідка ВАТ «Ощадбанк» або інший документ, що підтверджує відкриття рахунку, назву та номер відділення ВАТ «Ощадбанк»;
  • оригінал та копія пільгових посвідчень, які дають право на пільги (інваліда, ветерана, ліквідатора, донора тощо).

Якщо померлому годувальнику вже було призначено пенсію, заява про призначення пенсії у разі втрати годувальника подається до органу, що призначає пенсії. Якщо пенсія військовослужбовцю не призначалась звернення за призначенням відбувається через уповноважені структурні підрозділи міністерств та інших органів. Переведення на пенсію у зв’язку з втратою годувальника здійснюється з дати подання заяви з усіма необхідними документами.