UKR
Понеділок 22 Січня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


09.01.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

09.01.2018

Інформація про проведення конкурсу суб’єктів оціночної діяльності

Детальніше

09.01.2018

Інформація про проведення конкурсу суб’єктів оціночної діяльності

Детальніше

22.12.2017

Конкурс на визначення виконавця послуги з вивезення побутових відходів в м. Каховка

Детальніше

12.12.2017

До відома громадян, які постраждали від чорнобильської катастрофи!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні9
Вчора151
На цьому тижні9
Минулого тижня1735
У цьому місяці4592
Минулого місяця10152
За весь період289286
06.09.16

До уваги бухгалтерів деякі питання в заповненні звітності з ЄСВ


Питання 1:
Чи потрібно робити відмітку в реквізиті 24 «Ознака неповного робочого часу», проставляючи ознаку «1», якщо працівники працюють на 0,5 або 0,25 окладу, або якщо працівник працює за сумісництвом неповний робочий день? Чи заповнюється для коду «48» ознака неповного робочого часу та кількість днів перебування в трудових відносинах? Чи заповнюється реквізит 24 «Ознака неповного робочого часу» для всіх кодів і рядків за однією застрахованою особою?
 Відповідь:
Реквізит 24 «Ознака неповного робочого часу» заповнюється і для основних працівників, і для сумісників, і всіх кодів категорій працівників один раз у рядку поруч з основною зарплатою незалежно від фактичної зарплати, якщо застосовується неповний робочий час. Якщо були неточності в алгоритмі заповнення реквізиту, їх слід виправити. До закінчення граничного терміну звітність можна подавати необмежену кількість разів із поміткою «Початкова» (кожен наступний такий звіт скасовує попередній).

 

Питання 2:
Чи заповнюється в рядку з типом нарахувань «13» ознака неповного робочого часу? 
  Відповідь:
 Якщо працівник працює неповний робочий час, то варто заповнити.
  
Питання 3:
Якщо частину місяця працівник працює повний робочий день, а частину - неповний, як заповнити реквізит 24?
  Відповідь:
За таких умов проставляється відмітка щодо режиму роботи станом на кінець місяця.
 
 Питання 4:
Якщо прийшла друга квитанція з номером реєстрації звіту, але є помилка «Помилка таблиця 6 аркуш 6 рядок 1. Для ЗО 3017015873 заповнено поле «Ознака неповного робочого часу» «так», хоча в реквізиті «Ознака наявності трудової книжки» зазначено «ні». Чи потрібно направляти скасовуючий звіт перед поданням виправленого, чи достатньо відправити ще один із позначкою «Початкова»? 
  Відповідь:
Ні, скасовуючого звіту відправляти не потрібно, якщо не закінчився граничний термін подання звіту. Слід подати новий із позначкою «початковий».
 
 Питання 5:
-Працівники працюють на умовах неповного робочого дня, але зар­плати нижче 1500 грн у них немає. За наявності зарплати 9270,73 грн програма автоматично проставляє утримання 333,75 грн. Але якщо підсумувати результати за кожним працівником окремо, то результат буде 333,76 грн. Що вказувати в таблиці 1: нарахування за ставки 36,92 % - 3422,75 грн чи 3422,76 грн? 
  -У таблиці 6 нарахування вказуємо за кожним працівником, а в таблиці 1 нарахування розраховуються із загального фонду. Якщо ці дві величини не співпадають (різниця на копійку-дві за рахунок округлень), як правильно відоб­разити розрахунки в звіті?
  Відповідь:
ЄСВ із 01.01.2015 р. нараховується й утримується за кожним працівником окремо. Тому у програмі заповнення звітності має бути закладено алгоритм, який би враховував ці особливості. Якщо є неточності з підсумками, то зміни слід вносити в алгоритм програми.
  
  Питання 6:
-Чи потрібно подавати звіт, якщо підприємство тимчасово не здійснює діяльність, не має найманих осіб, а функції директора виконує заснов­ник без нарахування заробітної плати? 
-Підприємство тривалий час не працює. Найманих працівників не має. Заробітна плата директору-суміснику, який є засновником підприємства, не нараховується та не виплачується. Звітність із ЄСВ за квітень 2015 р. подано та прийнято. Які особливості подання звітності за травень 2015 р.? Чи приймуть у нас «нульову» звітність і чи потрібно донараховувати та сплачувати внески, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати?
  Відповідь:
На підставі пп. 11 п. 2 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.04.2016 р. № 441, якщо юридичні особи або ФО- підприємці не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, звіт за найманих працівників до органів доходів і зборів ними не подається.
 
 Питання 7:
Якщо нарахований дохід працівника менше мінімальної зарплати, то які додаткові реквізити необхідно заповнювати в таблиці 6?
  Відповідь:
У такому разі будуть два записи. Перший рядок заповнюється як звичайно. Вказується фактична заробітна плата й нарахування (утримання) з цієї суми. У другому рядку вказується додатково код типу нарахувань «13», а в реквізиті 19 сума різниці між фактичною зарплатою та мінімальною, яка є базою для нарахування ЄСВ (так звана дотяжка до мінімальної зарплати).

 Питання 8:
У працівників підприємця зарплата вище мінімальної. В новій таблиці 6 з’явився реквізит 19, у якому слід вказувати суму різниці між мінімальною та фактично зарплатою. Як його заповнювати, якщо зарплата вище мінімальної?
  Відповідь:
У такому разі реквізит 19 не заповнюється. 
 
 Питання 9:
-Якщо сума нарахування заробітної плати зовнішнього сумісника менше мінімальної, чи заповнювати реквізит 19?  
-Як заповнити таблицю 6, якщо працівник був оформлений на роботу з 18.05.2016 р. з окладом у розмірі 1450 грн? Фактично нарахована зарплата менше мінімальної. 
  Відповідь:
Для сумісників базою нарахування ЄСВ є фактично нарахована заробітна плата незалежно від її розміру. Роботодавець має право отримати від такого працівника (сумісника) підтвердження про місце основної роботи. 
В разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума ЄСВ розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.
На цю тему див. лист ДФСУ від 14.02.2015 р. № 4979/7/99-99-17-03-01-17 у журналі «Заработная плата» № 3/2015, с. 74.

 

Завідувач сектору ведення електронних реєстрів
та підтримки інформаційно-аналітичних систем
Каховського об’єднаного управління Пенсійного
фонду України Херсонської області А.М.Черноус

21225, 0953950368
(м. Каховка, вул. Соборності,36, кабінет 11)