UKR
Понеділок 15 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

18.09.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

18.09.2018

25 вересня 2018 року о 15.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні562
Вчора741
На цьому тижні562
Минулого тижня6462
У цьому місяці13422
Минулого місяця22206
За весь період445099
21.04.16

До 30-річчя Чорнобильської аварії


Пенсійне забезпечення громадян, які постраждали

внаслідок Чорнобильської катастрофи

Статтею 11 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” визначено осіб, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

 

До потерпілих від Чорнобильської катастрофи належать:

 

1) евакуйовані із зони відчуження (зокрема особи, які на момент евакуації перебували у стані внутріутробного розвитку, після досягнення ними повноліття), а також відселені із зон безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення;

2) особи, які постійно проживали на територіях зон безумовного (обов’язкового) та гарантованого добровільного відселення на день аварії або прожили за станом на 1 січня 1993 року на території зони безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а на території зони гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років, та відселені або самостійно переселилися з цих територій;

3) особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються у зонах безумовного (обов’язкового) та гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення — не менше трьох років;

4) особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років;

5) особи, які працювали з моменту аварії до 1 липня 1986 року не менше 14 календарних днів або не менше трьох місяців протягом 1986-1987 років за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов’язаними з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, що виконувалися за урядовими завданнями.

Пенсійний вік може бути знижено тільки за однією підставою, передбаченою статтею чорнобильського Закону, якщо не обумовлено інше. Для застосування початкової величини зниження пенсійного віку обов’язковою умовою є проживання чи робота на забрудненій території у період з 26 квітня по 31 липня 1986 року незалежно від тривалості періоду.

 

Право на дострокову пенсію відповідно до статті 55 Закону:

 

 

Особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а саме :

1) особи, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні безумовного (обов’язкового) відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше двох років, мають право на зниження пенсійного віку на чотири роки та додатково на один рік за кожний рік проживання (роботи), але не більше дев’яти років;

2) особам, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше трьох років, пенсійний вік знижується на три роки та додатково на один рік за два роки проживання (роботи), але не більше шести років;

3) особам, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше чотирьох років, пенсійний вік знижується на два роки та додатково на один рік за три роки проживання (роботи), але не більше п’яти років;

4) особам, які працювали з моменту аварії до 1 липня 1986 року не менше 14 календарних днів або не менше трьох місяців протягом 1986 - 1987 років за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов’язаними з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що виконувалися за урядовими завданнями, пенсійний вік знижується на два роки.

Початкову величину зниження пенсійного віку встановлюють лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначених зонах з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.

Потерпілим від Чорнобильської катастрофи, які відпрацювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 (чоловіки -10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на два роки понад передбачений цією статтею Закону.

Потерпілим від Чорнобильської катастрофи, які відпрацювали на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 (чоловіки - 12 років 6 місяців і більше, жінки - 10 років і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на один рік понад передбачений цією статтею.

Відповідно до статті 65 Закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” документом, який підтверджує статус постраждалих і надає право користуватись пільгами, є посвідчення “Потерпілий від Чорнобильської катастрофи”.

Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року № 22-1, для призначення пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” подають, зокрема, документи, що посвідчують особливий статус особи. Ідеться про посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідку про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями).

Приклад визначення права на пенсію зі зниженням пенсійного віку: у березні 2013 року виповнилося 50 років. Маю посвідчення особи, постраждалої внаслідок аварії на ЧАЕС категорії 4, проживала вісім років два місяці на території зони посиленого радіологічного контролю (січень 1986 року – лютий 1994 року). У якому віці матиму право на достроковий вихід на пенсію?

Згідно зі статтею 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, яка ви­значає умови надання пенсій за віком особам, що працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Зокрема, особам, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіоекологічного контролю за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в цій зоні не менш як чотири роки, пенсійний вік початково знижується на два роки* та додатково на один рік за кожні три роки проживання або роботи, але не більш ніж на п’ять років.

* Початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали в зазначених зонах з моменту аварії до 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.

Відповідне зниження пенсійного віку, передбачене цією статтею, застосовується також до завершення періоду збільшення віку виходу на пенсію до 1 січня 2022 року.

Призначення та виплата пенсій названим категоріям провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і цього Закону.

Вимога щодо проживання впродовж чотирьох років на 1 січня 1993 року на названій території тут дотримана.

Враховуючи, що жінка з моменту аварії до 31 липня 1986 року проживала на забрудненій території, її пенсійний вік початково знижується на два роки.

Крім того, термін проживання на забрудненій території (з 26 квітня 1986 року до лютого 1994 року) становить сім років десять місяців. Отже, за кожні три роки проживання на цій території пенсійний вік знижується на один рік.

Тобто ця жінка має право на зниження пенсійного віку на чотири роки (два роки – початкове зниження та два роки – за шість років проживання).

Жінки, народжені в період з 1 жовтня 1962 року до 31 березня 1963 року, які мають право на зниження пенсійного віку на чотири роки, матимуть право виходу на пенсію за досягнення віку 53 років 6 місяців. Такого віку жінка досягне у вересні 2016 року.

Розмір щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", визначено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 (зі змінами внесеними постановою Уряду від 25.03.2014 №112) у фіксованих розмірах:

 

Особам, що належать до категорії 1,

-для інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою:

-інвалідам I групи - 341,64 гривні;

-інвалідам II групи - 227,76 гривні;

-інвалідам III групи - 170,82 гривні;

 

Особам, що належать до категорій 2-4,

- особам, що належать до категорії 2, - 170,82 гривні;

- особам, що належать до категорії 3, - 113,88 гривні;

- особам, що належать до категорії 4, - 56,94 гривні;