UKR
Неділя 21 Січня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


09.01.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

09.01.2018

Інформація про проведення конкурсу суб’єктів оціночної діяльності

Детальніше

09.01.2018

Інформація про проведення конкурсу суб’єктів оціночної діяльності

Детальніше

22.12.2017

Конкурс на визначення виконавця послуги з вивезення побутових відходів в м. Каховка

Детальніше

12.12.2017

До відома громадян, які постраждали від чорнобильської катастрофи!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні70
Вчора150
На цьому тижні1654
Минулого тижня1697
У цьому місяці4502
Минулого місяця10152
За весь період289196
01.08.17

Державна соціальна допомога на догляд


 

Правові засади надання державної соціальної допомоги на догляд визначає Закон України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам” та Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 № 261.

Розмір державної соціальної допомоги на догляд інвалідам I групи визначається залежно від підгрупи інвалідності А чи Б.

Перша група інвалідності поділяється на підгрупи А і Б відповідно до Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" залежно від ступеня втрати здоров’я інваліда та обсягів потреби в постійному сторонньому догляді, допомозі або нагляді та встановлюється медико-соціальними експертними комісіями. Зокрема, до підгрупи А першої групи інвалідності відносяться особи з виключно високим ступенем втрати здоров’я, надзвичайною залежністю від постійного стороннього догляду, допомоги або нагляду інших осіб і які фактично не здатні до самообслуговування.

Розмір державної соціальної допомоги на догляд інвалідам

 

Категорія осіб

0,00

Сума, грн

І. Інваліди війни з числа військовослужбовців та інших осіб, яким призначено пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»

1) інваліди війни І групи

а) підгрупа А

100

1312,00

б) підгрупа Б

50

656,00

2) інваліди війни ІІ групи, які є одинокими та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду

25

328,00

3) інваліди війни ІІІ групи, які є одинокими та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду

15

196,80

ІІ. Особи, які належать до інвалідів війни відповідно до статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та одержують пенсії за віком, по інвалідності або за вислугу років, крім зазначених у пункті І.

1) інваліди війни

І групи

 

а) підгрупа А

30

393,60

б) підгрупа Б

15

196,80

2) інваліди війни ІІ та ІІІ групи, які є одинокими та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду

15

196,80

Ш. Особи, яким призначені пенсії за вислугу років відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» і які є інвалідами І групи внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням служби, або внаслідок трудового каліцтва, професійного чи загального захворювання, або є одинокими пенсіонерами і за висновками лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду)

а) інваліди підгрупи А І групи

100

1312,00

б) інваліди підгрупи Б І групи

50

656,00

в) одинокі, потребують стороннього догляду

15

196,80

Розмір державної соціальної допомоги на догляд інвалідам Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією не залежить від закону, за яким призначено пенсію.

Розмір ДСД на догляд інвалідам Великої Вітчизняної війни

1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією

Група

Розмір у відсотках від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність

 

Сума, грн

І група

- підгрупа А

- підгрупа Б

 

ІІ група, одинокі, потребують стороннього догляду

 

III група, одинокі, потребують стороннього догляду

 

100 %

50 %

 

 

25 %

 

 

 

15 %

 

1312,00

656,00

 

 

328,00

 

 

 

196,80

Допомога на догляд зазначеним у таблицях категоріям осіб призначається органами Пенсійного фонду України з дня звернення за допомогою.

Днем звернення за призначенням допомоги на догляд вважається день прийняття органом, що призначає допомогу, заяви з усіма необхідними документами.

У разі коли до заяви про призначення допомоги на догляд додано не всі необхідні документи, заявнику повідомляється, які документи необхідно додати. У разі подання решти документів не пізніше трьох місяців з дня відправлення повідомлення про необхідність їх подання днем звернення вважається день прийняття або відправлення заяви про призначення такої допомоги.

Одинокі громадяни у поданій заяві повідомляють про відсутність працездатних родичів (незалежно від місця проживання), зобов’язаних за законом їх утримувати, і надають довідку про склад сім’ї та висновок ЛКК про потребу у сторонньому догляді.

У разі зміни групи інвалідності допомога в новому розмірі призначається інваліду з дня зміни групи інвалідності, якщо така зміна приводить до збільшення розміру, та з місяця, наступного за тим, у якому встановлена нова група інвалідності, - при зменшенні розміру допомоги.

Важливо!

Державна соціальна допомога на догляд не призначається:

- особам, які одержують соціальні пенсії або надбавки до пенсії на догляд відповідно до законодавства, що діяло раніше;

- інвалідам, яким призначено відшкодування витрат на догляд відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.

Виплата державної соціальної допомоги на догляд здійснюється одночасно з виплатою пенсії за рахунок коштів Державного бюджету України. Державна соціальна допомога на догляд не виплачується в період, коли особа працює (крім інвалідів І групи) або перебуває на повному державному утриманні. При цьому слід відмітити, що у період перебування підопічних будинків-інтернатів на канікулах або лікуванні державна соціальна допомога виплачується у повному обсязі.