UKR
П'ятниця 19 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні1150
Вчора1258
На цьому тижні5422
Минулого тижня6083
У цьому місяці20122
Минулого місяця34012
За весь період2463877

Про виконання міської “Комплексної програми захисту прав дітей Каховської ТГ «Щаслива дитина - успішна країна» на 2021 - 2025 роки” за 2021 рік та затвердження Розділу 5 в новій редакції


Заслухавши інформацію начальника відділу у справах дітей Ольги Назарової про виконання у 2021 році міської “Комплексної програми захисту прав дітей Каховської ТГ «Щаслива дитина - успішна країна» на 2021 - 2025 роки”, затвердженої рішенням сесії міської ради № 147/6 від 28.01.2021 року, керуючись ст.ст. 26, 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Інформацію про виконання у 2021 році міської “Комплексної програми захисту прав дітей Каховської ТГ «Щаслива дитина - успішна країна» на 2021 - 2025 роки”, затверджену рішенням сесії міської ради № 147/6 від 28.01.2021 року, визнати добрим (додаток 1).

2. Відділу у справах дітей (Назарова О.) та іншим відділам і управлінням, задіяним у програмі, забезпечити якісне виконання Програми у 2022 році.

2. Розділ 5 “Фінансування програми” затвердити на 2022 рік в новій редакції (додаток 2).

3. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Галину Гондареву.

 

 

Міський голова Віталій НЕМЕРЕЦЬ

 

 

 

Додаток 1

до рішення сесії

від_________№____

Інформація

про виконання у 2021 році міської “Комплексної програми захисту прав дітей Каховської ТГ «Щаслива дитина - успішна країна» на 2021 - 2025 роки”

 

Відповідно до рішення сесії Каховської міської ради затверджено “Комплексну програму захисту прав дітей Каховської ТГ «Щаслива дитина - успішна країна» на 2021 - 2025 роки”.

 

1. Запобігання соціальному сирітству, дитячій безпритульності та бездоглядності. Надання медичних, освітніх, соціальних, реабілітаційних та правових послуг для дітей і сімей з дітьми.

Станом на 31.12.2021 року на обліку у відділі у справах дітей перебуває 110 дітей, з них 87 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них, 27 дітей-сиріт та 60 дітей, позбавлених батьківського піклування, і 13 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Всі діти, які перебувають на обліку відділу влаштовані до сімейних форм виховання.

Упродовж року надано статус 8 дітям, з них 3 - дитини-сироти та 5 дітей, позбавлених батьківського піклування, 75 дітей навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах, 4 дітей у вищих навчальних закладах, 10 - у ліцеях, коледжах та ПТУ, 3 дитини у спеціальній школі — інтернаті (проживають вдома), 4 дитини відвідують дошкільні навчальні заклади, 2 дитини за станом здоров’я не навчаються, виховуються вдома.

На території міста функціонує 1 прийомна сiм’я та ДБСТ в яких виховується 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. МЦСС забезпечується соціальне супроводження родин.

Відповідно до графіку відвідування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за місцем проживання, які виховуються в сім’ях опікунів (піклувальників), перевірено умови проживання 58 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться під опікою; 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які переїхали з інших територій. Порушень прав таких дітей не виявлено. Стосовно кожної дитини підготовлено висновок про стан її утримання, навчання та виховання.

Відділом у справах дітей ведеться облік дітей, які проживають в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, в тому числі постраждали від насилля. Протягом 2021 року на обліку перебувало 25 дітей, з них станом на 31.12.2021 р на обліку залишились 13. Постійно проводиться робота спільно з управлінням праці та соціального захисту населення, управлінням освіти, Каховським ВП ГУНП України в Херсонській області, Комунальним некомерційним підприємством “Каховська центральна міська лікарня імені родини Панкеєвих Каховської міської ради” і Комунальним некомерційним підприємством “Каховський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Каховської міської ради”. Тримається на контролі питання щодо забезпечення належних умов для проживання та розвитку дітей.

У разі виявлення дитини, якій не забезпечується належний догляд з боку батьків, медичні працівники повідомляють відділ у справах дітей та МЦСС для вжиття відповідних заходів. В 2021 році 2-х таких дітей були виявлено, з батьками проведено профілактичну роботу стосовно ухиляння від виконання батьківських обов’язків та підняття батьківського потенціалу.

З метою підвищення якості та збільшення обсягу медичних послуг лікарі-педіатри працюють згідно сучасних локальних стандартів (протоколів) медичної допомоги дітям на основі принципів науково-доказової медицини затверджених наказами МОЗ України. 100% дитячого населення мають доступ до медичних послуг. Забезпечення відповідними послугами відбувається не зважаючи на не підписані з лікарями декларації. Охоплено патронажним наглядом 100% новонароджених і дітей раннього віку Каховської міської територіальної громади.

Відповідно до чинного законодавства двічі на рік 87 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також опікуни/піклувальники двічі на рік пройшли безкоштовний медичний огляд.

Міським центром соціальних служб протягом 2021 року було виявлено та поставлено на облік 87 сімей в складних життєвих обставинах, в них виховується 176 дітей. За час роботи з ними їм було надано 1289 соціальних послуг та здійснено 254 візити. Під соціальним супроводом перебувало10 сімей, в яких 28 дітей, з них 6 сімей протягом року знято з супроводу з досягненням позитивного результату.

Соціально-психологічними службами закладів освіти постійно здійснюється контроль за дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах шляхом спостереження за відвідуванням школи, успішністю дітей, їхніми стосунками у шкільному колективі. Постійно проводяться відвідування сімей з оформленням актів обстеження умов проживання. Соціальними педагогами систематично проводяться профілактичні бесіди з батьками, опікунами, представниками дитини.

Каховським РВП ГУНП України в Херсонській області, забезпечується своєчасне виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, у першу чергу тих, де батьки мають залежність від алкоголю, наркоманії, ухиляються від виконання батьківських обов’язків; ведеться їх облік, в таких родинах систематично перевіряються умови утримання та виховання дітей; до батьків які ухиляються від виконання батьківських обов’язків застосовуються заходи впливу відповідно до чинного законодавства.

В Міському центрі соціальних служб Каховської міської ради (далі – МЦСС) працює 1 фахівець із соціальної роботи, який надає сім’ям в СЖО соціальні послуги. Посада психолога в Центрі не передбачена.

На рівні закладів освіти Каховської громади систематично проводяться відеолекторії, бесіди, круглі столи, семінари, акції «Стосунки у сім’ї», «Підліток у сім’ї», «Здорова сім’я - це здорово» щодо профілактики токсичних стосунків у сім’ях громади.

КНП «Каховська ЦМЛ ім. родини Панкеєвих Каховської міської ради» приймає активну участь у створенні системи надання медичної допомоги дітям відповідно до встановлених нормативів. З НСЗУ укладено договір про надання медичних послуг за пакетами:

«Медична допомога при пологах».

«Стаціонарна допомога дорослим та дітям з не хірургічними (соматичними) захворюваннями».

«Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах».

«Амбулаторна вторинна (спеціалізована медична допомога дорослим та дітям включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу)»

В межах даних послуг лікарня надає кваліфіковану та безкоштовну медичну допомогу дітям Каховської міської ТГ.

Комунальним некомерційним підприємством “Каховський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Каховської міської ради” створено ефективну систему надання первинної медичної допомоги. Забезпечено патронажне спостереження за новонародженими та дітьми першого року життя сімейними лікарями та педіатрами та медичними сестрами. Контроль за створенням безпечного сприятливого для розвитку дитини середовища з метою. Збереження її здоров’я та життя, зокрема зниження рівня смертності дітей віком до п’яти років.

В Каховському міськрайонному центрі зайнятості створені усі умови для надання соціальних послуг щодо сприяння працевлаштуванню батьків, які мають на утриманні дітей. За кожним безробітним закріплений особистий консультант, який разом з клієнтом розробляє ефективний індивідуальний план працевлаштування особи. Під час кожного прийому здійснюється підбір роботи, як за місцем проживання так і поза, але з наданням житла. Безробітним, які відчувають труднощі у працевлаштування у зв’язку з тривалою перервою трудового стажу або відсутністю освіти пропонується безкоштовне короткотермінове навчання за актуальними на ринку праці професіями.

Каховський міськрайонний центр зайнятості постійно проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу в частині заохочення міської ради до співпраці в питані організації громадських робіт за соціально направленим проектами, оскільки саме в цих роботах можуть бути задіяні в першу чергу особи, які мають на утриманні малолітніх дітей та знаходяться у скрутному становищі.

Медичні заходи

Каховським КНП “Каховський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Каховської міської ради” створено ефективну систему надання первинної медичної допомоги. Забезпечено патронажне спостереження за новонародженими та дітьми першого року життя сімейними лікарями та педіатрами та медичними сестрами. Контроль за створенням безпечного сприятливого для розвитку дитини середовища з метою. Збереження її здоров’я та життя, зокрема зниження рівня смертності дітей віком до п’яти років.

Забезпечено своєчасне повідомлення відділу у справах дітей та МЦСС про матерів, які виявили намір відмовитись від новонароджених.

Забезпечується своєчасне виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. У першу чергу тих, де батьки мають залежність від алкоголю, наркотичних з речовин,ухиляються від виконання батьківських обов’язків, здійснюються термінове повідомлення про ці випади в відділ у справах дітей та МЦСС.

Забезпечуються обстеження дітей із сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування, та за потребою лікування цих дітей.

Забезпечено проведення щорічних обов’язкових профілактичних оглядів дітей до 18 років протягом календарного року в амбулаторіях первинної медико-санітарної допомоги за участю батьків або їх законних представників відповідно до наказів, затверджено Міністерством охорони здоров’я України.

Вживаються заходи, щодо забезпечення дітей пільгових категорій санаторно-курортним лікуванням у дитячих та профільних санаторіях згідно з чинним законодавством з урахуванням карантинних заходів. Забезпечено своєчасне виявлення під час медичних оглядів та патронажів дітей, які постраждали від жорстокого погодження, термінове повідомлення про ці випадки в відділ у справах дітей та МЦСС.

Організовано надання медичної допомоги дітям з числа внутрішньо-переміщених осіб з метою запобігання погіршенню їх фізичного та психологічного здоров’я, укладаються декларації з сімейними лікарями та педіатрами з метою постійного медичного нагляду за дітьми з числа ВПО.

КНП «Каховська ЦМЛ ім. родини Панкеєвих» приймає активну участь у створенні системи надання медичної допомоги дітям відповідно до встановлених нормативів.

З НСЗУ укладено договір про надання медичних послуг за пакетами:

  • «Медична допомога при пологах».

  • «Стаціонарна допомога дорослим та дітям з нехірургічними (соматичними) захворюваннями».

  • «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах».

  • «Амбулаторна вторинна (спеціалізована медична допомога дорослим та дітям включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу)»

В межах даних послуг лікарня надає кваліфіковану та безкоштовну медичну допомогу дітям.

Адміністрація КНП «Каховська ЦМЛ ім. Панкеєвих»:

Своєчасно повідомляє відділ у справах дітей та МЦСС про матерів, які виявили намір відмовитись від новонародженої дитини з метою вчасного надання допомоги.

Забезпечує обстеження та за потребою лікування дітей із сімей, які опинись у складних життєвих обставинах, або дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Забезпечує консультування та обстеження у лікарів: нарколога, психіатра та інших фахівців.

Забезпечує проведення щорічних обов’язкових профілактичних оглядів дітей до 18 років протягом календарного року.

Медичні працівники КНП «Каховська ЦМЛ ім. родини Панкеєвих» приймають активну участь у проведені просвітницької роботи серед дітей, щодо здорового способу життя, формування позитивної правосвідомості.

Працівниками відділу у справах дітей постійно проводиться робота спільно з Комунальним некомерційним підприємством “Каховський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Каховської міської ради” та Комунальним некомерційні підприємство “Каховська центральна міська лікарня імені родини Панкеєвих Каховської міської ради” щодо профілактики та зниження дитячої смертності. У Каховській ТГ зафіксовано 5 дитячих смертей у 2021 році.

Освітні заходи

Всі діти дошкільного та шкільного віку мають право відвідувати заклади освіти за місцем проживання. Доступ учасникам освітнього процесу до закладів освіти вільний.

Всі діти Каховської міської територіальної громади своєчасно приступили до занять у школах, відрахованих за незадовільне навчання та поведінку серед дітей, які перебувають на обліку відділу у справах дітей Каховської міської ради не має. З законними представниками, опікунами/піклувальниками дітей облікових категорій систематично проводиться профілактична робота щодо належного контролю за навчанням та поведінкою підопічних дітей, з дітьми облікових категорій протягом року за необхідності проводиться корекційна робота стосовно поведінки.

Опікуни/піклувальники приділяють належну увагу навчанню та вихованню дітей, підтримують тісний зв’язок з класними керівниками та вчителями — фахівцями, відвідують класні та шкільні батьківські збори, за можливості сприяють духовному зростанню підопічних дітей.

Відділом у справах дітей тримається на конторі питання, щодо забезпечення дітей-вихованців закладів інституційного догляду та виховання послугами, необхідними для реінтеграції в суспільство, утримання та виховання дітей у сімейному середовищі.

Всі діти, що перебувають на обліку відділу у справах дітей влаштовані до сімейних форм виховання. 

Каховським РВП ГУНП спільно з відділом у справах дітей постійно здійснюються заходи щодо охоплення дітей навчанням, за всіма випадками невідвідування навчальних закладів дітьми вживаються невідкладні заходи, щодо повернення їх до навчання.

Протягом 2021 року на обліку МЦСС не перебували діти-вихованці закладів інституційного догляду.

У Каховській міській територіальній громаді функціонують 12 закладів дошкільної освіти, які відвідують 1547 дітей. Відповідно до кількості дитячого населення громади, це становить 100% охоплення дітей 2-6(7) років дошкільною освітою.

На 01.11.2021 року на 100 місць в ЗДО - 99 дітей. Аналіз демографічної ситуації доводить відсутність потреби у створенні додаткових місць в закладах дошкільної освіти громади.

У закладах дошкільної освіти корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами надають 10 вчителів-логопедів, 7 практичних психологів та 1 вчитель-дефектолог. У закладах дошкільної освіти громади існує позитивна динаміка у відкритті інклюзивних груп. Так, в 2019 році 6 дітей з ООП відвідувало 4 групи, в 2020 році – 18 дітей і 11 груп.

На 01.11. 2021 року відкрито 17 інклюзивних груп, які відвідують 27 дітей з особливими освітніми потребами і 8 інвалідів.

У закладах загальної середньої освіти працюють 1 вчитель-логопед (ЗЗСО № 3), 1вчитель-дефектолог (ЗССО № 3), 11 практичних психологів, які працюють з дітьми ООП.

У закладах загальної середньої освіти працюють 34 інклюзивних класи, які відвідують 49 дитини з ООП.

Педагоги закладів, в яких є інклюзивні класи, групи разом з психологами, логопедами та фахівцями ІРЦ розробили і активно впроваджують індивідуальні програми розвитку з урахуванням індивідуальних особливостей дітей.

Корекційні матеріали для роботи з дітьми з ООП надаються згідно субвенції.

Щорічно розробляється план роботи фахівців соціально-психологічної служби, який передбачає діагностичну роботу з дітьми, консультативну роботу з батьками та педагогами, розробку методичних рекомендацій для психологів закладів освіти та педагогів, щодо роботи з дітьми, які мають вади у психофізичному розвитку та потребують інклюзивного навчання.

Чотири заклади освіти оснащені пандусами (ЗЗСО № 4,5, Малокаховський ЗЗСО, ЗДО № 3 «Веселка»), групи та класи розташовані на І поверсі, туалетна кімната призначена суто для дітей інвалідів оснащена тільки в Малокаховській ЗЗСО.

В Малокаховській ЗЗСО забезпечено рівноправний, без обмежень, підхід до будівлі:

- облаштовані підходи до будівлі,

- відсутність перешкод,

Мінімальна ширина коридору при русі людей у кріслах колісних не менше ніж 1,5 м, а при зустрічному русі - 1,8 м.

- архітектурно доступне та безпечне шкільне середовище; навчальні матеріали підготовлені таким чином, що можуть бути використані учнями та вихованцями з різними функціональними порушеннями;

- доступні навчальні місця для учнів, вихованців, у тому числі з прилеглим простором для асистентів вчителів;

- меблі, фурнітура та обладнання, що підтримують широкий спектр навчання та навчальних методик;

- можливість регулювання середовища (наприклад, освітлення) для різноманітних потреб учнів у навчанні та інше. 

Враховуючи особливості даної категорії дітей, педагогічні колективи шкіл створюють для них комфортні умови навчання та перебування в закладі, дбає про розвиток учбових навичок, стабілізацію емоційно-вольової та психофізичної сфери, сприяє успішній соціалізації кожної такої дитини.

Постійно у профілактичних цілях проводяться:

Круглий стіл «Булінг в шкільному середовищі».

Дні толерантності.

ZOOM-батьківські збори «Повір в мене!», «У сім’ї підліток», «Мотиви суїцидальної поведінки», антибулінгова просвіта «4 правила для батьків».

Рольова гра «Поведінка в ризикованій ситуації» «Мої духовні цінності»

Виступи на батьківських зборах «Права та обов’язки учнів», «День права»

Тренінгове заняття «Що таке булінг? Як себе захистити?»

Година спілкування «Не допускай проявів булінгу над собою. Допоможи другу».

Бесіда «Ким можна стати?».

Формування соціальної компетентності у сфері конституційних прав здобувачів освіти:

практичні заняття з елементами тренінгу “Коло твоїх прав та обов’язків”;

лекція “Права та відповідальність дитини в Україні”.

 

Заходи культури

 

У відокремленому підрозділі Управління культури і туризму Каховської міської ради «Каховська школа мистецтв» щороку у травні проводяться Дні відкритих дверей з метою залучення учнівської молоді до навчання. Протягом 2021 року продовжена робота по виявленню та підтримці творчої, обдарованої молоді - 23 учнів стали випускниками КШМ у 2020/2021 навчальному році в мистецьких жанрах.

У 2021 році забезпечено якісну роботу відокремленого підрозділу Управління культури і туризму Каховської міської ради «Міська універсальна бібліотека». Організовано роботу дитячого відділу міської універсальної бібліотеки. Протягом 2021 року бібліотечний фонд МУБ було оновлено за рахунок благодійної допомоги. Книги, отримані Міською універсальною бібліотекою були розподілені серед своїх філій та освітніх закладів Каховської міської територіальної громади. Філія МУБ «Роздольненська сільська бібліотека» отримала безкоштовно 827 примірників з «Українського інституту книги». 36 примірників отримано з обмінного фонду Херсонської обласної універсальної бібліотеки ім. Олеся Гончара (18 прим. - Міська універсальна бібліотека; 18 прим. – Роздольненська сільська бібліотека отримала). 731 примірник отримано від народного депутата Іванова в якості благодійності (713 прим. – Міська універсальна бібліотека; 18 прим. – Роздольненська сільська бібліотека). Значна кількість оновленого бібліотечного фонду складається з дитячої та юнацької літератури.

Відокремлені підрозділи Управління культури і туризму Каховської міської ради творчо, активно з використанням креативних ідей організовують та проводять культурно-мистецькі та просвітницькі заходи для дітей та підлітків. Протягом 2021 року проведено велику кількість заходів за основними напрямками культурно - дозвіллєвої роботи, це і заходи за літературним календарем, патріотичні, просвітницькі заходи, тощо. До дня прав людини 8 грудня в міській бібліотеці відбувся юридичний лікбез: «Що таке рівноправність?» Зустріч було проведено представниками Каховського місцевого центру з надання БВПД. У заході значну увагу приділили питанням законодавчому забезпеченню та реальному стану дотримання прав дитини в Україні.

Соціальні заходи

Постійно проводиться комплексна оцінка потреб у соціальних послугах мешканців Каховської міської територіальної громади консультування з питань соціального захисту та підтримки населення, міським управлінням праці та соціального захисту населення і міським центром соціальним служб.

Систематично проводиться соціально-профілактична робота, направлена на запобігання потраплянню у складні життєві обставини сімей, дітей та молоді шляхом забезпечення раннього виявлення сімей, що ризикують потрапити в СЖО. Проводиться профілактична, правова та консультаційна робота з батьками, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків, заходи стосовно підвищення батьківського потенціалу.

В процесі роботи з сім’ями СЖО працівниками МЦСС визначено основні причини, з якими найчастіше пов’язані проблеми, що виникають у них: пияцтво; безробіття; низький рівень виховного потенціалу батьків; залежність; труднощі підліткового віку; непрацездатність; хвороба дитини; конфлікт між членами родини; різні види насильства. Важливим фактором сімейного не благополуччя також є низький рівень матеріального забезпечення.

Важливим критерієм якості соціального супроводу є відсоток сімей, знятих з позитивним результатом та кількість досягнутих конкретних результатів у роботі з цими сім’ями. Так, відповідно до звітних показників, з позитивним результатом завершено 6 соціальних супроводів сімей, в яких виховується 18 дітей.

Крім того, МЦСС відпрацьовує всі повідомлення про сім’ї в складних життєвих обставинах. Від початку року було отримано 68 таких повідомлень. 29 з відділу у справах дітей, 10 – само звернення, 1 – від родичів, 2 – самовиявлення, 4 – з поліції, 4 – з УПСЗН, 1 – від сусідів, 2 – з Центру пробації, 2 - ЦМЛ, 1 – ЗОШ, 12 – від голів старостинських округів

Для запобігання раннього соціального сирітства МЦСС реагує на повідомлення з пологового будинку, щодо випадків відмови від новонародженої дитини. Від початку 2021 року таких випадків було 2.

Каховським КНП “Каховський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Каховської міської ради” та КНП “Каховська центральна міська лікарня імені родини Панкеєвих Каховської міської ради” забезпечено своєчасне повідомлення відділу у справах дітей та МЦСС про матерів, які виявили намір відмовитись від новонароджених.

Забезпечується своєчасне виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. У першу чергу тих, де батьки мають залежність від алкоголю, наркотичних з речовин,ухиляються від виконання батьківських обов’язків, здійснюються термінове повідомлення про ці випади в відділ у справах дітей та МЦСС.

Забезпечується консультування та обстеження у лікарів: нарколога, психіатра та інших фахівців.

На обліку відділу у справах дітей перебуває 25 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. На території міста функціонує “Центр соціально-психологічної реабілітації “Радiсть”” Херсонської обласної ради, де перебувають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти з сімей, що опинились в складних життєвих обставинах. Станом на 31.12.2021 р в закладі перебуває 48 дітей зазначених категорій. Вихованці забезпечуються матеріально-технічними ресурсами, обладнанням, товарами культурно-побутового та спортивного призначення, господарського вжитку, а також продуктами харчування згідно з встановленими нормами за рахунок коштів обласного бюджету.

Відділом у справах дітей забезпечено формування та ведення загального банку даних сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, вживають вичерпні заходи щодо попередження вилучення дітей із біологічної родини.

МЦСС веде свою базу даних осіб/сімей, що потрапили в складні життєві обставини.

Забезпечено своєчасне повідомлення відділу у справах дітей та МЦСС про матерів, які виявили намір відмовитись від новонароджених.

Забезпечується своєчасне виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. У першу чергу тих, де батьки мають залежність від алкоголю, наркотичних з речовин,ухиляються від виконання батьківських обов’язків, здійснюються термінове повідомлення про ці випади в відділ у справах дітей та МЦСС.

Забезпечуються обстеження дітей із сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування, та за потребою лікування цих дітей.

Щомісячно до Каховського міськрайонного центру зайнятості з Управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради надходить інформація про членів малозабезпечених родин, які перебувають на обліку та потребують працевлаштування. З кожним із них проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо повернення їх до економічної незалежності шляхом працевлаштування на вільні вакантні посади, які зареєстровані в службі зайнятості.

З 2018 року в м. Каховка функціонує дві родини патронатного вихователя, в яких на даний час тимчасово перебуває 4-дітей. Загалом за період надання послуг патронатних вихователів в їх родини тимчасово було влаштовано 20 дітей.

З метою пошуку нових кандидатів в патронатні вихователі МЦСС проводить семінари та вебінари на базі Каховського міськрайонного центру зайнятості та інші масові заходи. З початку року було проведено 25 таких заходів, якими було охоплено 448 осіб.

Своєчасно нараховуються виплати державної соціальної допомоги, субвенції з державного бюджету на утримання та виховання дітей тимчасово влаштованих до родин патронатного вихователя.

Також нараховуються кошти з місцевого бюджету поворотної фінансової допомоги (резервні кошти), що виплачуються патронатному вихователю для своєчасного забезпечення догляду, виховання та реабілітації дитини, тимчасово влаштованої до родини патронатного вихователя, до моменту отримання державної соціальної допомоги.

Резервні кошти передбачаються та нараховуються відповідно по п. 12 Порядку створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя, затвердженого Постановою КМУ від 20.08.2021 року № 893.

З метою пошуку кандидатів в наставники МЦСС відповідні групові заходи. З початку року було проведено 23 заходи, якими було охоплено 298 осіб.

За поданням МЦСС з початку року 3 кандидати в опікуни пройшли відповідне навчання на базі Херсонського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

На супроводженні МЦСС перебуває 1 прийомна сім’я, в ній виховується 2 дітей та 1 ДБСТ, в ньому виховується 5 дітей.

Робота з проведення у навчально-виховних закладах семінарів і тренінгів для батьків, що сприяють формуванню сімейних цінностей Центром не проводилась. Натомість, з кожним із батьків проводиться індивідуальна робота та надаються відповідні соціальні послуги направленні на формування навичок відповідального батьківства.

Протягом року Центр проводив групові заходи направленні на профілактику негативних явищ у молодіжному середовищі. Велика увага працівників Центру приділяється роботі щодо пропагування серед дітей, підлітків та молоді здорового способу життя, профілактики вживання наркотичних речовин, алкогольної і тютюнової залежності, ранніх статевих стосунків, ВІЛ - інфекції та туберкульозу. Так, 11 - 12 червня працівники Міського центру соціальних служб прийняли участь в молодіжному наметовому таборі «Острівна республіка – школа лідерства» та провели тренінги «Здоровий спосіб життя, як профілактика ВІЛ/СНІД». Метою заходів було вдосконалення знань дітей про здоров’я та здоровий спосіб життя. Під час тренінгу діти виконували різні вправи та приймали участь в іграх, які сприяли формуванню відповідального ставлення до власного здоров’я та розвитку свідомого вибору здорового способу життя. Під час спілкування присутні проаналізували причини розповсюдження ВІЛ, фактори які впливають на розвиток хвороби, шляхи передачі та способи захисту. Учасники тренінгу також мали можливість переглянути відеоролики про СНІД та провести обговорення цієї проблеми.

В липні 2021 року під час проведення Мотофестивалю «Тачанка» проводилась акція з розповсюдження інформаційних матеріалів з профілактики ВІЛ/СНІД, заходом було охоплено близько 200 осіб.

В рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та з метою відзначення Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ – позитивними людьми Міським центром соціальних служб спільно з Благодійним фондом «Мангуст», відділом у справах молоді та спорту, міським учнівським парламентом старшокласників та Центром дитячої творчості було організовано та проведено вуличну акцію «Червона стрічка» . Під час проведення акції серед мешканців громади було розповсюджено понад 100 червоних стрічок та інформаційних бюлетенів, а також індивідуальних засобів захисту, а під час спілкування роз’яснювалася інформація про шляхи передачі та засоби запобігання ВІЛ-інфекції.

01.12.2021р. у закладах освіти Каховської ТГ було організовано проведення уроку до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом уроку на тему: «Заради життя». До проведення уроку залучились 11 ЗЗСО.

01.12.2021 року за Планом заходів у рамках Всеукраїнської кампанії 16 днів проти насильства у Херсонській області у всіх закладах освіти Каховської громади було проведено інформаційно-просвітницькі заходи на тему «ВІЛ – стосується кожного» до всесвітнього дня боротьби зі СНІДом:

Малокаховський ЗЗСО: оформлення інформаційної виставки до дня порозуміння з ВІЛ та СНІД;анкетування «Що молодь думає про СНІД»;

- Тренінг «Жити в світі де є ВІЛ та СНІД» (Малокаховський ЗЗСО);

- Діагностика обізнаності підлітків щодо проблеми ВІЛ/СНІДу, ЗЗСО №3, Роздольненський ЗЗСО: заняття з елементами тренінгу «ВІЛ та СНІД – які вони є…»;

ЗЗСО №2: діагностика обізнаності проблеми СНІДу, «Торгівлі людьми». Просвітницька робота з учнями, батьками, педагогами до Всесвітнього дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми «Переможемо СНІД разом!»,Декада « Молодь проти СНІДу», Лекції, бесіди, кінолекторії до дня толерантного ставлення до людей з ВІЛ та дню пам’яті померлих від ВІЛ/СНІДу;

ЗЗСО № 5: тематичні заходи «СНІД! Не залишаймося байдужими!»;

Коробківський ЗЗСО: профілактика ВІЛ/СНІДу в Україні (лекція, перегляд відеофільму),пропаганда здорового способу життя. Проведення тренінгових занять щодо профілактики ВІЛ/СНІДу;

ЗЗСО № 4: «Міфи та правда про ВІЛ»(відео лекторій), Всесвітній день боротьби зі СНІДом «Ми за майбутнє без СНІДу» круглий стіл;

ЗЗСО № 1: лекція для старшокласників «Знай, щоб жити» Профілактика СНІДу та венеричних захворювань, Формування статевої моралі у молоді, Інформаційна зустріч з лікарем-гінекологом з теми «Сексуальні стосунки та соціальний статус людини»;

В Каховській МТГ діє Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Каховської міської ради (далі – Центр), яким надаються такі послуги: соціальна адаптація, денний догляд дітей з інвалідністю, соціальна реабілітації дітей з інтелектуальними і психічними порушеннями та транспортні послуги. Центр відвідують діти з 2 років з інвалідністю та з групи ризику (виявлені порушення розвитку, що можуть спричинити інвалідність), яким надається комплекс послуг з ранньої, соціальної, психологічної, фізичної, психолого-педагогічної, реабілітації відповідно до потреб. У 2021 році до Центру було направлено 26 дітей з інвалідністю для отримання послуг з реабілітації.

Також, 7 дітей з інвалідністю отримали послуги з реабілітації у реабілітаційних установах України відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою КМУ від 27 березня 2019 року № 309.

Станом на 31.12.2021 в управлінні праці та соціального захисту населення Каховської міської ради налічується отримувачів:

- державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства – 271;

- державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю – 198;

- державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям – 298;

- державної допомоги на дітей одиноким матерям – 181;

- державної допомоги на дітей, які знаходяться під опікою або піклуванням – 61;

- державної допомоги при усиновленні дитини – 7. Заборгованості з виплати немає.

Профілактичні та правові заходи

За ініціативою відділу у справах дітей щомісяця в навчальних закладах Каховської міської територіальної громади проводяться “Дні права”, в яких задіяні також представники державних установ, відділу поліції, управління юстиції, міськрайонного відділу пробації. Дані працівники надають інформацію дітям про кримінальну та адміністративну відповідальність неповнолітніх, проводять лекції з метою профілактики вчинення дітьми злочинів та правопорушень.

Каховським РВП ГУНП в Херсонській області, управлінням освіти та відділом у справах дітей постійно проводиться індивідуально-профілактична робота з окремим дітьми для профілактики правопорушень, захисту суспільної моралі та здорового способу життя серед дітей.

З метою попередження бездоглядності, безпритульності та правопорушень серед неповнолітніх проведено рейдів “Діти вулиці”, “Підліток”, “Вокзал”, “Ринок”. Проводяться спільні профілактичні вечірні рейди за участю представників відділу у справах дітей, соціальних педагогів міських шкіл, представників відділу поліції, у святкові дні по місцям масового відпочинку Каховської міської територіальної громади.

В рамках виконання даної програми у 2021 році для дітей груп ризику (з проблемною поведінкою, постраждалі від насилля, умовно-засуджені) проведені заходи націлені на підняття самосвідомості дитини, виховання відповідального ставлення до своєї поведінки, залучення до культурної та історичної спадщини, популяризації змістовного відпочинку та здорового способу життя. Діти зазначених категорій приймали участь в екскурсіях до біосферного заповідника “Асканія Нова”, історико-розважального комплексу “Зелені Хутори Таврії” (м. Гола Пристань), “Подорож до світу тварин” (екскурсія до Миколаївського зоопарку), “Цікаве місто Херсон!” (відвідування краєзнавчого музею, планетарію, екскурсія по місту), “Новорічна феєрія” (відвідування Херсонського обласного драматичного театру) та інших міст.

Присутня практика проведення цільових оперативно-профілактичних заходів (рейдів): “Підліток”, “Літо”, “Урок”, “Вокзал”, “Діти вулиці” тощо, але у зв’язку з епідемією COVID-19 дані акції призупинені.

Інспекторами ювенальної превенції періодично за місцем мешкання відвідуються особи, що перебувають на обліку в Каховському ВП ГУПН. З неповнолітніми проводяться профілактичні бесіди щодо недопущення повторного вчинення ними злочинів та правопорушень, невживання ними алкогольних напоїв та наркотичних речовин, з’ясовуються умови проживання та чинники, що можуть негативно на них впливати. Виявляються батьки, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків, вчиняють насильство в сім’ї, залишають дітей без догляду, та вживаються відповідні заходи. Працівниками поліції складаються адміністративні протоколи за ст. 184 (ухиляння від виконання батьківських обов’язків).

Відділом у справах дітей спільно з МЦСС постійно проводяться обстеження умов проживання сімей, що перебувають в СЖО або є ризик потрапляння. Протягом 2021 року здійснено 290 обстежень, в разі виявлення негативних ситуацій вживаються відповідні дії.

З метою недопущення продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім особам працівниками відділу поліції проводиться робота щодо виявлення таких порушень, у відношенні винних осіб складаються адміністративні протоколи за ч.2 ст. 156 КУпАП.

Протягом року на обліку Каховського міськрайонного органу пробації перебувало 2 умовно-засуджені неповнолітні та з ними проводилась робота з метою недопущення вчинення повторних злочинів, адаптації до повноцінного життя у суспільстві.

Вживаються заходи щодо своєчасного виявлення на території громади осіб, які залучають дітей до жебракування, бродяжництва, пияцтва, злочинної діяльності, до таких осіб вживаються заходи відповідного реагування.  

Працівниками управління освіти постійний ведеться контроль за дітьми схильними до бродяжництва у закладах освіти, щоденне відстеження присутності їх на заняттях, проведення профілактично-просвітницьких заходів щодо подолання шкідливого впливу оточення.

Каховським КНП “Каховський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Каховської міської ради”, та КНП “Каховська центральна міська лікарня імені родини Панкеєвих Каховської міської ради” забезпечуються обстеження дітей із сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування, та за потребою лікування цих дітей.

Систематично проводиться щоквартальний моніторинг дитячих злочинів, правопорушень, вчинених дітьми, та взаємозвірки обліку неповнолітніх, схильних до протиправної поведінки та до вживання психотропних речовин.

За фактами вчинення злочинів та правопорушень дітьми направляються повідомлення та подання до органів місцевого самоврядування, установ, організацій стосовно усунення причин та умов, що сприяють вчинення злочинів.

16.12.2020 року з нагоди свята, було залучено волонтера Каховського відділу пробації Сергія Воробйова для надання подарунків та проведення профілактичної бесіди із неповнолітнім.

Постійно залучаються громадські організації та благодійні фонди до здійснення профілактичної роботи з дітьми і їх сім’ями, надання гуманітарної допомоги. З метою активізації діяльності щодо надання підтримки сім’ям в складних життєвих обставинах Центр тісно співпрацює з громадською організацією християнською церквою «Скинія», завдяки цьому сім’ї отримують гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни. Забезпечити соціальний супровід неповнолітніх, які повернулися з місць позбавлення волі, з метою їх соціальної адаптації, якісного надання комплексу соціальних послуг.

Протягом 2021 року неповнолітні, які повернулись з місць позбавлення волі до Центру соціальних служб не звертались, інформація стосовно них, також, не надходила.

Під час здійснення нагляду та проведення соціально- виховної роботи із неповнолітнім Матвійчуком Д.Р. Каховським районним відділом філії державної установи “Центр пробації” в Херсонській області було вирішено питання про повернення неповнолітнього до навчання у вечірній школі. Здійснювався моніторинг відвідування неповнолітнім навчального закладу. Згідно індивідуального плану роботи з Матвійчуком Д.Р. та Новосадом І.М., було заплановано залучення неповнолітніх до відвідування останніми дитячої спортивної школи, участі у заходах, які були організовані службою у справах дітей Каховської міської ради, але позитивного результату досягнуто не було через небажання підлітків стати на шлях виправлення. Натомість, вони вчинили низьку повторних правопорушень. З батьками неповнолітніх систематично проводилась профілактична робота, яка також не дала позитивного результату.

Вживаються заходи щодо працевлаштування дітей, які перебувають на обліках, та дітей, які повернулись з місць позбавлення волі, сприяти їх адаптації в суспільстві.

Протягом 2021 року до Каховського міськрайонного центру зайнятості не зверталися діти, які перебувають на обліку у відділі у справах дітей та діти, які повернулися з місць позбавлення волі, також на обліку Центру соціальних служб не перебувають діти, які повернулись з місць позбавлення волі.

Каховським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та підпорядкованими підрозділами за 2021 рік було зареєстровано та прийнято 18 письмових звернень клієнтів про надання безоплатної вторинної правової, які не досягли вісімнадцятирічного віку, з них видано Центром 14 доручень про призначення адвоката та чотири накази працівнику структурного підрозділу Центру. Більшість питань, з якими звертаються за безоплатною первинною та вторинною правовою допомогою стосуються стягнення кредитної заборгованості, відшкодування моральної та матеріальної шкоди, зокрема в кримінальному провадженні (потерпілі особи), представництво інтересів осіб у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, оскарження процесуальних дій правоохоронних органів, а також звернення з питань у сфері сімейного права, зокрема реалізації права на шлюб.

4.2. Профілактика вчинення правопорушень неповнолітніми.

Захист прав дітей, які вчинили правопорушення

 

Каховським РВП ГУНП для неповнолітніх/малолітніх мешканців Каховської міської територіальної громади періодично проводяться профілактичні заходи з питань попередження вчинення правопорушень, злочинів, попередження та запобігання випадкам, злочинів і насильства, відповідно до затвердженого Плану спільних заходів Відділення №1 Каховського РВП ГУНП в Херсонській області, відділу освіти та відділу у справах дітей Каховської міської ради з профілактики правопорушень і злочинності серед дітей, відносно неповнолітніх та інших негативних явищ в учнівському середовищі на 2021 рік.

Відділу справах дітей постійно тримає на контролі та організовує проведення заходів з питань правової освіти та тижнів правових знань у загальноосвітніх навчальних закладах.

У закладах освіти Каховської ТГ щорічно проводиться тиждень права згідно плану відділу у справах дітей за участю представників ювенальної поліції, спеціалістів Каховської державної податкової інспекції, помічників суддів Каховського міськрайонного суду, спеціалістів Каховського центру зайнятості населення, начальника відділу у справах молоді та спорту, спеціалістів центру надання безоплатної правової допомоги, спеціалістів МЦСС, лікаря-гінеколога, лікаря – нарколога, лікаря- інфекціоніста, лікаря-фтизіатра.

Відділом у справах дітей здійснюється профілактична інформаційно-роз’яснювальна робота з мешканцями Каховської міської територіальної громади з правових питань. За рік розробляються сіті-лайти та поліграфічна продукція з зазначених питань.

Відділом у справах молоді та спорту протягом 2021 року проводились навчально-тренувальні заходи та чемпіонати, першості і кубки громади, інші змагання і турніри з олімпійських та неолімпійських видів спорту серед осіб різних вікових категорій: тенісу, тенісу настільного, волейболу, баскетболу, баскетболу 3х3, футболу, легкої атлетики, волейболу пляжного, дзюдо, боротьби вільної, боксу, художньої гімнастики, веслування академічного, футзалу, кікбоксингу (ВАКО), кіокушин карате, таеквондо (ІТФ), спортивного туризму, капоейра, шахів, шашок, панкратіону, спортивні (бальні) танці, комплексні спортивні заходи (спартакіади) тощо. Серед них можна відзначити такі змагання високого рівня:

- вперше на с/к «Олімпійський» відбувся відкритий юнацький турнір з футболу на Кубок міського голови, який став наймасовішим дитячим футбольним святом всеукраїнського масштабу (близько 200 учасників з Каховки, Н. Каховки, Голої Пристані, Херсона, Миколаєва, Бердянська, Одеси);

- чемпіонати області з футзалу та футболу серед юнаків різних вікових категорій;

- відкритий юнацький турнір з міні-футболу, присвячений пам’яті вихованця Каховської ДЮСШ Віталія Несіна (180 учасників).

В рамках роботи «фан-зони» 21 червня 2021 року на центральній площі міста відбулись спортивно-масові заходи та турнір з міні-футболу серед дитячо-юнацьких команд «Слава Україні!», присвячений «ЄВРО-2020» та підтримки футбольної збірної команди України (300 учасників).

З метою популяризації здорового способу життя, 18 липня 2021 року в парковій зоні мікрорайона Свєтлово було урочисто відкрито скейт-майданчик для занять дітей та молоді екстремальними видами спорту на відкритому повітрі (побудовано та подаровано громаді за рахунок благодійної допомоги КФ АТ «Каргілл»). А в рамках реалізації соціального проекту Президента України «Активні парки – локації здорової України» в серпні звітного року в парковій зоні на набережній міста (в районі кафе «Причал») працівниками КП «КТП» було облаштовано локацію (гімнастичний майданчик) відповідно до вимог цього проекту, а в жовтні новий гімнастичний майданчик було встановлено в с. Коробки завдяки благодійній допомозі ГО «Рідна земля».

У цьому році стала розпочато реалізацію проєкту по створенню у громаді центрів дозвілля молоді (м. Каховка та село Коробки).

Також варто зазначити наступні заходи:

6 лютого 2021 року на базі Каховської ЗОШ No4 відбулись традиційні V відкриті змагання з техніки пішохідного туризму в закритих приміщеннях серед школярів на Кубок пам’яті Ігоря Максименка. Цього року в змаганнях взяли участь команди:
- Олешківського центру дитячої та юнацької творчості (керівники – Федорінов Дмитро та Кобець Сергій);
- Чорноморівської гімназії Каховської міської ради (керівник – Діденко Роман);
- Чорнянського ліцею Таврійської міської ради (керівник – Кудлай Віктор);
- Каховської ЗОШ No3 (керівник – Сарговицький Руслан);
- Каховської ЗОШ No4 (керівник – Макарук Анастасія).

11 лютого 2021 року в приміщенні КЗ ХОР "Каховський геріатричний пансіонат" відбувся відкритий Чемпіонат Каховської територіальної громади з шашок-64 серед осіб з інвалідністю. За результатами змагань, в яких взяли участь чотирнадцять паралімпійців.

14 лютого 2021 року за ініціативи ГО "МО "Нічна мана" (керівник — Ольга Радіонова) та за організаційної підтримки відділу у справах молоді та спорту на площі біля універмагу було проведено: благодійний ярмарок із зібрання коштів для маленької тяжкохворої каховчанки — Аделіни Мотенко.

07.03. в ДЮСШ Каховської міської ради відбулися змагання міського етапу Спартакіади «Повір у себе» та відкритий чемпіонат Каховської ТГ з шахів серед осіб з інвалідністю. За підсумками змагань перше місце в загальному заліку посів Костянтин Захаров, друге місце – Ангеліна Міхеєнко, третє – Владислав Шевченко;
08.03. на базі Каховської ЗОШ No5 проходив міський етап Спартакіади «Повір у себе» Каховської ТГ з настільного тенісу серед дітей з обмеженими функціональними можливостями. За результатами змагань перше місце посіла Ангеліна Міхеєнко, друге місце – Кирило Смашнов, третє – Владислав Шевченко.

Активну роботу з дітьми соціально незахищених категорій проводить військово-патріотичний гурток «Сіроманці» Центру дитячої творчості
(наставник - Олеся Мінська).

17.03. спільно з працівниками відділу у справах дітей та Міського центру соціальних служб проведено лекцію для учнів Каховської ЗОШ N3 в рамках акції «День права», яка має на меті підвищення правової освіти школярів.

31.03. в рамках Програми проведено спільну акцію за участі працівників Управління боротьби з наркозлочинністю в Херсонській області, відділу у справах молоді та спорту та КМГФ «Щит», спрямовану на недопущення розповсюдження агітаційної реклами сайтів та Telegram-каналів, що займаються збутом наркотичних засобів та психотропних речовин. Було
проведено профілактично-роз’яснювальну роботу серед населення, переважно серед молоді м. Каховка.

10 квітня 2021 року - за ініціативою ГО «Каховське Козаче товариство» проведена спільна акція молоді міста, активістів козацького руху міста, Каховської паланки УДЮТ «Січ» та ДП «Каховське лісове господарство» в рамках Всеукраїнського проєкту «Озеленення України». Висаджено 500 дерев акації. В акції прийняли участь 60 чол..

18 квітня 2021 року - Перша зустріч учасників молодіжного «Простору вільного спілкування» - «Знайомство» (7 чол.);

25 квітня 2021 року - Молодіжний «Простір вільного спілкування» -«Вечір сучасної молодіжної поезії» (14 учасників).

23 квітня 2021 року - молодіжний «круглий стіл». Презентація «Що таке молодіжна політика, і з чим її їсти?» ( 30 учасників);

10 травня 2021 року - на каховському с/к «Олімпійський» відбулась традиційна ХVІ-та молодіжна Спартакіада Каховської ТГ, присвячена Дню пам’яті та примирення, 76-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та пам’яті каховчан, які загинули в зоні АТО на Сході України. Організатор змагань - відділ у справах молоді та спорту Каховської міської ради при підтримці активістів молодіжного та фізкультурно-спортивного руху міста. Цього року в змаганнях Спартакіади взяли участь дев’ять команд (близько 80 учасників), 14 травня 2021 року – на базі ЦСРДІ відбувся І (міський) етап Спартакіади «Повір у себе» з легкої атлетики серед дітей з інвалідністю (14 учасників). 8 травня 2021 року - зустріч учасників молодіжного «Простору вільного спілкування». 9 жовтня на базі с/к “Олімпійський” відбувся Відкритий міський спортивний фестиваль “Козацькі розваги”, присвячений Дню захисників і захисниць України та Дню Українського козацтва. У фестивалі взяло участь 6 куренів, з них: “Мандрівник-1” та “Мандрівник-2” (СЗОШ № 2), “Джура” (ЗОШ № 4), “Скіф” (гімназія), ВПГ “Сіроманці” та “Лицарі сонця” (ЦДТ).

Одним із важливих завдань МЦСС є забезпечення захисту прав дітей, виявлення на ранній стадії сімей, які неспроможні виконувати виховні функції та робота з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. Так, працівниками Центру постійно відвідуються такі сім’ї. В ході обстеження надаються соціальні послуги, щодо попередження насильства в сім’ї, зловживання алкоголем, покращення побутових умов. Також, батьки попереджаються про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Навчальні заклади громади проводять ZOOM-батьківські збори -Просвітницька робота з учнями, батьками, педагогами до Всесвітнього Дня прав людини «Правова свідомість неповнолітніх», Участь у роботі Ради профілактики , Індивідуальні консультації з учнями «групи ризику» та їх батьками, Виступи на батьківських зборах:

«Права та обов’язки учнів»,

«День права» (міський захід), за графіком Відділу у справах дітей;

Лекторії для дітей та батьків «Ні насильству в сім’ї», тренінг «Мої права», Формування соціальної компетентності у сфері конституційних прав здобувачів освіти:

- практичні заняття з елементами тренінгу “Коло твоїх прав та обов’язків”;

- лекція “Права та відповідальність дитини в Україні”.

Міський центр соціальних служб завжди приймає участь у проведенні «Днів права» в навчальних закладах Каховської територіальної громади. З метою профілактики та подолання булінгу серед дітей та учнівської молоді працівниками міського центру соціальних служб проводяться семінари на тему «Булінг в шкільному середовищі, відповідальність та наслідки.»

Під час заходу розкривається поняття, види та прояви булінгу. Разом з дітьми розглядаються ситуації, які відбуваються з ними чи з їхніми однолітками у школі та визначаються способи розв’язання конфліктів мирним шляхом. Також, з дітьми проводяться профілактичні бесіди, щодо безпечної поведінки під час користування Інтернетом та соціальними мережами. Зазначеними заходами було охоплено 143 учня.

Протягом року Центр соціальних служб проводив групові заходи направленні на профілактику негативних явищ у молодіжному середовищі. Велика увага працівників Центру приділяється роботі щодо пропагування серед дітей, підлітків та молоді здорового способу життя, профілактики вживання наркотичних речовин, алкогольної і тютюнової залежності, ранніх статевих стосунків, ВІЛ - інфекції та туберкульозу. Так, 11 - 12 червня працівники Міського центру соціальних служб прийняли участь в молодіжному наметовому таборі «Острівна республіка – школа лідерства» та провели тренінги «Здоровий спосіб життя, як профілактика ВІЛ/СНІД». Метою заходів було вдосконалення знань дітей про здоров’я та здоровий спосіб життя. Під час тренінгу діти виконували різні вправи та приймали участь в іграх, які сприяли формуванню відповідального ставлення до власного здоров’я та розвитку свідомого вибору здорового способу життя. Під час спілкування присутні проаналізували причини розповсюдження ВІЛ, фактори які впливають на розвиток хвороби, шляхи передачі та способи захисту. Учасники тренінгу також мали можливість переглянути відеоролики про СНІД та провести обговорення цієї проблеми.

Постійно проводиться в закладах освіти Каховської ТГ:

Година психолога

«Сходинки до здоров’я»

Інтерактивне заняття

«Моє здоров’я, моє рішення, мій вибір»

Виховна година

«Наркотична залежність»

Лекція

«Наслідки алкогольного і наркотичного сп’яніння»

Тренінг

«Скажи наркотикам НІ»,Наркотизація молоді в Україні,Наркоманія серед молоді як одна з глобальних суспільних проблем в Україні,Вплив наркотичних речовин на продуктивне здоров’я молоді.

Проведення тематичних бесід щодо попередження вживання підлітками наркотичних та психотропних речовин.

«Збережи своє життя», «Енергетики: шкода чи користь?»

Тренінг «Міжнародний день відмови від паління. Рейд «Школа вільна від паління»»

Індивідуальні бесіди: «Електронна цигарка. Де ховається правда?», «Успішна людина», «Вживання енергетичних напоїв.»;

Відеоматеріали з теми «Ми за здоровий спосіб життя»;

Конкурс малюнків на асфальті. «Скажемо ні шкідливим звичкам»;Конкурс малюнків «Антиреклама тютюну»»;

Перегляд відеороликів;

Диспут на тему «Вживання алкоголю та куріння»,«Скажемо наркотикам ні»

«Скажемо ні шкідливим звичкам» «Скажемо ні наркотикам»,Антиреклама тютюну»,«Здоровий спосіб життя» «Скажемо наркотикам ні»

«Попередити вживання психоактивних речовин»
«Попередити вживання психоактивних речовин»

Лекція/ бесіда

«Вплив шкідливих звичок на майбутнє дітей»

«Вибір тільки за тобою!»

Публікація інформаційної та методичної літератури

Тематичні буклети, плакати щодо протидії поширенню тютюнових виробів, вживання алкогольних, наркотичних речовин та їх аналогів;

Оформлення інформаційних стендів «Гімназисти – за життя», «Гімназисти за ЗСЖ», Оформлення тематичних виставок літератури в бібліотеці (НВК)

Виховні години

«Гімназисти обирають здоровий спосіб життя!»,

«Вейп — безпечний чи шкідливий?!»

«Що таке ПАР?! Варто знати»

Індивідуальні бесіди з учнями

«Шкідливий вплив на підлітків вейпів (електроних цигарок)»,

«Профілактичні бесіди щодо вживання слабоалкогольних напоїв»

Акції «За здоровий спосіб життя» (в рамках місячника)

«Червона стрічка» (до Дня порозуміння з людьми, хворими на ВІЛ/СНІД».

Неповнолітнім, які перебувають на обліках, пропонується залучення до профілактичних заходів та занять у позашкільних закладах.

Також за ініціативою Каховського міськрайонного відділу філії державної установи “Центр пробації” неповнолітні були залучені до реалізація індивідуальної програми надання психологічної допомоги.

03.02.2021 року розпочато реалізацію програми «Будуймо майбутнє разом».

10.02.2021 року спільно зі співробітником ювенальної превенції було проведено профілактичний захід та гру «Життєві історії».

19.02.2021 року до центру соціальних служб та відділу у справах дітей направлено інформацію про обставини, в яких опинились неповнолітні і які підпадають під ознаки СЖО.

24.02.2021 року проведено бесіду з матір’ю неповнолітнього Матвійчука Д.Р., родину скеровано до центру соціальних служб.

10.03.2021 року проведено бесіду з батьком неповнолітнього Матвійчука Д.Р.

12.03.2021 року за місцем проживання Новосада І.М. проведено бесіду із матір’ю неповнолітнього.

16.04.2021 року з метою залучення до роботи з психологом проведено мотивувальну бесіду з Новосадом І.М.

20.04.2021 року проведено профілактичну бесіду із Матвійчуком Д.Р.

20.04.2021 року проведено бесіду із матір’ю Матвійчука Д.Р.

21.04.2021 року з Матвійчуком Д.Р. було проведено візуалізацію особистісних проблем.

Вживаються заходи щодо підвищення рівня психолого-педагогічного діагностування учнів, які опинилися у складних життєвих обставинах, проведення з ними індивідуальної правовиховної роботи, а саме фахівцями закладів освіти постійно виявляються діти,які опинились у складних життєвих обставинах. Діти проходять психологічне обстеження та отримують кваліфікаційну профілактичну,відновлювальну та корекційну допомогу.

Відділом у справах молоді та спорту 11 лютого 2021 року організовано та проведено у стінах Каховської міської ради знайомство учнівського парламенту старшокласників з роботою відділів і управлінь Каховського міськвиконкому. Залучення активної молоді до життя громади та його організації є важливим етапом у формуванні сучасного розвиненого громадянського суспільства. У ході цієї кампанії представники різних відділів та управлінь розповідали про основні моменти у функціонуванні Каховської міської ради та заохочували молодих гостей до співпраці. Були зібрані учні 10-х класів різних шкіл, в тому числі і учні Малокаховського ЗЗСО. Під час екскурсії школярі могли поставити хвилюючі та актуальні запитання та почути змістовні й обґрунтовані відповіді. Активну молодь вітали міський голова – Віталій Немерець, секретар міської ради – Ірина Гончарова, заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – Руслан Романенко та Галина Гондарева. Найсміливіша учасниця заходу – Світлана Стріла – президент учнівського парламенту Каховської ЗОШ No1, скористалась нагодою та здійснила свою мрію – на хвилинку відчула себе очільником громади на робочому місці міського голови. Завітали у десятки різноманітних відділів та управлінь, які є важливою частиною великого механізму, дізналися про основні завдання кожного з них, і навіть дослідили деякі деталі робочого процесу. Головний спеціаліст загального відділу – Геннадій Суботін ознайомив учнів з електронною системою голосування депутатів міської ради "Голос" та провів ділову гру "Засідання сесії міської ради", начальник відділу у справах
молоді та спорту – Лідія Левчик запросила взяти участь у розробці Стратегії розвитку нашої територіальної громади та надати свої пропозиції у вигляді твору "Моя громада сьогодні і завтра" з метою обробки та узагальнення даних. Практиканти 2019 року – Владислав Зима, Вікторія Римар та Надія Бойчук поділилися з присутніми своїми особистими враженнями та представили звіти-презентації, а Анастасія Затуринська та Ангеліна Волощук передали відеопривітання. Усі учні, які брали участь у заході, згодом обрали найцікавіший для себе напрям діяльності для проходження майбутньої літньої практики на базі відділів та управлінь міськвиконкому. Цей досвід дійсно є важливим для сучасної молоді, яка прагне досягти успіху у майбутньому, адже саме завдяки рушійній творчій силі наших юнаків Каховська МТГ стане найкращою громадою для цікавого та захоплюючого життя. На завершення
зустрічі під час проведення молодіжного "круглого столу" було презентовано соціальні молодіжні проєкти – переможці міського конкурсу соціальних проєктів і програм з молодіжних проблем на 2021 рік. Голова громадської організації "Каховська Відкрита ліга гумору" – Юрій Скляр представив проєкт "Каховський міський відкритий турнір зі спортивної версії гри "Що? Де? Коли?", керівник ініціативної групи "ГУК" – Світлана Стрельчук презентувала проєкт для книголюбів "PRO:ЧИТАННЯ", а керівник ініціативної групи "Команда "Гори по коліна" Вікторія Римар – проєкт "Каховська відкрита ліга 2021".
Відповідно до Положенням про проходження практики учнями-членами міського учнівського парламенту старшокласників в органах місцевого самоврядування, з метою ознайомлення молоді з діяльністю органів місцевого самоврядування влітку 2021 року на базі 2-х відділів міської ради пройшли практику 8 учнів:

* відділ у справах молоді та спорту - Дана Круковська (НВК "Гімназія"), Софія Осадчук (ЗОШ №5), Анна Буднік (НВК "Гімназія"), Анна Ігнатьєва (ЗОШ №6), Анастасія Вачаєва (ЗОШ №5), Жанна Захарченкоо (ЗОШ №3);
* відділ організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю - Юлія Жиденко (НВК "Гімназія"), Дарʼя Позднухова (ЗОШ №5). 17 листопада, у Міжнародний День студента, у міськвиконкомі відбулося чергове засідання міського учнівського парламенту старшокласників. Засідання пройшло в рамках міських заходів до Всесвітнього Дня молоді та Дня студента. У його роботі взяли участь перший заступник міського головии Галина Гондарева, начальник управління освіти Оксана Круковська, начальник відділу у справах молоді та спорту Сергій Кашулін та заступник начальника цього ж відділу Владислава Базилевич, директор ЦДТ Ольга Литвиненко та методист Лариса Горбач, головний спеціаліст загального відділу Наталія Єрещенко. Враховуючи карантинні обмеження, учні-члени міського учнівського парламенту старшокласників та практиканти відділів приєдналися до зустрічі за допомогою платформи zoom. Основним питанням зустрічі був звіт про практику у 2021 році. Практиканти із захопленням ділилися враженнями та отриманим під час практики досвідом, дякували керівникам та давали поради майбутнім практикантам 2022 року, демонстрували свої презентації та створені відеоролики. Під час практики учні мали можливість ознайомитись з Законами України, регламентом роботи виконкому та виконавчих органів ради, інструкцією з діловодства, положенням про відділи та посадові обов’язки, положенням про проходження практики учнями-членами міського учнівського парламенту старшокласників в органах місцевого самоврядування, іншими нормативними документами. Також брали участь у засіданнях сесій міської ради, виконавчого комітету міської ради, координаційних рад. Брали участь у підготовці проектів рішень виконкому, міської ради та розпоряджень міського голови. Допомагали готували матеріали молодіжних "круглих столів", молодіжної Ради, сценарії молодіжни заходів та заходів національно-патріотичного спрямування, брали участь у цікавих проектах та таборуваннях, готували грамоти з нагоди свят, допомагалии у проведені мотофестивалю "Тачанка 2021" (практикантка Анна Ігнатьєва, навіть, стала авторкою цьогорічного девізу фестивалю), готували статі та нотатки для офіційного сайту територіальної громади та у ЗМІ, пробували себе у якості ведучих та організаторів власних молодіжних заходів (Дана Круковська, Жанна Захарченко та Анастасія Вачаєва вже є ініціаторками кількох таких заходів) тощо. Відповідно до специфіки роботи відділів і спільно з працівниками відповідного відділу брали участь у виконанні міських та Всеукраїнських програм (міська комплексна Програма "Молодь", Програми розвитку Українського козацтва, Програма "Стипендії міської ради для обдарованої молоді", Програми розвитку фізичної культури та спорту тощо). По закінченню засідання усі разом обговорили проект комплексної програми "Молодь" на 2022-2026 роки. Молоді люди висловлювали думки щодо необхідності створення молодіжного центру та просторів вільного спілкування, акцентували увагу на розвитку волонтерства та впровадженні програм з неформальної освіти, хотіли би бачити більше заходів в рамках "клубу інтелектуальних ігор" та творчих музичних і поетичних вечорів. Після успішного захисту, кожен з практикантів отримав за підписом міського голови Сертифікат про проходження практики.

Відділом у справах дітей організовано та проведено святкові соціальні заходи згідно з Додатком 1 за співучастю відділу культури, відділу у справах молоді та спорту, управління освіти, міського центру соціальних служб.

Відділом у справах молоді та спорту Каховської міської ради До дня закоханих у Каховці з 1 до 10 лютого 2021 року традиційно проводилась молодіжна патріотична акція "З любов’ю до захисників Державного кордону". До акції, яка проходить вже сьомий рік поспіль, долучилися 75 чоловік, а саме: козацькі дитячі курені Каховської паланки УДЮТ "Січ" – "Джура" (ЗОШ №4, наставник — Костянтин Нечитовський) та "Мандрівник" (ЗОШ №2, наставник — Тетяна Зубкова); вихованці Центру дитячої творчості — військово-патріотичного гуртка "Сіроманці" (наставник — Олеся Мінська) та військово-патріотичного клубу "Сокіл" (наставник — В’ячеслав Пашинський). Посилки нашим захисникам діти прикрасили власноруч виготовленими "валентинками" з побажаннями, малюнками та "серцями" кольору державного прапору. Усього було зібрано 130 кг святкових подарунків. Таку необхідну допомогу для наших військових було надіслано 10 лютого до м. Маріуполь на катер морської охорони, де командиром є наш земляк – Олександр Зікранець. 15 лютого подарунки було доставлено. Олександр Зікранець від імені морських прикордонників щиро подякував землякам за підтримку.
З нагоди Дня молоді та Дня Конституції України відбувся "круглий стіл" з молоддю. Поспілкуватися в колі однодумців, поділитися враженнями від реалізації проєктів та запросити у нові активності прийшли представники молодіжних організацій, активісти молодіжного руху. Привітали присутніх міський голова Віталій Немерець та його заступник Галина Гондарева. Обговорили реалізацію молодіжних проєктів та програм у 2021 році та запланували подальшу діяльність.

До Дня Українського козацтва, 13 жовтня, у загальноосвітніх закладах відбулася посвята козачат (за сприяння Каховського Козачого товариства, управління освіти). А 14 жовтня представники козацтва, влади та громадськості, наставники козачат зібралися на березі Дніпра біля пам’ятного знаку на честь гетьмана Богдана Ружинського та мужніх запорозьких козаків, де щороку вшановуємо українське козацьке лицарство.

Систематично проводиться профілактична робота з неповнолітніми та повнолітніми особами, які мають умовний строк без позбавлення волі, за для запобігання повторного вчинення злочинів та правопорушень. Неповнолітні залучаються до усіх міських заходів, отримують речову, харчову та канцелярську допомогу.

Не менш важливим завданням центру соціальних служб є робота з молоддю та неповнолітніми, які засудженні до покарання без позбавлення волі. Робота спрямована в першу чергу на ресоціалізацію для нормальної життєдіяльності в суспільстві, засвоєння нових цінностей та навичок, формування та закріплення здорового способу життя. Індивідуальною соціальною роботою центру охоплено 7 повнолітніх осіб, які засудженні до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, одна така особа перебуває під соціальним супроводом з метою допомоги в оформленні паспорту та влаштуванню на роботу.

Під час перебування на обліку в Каховському міськрайонному відділі філії державної установи “Центр пробації” неповнолітніх Матвійчука Д.Р. та Новосада І.М., за порушення порядку та умов відбування іспитового строку до суду були направлені подання для вирішення питання про скасування іспитового строку, які заздалегідь були погоджені зі службою у справах дітей Каховської міської ради. Ухвалами Каховського міськрайонного суду зазначені подання були задоволені, неповнолітні були направлені в місця позбавлення волі для відбування призначеного покарання.

Каховським РВП ГУНП забезпечується широке висвітлення у засобах масової інформації проблем профілактики дитячої злочинності, вживання спиртних напоїв, наркотичних засобів або психотропних речовин, пропаганди переваг здорового способу життя серед неповнолітніх.

 

4.3. Профілактика торгівлі дітьми, сексуальної експлуатації,

інших форм жорстокого поводження з ним. Боротьба з використанням дитячої праці.

 

Забезпечується виявлення та облік дітей, які постраждали від жорстокого поводження або відносно них існує загроза вчинення насильства. Виявлення дітей, які потерпіли від сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження з ними.

Протягом 2021 року на обліку МЦСС перебувало 3 родини, в них 3 дітей, які постраждали від домашнього насилля. Зазначенні родини були охопленні соціальними послугами направленими на недопущення вчинення батьками насильницький дій по відношенню до дітей.

Протягом 2021 року з сім’ями проводилась індивідуальна робота під час якої було надано 457 соціальних послуг з питань відповідального батьківства в тому числі 31 послуга з питань профілактики домашнього насильства. Батьки попереджаються про недопущення фізичних покарань по відношенню до дитини та про негативний вплив на психічний стан дитини, яка стає свідком насильства між дорослими членами родини.

Фахівцями закладів освіти постійно ведеться контроль за дітьми, щодо запобігання жорстокого поводження,загрози насильства. Діти проходять психологічне обстеження та отримують кваліфікаційну профілактичну, відновлювальну та корекційну допомогу.

Постійно в закладах освіти Каховської ТГ проводяться батьківські збори, засідання за «круглим столом» тренінги, семінари, конференції ZOOM конференції, лекторії з питань профілактики жорстокого поводження з дітьми.

У рамках можливості зв’язків з громадськістю до закладів освіти Каховської ТГ запрошуються фахівці ювенальної поліції, спеціалістів Каховської податкової інспекції, помічників суддів Каховського міськрайонного суду, спеціалістів Каховського центру зайнятості населення, спеціалістів Каховського міського центру надання безоплатної правової допомоги, спеціалістів МЦСС, лікаря-гінеколога, лікаря – нарколога, лікаря- інфекціоніста, лікаря-фтизіатра для профілактичної роботи щодо жорстокого поводження з дітьми для сімей діти яких входять до групи ризику.

Протягом 2021 року Центр приймав участь у проведенні «Днів права» в навчальних закладах Каховської територіальної громади. З метою профілактики та подолання булінгу серед дітей та учнівської молоді працівниками міського центру соціальних служб проводились семінари на тему «Булінг в шкільному середовищі, відповідальність та наслідки.»

Забезпечується висвітлення у засобах масової інформації проблем дитячого та сімейного насильства, профілактики торгівлі дітьми, сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження з ним. Боротьба з використанням дитячої праці.

В рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля», з метою підвищення рівня поінформованості про проблему торгівлі людьми та застереження школярів від потрапляння в тенета работоргівлі, 9 грудня працівниками Міського центру соціальних служб Каховської міської ради для учнів 6 – их та 7 – их класів загальноосвітньої школи № 5 міста Каховки були проведенні семінари на тему «Порушення прав дітей: експлуатація та торгівля».

Під час заходу визначено поняття «торгівля людьми», розглянуто її основні види, причини та наслідки. Особливу увагу було приділено питанню попередження торгівлі дітьми, злочинних посягань на їх життя та здоров’я, визначено правила безпеки при спілкуванні з незнайомцями, правила поводження на вулиці, вдома та в мережі Інтернет.

 

4.4. Соціальний захист дітей-сиріт та дітей,

позбавлених батьківського піклування

 

Відділом у справах дітей постійно вживаються заходи щодо усиновлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштування їх до сімейних форм виховання. Станом на 31.12.20212 року всі діти, які перебувають на обліку відділу влаштовані до сімейних форм виховання.

Постійно здійснюється контроль за умовами утримання, навчання та виховання дітей, над якими встановлена опіка, піклування, та які влаштовані у прийомні сім’ї або у дитячі будинки сімейного типу.

На супроводженні МЦСС перебуває 1 прийомна сім’я, в ній виховується 2 дітей та 1 ДБСТ, в ньому виховується 5 дітей. Працівники Центру систематично відвідують зазначенні сім’ї. Крім того, працівники Центру спільно з відділом у справах дітей відвідують сім’ї дітей над якими встановлена опіка.

Відділом у справах дітей забезпечено ведення Єдиної інформаційно-аналітичної системи „Діти” з метою обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, які бажають взяти їх на виховання; дітей які опинилися у складних життєвих обставинах.

Висвітлюється соціальна рекламна та проводиться роз’яснювальна робота серед мешканців Каховської ТГ з метою формування у населення культури усиновлення дітей старшого віку, влаштування їх до сімейних форм виховання.

Протягом 2021 року Центром тричі розміщувалась публікації на офіційній сторінці Каховської міської ради у Фейсбук на тему «Прийомна сім’я, як форма сімейного виховання».

Під час проведення семінарів на тему «Створення сімей патронатного вихователя» окремо приділяється увага інформації, щодо розвитку сімейних форм виховання, таких як: усиновлення, прийомна сім’я, ДБСТ.

Органом опіки та піклування Каховської міської ради своєчасно без порушення строків встановлюється статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Постійно здійснюється контроль за додержанням вимог чинного законодавства стосовно захисту майнових (житлових) прав дітей. Вживаються заходи щодо попередження фактів порушення житлових прав дітей, надаються консультації. Забезпечується ведення обліку житла, яке належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, на праві власності чи користування.

Власниками житла є 13 дітей, право користування мають 60 дітей, відділ у справах дітей сприяє взяттю на квартирний облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують забезпечення житлом.

Згідно з розпорядженням міського голови №90-р від 05.05.2021 року “Про проведення інвентаризації житла дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, яке знаходиться на території Каховської громади” здійснювала свою роботу комісія з інвентаризації. Відповідно до поставлених перед членами комісії завдань була здійснена детальна інвентаризація та оцінка придатності для проживання житла, яке належить на праві власності або користування дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, а також наявності документації, яка підтверджує ці права. За результатами перевірок складено 77 актів обстеження стану утримання житла, з них у відношенні 71 дитина - проживають на території Каховської громади і мають житло на території первинного обліку, 2 дитини з іншої адміністративно-територіальної одиниці, проте мають житло на території Каховської громади, 4 дітей з первинного обліку мають житло в інших адміністративно-територіальних одиницях у зв’язку з чим було отримано інформацію від інших служб.

На підставі правовстановлювальних документів підтверджено право власності на житло чи його частку 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 64 дітей вказаної категорії мають право користування житлом, не придатного для проживання житла не виявлено.

Вживати заходів щодо контролю використання соціальних виплат, пенсій в інтересах дітей батьками або особами, які їх замінюють Управлінням праці та соціального захисту населення, міським центром соціальних служб, відділом у справах дітей.

З метою захисту прав новонародженої дитини на повноцінний розвиток працівниками Міського центру соціальних служб Каховської міської ради відвідуються сім’ї з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини. Під час перевірки складається акт оцінки потреб, в якому вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо. Протягом 2021 року сімей, які б недоцільно використовували допомогу при народженні дитини виявленні не були.

Вживаються заходи щодо забезпечення дітей пільгових категорій, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на диспансерному обліку, санаторно-курортним лікуванням у місцевих дитячих та профільних республіканських санаторіях згідно з чинним законодавством.

Управлінням праці та соціального захисту населення протягом 2021 року по Каховській територіальній громаді охоплено оздоровленням 26 дітей з числа пільгових категорій, у т. ч за рахунок державного бюджету в ДПМДЦ “Артек” – 8 дітей в ДП УДЦ “Молода гвардія” – 8 дітей, за рахунок обласного бюджету в ОТ ім.. Гагаріна – 6 дітей, охоплено відпочинком за рахунок спонсорської допомоги в ОТ „Річковий” м. Берислав – 4 дитини.

 

4.5. Соціальна адаптація та інтеграція дітей з

числа внутрішньо переміщених осіб

 

Виконавчим комітетом Каховської міської ради вчасно встановлюється статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Управлінням праці та соціального захисту населення Каховської міської ради забезпечується реалізація прав внутрішньо переміщених осіб на отримання пенсійних та інших соціальних та компенсаційних виплат за місцем їх фактичного проживання/перебування без обмежень.

На обліку Інтегрованої системи обліку інформації про внутрішньо переміщених осіб по Каховській територіальній громаді перебуває 244 особи з числа вимушених переселенців з Донецької, Луганської областей та окупованого півострова Крим, у тому числі

з Донецької області – 165 осіб;

з Луганської області – 38 осіб;

з АР Крим – 41 особа.

В Каховській міській територіальній громаді забезпечено всебічний доступ внутрішньо переміщених осіб до отримання соціальних послуг з урахуванням їх категорії та без будь яких обмежень (вікових, національних, мовних, релігійних, політичних) і на основі гендерної рівності. У процесі надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам задіяні органи виконавчої влади, заклади, установи, організації, чиє сприяння і допомога у вирішенні проблем переселених громадян в першу чергу необхідна. Чіткий порядок їх взаємодії сприяє швидкому налагодженню співпраці усіх служб та відділів, проведенню моніторингу надання послуг переселеним громадянам.

Розуміючи необхідність і значимість матеріальної підтримки переміщених громадян у 2021 році за рахунок коштів міського бюджету виділено матеріальну допомогу на лікування чотирьом особам на суму 4,0 тис. грн. Здійснено поховання інваліда ІІ групи, внутрішньо переміщеної особи із окупованого півострова Крим Дещені С.Б. за кошти міського бюджету на загальну суму 3240,0 грн.

В громаді налагоджено співпрацю виконавчих органів міської ради, закладів, установ, підприємств, громадських та благодійних фондів з питань надання соціальної, юридичної, матеріальної підтримки внутрішньо переміщеним особам.

На даний час управлінням праці та соціального захисту населення здійснюється виплата внутрішньо переміщеним особам різних видів соціальних допомог, у тому числі

- одинокій матері – 4

- при народженні дитини – 5

- малозабезпеченим сім’ям – 3

- допомога особам з інвалідністю з дитинства – 1

- допомога дітям з інвалідністю - 1

- житлова субсидія -4

- догляд за психічно хворим – 1.

Адресну грошову допомогу на проживання, у тому числі на оплату за житлово-комунальні послуги отримує 57 сімей, в яких проживає 97 осіб.

За забезпеченням санаторно-курортним лікуванням у 2021 році внутрішньо переміщені особи не зверталися.

На обліку територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) перебуває восьмеро внутрішньо переміщених осіб, з них п’ятеро осіб - хронічно хворі. На даний час знято двох осіб з інвалідністю у зв’язку із смертю. Протягом 2021 року, за підтримки міського голови, внутрішньо переміщеним особам надана

- натуральна допомога :

ковбасні вироби – на суму 589,00 грн. (8 осіб);

огірки на суму - 800 грн.

- видано речей, що були у вжитку на суму 30грн.

- видано засоби реабілітації – 1 особі

- продовжено роботу факультетів хорового співу, народного танцю та літературного факультету „Університету третього віку”, який постійно відвідували двоє осіб з числа ВПО.

За забезпеченням санаторно-курортним лікуванням у 2021 році внутрішньо переміщені особи не зверталися.

Вільний доступ дітей ВПО до дошкільних, загальних середніх закладів освіти безперешкодний для здобуття освіти неповнолітніми. Черга на зарахування в заклади освіти дітей ВПО відсутня.

На території Каховської ТГ відсутні діти ВПО з інвалідністю. Але у разі виявлення або звернення законних представників до управління освіти неповнолітні та малолітні діти з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб матимуть можливість отримати освітні послуги з урахуванням їх права на інклюзивне навчання та особливих потреб (з урахуванням принципу гендерної рівності)

Каховським КНП “Каховський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Каховської міської ради” та КНП “Каховська центральна міська лікарня імені родини Панкеєвих Каховської міської ради” організовано надання медичної допомоги дітям з числа внутрішньо-переміщених осіб з метою запобігання погіршенню їх фізичного та психологічного здоров’я, укладаються декларації з сімейними лікарями та педіатрами з метою постійного медичного нагляду за дітьми з числа ВПО.

Управлінням праці та соціального захисту населення забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації дітей з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб та/або виплата грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації.

4.6. Інформаційно-просвітницька діяльність,

співпраця з громадськими організаціями, ЗМІ

 

Відділом у справах дітей постійно розробляються та поширюються інформаційно-роз’яснювальні матеріали: брошури, листівки, плакати, банери, буклети для різних цільових аудиторій.

Регулярно за згодою залучаються до роботи щодо проведення заходів для дітей облікових категорій громадські організації та установи.

 

5. Фінансування Програми

Основними джерелами фінансування Програми є міський бюджет у межах загальних асигнувань, передбачених на відповідну галузь. Затверджена рішенням сесії Каховської міської ради від 28.01.2021 року № 147/6 сума коштів 300500 грн.

В 2021 році кошти міського бюджету на фінансування програми використані не в повному обсязі, а саме у сумі 274030 грн. У зв’язку з тим, що:

1. Внесено зміни в Додаток 1 до “Комплексної програми захисту прав дітей Каховської ТГ «Щаслива дитина - успішна країна» на 2021 - 2025 роки” № 147/6 від 28.01.2021 року.

- У п.19. В частині планування заходів на 2021 рік (для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах ) місце та час проведення “Здоровий Я!” обстеження дітей, що опинились в складних життєвих обставинах в педіатричному відділенні Каховської ЦРЛ.”, у колонці “Фінансування, орієнтовні вартості послуг та товарів (грн)” цифру 37 555,65 грн. змінено на “0”.

- У п.18. В частині планування заходів на 2021 рік (для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах) місце та час проведення “Акція “Милосердя” - допомога дітям та сім’ям облікових категорій (надання гуманітарної допомоги), у колонці “Фінансування, орієнтовні вартості послуг та товарів (грн)” цифру 71000 грн., змінено на “108555,65”, в частині речі особистої гігієни (112 осіб).

2. Розділ 5 Фінансування програми Розрахунок фінансування до розділу 5 “Фінансування програми” на 2021 рік, затверджений рішенням сесії Каховської міської ради від 28.01.2021 року № 147/6 викладено у новій редакції з урахуванням перерозподілу коштів (додається).

За рахунок зазначених коштів проведено 14 заходів для дітей облікових категорій (8 екскурсії, 8 масових заходів), якими були охоплені 1050 дітей. На тему питань захисту прав дітей, були виготовлені буклети, плакати та 4 сіті-лайти, які встановлені на вулицях міста.

 

Начальник відділу у справах дітей Ольга НАЗАРОВА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до рішення сесії від_________№____

Розрахунок фінансування

до розділу 5 “Фінансування програми”

на 2022 рік в новій редакції

 

з/п

Планування заходів на 2021 рік

(для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах )

Місце та час проведення

 

Фінансування,

орієнтовні вартості послуг та товарів (грн)

1

Екскурсія “Подорож до казки ” до комплексу відпочинку “Казкова діброва”, м. Нова Каховка квітень

2200 – послуги перевезення,

учасників – 30

2

Екскурсія “Пізнавай рідний край” до “Мар’янівської сироварні”, с. Мар’янівка квітень

3000 -послуги перевезення

учасників – 20

3

До Дня сім’ї та Дня матері, “Сімейній вікенд”, екскурсія до заповідника “Асканія Нова” смт. Асканія Нова, травень

5000 – послуги перевезення,

6750 - послуги харчування,

учасників –45

4

До Дня батька - розважальний захід (конкурси, ігри, подарунки), червень

6000 грн на призи,

(на 1 особу - 200 грн)

учасників – 20

5

До Дня молоді “Вивчай Україну” (екскурсія до м. Миколаїв), червень

9500 - послуги перевезення,

учасників – 45

6

Масовий захід - «Ура!Канікули!» - відвідування кінотеатру, парку атракціонів м. Нова Каховка, липень

2200 - послуги перевезення,

учасників – 30

7

До Дня державного прапора України та Дня Незалежності України, екскурсія до Скадовського дельфінарію “Акварель”, серпень

9000 - послуги перевезення,

учасників – 30

7970 послуги відвідування

8

Привітання дітей облікових категорій (СЖО) зі святом першого дзвоника, надання канцелярських виробів, вересень

17000 - 50 подарунків по 300 грн.

9

Конкурс дитячої творчості до Дня міста, вересень

 

25000 -

125 подарунків по 200 грн.

10

До Дня усиновителя (відвідування сімей, які усиновили дітей, за місцем проживання вручення подарунків), вересень

6000 -

10 подарунків по 500 грн

11

До Дня захисника та захистниць України та Дня Українського козацтва - екскурсія до комплексу “Зелені Хутори” м. Гола Пристань, жовтень

7000 - послуги перевезення,

5880- послуги харчування,

учасників – 49

12

До Дня людей з обмеженими фізичними можливостями — відвідування Реабілітаційного центру м. Каховка, листопад

10000:

подарунки по 300 грн

кількість учасників – 30 дітей

13

До Дня Святого Миколая (концертно-розважальна програма, солодощі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, діти, які проживають у родині патронатного вихователя, відвідування дитячого будинку “Радість”)

За окремим планом, грудень

50000:

подарунки вартістю 250 грн для дітей -сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (200 осіб)

14

До Нового року - “Новорічна ялинка” (відвідування Херсонського обласного драматичного театру, ТРЦ «Фабрика») м. Херсон, грудень

5000-послуги перевезення,

учасників-30

15

Акція “Милосердя” - допомога дітям та сім’ям облікових категорій (надання гуманітарної допомоги) протягом року

120000

70000 харчові набори

(112 осіб)

50000 речі особистої гігієни

(112 осіб)

16

Виготовлення поліграфічної продукції, білбордів

протягом року

10000

 

Всього

307500

 

 

Начальник відділу у справах дітей   Ольга НАЗАРОВА