UKR
Субота 20 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні671
Вчора1405
На цьому тижні6348
Минулого тижня6083
У цьому місяці21048
Минулого місяця34012
За весь період2464803

(оновлено)Про хід виконання у 2021 році міської комплексної Програми “Молодь” на 2017-2021 роки, затвердженої рішенням сесії міської ради від 24.11.2016 № 420/23 “Про міську комплексну програму “Молодь” на 2017-2021 роки”


Заслухавши інформацію начальника відділу у справах молоді та спорту Кашуліна С.Г. про хід виконання у 2021 році міської комплексної Програми Молодь” на 2017-2021 роки, затвердженої рішенням сесії міської ради від 24.11.2016420/23 Про міську комплексну програму Молодь” на 2017-2021 роки”, керуючись пунктом 22 частини 1 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, сесія міської ради

ВИРІШИЛА:

1. Хід виконання у 2021 році міської комплексної Програми Молодь” на 2017-2021 роки, затвердженої рішенням сесії міської ради від 24.11.2016420/23 Про міську комплексну програму Молодь” на 2017-2021 роки” взяти до відома (додається).

2. Відповідальність за виконання даного рішення покласти на першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Гондареву Г.В.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молоді, спорту і туризму (Мясникян В.Д.).

 

Міський голова                   Віталій Немерець

 

 

Додаток

до рішення сесії VІII скликання

27.01.2022

 

Інформація

про хід виконання у 2021 році міської комплексної Програми Молодь” на 2017-2021 роки, затвердженої рішенням сесії міської ради

від 24.11.2016 № 420/23 Про міську комплексну програму Молодь”

на 2017-2021 роки”

 

На виконання зазначеного рішення проведена робота:

1. Створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, творчого розвитку особистості

1.1. У 2021 році в рамках програми “Молодь” реалізовано 5 молодіжних проєктів — призерів міського конкурсу соціальних проєктва та програм на загальну суму 26000 грн, а саме:

І місце - проєкт «Каховський міський відкритий турнір зі спортивної версії гри «Що? Де? Коли?» (ГО «Каховська відкрита ліга гумору». Керівник проєкту Юрій Скляр) - 761 бал, фінансування - 3734 грн. (100%).

ІІ місце - проект "PRO:ЧИТАННЯ" (ІГ "ГУК". Керівник проекту Світлана Стрельчук) - 760 балів, фінансування - 4212 грн (80%).

ІІІ місце - проєкт «Табір «Січ на Івана Купала» як приклад національного виховання української молоді» (Каховська міська ІГ «Каховська паланка українського дитячо-юнацького товариства «СІЧ». Керівник проекту Олеся Мінська) - 750 балів, фінансування - 7196 грн (70%).

IV місце - проєкт "Каховська відкрита ліга 2021" (ІГ «Команда «Гори по коліна». Керівник Вікторія Римар) - 701 бал, фінансування - 8638 грн (50%).

V місце - "Другий «Екозабіг «Ековка-2021»" (ІГ «Біговий клуб «NK-run». Керівник проекту Дмитро Сидорчук) - 694 бали, 2220 грн (50%).

11 лютого 2021 року відбулося знайомство членів міського учнівського парламенту старшокласників з роботою відділів та управлінь міської ради. У ході цієї кампанії представники різних відділів та управлінь розповідали про основні моменти у функціонуванні Каховської міської ради та заохочували молодих гостей до співпраці. Були зібрані учні 10-х класів різних шкіл, в тому числі і учні Малокаховського закладу загальної середньої освіти. Під час екскурсії школярі могли поставити хвилюючі та актуальні запитання та почути змістовні й обґрунтовані відповіді. Активну молодь вітали міський голова - Віталій Немерець, секретар міської ради - Ірина Гончарова, заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради - Руслан Романенко та Галина Гондарева. Завітали у десятки різноманітних відділів та управлінь, які є важливою частинкою великого механізму, дізналися про основні завдання кожного з них, і навіть дослідили деякі деталі робочого процесу. Головний спеціаліст загального відділу - Геннадій Суботін ознайомив учнів з електронною системою голосування депутатів міської ради «Голос», начальник відділу у справах молоді та спорту - Лідія Левчик запросила взяти участь у розробці Стратегії розвитку нашої територіальної громади та надати свої пропозиції у вигляді твору «Моя громада сьогодні і завтра» з метою обробки та узагальнення даних. Взяли участь у заході і практиканти 2019 року - Владислав Зима, Вікторія Римар та Надія Бойчук поділилися з присутніми своїми особистими враженнями та представили звіти-презентації, а Анастасія Затуринська та Ангеліна Волощук передали відеопривітання. Усі учні, які брали участь у заході, згодом обрали найцікавіший для себе напрям діяльності для проходження майбутньої літньої практики на базі відділів та управлінь міськвиконкому.
Відповідно до міської комплексної Програми "Молодь", згідно з Положенням про проходження практики учнями-членами міського учнівського парламенту старшокласників в органах місцевого самоврядування, згідно з розпорядженням міського голови від 04.06.2021 № 116-р “Про проходження практики учнями - членами міського учнівського парламенту старшокласників на базі відділів Каховської міської ради влітку 2021 року”, влітку 2021 року на базі двох відділів міської ради пройшли практику 8 учнів:

- відділ у справах молоді та спорту - Дана Круковська (НВК "Гімназія"), Софія Осадчук (ЗОШ № 5), Анна Буднік (НВК "Гімназія"), Анна Ігнатьєва (ЗОШ № 6), Анастасія Вачаєва (ЗОШ № 5), Жанна Захарченкоо (ЗОШ № 3);
- відділ організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю - Юлія Жиденко (НВК "Гімназія"), Дарʼя Позднухова (ЗОШ № 5).

Протягом року відбулось 4 засідання міської Ради з питань молодіжної політики (до її складу входять 16 чол.), на якій постійно обговорювались нагальні питання молодіжної політики. Протягом року відбулось 6 засідань молодіжних “круглих столів” та 3 панельні дискусії, в роботі яких взяли участь 345 чоловік.

03 березня у Каховці відбулася зустріч міського голови Віталія Немерця та представників громадських організацій з командою Всеукраїнського молодіжного центру на чолі з його директором Євреном Бондаренком. Під час зустрічі координатор проєкту по створенню молодіжного центру у Каховці Ольга Радіонова представила гостям молодіжну палітру Каховської територіальної громади, а далі розпочалось жваве обговорення. Говорили про реальний стан речей і амбітні плани як в межах громади, так і в державній молодіжній політиці вцілому. Зустріч дала можливість розказати про здобутки Каховської громади у сфері молодіжної політики, почути про нові можливості та місію, візію і плани Всеукраїнського молодіжного центру. Важливим моментом стало і обговорення перспектив створення локальних молодіжних центрів саме в невеликих громадах, а не тільки в обласних центрах. Адже фактично, на місцях питаннями молодіжної політики займається максимум один працівник органів місцевого самоврядування, а громадські організації працюють на волонтерських засадах і не мають власного майданчику для проведення оргкомітетів, підготовки акцій та заходів, проведення навчань тощо.

1.2. 18 квітня відбулася перша зустріч учасників молодіжного «Простору вільного спілкування», під час якої активісти обговорювали проблеми, що є актуальними для сучасної молоді, розповідали про майбутні та вже реалізовані проєкти, ділилися своїми думками щодо того, якими бачать подальші зібрання, а також своєю великою мрією — створення Молодіжного центру (який, маємо надію, буде відкрито до Дня міста вже цієї осені). Друга зустріч відбулася 25 квітня на центральній площі міста. На «Вечорі сучасної молодіжної поезії» учасники заходу мали змогу послухати і поспілкуватися про літературу й творчість. Запрошені спікери Софія Майстренко та Дар`я Позднухова розповідали про свою творчість та відповідали на запитання слухачів. Софія презентувала власну збірку «Стихи на балконе». Від Дар’ї молодь дізналися, що вона пише не тільки вірші, але й книжки. На вечорі також була присутня голова ради лідерів Каховського НВК «Гімназія» Мирослава Трофимчук, яка поділилася з присутніми про те, що вона також пише вірші. Наприкінці «Простору» Світлана Стрельчук, керівниця ініціативної групи «ГУК» та молодіжного соціального проєкту «PRO:ЧИТАННЯ», запросила всіх на зустріч з відомим письменником Віктором Вальдом. Учасники молодіжного «Простору вільного спілкування» створили спільноту для молоді Каховської МТГ в Телеграм, де буде висвітлюватися інформація про найближчі зустрічі «Простору», та де можна буде спілкуватися між собою на цікаві теми.

29 травня 2021 року відбувся І півфінал Каховської Відкритої Ліги Гумору. Організаторами заходу виступили Каховська Відкрита Ліга КВН, відділ у справах молоді та спорту, управління культури і туризму, МПК «Меліоратор», міський центр соціальних служб. Ще на початку заходу у вестибюлі МПК «Меліоратор» ініціативна група #SaveAdel провела благодійну акцію по збиранню коштів для маленької Аделіни Мотенко. Також усі присутні переглянули відео від партнера Каховської Відкритої Ліги Гумору - ГО «Молодіжна політика» про міські турніри спортивної версії гри «ЩО? ДЕ? КОЛИ?» (автори Геннадій Гнатовський та Анна Забєліна), яке зал зустрів гучними оплесками. А змагатися на кмітливість та дотепність у ХІУ сезоні приїхали відомі у КВН-спільноті команди: учасники Чернігівської та Закарпатської Ліг КВН - команда "Кому Какая Разница" (м. Чернігів); молодіжна команда, учасниця ігор КВН Таврійського Державного Агротехнологічного університету, учасниця Бердянської Ліги Сміху - «Оптом Дешевле» (м. Мелітополь); - команда, що стала «темною конячкою» гри, команда "Плюс Один" (м. Нова Каховка).

26 грудня 2021 року відбувся ІІ півфінал на кубок Каховської Відкритої ліги гумору 2020/2021 років. У грі під назвою "Сміх на голову" взяло участь 3 команди: "Рука в синииці" (м. Херсон), "Хомʼяки" (с. Антонівка) та команда, яка до останнього моменту зберігала інтригу - збірна з учасників та капітанів різних команд під назвою "Кинуті". Команди змагалися в чотирьох конкурсах: привітання "Зимовий фрістайл"; гумористичний тріатлон; відеоконкурс; домашнє завдання "Новорічні історії". У "домашньому завданні" влучний стендап від Маринии Ониськів підкорив журі. Перед початком КВН глядачі переглянули відеопривітання від творчих колективів громади "Кличе нас різдвяний дзвін". Також у вестибюлі МПК "Меліоратор" БФ "Лепта" проводив благодійну акцію по зібранню коштів на лікування важкохворих дітей, під час якої було зібрано 500 грн. Профілактичну акцію з метою упередження проявів насильства в сімʼї провели співробітники МЦСС.

2-5 серпня на базі еко-комплексу «Голубі озера» (Чернігівська область) проходив Ювілейний V «Міжнародний Літній Кубок КВН.UA». У фестивалі взяло участь 10 команд КВН з багатьох куточків України і в тому числі і команда з Каховки «Гори по коліна» (тренер Юрій Скляр). В програму фестивалю входили основна гра фестивалю «Кубок KVN UA», гра-джокер «Кубок Золотого Гумору», а також ціла низка різноманітних заходів. Каховчани привезли додому з Чернігівщини нові знайомства, досвід, позитивні емоції, грамоти і нагороди.

У 2021 році проведено Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт Малої академії наук. Учасниками міського етапу було 19 здобувачів освіти, на обласному рівні громаду представляло 7 учнів, які стали переможцями. На всеукраїнському рівні ІІ місце здобув учень ЗОШ № 5 Кудлай Олексій в секції «Медицина». В школах проводяться предметні тижні, з метою поглибленого вивчення навчальних дисциплін, учнівська молодь приймає участь у Всеукраїнських інтерактивних предметних конкурсах «Левеня», «Лелека», «Геліантус», «Sunflouer@».

1.3. До дня закоханих з 01 по 14 лютого заходи проводилися з дотриманням карантинних обмежень. Так, з 1 до 10 лютого відділом у справах молоді та спорту Каховської міської ради спільно з управлінням освіти Каховської міської ради та Каховським козачим товариством традиційно проводилася молодіжна патріотична акція «З любов’ю до захисників Державного кордону». До акції, яка проходить вже сьомий рік поспіль, долучилися 75 чоловік, а саме: козацькі дитячі курені Каховської паланки УДЮТ «Січ» — «Джура» (ЗОШ №4, наставник — Костянтин Нечитовський) та «Мандрівник» (ЗОШ №2, наставник — Тетяна Зубкова); вихованці Центру дитячої творчості — військово-патріотичного гуртка «Сіроманці» (наставник — Олеся Мінська) та військово-патріотичного клубу «Сокіл» (наставник — В’ячеслав Пашинський). Посилки нашим захисникам діти прикрасили власноруч виготовленими «валентинками» з побажаннями, малюнками та «серцями» кольору державного прапору. Козачата з куреня «Джура» вже четвертий рік поспіль частують захисників морського кордону квашеною капустою, приготованою власноруч. Усього було зібрано 130 кг святкових подарунків. Таку необхідну допомогу для наших військових було надіслано 10 лютого до м.Маріуполь на катер морської охорони, де командиром є наш земляк — Олександр Зікранець. 15 лютого подарунки було доставлено. Олександр Зікранець від імені морських прикордонників щиро подякував землякам за підтримку.

12 лютого, в МПК «Меліоратор» за підтримки відділу у справах молоді та спорту Каховської міської ради відбувся перший міський відкритий турнір зі спортивної версії гри «Що? Де? Коли?» в рамках реалізації проєкту ГО «Каховська відкрита ліга гумору» — переможця міського конкурсу соціальних проєктів і програм з молодіжних проблем 2021 року. У розіграші «Зимового кубку» брали участь 5 команд: 1) «Ілон Маск»; 2) «ТНК»; 3) «Молодость»; 4) «Юра прощай, Юра прости»; 5) «Самураї». Протягом року в рамках проєкту відбулося 5 ігор команд. Фінальна гра пройшла в Каховському історичному музеї 10.12.2021 року.

13 лютого 2021 року в ZOOM-конференції відбулася тематична літературна кавярня в рамках реалізації молодіжного соціального проєкту «PRO:ЧИТАННЯ» ініціативної групи «ГУК» — срібного призера міського конкурсу соціальних проєктів і програм на 2021 рік (керівник проєкту — Світлана Стрельчук). Лютнева ZOOM-кав’ярня була присвячена провідній темі свята – коханню. Усі присутні на засіданні, географія проживання яких не обмежувалася Каховською МТГ, отримали приємне спілкування, цікаву інформацію, у них з’явилося бажання прочитати певні книжки та плани на майбутні кав’ярні. А учасники конкурсу «PRO:ЧИТАННЯ» отримали бали у турнірну таблицю.

Шостий рік поспіль за ініціативи ГО «МО «Нічна мана» (керівник — Ольга Радіонова) та за організаційної підтримки відділу у справах молоді та спорту Каховської міської ради представники молодіжних організацій та ініціативних груп вітають містян із Днем закоханих. Цьогоріч 14 лютого на площі біля універмагу спільно з волонтерською групою #SaveAdel було проведено благодійний ярмарок із зібрання коштів для маленької тяжкохворої каховчанки — Аделіни Мотенко. У результаті на лікування Аделіни було зібрано 9584 гривні. Усі охочі мали змогу сфотографуватися біля тематичної фотозони та залишити своє освідчення в коханні рідному місту в рамках акції «Постав «Like» Каховці!». 14 лютого 2021 року відбулася зустріч в міській універсальній бібліотеці. Любов у серці і любов до книги привела до бібліотеки найсміливіших, справжніх однодумців і ентузіастів живих зустрічей і живого спілкування. Тема зустрічі: «Я люблю тебе за…». Учасники зізнавалися в своїх почуттях до улюбленої книги, читали поезію. Бесіда справді була «живою» і приємною. 14 лютого 2021 року в МПК «Меліоратор» на підтримку онкохворої каховчанки — Тетяни Рош відбувся благодійний концерт лауреата фестивалю «Червона рута» 2015-2019 рр. — рок-гурту «RED FOX» (керівник — Володимир Маракі, солістка — Оксана Коваленко, гітарист — Максим Гурський, барабанщик — Віктор Романенко, клавішник — Герман Приходько, бас-гітарист — Володимир Маракін).

06 березня 2021 року в МПК «Меліоратор» за ініціативи ГО «Каховська Відкрита ліга гумору» та відділу у справах молоді та спорту Каховської міської ради відбулася фінальна гра КВК сезону 2019/2021. Оскільки сезон був перерваний пандемією коронавірусної хвороби, цю перенесену майже на рік гру символічно назвали «Фінал 2020: назад в майбутнє». Право зіграти у фіналі напередодні вибороли такі команди: «Бульвар «Торнадо» з Києва, «Хом’яки» з села Антонівка, «Патріотична збірна дальтоників «Жовто-блакитні» з Херсону та каховська команда «Гори по коліна». Гумористи зіграли декілька конкурсів. Якщо перші два - візитівка і розминка з залом - були традиційним набором для таких заходів, то третій конкурс для кожного колективу був індивідуальним. Команди повинні були підготувати полотно певного жанру: «Хомяки» - фентезі, «Бульвар «Торнадо» - історичний, «Дальтоники» - «лавсторі», «Гори по коліна» - мелодрама. Останній конкурс оцінювався більш високим балом. Міський голова Віталій Немерець подякував командам за гру і провів церемонію нагородження разом з головою журі Андрієм Куміновим та депутатом Каховської міської ради Віктором Зубковим. 1 місце - каховська команда «Гори по коліна», яка здобула максимум у всіх трьох конкурсах і виборола, таким чином, золоті медалі та Кубок Каховської Відкритої ліги гумору ХІІІ «ювілейного» сезону 2019/2021 років.

З нагоди Дня молоді та Дня Конституції України пройшло 11 заходів у м. Каховка та 6 заходів у старостиинськиих округах, в яких взяло участь більше 8000 чоловік, а саме: засідання міської координаційної ради з питань молодіжної політики; відкритий турнір з шахів (МПК «Меліоратор») та відкритий турнір з шашок-64 (літній майданчик «Рандеву»); молодіжний «круглий стіл», відкритий турнір з баскетболу 3х3, флеш-моб «Шалена молодь України»; молодіжно-розважальне свято «Ми - молодь України» (виступи музичних та танцювальних гуртів, нагородження грамотами міського голови та вручення Посвідчень персональної стипендії міської ради для обдарованої молоді, урочисте підняття Державного прапору України); вогняне шоу від фаєр-гурту «Хорс»; молодіжна дискотека; відкриті змагання з волейболу пляжного (с/к «Олімпійський») та літній кубок «Що? Де? Коли?» (лаунж-кафе «Сова»). У межах старостинських округів: с. Малокаховка, СБК - вечір відпочинку «Наша країна - це вся Україна»; с. Роздольне, будинок культури - вечір відпочинку для молоді; с. Чорноморівка, площа біля сільського клубу - показ кінофільму та вечір відпочинку для молоді «Щасливий випадок»; вечори відпочинку для молоді у с. Вільна Україна (біля сільського клубу) і с. Коробки.

В серпні відбувались заходи, присвячені Дню Незалежності України: Відкрита сімейна спартакіада пам’яті Р.Салівончика, козацька тризна по кошовому отаману І.Сірку, по гетьману Б.Ружинському та гетьману Б.Хмельницькому, Відкритий турнір з міні-футболу, пам’яті Олега Ліфінцева, Відкрита міська Спартакіада “Ігри патріотів” серед учасників АТО, панельні дискусії, локація “Козацькими шляхами”, велоперегони, відкритий міський турнір з шахів, міський турнір з шашок-64, тощо.

До 230-річчя Каховки відбулися: онлайн-зустріч учнівської молоді Каховської громади та Мурованської громади (Львівська область) в рамках проєкту-челенджу "Розкажи мені.." (учасниками челенджу стали учні із різних шкіл громади); зустріч учасників проєкту (ділиться враженнями про челендж: "Науково-дослідницький проєкт "Розкажи мені..." тривав з липня по вересень та мав на меті надати досвід з культурного обміну учнівської молоді з різних регіонів України"); засідання учасників «круглого столу»; урочистості у МПК “Меліоратор”; традиційне нагородження кращих каховчан у різних номінаціях (в т.ч. Костянтина Нечитовського у номінації «Молодіжний лідер року»).

1.4. 14 лютого біля ТЦ "Універмаг", за ініціативи ГО "МО "Нічна Мана" та підтримки відділу у справах молоді та спорту усі охочі мали змогу сфотографуватися біля тематичної фотозони та залишити своє освідчення в коханні рідному місту в рамках акції «Постав «Like» Каховці!».

9 травня на міській набережній при підтримці відділу у справах молоді та спорту, архівного відділу та міської Ради з питань молодіжної політики відбулась традиційна фотовиставка від салону “Фото-Чіз” “Памятаємо...”, присвячена Дню пам’яті та примирення, 76-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Фотовиставку переглянуло близько 2000 чоловік.

23 — 25 липня, під час міжнародного мотофестивалю “Тачанка-2021”, свою виставку привіз до Каховки відомий одеський фотохудожник Карен Гамбарян. Виставка була створена на підтримку безпритульних тварин, а переглянути її могли всі учасники та гості фестивалю.

За ініціативою відділу у справах молоді та спорту було оголошено фотоконкурс до Всесвітнього Дня молоді та Міжнародного Дня студента. В рамках фотоконкурсу до відділу було надіслано 41 фотографію від 20 учасників. Приймалися фотографії, зроблені у номінаціях: “спалах емоцій” (фотографії яскравих подій молодіжного життя громади, фестивалі та концерти, молодіжні акції та ігри тощо); “навчальний процес” (фотографії на території навчального закладу, пов’язані зі студентським/учнівським життям, навчальним процесом або творчими вечорами навчального закладу); “молодь обирає здоровʼя” (фотографії таборувань та походів, туризм, заходи з охорони здоровʼя, спортивні заходи, профілактичні акції, волонтерство тощо). У Всесвітній День молоді розпочали голосування "лайками" за фото, які сподобались. Голосування тривало до 23:59 16.11.2021 у групі "Каховська міська територіальна громада" у фейсбуці. За підсумками голосування найбільшу кількість прихильників отримали фотоработи:
- Олександри Вороніної (номінація "Спалах емоцій"), - Лілії Слюсаренко "Захопливе навчання в проекті "Школа миру" (номінація "Навчальний процес"), - Олександра Глущенка "На зарядку ставай!" (номінація "Молодь обирає здоровʼя"). У Міжнародний День студента заступник начальника відділу у справах молоді та спорту Владислава Базилевич привітала переможців та вручила їм подарунки від відділу. Також вирішили оголосити ще одну номінацію "Найвлучніша назва". У ній за рішенням оргкомітету обрано фотоработи: "Портал у здоровʼя" (Шаповалова Анастасія), "З мрією про Мир" (Кавун Анастасія), "Трубач. Труден лишь первый шаг" (Скорик Назар), "Вспомнить всё" (Плєшанова Анастасія), "Дорога до Сонця" (Радіонова Ольга), "Ривок до перемоги" (Нечитовський Костянтин).

1.5. Рішенням комісії по призначенню персональних стипендій Каховської міської ради для обдарованої молоді (протокол № 1 від 15.12.2020), персональними стипендіатами Каховської міської ради для обдарованої молоді на 2021 рік було обрано 10 чол.:

- в номінації “Освіта” - Костенко Дар’я Сергіївна, Круковська Дана Анатоліївна, Осадчук Софія Ярославівна;

- в номінації “Спорт” - Крючков Денис Павлович, Стрижеус Софія Олексіївна;

- в номінації “Культура” - Юлюгін Володимир Євгенович, Буланін Дмитро Віталійович;

- в номінації “Молодіжна політика” - Нечитовський Костянтин Вікторович, Затуринська Анастасія Денисівна, Сошнікова Софія Сергіївна.

Під час урочистих заходів з нагоди відзначення Дня молоді 27 червня 2021 року стипендіатам були вручені сертифікати на отримання стипендій. У червні всі стипендіати отримали кошти на свої карткові рахунки. В рамках реалізації Програми "Стипендії міської ради для обдарованої молоді" у 2021 році використано 63,49 тис. грн.

1.6. Проведення міського фестивалю для дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе, і в тебе повірять інші” в 2021 році не було заплановано. Натомість, на початку березня в ДЮСШ Каховської міської ради відбулися змагання міського етапу Спартакіади «Повір у себе» та відкритий чемпіонат Каховської МТГ з шахів серед осіб з інвалідністю. За підсумками змагань перше місце в загальному заліку посів Костянтин Захаров, друге місце - Ангеліна Міхеєнко, третє - Владислав Шевченко. Переможець і призери змагань нагороджені грамотами, медалями та кубком від організаторів: Каховської філії «Інваспорт», відділу у справах молоді та спорту, управління освіти Каховської міської ради, адміністрації ДЮСШ.

Напередодні відзначення Дня Конституції України та Дня молоді в Каховці відбулись змагання Спартакіада Каховської ТГ серед осіб з інвалідністю. Спартакіада була організована Каховською філією «Інваспорт» спільно з відділом молоді та спорту Каховської міської ради та при підтримці адміністрації закладів, на базі яких відбувались змагання. У перший день Спартакіади на території КЗ ХОР «Каховський геріатричний пансіонат» паралімпійці визначали кращих з фігурного водіння на візках. За результатами змагань перше місце посів Андрій Ложка, друге місце - Володимир Зелінський, третє - Валерій Кушнір.
На другий день на стадіоні «Олімпійський» відбулись змагання зі стрільби з луку. Переможцем змагань став Олександр Сичов, на другому місці - Петро Кравченко, третє місце виборов Валерій Дрочов.

З 01 по 03 липня 2021 року в м. Бахмут (Донецька область) проходив Чемпіонат України з легкої атлетики серед спортсменів з порушенням слуху. Херсонщину на цих змаганнях представляло 5 спортсменів, які вибороли 11 нагород: 4 золоті, 4 срібні, 3 бронзові. До складу збірної команди Херсонщини на цих змаганнях входила каховчанка, Ангеліна Міхеєнко, яка у віковій категорії U18 серед дівчат виборола дві золоті медалі з бігу на 100м та 200м, а також здобула бронзову медаль зі стрибків у довжину.

З нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту в Україні та 230-ї річниці з Дня заснування міста Каховка на базі комунального закладу Херсонської обласної ради «Каховський геріатричний пансіонат» відбулися спортивні змагання Каховської МТГ серед осіб з інвалідністю. 10 вересня проходили змагання з настільного тенісу, за підсумками яких перше місце посів Максим Раєв, друге - Валентина Подаляко, третє - Андрій Лещінський. 17 вересня відбулися відкриті змагання з триборства (дартс, боулінг, баскетбол). За результатами змагань перше місце серед чоловіків посів Максим Раєв, друге місце - Андрій Лещінський, третє місце - Віктор Дрочов. У заліку серед жінок перемогла Віра Ткаченко, на другому місці - Валентина Подаляко, на третьому - Оксана Галацан.

 

2. Утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських життєвих принципів

2.1. 20 лютого у конференц залі Каховського міського культурно-методичного закладу відбулася зустріч «Майдан від першої особи. 7 років потому». Серед запрошених: Вадим Літвінов, Ольга Зосимівна Кухарчук, Володимир Перепелиця, Дмитро Хурсенко. А поспілкуватися з ними прийшли учні та молодь, ті, кому під час подій на майдані було 10-12 років. Спілкування було насправді теплим і щирим. Говорили і про Майдан, і про події в зоні АТО, і про особистісне сприйняття. Кожен із запрошених розповів свою «майданну» історію і те, як з плином років ці події таки «не відпускають». Молодь та гості зустрічі активно долчилися до розмови. Софія Майстренко та Андрій Таранішин згадували, як вони «доторкнулися» до цих подій крізь сприйняття рідних та близьких, крізь особисте відчуття (на момент подій їм було 9-10 років), а Інна Каркіна розповідала про свого сина студента, який на той час якраз навчався в столиці та був очевидцем подій. А на завершення пролунали слова пісні «Із Майдану - до Айдару» (слова та музика Григорія Вагапова, гурт «Вперше Чую»).

07 травня у конференц-залі Каховського міського культурно-методичного закладу відбулися панельні дискусії з молоддю «Слідами Великої війни». Присутні поспілкуватись про різні форми збереження історичної пам’яті в умовах сьогодення, про унікальні сторінки історії нашої громади, які дбайливо збирає та зберігає Каховський історичний музей, залучивши архівні документи та спогади людей, і про важливість залучення сучасної молоді до збереження достовірної історичної пам’яті та її подальшої передачі від покоління до покоління. Під час зустрічі своїм досвідом ділились люди, які безпосередньо займаються питаннями збереження історичної пам`яті: директор Каховського історичного музею Світлана Сидьолкіна, керівник серії пошукових експедицій і директор МЦСС Віктор Зубков, громадський діяч, фотограф та режисер Антон Барандич. А привітати учасників зустрічі прийшли міський голова Віталій Немерець і його заступник Галина Гондарева, керуючий справами виконкому Віталій Чернявський, секретар ради Ірина Гончарова. В рамках дискусії кожен з присутніх міг задавати питання спікерам, ділитися воєнними історіями своєї родини.

24 серпня відбулась панельна дискусія “Творці молодіжного життя Каховки років незалежності”. Присутні дізналися, які громадські організації з’явились у Каховці першими і як змінювалася палітра молодіжного життя за роки Незалежності, хто стояв у витоків молодіжного руху міста і хто є творцями сучасного молодіжного життя громади. У якості спікерів на захід запросили людей, які стали рушіями змін в нашій громаді: Віктор Зубков – турист з багаторічним досвідом, свого часу вчитель, а потім директор школи, більше 19 років – начальник (завідувач) відділу у справах молоді; Сергій Яременко – продюсер рок-гурту «Звуковий бар’єр» («BazzaR»), ініціатор проведення рок-фестивалів у Каховці; Микола Огданець – отаман Каховського козачого товариства, педагог за покликанням, людина знакова для розвитку громадського життя нашого міста, адже саме з розвитку козацького руху почався громадський рух у Каховці взагалі; Олеся Мінська - колишня вихованка УДЮТ "Січ", а тепер співорганізаторка молодіжних таборувань та наставниця куреня "Сіроманці". Модераторка зустрічі Владислава Базилевич запрошувала учасників поділитися своїми спогадами та пропонувала подумки знову пройти шлях розвитку громадського руху міста. А привітати присутніх завітала заступниця міського голови, тренерка міжнародного рівня та співзасновниця кількох громадських організацій Галина Гондарева. Зустріч пройшла продуктивно та творчо: згадували цікаві моменти з молодіжного життя громади, ділилися планами на майбутнє, пропонували різні форми співпраці з молоддю.

Патріотичні заходи проводяться в школах, дитячих, садочках та позашкільних закладах відповідно до орієнтовного координаційного плану виховних заходів та календаря знаменних дат. Реалізувовувався проєкт-марафон патріотичних заходів в закладах освіти «З Україною в серці». Учні шкіл прийняли участь в обласному заочному конкурсі читців «Наша земля – Україна». До Дня української писемності та мови в школах, 9 листопада, проведено Диктант національної єдності. В дитячих садочках проводяться патріотичні свята «Ми – українці!», відзначаються народні свята – Масляна, Осінні ярмарки, відбуваються спортивні розваги.

23 вересня відбулася акція пам’яті за жертвами Голокосту — євреями та іншими жителями Каховки, які були розстріляні на хуторі Терни, що знаходився поблизу села Малокаховка.

13 березня 2021 року в м.Каховка на міні-футбольному майданчику Каховської ЗОШ №5 відбувся традиційний турнір з міні-футболу, присвячений Дню українського добровольця. У турнірі цього року взяли участь чотири команди: «Де-команда», «Каховський РЕМ», «Коробки» (с.Коробки) та «Скіф» (ГО «Учасники АТО «Скіф»). Під час церемонії відкриття змагань всі учасники та вболівальники вшанували хвилиною мовчання пам’ять каховчан, загиблих в зоні АТО на Сході України.

У рамках заходів з нагоди відзначення 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 15 травня 2021 року в спортивному залі Каховської ЗОШ № 5 відбувся відкритий Чемпіонат Каховської МТГ з настільного тенісу серед чоловіків 2021 року.

31 липня в Каховці на спортивному комбінаті «Олімпійський» відбулася ІІІ Відкрита сімейна спартакіада пам’яті Руслана Салівончика. Ініціатор змагань - ГО "Учасники АТО "СКІФ". Загальне керівництво змаганнями здійснює відділ у справах молоді та спорту Каховської міської ради. В змаганнях щороку беруть участь сімейні команди учасників АТО або волонтерів, учасники яких за станом здоров’я можуть бути допущені до змагань. Команда традиційно складається з трьох чоловік: (умовно) тато, мама та дитина. А самі змагання особистісно-командні. Цього разу участь у спартакіаді взяли 3 команди: «Живчики», «Дзвіночки», та «Влада», а також учасниками стали не тільки сім’ї, але й усі бажаючі.

29 серпня на міні-футбольному майданчику Каховської ЗОШ №5 з нагоди відзначення Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України відбувся ІІІ відкритий турнір Каховської ТГ з міні-футболу, присвячений пам’яті Олега Ліфінцева.

В закладах освіти проводяться заходи патріотичного спрямування: квест-гра «Патріот», спортивний фестиваль «Нащадки козацької слави», військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»), День вишиванки, за окремим планом проводяться заходи до Дня Українського козацтва, учнівська молодь залучається до перегляду патріотичних фільмів, участі в міських заходах до знаменних та пам’ятних дат – Дня свободи та гідності, День пам’яті Героїв Небесної сотні. Козацькі республіки закладів освіти приймають участь в змаганнях на Кубок сотника Українського козацтва Станіслава Панаска.

2.2. До Дня Соборності України, враховуючи карантинні обмеження, організовано низку заходів в режимі онлайн, що дало змогу приєднатися до нас нашим західним друзям і партнерам, а також молоді усієї новоствореної Каховської міської територіальної громади. 22 січня міський голова Віталій Немерець зустрівся в онлайн форматі з міським головою міста-побратима Трускавця Андрієм Кульчинським. У зустрічі також взяли участь заступниця міського голови, депутатка обласної ради Галина Гондарева і прес-аташе міжнародного мотофестивалю «Тачанка» Владислава Базилевич, а з боку наших західних друзів і партнерів - заступник міського голови Святослав Стефанків і секретар ради Наталія Пономаренко. Роки побратимства довели - для дружби немає відстані, а спілкування та обмін делегаціями сприяють взаєморозумінню між людьми, пізнанню культури, історії Західної України та Півдня. Під час зустрічі обговорили цікаві проєкти співпраці за різними напрямами, поділилися досвідом роботи, окреслили плани на майбутнє. Протягом дня каховчани приносили квіти, вшановуючи пам’ять тих, хто загинув у боротьбі за незалежність, до пам’ятника Богдану Ружинському та хоробрим запорізьким козакам. Козаки Каховського Козачого товариства спільно з активістами молодіжного руху вшанували пам‘ять загиблих за Україну хвилиною мовчання. Враховуючи те, що до 2021 року Каховська громада була представлена виключно містом, а тепер склад нашої громади розширився (приєдналися села Роздольне і Вільна Україна, Малокаховка, Коробки та Чорноморівка, створивши старостинські округи в межах Каховської міської територіальної громади), проведено онлайн заходи з метою залучення до Дня Соборності України усіх навчальних закладів та молодіжної спільноти громади. Один з таких заходів - онлайн конференція 21 січня "Час історичного вибору". До Дня Соборності у міській бібліотеці продемонстровано традиційну виставку «Соборна Україна: від ідеї до сьогодення», а заклади освіти громади взяли участь у обласному фестивалі-конкурсі фотографії "Україна - це ми".

У День пам’яті Героїв Крут активна молодь Каховської міської територіальної громади зібралась за “круглим столом”. На початку засідання Галина Гондарева - заступник міського голови, закликала присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам’ять Героїв Крут та наших сучасних героїв, які продовжують боротися за вільну та незалежну Україну. Учасники "круглого столу" переглянули документальний фільм "Крути: як відрізнити історичну правду від міфу" та відеоролик "Ліцей імені Героїв Крут (м. Львів) "У полі під Крутами". Денис Костиря - вчитель історії ЗОШ N 4, як головний спікер заходу висвітлив історичну подію та запропонував обговорення документального фільму з учасниками молодіжного "круглого столу". Депутат міської ради Віктор Зубков продемонстрував фотографії та поділився особистими враженнями від поїздки на історичне місце події. Головний спеціаліст управління освіти Оксана Круковська розповіла присутнім про національно-патріотичне виховання в закладах освіти у 2020 році.

З 12 по 26 січня відділ у справах молоді та спорту спільно з Каховським козачим товариством та управлінням освіти проводили дистанційну Вікторину до Дня пам’яті Героїв Крут. Начальниця відділу у справах молоді та спорту Лідія Левчик та головна спеціалістка управління освіти Оксана Круковська привітали учасників та призерів Вікторини та нагородили грамотами та пам’ятними подарунками: І місце - Олександр Морозов (Малокаховський ЗЗСО); ІІ місце - Захарченко Жанна (Каховська ЗОШ N 3) та Місюра Діана (ВПГ "Сіроманці" ЦДТ);
ІІІ місце - Пляшечук Анастастасія (Роздольденський ЗЗСО) та Вачаєва Анастасія (Каховська ЗОШ N 5).

21 січня до Дня Соборності України відділ організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю проводив онлайн конференцію «Час історичного вибору». То ж, під час засідання «круглого столу» депутат Каховської міської ради Віктор Зубков та головна спеціалістка відділу організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю Владислава Базилевич привітали учасників і призерів. Вручили подяки учасникам: Жанні Захарченко (Каховська ЗОШ №3), Діані Місюрі (гурток «Сіроманці» ЦДТ), Юлії Жиденко (КНВК «Каховська гімназія»), Максиму Крюковському і Нонні Хозреванідзе (Малокаховський ЗЗСО). А призерів: Софію Осадчук (І місце, ЗОШ № 5), Ельвіру Гулієву (ІІ місце, ЗОШ 6), Софію Костіну (ІІ місце, ЗОШ № 4), Тетяну Дивульську (ІІІ місце, Коробківська ЗОШ), вітали почесними грамотами. Цікаві історичні нариси відомих авторів з різних періодів життя нашої країни стали подарунками від голови депутатської комісії з питань освіти, культури, охорони здоровʼя, молоді, спорту і туризму Вегандза Мясникяна, які вручив призерам Віктор Зубков. Поділилися інформацією з щодо початку реалізації проєктів-переможців конкурсу соціальних проєктів та програм з молодіжних проблем на 2021 рік Світлана Стрельчук та Юрій Скляр. Учасники молодіжного "круглого столу" - учнівська молодь територіальної громади, активісти молодіжних громадських організацій та ініціативних груп, представники влади - вирушили урочистою ходою до Козацького скверу, де вшанували пам’ять загиблих Героїв хвилиною мовчання та покладанням квітів.

До Дня вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні в закладах культури Каховської міської територіальної громади проведено культурно-мистецькі та інформаційно-просвітницькі заходи різного спрямування - виставки, інсталяції, презентація книжок і відеороликів, вечори вшанування та інші патріотичні заходи. На базі МПК "Меліоратор", Каховської школи мистецтв, міської універсальної бібліотеки, Каховського міського культурно-методичного центру, Роздольненського сільського будинку культури та бібліотеки, Чорноморівського сільського клубу та бібліотеки, Малокаховського сільського будинку культури, СК с.Вільна Україна вшанували всіх тих, хто боровся заради нашого майбутнього, всіх, хто пожертвував своїм життям за Україну. Так ще 19 лютого колектив Роздольненського будинку культури відвідали Роздольненський ЗЗСО, де для учнів 10, 11 класів провели годину спілкування та вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Запрошений гість, Біліченко Юрій Васильович, який провів немоло часу на Майдані , розповів чимало цікавих фактів, які відбувалися в ті непрості дні для нашої держави. А також разом з провідним спеціалістом сільської бібліотеки Надією Мітяєвою для жителів села провели годину - реквієм "Майдан стогнав, а сотня в небо йшла". Присутні переглянули уривок з фільму "Майдан" та закликали згадати молитвою усіх Героїв Небесної сотні.
Під гаслом «Вдячні за свободу» в закладах освіти відбулися заходи присвячені Дню Героїв Небесної сотні: години спілкування, радіолінійки, історичні години, презентації фільмів, присвячених увічненню пам’яті Героїв Небесної сотні. Учнівська молодь та педагоги вшанували пам’ять хвилиною мовчання та покладанням квітів, загиблим Героям, до пам’ятних дошок на будівлях закладів освіти та пам’ятників в місті. На уроках історії та громадянської освіти гортали життєписи Героїв Небесної Сотні, на уроках музики та художньої культури прослуховували та відтворювали пісні пам’яті Героїв Небесної сотні, з їх авторами, виконавцями, історією створення, на уроках української мови та літератури читали та обговорювали художні прозові та поетичні твори, народжені подіями Майдану. Організовані екскурсії до експозицій в шкільних музеях та виставок літератури в бібліотеках «Століття незламних». Під враженням про події Майдану діти створювали малюнки, що об’єдналися у виставку «Майдан. Мальований дітьми», яка демонструвалася 20.02.2021 у центрі міста по вул. Соборності. А ввечері 20 лютого каховчани вшанували пам’ять Героїв смолоскипною ходою та мітингом-реквіємом. Міський голова Віталій Немерець виступив перед присутніми зі словами вдячності тим, хто вистояв Майдан, захищаючи ідеали демократії, свободу і права людини, і хто, на жаль, загинув у цій боротьбі... Спогадами про Майдан поділились Юрій Біліченко, його безпосередній учасник, і Валентин Місюра, депутат міської ради, учасник боїв за Дебальцеве. Під час хвилини мовчання містяни взяли участь у тихій акції «Ангели пам’яті». А коли імена усіх загиблих промовляли дитячі голоси, очі присутніх були сповнені сліз... Також, ще напередодні цього дня, міський голова Віталій Немерець, секретар ради Ірина Гончарова, учасник боїв за Дебальцеве Валентин Місюра поклали квіти на могили та до меморіальних табличок полеглих в АТО героїв. А завершився мітинг 20 лютого під національний гімн із запаленням жовто-блакитних димових шашок.

Живи та міцній, Українська Державо” - під таким гаслом розпочалася святкова програма до 25-річного ювілею Конституції України. Конституція України – це не лише Закон законів, це серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Святковий настрій присутнім дарували вокальні та хореографічні ансамблі громади та юні виконавці. Кожен з присутніх міг насолодитися виставкою декоративно-ужиткового мистецтва, підтримати оплесками талановитих виконавців, скуштувати смачненьке, відпочити разом з малечею у компанії друзів та однодумців. Міський голова Віталій Немерець звернувся з вітальним словом до гостей свята та виконав почесну місію, вручивши грамоти обласного та міського рівнів за зразкове виконання службових обов`язків, високий рівень професійної майстерності та особистий внесок у розвиток громади представникам різних сфер життєдіяльності громади. Також символічним став момент отримання юними каховчанами паспортів. Воробйова Марія, Мєдвєдєв Даниїл, Мінчак Аріна, Стукан Ірина, Федорова Софія отримали цього вечора основний документ, що засвідчує належність до рідної Вітчизни – паспорт громадянина України.

28 червня 2021 року Каховський міський голова Віталій Немерець разом з заступницею Галиною Гондаревою та начальником міського Центру соціальних служб, головою Ради поважних козаків Каховського козачого товариства Віктором Зубковим взяли участь в урочистостях до 25-ї річниці Конституції України, що пройшли в унікальному місті на Херсонщині - Кам’янській Січі.

24 серпня, окрім традиційниї святкових заходів з нагоди відзначення 30-ої річниці незалежності України пройшла пройшов творчий захід – арт-подія “Малюємо разом з Україною” (візуалізація на полотні: зображення за допомогою проєкції виводиться на полотно і робиться замальовка фарбами заздалегідь обраного сюжету). Ця унікальна атр-ідея є частиною національної арт-події — проєкту MOLODInUA, що спрямована на розвиток та підтримку молоді України, на створення сприятливого середовища, в якому молодь зможе реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку країни. Проєкт втілюється в рамках відзначення 30-ї річниці незалежності України та передбачає візуалізацію досягнень кожної громади-учасниці за 30 років незалежності (це можуть бути люди або події). Від нашої громади такою представницею стала Айна, а саме Олена БІЛОУС: каховчанка, яка домоглася популярності та слави на українській естраді. Олена навчалась у Каховській школі мистецтв, співала у групі “Bazza-R”. Зараз проживає у місті Києві, була учасницею “Таврійських ігор”, Фабрики зірок, Євробаченння, Великої сцени та Голосі країни, солісткою групи “Etwas Unders”, “ВІА Гра”. Зараз вона реалізує власний проєкт “AINA”.

До знаменних і пам’ятних дат в закладах освіти проводяться тематичні заходи в різних формах, за окремими планами. Також долучаються до організації та проведення загальноміських заходів учні та педагоги закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти. Відзначення пам’ятних дат, визначених Постановою КМУ, відбувається в кожному закладі загальної середньої освіти в різних формах: години спілкування, історичні часописи, радіолінійки, виставки літератури, вернісажі малюнків, Уроки мужності, волонтерські акції, екскурсії в музеї, екскурсії по пам’ятним місцям нашого міста.

2.3. 07.05.2021 у конференц-залі Каховського міського культурно-методичного закладу відбулися панельні дискусії з молоддю «Слідами Великої війни». Ініціатор та модератор заходу - головний спеціаліст відділу організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю Владислава Базилевич запропонувала присутнім поспілкуватись про різні форми збереження історичної пам’яті в умовах сьогодення, про унікальні сторінки історії нашої громади, які дбайливо збирає та зберігає Каховський історичний музей, залучивши архівні документи та спогади людей, і про важливість залучення сучасної молоді до збереження достовірної історичної пам’яті та її подальшої передачі від покоління до покоління.

У День пам’яті та примирення каховчани доєдналися до всього світу у скорботі за жертвами Другої світової. У ніч з 8 на 9 травня на Алеї пам`яті о 22:45 зібралися містяни, згадуючи, що саме 8 травня 1945 року, о 23:01 за європейським часом, набула чинності капітуляція нацистської Німеччини. Ось метроном відміряв хвилину, переходячи у биття сердець, і символічно спалахнула чаша «Вічний вогонь». А вже вранці 9 травня на Алеї пам`яті зібралися учасники Другої світової війни, керівництво громади, молодь, члени громадських організацій. Молоді активісти міста вже восьмий рік поспіль шанобливо розгорнули велике жовно-синє знамено нашої держави. Десятки каховчан та гостей ще до офіційного відкриття мітингу поклали квіти до Вічного вогню та до пам’ятників і пам’ятних знаків, які вшановують ці події. Цього ж дня віддати шану полеглим танкістам-визволителям Каховки біля братської могили у Парку Слави прийшли інвалід війни Михайло Павлович Ващук, учасник війни Григорій Михайлович Єрмалович та представники громадськості.

10 травня 2021 року на с/к «Олімпійський» відбулася традиційна ХVІ молодіжна спартакіада Каховської МТГ, присвячена Дню пам’яті та примирення, 76-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та пам’яті каховчан, які загинули в зоні АТО на Сході України. Цього року в змаганнях Спартакіади взяли участь дев’ять команд (близько 80 учасників): військово-патріотичний гурток «Сіроманці» (ЦДТ), «Мандрівник» (СЗЗСО №2), «Інваспорт», ДЮСШ Каховської міської ради, «Фортуна», «Імпульс», «Адреналін», «Нам тут жити!», ГО «СК «Капоейра». Першість у командному та особистому заліку визначалась у 8 видах спорту: шашки-64, стрільба з луку, легкоатлетична естафета (4 х 100м) з елементами кросфіту, волейбол, стрільба з пневматичної гвинтівки, дартс, гирьовий спорт і традиційно перетягування канату (результат якого не включався до загальнокомандного заліку).

У рамках заходів з нагоди відзначення в Каховській МТГ 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в шаховому клубі МПК «Меліоратор» з 03 до 08 травня 2021 року проходив відкритий шаховий турнір пам’яті ветеранів шахів.

До Дня визволення міста від нацистів відділ у справах молоді та спорту Каховської міської ради та ініціативна група “Збережемо нашу історичну спадщину” презентували відеоінтервʼю “Памʼять”. У цьому фільмі окреслено різні форми роботи із збереження історичної памʼяті про події Другої світової війни в сучасному світі. Подробиці тут: https://cutt.ly/SR7QLnQ . Переглянути фільм можна за посиланням: https://cutt.ly/rR7EA7R .

Управлінням освіти проводяться заходи присвячені Дню Перемоги, Дню скорботи, Дню визволення України та міста. В бібліотеках оформлюються тематичні виставки літератури, періодичної преси. В школах проводяться години спілкування, уроки пам’яті, екскурсії в шкільні та історичний музеї, подорожі до пам’ятників і пам’ятних знаків, що пов’язані з подіями війни.

2.4. З 1 до 10 лютого відділом у справах молоді та спорту Каховської міської ради спільно з управлінням освіти Каховської міської ради та Каховським козачим товариством традиційно проводилася молодіжна патріотична акція «З любов’ю до захисників Державного кордону». До акції, яка проходить вже сьомий рік поспіль, долучилися 75 чоловік, а саме: козацькі дитячі курені Каховської паланки УДЮТ «Січ» — «Джура» (ЗОШ №4, наставник — Костянтин Нечитовський) та «Мандрівник» (ЗОШ №2, наставник — Тетяна Зубкова); вихованці Центру дитячої творчості — військово-патріотичного гуртка «Сіроманці» (наставник — Олеся Мінська) та військово-патріотичного клубу «Сокіл» (наставник — В’ячеслав Пашинський). Посилки нашим захисникам діти прикрасили власноруч виготовленими «валентинками» з побажаннями, малюнками та «серцями» кольору державного прапору. Козачата з куреня «Джура» вже четвертий рік поспіль частують захисників морського кордону квашеною капустою, приготованою власноруч. Усього було зібрано 130 кг святкових подарунків. Таку необхідну допомогу для наших військових було надіслано 10 лютого до м.Маріуполь на катер морської охорони, де командиром є наш земляк — Олександр Зікранець. 15 лютого подарунки було доставлено. Олександр Зікранець від імені морських прикордонників щиро подякував землякам за підтримку.

Закладами загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти проводяться патріотичні волонтерські акції до Дня захисника України, Дня Збройних сил України та Великодній кошик. Зібрані посилки, малюнки, листівки передаються військовослужбовцям  через Всеукраїнську громадську спілку «Кордон». Заклади освіти громади відзначені за волонтерську діяльність подяками та медалями.

2.5. Управлінням культури і туризму та відділом організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю проводились зустрічі дітей та молоді з ветеранами війни, праці, воїнами-інтернаціоналістами та учасниками АТО. Протягом року організовано та проведено заходи патріотичного спрямування серед яких заходи до Дня Державного прапору України, до Дня Незалежності України, до Дня Героїв Небесної Сотні, до Дня пам’яті захисників та захисниць України, до Дня Гідності та Свободи тощо. Серед них: Суспільно-патріотична акція  до Дня Гідності та Свободи  - «Народе мій, пишаюся тобою!»; У рамках відзначення Дня Гідності та Свободи: Презентація Всеукраїнського мистецького проєкту  «Мамай мандрує»; До Дня Гідності та Свободи: Книжково-поетичний огляд: «Уклін живим - загиблим слава»; Конкурсна - розважальна програма  «Ми роду козацького нащадки» присвячена Дню Збройних Сил України; Година пам’яті Героїв Небесної Сотні «У їхніх серцях жила Україна»; Патріотична година «Ті, що змінили нашу державу і наш народ»; Відкриття меморіальної дошки на місті встановлення пам’ятного знаку загиблим захисникам України, до Дня захисника та захисниць України; До Дня захисників та захисниць України ілюстративно-книжкова викладка: «Ми – захисники, ми – гордість України», тощо.

2.6. 20-21 липня, перед початком мотофестивалю “Тачанка”, на території міської зони відпочинку проводилась акція по благоустрою території мотофестивалю. Молодь (12 чол.) провела передфестивальний благоустрій території на якій будуть проходити основні його заходи, а працівники КП "КТП" навели благоустрій біля монументу "Легендарна Тачанка".

За ініціативи громадської організації «Каховське Козаче товариство» спільно з відділом у справах молоді та спорту, козачатами Каховської паланки УДЮТ «Січ» та їх наставниками, активістами молодіжного руху та просто небайдужими людьми Каховська територіальна громада 10 квітня долучилася до глобального екологічного руху. На території ДП «Каховське лісове господарство» було висаджено більше 500 саджанців акації. Місце висадження дерев спільним рішенням було вибране в Сосновому борі - улюбленій зоні літнього відпочинку каховчан, щоб лісники мали змогу доглядати за молодими саджанцями та поливати їх. Перед початком заходу отаман Каховського Козачого товариства Микола Огданец за пішою мандрівкою провів екскурсію для всіх бажаючих.

Проведено толоку біля моннументу “Легендарна тачанка”.

До благоустрою пам’ятників та інших історичних об’єктів міста долучаються громадські організації, ініціативні групи, козацькі курені шкіл міста. Учнівська молодь та педагоги забезпечують належний стан меморіальних дошок, розміщених на будівлях закладів освіти (ЦДТ, ЗОШ № 1, СЗОШ № 2) та пам’ятників, що розташовані на території шкіл (ЗОШ № 1).

2.7. Управлінням освіти, представниками Каховського Козачого товариства, Каховського історичного музею проводяться екскурсії дошкільнят та учнівської молоді по визначним місцям нашого містаКозацький сквер, Парк Слави, меморіальний комплекс «Вічний вогонь», пам’ятник жертвам фашизму, пам’ятний знак жертвам голодоморів, зокрема з нагоди відзначення історичних дат та Дня заснування міста.

2.8. Заклади освіти активно співпрацюють з ВГС «Кордон» та ГО «Учасники АТО «Скіф» в напрямку надання волонтерської допомоги. Але зустрічі учнівської молоді з ветеранським активом, воїнами-інтернаціоналістами, учасниками АТО у 2021 році в закладах освіти не організовувалися через встановлення на території України карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів.

2.9. 20 січня в Каховці відбулась факельна хода та мітинг-реквієм, присвячені Дня вшанування подвигу учасників революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. У колоні окрім смолоскипів молодь тримала портрети людей, які загинули під час страшних подій які відбувалися на Майдані в той час. Спогадами про Майдан поділились Юрій Біліченко, його безпосередній учасник, і Валентин Місюра, депутат міської ради, учасник боїв за Дебальцеве. Під час хвилини мовчання містяни взяли участь у тихій акції «Ангели пам’яті». Також, ще напередодні цього дня, міський голова Віталій Немерець, секретар ради Ірина Гончарова, учасник боїв за Дебальцеве Валентин Місюра поклали квіти на могили та до меморіальних табличок полеглих в АТО героїв. А завершився мітинг 20 лютого під національний гімн із запаленням жовто-блакитних димових шашок.

31 липня в Каховці на спортивному комбінаті «Олімпійський» відбулася ІІІ Відкрита сімейна спартакіада пам’яті Руслана Салівончика. Ініціатор змагань - ГО "Учасники АТО "СКІФ". Загальне керівництво змаганнями здійснює відділ у справах молоді та спорту Каховської міської ради. В змаганнях щороку беруть участь сімейні команди учасників АТО або волонтерів, учасники яких за станом здоров’я можуть бути допущені до змагань. Команда традиційно складається з трьох чоловік: (умовно) тато, мама та дитина. А самі змагання особистісно-командні. Цього разу участь у спартакіаді взяли 3 команди: «Живчики», «Дзвіночки», та «Влада», а також учасниками стали не тільки сім’ї, але й усі бажаючі. Перед початком змагань перед учасниками з вітальним словом виступив начальник відділу у справах молоді та спорту Сергій Кашулін, після чого хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Руслана Салівончіка і всіх каховчан, які загинули в зоні проведення АТО. Учасники змагались в таких дисциплінах: легка атлетика, стрільба з лука та пневматичної зброї, стрибки в довжину, стрибки на скакалці, підіймання гирі, метання дартсу та гра з шашок.

 

3. Формування та пропаганда здорового й безпечного способу життя

3.1. В закладах освіти проводяться заходи, направлені на формування навиків здорового способу життя, профілактику негативних проявів в молодіжному середовищі. Зокрема в школах проводяться акції «16 днів проти насильства», «Стоп: булінг!», Дні і кольорові Тижні толерантності. В СЗОШ № 2 працює під керівництвом психолога «Школа порозуміння та медіації», направлена на вміння молоді вирішувати конфлікти.

Протягом 2021 року Міський центр соціальних служб проводив групові заходи направленні на профілактику негативних явищ у молодіжному середовищі. Велика увага працівників Центру приділяється роботі щодо пропагування серед дітей, підлітків та молоді здорового способу життя, профілактики вживання наркотичних речовин, алкогольної і тютюнової залежності, ранніх статевих стосунків, ВІЛ-інфекції та туберкульозу. Так, 11-12 червня працівники Міського центру соціальних служб прийняли участь в молодіжному наметовому таборі «Острівна республіка – школа лідерства» та провели тренінги «Здоровий спосіб життя, як профілактика ВІЛ/СНІД». Метою заходів було вдосконалення знань дітей про здоров’я та здоровий спосіб життя. Під час тренінгу діти виконували різні вправи та приймали участь в іграх, які сприяли формуванню відповідального ставлення до власного здоров’я та розвитку свідомого вибору здорового способу життя. Під час спілкування присутні проаналізували причини розповсюдження ВІЛ, фактори які впливають на розвиток хвороби, шляхи передачі та способи захисту. Учасники тренінгу також мали можливість переглянути відеоролики про СНІД та провести обговорення цієї проблеми.

В липні 2021 року під час проведення Мотофестивалю «Тачанка» проводилась акція з розповсюдження інформаційних матеріалів з профілактики ВІЛ/СНІД, заходом було охоплено близько 200 осіб.

В рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та з метою відзначення Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ – позитивними людьми Міським центром соціальних служб спільно з Благодійним фондом «Мангуст», відділом у справах молоді та спорту, міським учнівським парламентом старшокласників та Центром дитячої творчості було організовано та проведено вуличну акцію «Червона стрічка». Під час проведення акції серед мешканців громади було розповсюджено понад 100 червоних стрічок та інформаційних бюлетенів, а також індивідуальних засобів захисту, а під час спілкування роз’яснювалася інформація про шляхи передачі та засоби запобігання ВІЛ-інфекції.

3.2. З метою активізації діяльності органів місцевого самоврядування, громадськості щодо попередження насильства в сім`ї, викорінення найгірших форм дитячої праці, відділи та управління міської ради співпрацюють з БФ “Лепта”, БФ “Знай більше” та МГО “Щит”.

Відділом у справах дітей проводяться рейди за місцем проживання дітей, де батьки неналежно виконують свої батьківські обов`язки. До даних заходів долучаються працівники поліції, шкільні соціальні педагоги. Під час зазначених рейдів проводиться профілактична робота з дітьми, дорослими для попередження їх протиправної поведінки, порушень прав дітей.

З метою організації змістовного дозвілля неповнолітніх, розвитку інтересів і вподобань учнівської молоді в місті працює чотири позашкільні заклади системи освіти – ЦДТ, СЮТ, СЮН, ДЮСШ. Окрім цього діти відвідують заклади системи культури – МПК «Меліоратор», школу мистецтв.

Відділом у справах дітей проводяться рейди по місцям проживання сімей, де батьки неналежно виконують свої обов’язки, та вечірні профілактичні рейди в місцях перебування дітей та молоді. До даних заходів долучаються представники поліції, МГФОГП “ЩИТ”, соціальні педагоги. Під час рейдів проводиться профілактична робота з дітьми, дорослими для попередження їх протиправної поведінки, порушень прав дітей.

3.3. 22 лютого відбулась акція "Життя без наркотиків!". Учасниками акції були члени міського учнівського парламенту старшокласники, співробітники поліції, працівники ЦДТ, відділу у справах дітей та відділу з питань молоді та спорту. Місця, де була розмішена "реклама" наркотичних засобів були різнокольорово замальовані та особлива увага була приділена територіям поблизу міських шкіл. Акція організована Каховським відділом поліції, за підтримки Каховської міської ради.

В липні 2021 року під час проведення Мотофестивалю «Тачанка» проводилась акція з розповсюдження інформаційних матеріалів з профілактики ВІЛ/СНІД, заходом було охоплено близько 200 осіб.

З метою відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми проводилась вулична акція та семінар в Каховському міськрайонному центрі зайнятості, заходами охоплено 42 особи.

Проведення масових заходів є чудовою нагодою ще раз привернути увагу спільноти до існування проблеми насильства в сім’ї та підвищити рівень обізнаності людей щодо всіх форм насильства. Так, тричі, перед початком гри КВН, в приміщенні МПК "Меліоратор" працівники Міського центру соціальних служб проводили заходи з розповсюдження інформаційних матеріалів щодо запобігання домашнього насильства. Поширення такої інфрмації має навчити людей розпізнавати будь-які форми домашнього насильства та спонукати реагувати на його прояви. Заходом охоплено 90 осіб.

01.12.2021 міським центром соціальних служб Каховської міської ради спільно з Благодійним фондом «Мангуст», відділом у справах молоді та спорту, міським учнівським парламентом старшокласників та Центром дитячої творчості було організовано та проведено вуличну акцію «Червона стрічка». Під час проведення акції серед мешканців громади було розповсюджено понад 100 червоних стрічок та інформаційних бюлетенів, а також індивідуальних засобів захисту, а під час спілкування роз’яснювалася інформація про шляхи передачі та засоби запобігання ВІЛ-інфекції.

3.4. 11-12 червня працівники МЦСС прийняли участь в молодіжному наметовому таборі «Острівна республіка – школа лідерства» та провели тренінги «Здоровий спосіб життя, як профілактика ВІЛ/СНІД». Метою заходів було вдосконалення знань дітей про здоров’я та здоровий спосіб життя. Під час тренінгу діти виконували різні вправи та приймали участь в іграх, які сприяли формуванню відповідального ставлення до власного здоров’я та розвитку свідомого вибору здорового способу життя. Під час спілкування присутні проаналізували причини розповсюдження ВІЛ, фактори які впливають на розвиток хвороби, шляхи передачі та способи захисту. Учасники тренінгу також мали можливість переглянути відеоролики про СНІД та провести обговорення цієї проблеми.

3.5. Протягом 2021 року соціальними послугами були охопленні 104 сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах і в яких виховуються 199 дітей. 11 сімей, в них 28 дітей були охопленні соціальним супроводом.

3.6. Протягом 2021 року Міським центром соціальних служб було надано 1480 соціальних послуг.

3.7. Для інвалідів, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», норматив працевлаштування на роботу встановлюється згідно з Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів», а не Законом України «Про зайнятість населення».

3.8. Протягом року соціальні послуги МЦСС отримали 11 сімей, в них 28 дітей були охопленні соціальним супроводом.

3.9. Протягом 2021 року МЦСС тісно співпрацював з БФ «Лепта» та з християнською церквою “СКИНІЯ” за сприянням якої близько 30 сімей в СЖО, отримали допомогу у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни та одягу.

Питання про стан злочинності у підлітковому середовищі заслуховується на засіданнях координаційної ради у справах дітей. Між управлінням освіти, відділом у справах дітей, МЦСС налагоджено співпрацю в питаннях подолання бездоглядності і безпритульності. Раз на квартал відділом у справах дітей проводяться спільні наради із соціальними педагогами навчальних закладів міста, а також спільні денні та вечірні профілактичні рейди.

4. Створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості молоді

4.1. Протягом 2021 року жодний мешканець Каховської МТГ, який відноситься до категорії «молодь до 35 років» не виявив бажання взяти участь у семінарі з орієнтації на підприємницьку діяльность.

4.2. Протягом 2021 року жодний мешканець Каховської МТГ не виявив бажання за допомогою Державної служби зайнятості започаткувати власну справу. Протягом звітного періоду було проведено 6 індивідуальних консультації щодо ознайомлення з порядком започаткування власної справи для осіб категорії «молодь до 35 років».

4.3. Протягом 2021 року Каховським міськрайонним центром зайнятості у зв’язку зі встановленням на території України карантину та запровадження посилених протиепідемічничних заходів не проводилися масові заходи (ярмарки вакансій, ярмарки соціальних послуг, дні відкритих дверей, тощо). З метою забезпечення конституційного права громадян на соціальний захист Каховським МЦСС було налагоджено систему інформування населення про соціальні послуги, їх види та можливості отримання шляхом розміщення інформаційного стенду в приміщенні Центру. Крім того, МЦСС подає публікації на офіційну сторінку Каховської міської територіальної громади в соцмережі «Фейсбук», де постійно оновлюється інформація щодо заходів та соціальних послуг.

4.4. Протягом 2021 року у Каховському міськрайонному центрі зайнятості організовано професійне навчання для 16 безробітних громадян віком до 35 років, мешканців територіальної громади.

4.5. У 2021 році в Каховському міськрайонному центрі зайнятості проведено 95 тренінгів з «Техніки пошуку роботи», в яких взяли участь 12 осіб категорії «молодь до 35 років»

4.6. У 2021 році у загальноосвітніх закладах громади відбувалися «Дні права», що мало на меті підвищення правової освіти школярів. В заході взяли участь представники відділу у справах дітей, МЦСССДМ, відділу у справах молоді та спорту, міськрайонного суду, Каховського МРУ ГУ ДСНС, Центру зайнятості населення, які підготували для учнів невеликі доповіді про напрямки роботи та послуги установи/організації, яку вони представляють, нагадали правила безпечної поведінки в навчальному закладі та у позашкільний час, в інтернеті, пояснили як працює та з чого складається система оподаткування в Україні, ознайомили з професіями, актуальними на ринку праці.

Протягом звітного періоду КМЦЗ здійснювалась системна профорієнтаційна робота з молоддю для посилення мотивації до праці та свідомого обрання робітничих професій, що користуються попитом на ринку праці.  Всього профорієнтаційними послугами було охоплено  266  чол. категорії «молодь до 35 років», мешканців громади, які отримали 898 послуг. Пройшли тестування 210 чол.

4.7. Протягом 2021 року було організовано професійне навчання для 81 безробітного громадянина мешканця громади, з них 16 чоловік у віці до 35 років. Професійне навчання безробітних громадян здійснювалось за такими професіями та напрямами: сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних із ними послуг,  вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, розподілення газоподібного палива через місцеві (локальні) трубопроводи, електромеханік торговельного та холодильного устаткування, касир торговельного залу, кухар, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, швачка..

4.8. Протягом 2021 року молодь категорії до 35 років не проходили стажування безпосередньо на виробництві.

4.9. Протягом 2021 року за сприяння Каховського міськрайонного центру зайнятості працевлаштовані 82 особи у віці до 35 років. З наданням компенсації роботодавцю єдиного внеску були працевлаштовані 4 особи з категорії «молодь до 35 років» мешканцівКаховської МТГ..

4.10. Протягом звітного періоду в Каховському міськрайонному жодний мешканець Каховської МТГ категорії «молодь до 35 років» не виявив бажання започаткувати власну справу.

 

5. Підтримка молодіжних та дитячих громадських організацій

5.1. У грудні 2021 року, за підтримки відділу у справах молоді та спорту, традиційно відбувся конкурс молодіжних соціальних проєктів та програм на отримання муніципальних грантів. Цього року було прийнято нове Положення про порядок проведення у Каховській міській територіальній громаді конкурсу молодіжних соціальних проєктів та програм (рішення сесії від 25.11.2021 № 925/21), то ж подавали та оцінювали проєкти відповідно до нього. Формат зустрічі, враховуючи епідемічну ситуацію, змінився - і конкурсанти, і члени комісії зустрілися на відеоконференції у ZOOM. 14 та 15 грудня у роботі в якості оцінювачів взяли участь члени комісії: Галина Гондарева (перша заступниця міського голови, депутатка обласної ради), Сергій Кашулін (начальник відділу у справах молоді та спорту), Оксана Паталашка (заступниця начальника управління освіти), Інна Каркіна (начальниця відділу організаційної роботи, інформаційної політики та звʼязків з громадськістю), Ганна Козлова (головна спеціалістка відділу економічного розвитку, інвестицій та регуляторної політики), Олена Степанова (директорка МПК «Меліоратор»), Інна Матросова (директорка КМКМЗ), Катерина Мельник (головна спеціалістка відділу туризму та охорони культурної спадщини), Ольга Радіонова (голова ГО "Фонд розвитку Каховської громади", депутатка міської ради). Враховуючи те, що бюджетне фінансування конкурсу на наступний рік в рамках програми "Молодь" складатиме не більше 25 тис. грн, комісією було прийнято наступне рішення: фінансувати проєкт-переможець у повному обсязі запитуваних коштів, а інші проєкти фінансувати у відсотковому співвідношенні. Після презентації конкурсантами власних ідей, запитань від членів комісії та жвавих обговорень, як удосконалити подані проєктні пропозиції, бали розподілилися таким чином:

І місце - проєкт «ART_TACHANKA» (ІГ «Збережемо нашу історичну спадщину») - 848 бал. Рішенням комісії проєкт буде профінансовано 100% (6375 грн.) від запитуваної в органах місцевого самоврядування суми;

ІІ місце - проєкт «Відкривай громаду з «Що? Де? Коли?»» (ГО «Каховська відкрита ліга гумору») - 778 бал. Рішенням комісії проєкт буде профінансовано 95% (7906 грн.) від запитуваної в органах місцевого самоврядування суми;

ІІІ місце - проєкт «ANIMAL-FRIENDLY КАХОВКА» (ініціативна група “ГУК”) - 772 балів. Рішенням комісії проєкт буде профінансовано 90% (2867 грн.) від запитуваної в органах місцевого самоврядування суми;

ІV місце - проєкт «Квест “Дорога українськими звичаями” як приклад національного виховання української молоді» (ІГ «Каховські джури») - 735 балів. Рішенням комісії проєкт буде профінансовано 85% (7497 грн.) від запитуваної в органах місцевого самоврядування суми.

Фінансування проєктів, які визнані переможцями в конкурсі молодіжних соціальних проєктів і програм на 2022 рік відбуватиметься вже наступного року за рахунок Програми “Молодь” на 2022-2026 роки у Каховській міській територіальній громаді, відповідно до розпорядження міського голови від 21.12.2021 № 268-р “Про підсумки конкурсу молодіжних соціальних проєктів і програм на отримання муніципальних грантів в 2022 році”.

5.2. У 2021 році в рамках програми “Молодь” реалізовано 5 молодіжних проєктів — призерів міського конкурсу соціальних проєктва та програм на загальну суму 26000 грн, а саме:

І місце - проєкт «Каховський міський відкритий турнір зі спортивної версії гри «Що? Де? Коли?» (ГО «Каховська відкрита ліга гумору». Керівник проєкту Юрій Скляр) - 761 бал, фінансування - 3734 грн. (100%).

ІІ місце - проект "PRO:ЧИТАННЯ" (ІГ "ГУК". Керівник проекту Світлана Стрельчук) - 760 балів, фінансування - 4212 грн (80%).

ІІІ місце - проєкт «Табір «Січ на Івана Купала» як приклад національного виховання української молоді» (Каховська міська ІГ «Каховська паланка українського дитячо-юнацького товариства «СІЧ». Керівник проекту Олеся Мінська) - 750 балів, фінансування - 7196 грн (70%).

IV місце - проєкт "Каховська відкрита ліга 2021" (ІГ «Команда «Гори по коліна». Керівник Вікторія Римар) - 701 бал, фінансування - 8638 грн (50%).

V місце - "Другий «Екозабіг «Ековка-2021»" (ІГ «Біговий клуб «NK-run». Керівник проекту Дмитро Сидорчук) - 694 бали, 2220 грн (50%).

Усі проєкти успішно реалізовано у 2021 році.

5.3. В обласному конкурсі соціальних проектів та програм з молодіжних проблем в поточному році міські молодіжні організації та ініціативні групи не брали участі.

5.4. В місті діє 15 молодіжних, благодійних та дитячих організацій, які працюють в напрямку забезпечення молодіжних потреб окремих груп молоді. З них зареєстрованих 10 та легалізованих шляхом повідомлення – 3.

5.5. За активну участь у розвитку молодіжного руху Каховської територіальної громади, впровадження інноваційних підходів у роботі з молоддю та з нагоди відзначення Дня молоді України, спираючись на рішення міської Ради з питань молодіжної політики при виконавчому комітеті міської ради (протокол № 2 від 22.06.2021), грамотами міського голови нагороджено активістів молодіжного руху громади, а саме:

- Балабона Максима, активіста молодіжного руху с. Роздольне, ініціатора проведення молодіжних заходів до Дня села, співорганізатора молодіжних суботників, ведучого творчих вечорів до Дня закоханих, Міжнародного жіночого дня, Дня гумору, Дня перемоги над нацизмом тощо;

- Вачаєву Анастасію, активістку молодіжного руху м. Каховка, учасницю молодіжних круглих столів, переможницю молодіжної вікторини до Дня Героїв Крут, учасницю “круглого столу” жінок-лідерок Херсонщини, співорганізаторку молодіжного “Простору вільного спілкування”, учасницю дизайн-сесій по розробці Молодіжного Центру, співорганізаторку молодіжних волонтерських акцій “Солодке серце” та на підтриму Аделіни Мотенко, волонтерку міських молодіжних заходів;

- Жилку Анну, активістку молодіжного руху с. Чорноморівка, переможницю та призерку творчих конкурсів місцевого та обласного рівнів, ініціаторку проведення молодіжних заходів села до Дня закоханих, Дня гумору, Дня молоді, Дня памʼяті та примирення, Дня Незалежності тощо;

- Захарченко Жанну, активістку молодіжного руху м. Каховка, учасницю молодіжних круглих столів, мандрівок (на Кам’янську Січ), конференцій, тренінгів, учасницю екологічного проєкту “Озеленення планети”, співорганізаторку молодіжного “Простору вільного спілкування”, члена команди по розробці дизайну Молодіжного Центру, співорганізаторку волонтерської акції «Постав «лайк» Каховці» та благодійного ярмарку на підтримку Мотенко Аделіни, волонтерку міських молодіжних заходів;

- Кісель Ольгу, активістку молодіжного руху с. Коробки, участницю ХХІ Всеукраїнського зльоту студентських лідерів аграрної освіти, лідерку студентського самоврядування Каховського державного аграрного коледжу, активну учасницю художньої самодіяльності та члена агітбригади КАДК;

- Осінню Ірину, активістку молодіжного руху м. Каховка, учасницю та співорганізаторку заходів в рамках проєкту «Каховський міський відкритий турнір зі спортивної версії гри «Що? Де? Коли?» у 2020 та 2021 роках, учасницю КВН-команди «Гори по коліна», співорганізаторку та ведучу поетичного вечора “Музи літньої ночі”;

- Радіонову Ольгу, члена міської Ради з питань молодіжної політики, керівницю ГО “Фонд розвитку Каховської громади”, члена правління ГО “МО “Нічна мана”, стипендіатку Каховської міської ради у номінації “Молодіжна політика” (2017), авторку проєкту-переможця програми “Мріємо та діємо” по створенню Молодіжного Центру, координаторку діяльності робочої групи по створенню Молодіжного Центру, співавторку проєкту-переможця “Правоспроможна громада”, учасницю “Школи для команд молодіжних просторів”;

- Римар Вікторію, активістку молодіжного руху м. Каховка, керівницю ІГ «Команда «Гори по коліна», співорганізаторку проєкту "Каховська відкрита ліга 2021", співорганізаторку фінальної гри КВК сезону 2019/2021 «Фінал 2020: назад в майбутнє», учасницю КВН-команди «Гори по коліна», волонтерку міських молодіжних акцій та заходів;

- Таранішина Андрія, активіста молодіжного руху м. Каховка, члена ініціативної групи «ГУК», учасник молодіжних круглих столів, панельних дискусій, конференцій, тренінгів, реалізації молодіжних проектів: «Каховщина… Варто приїхати!», «Школа безпечної поведінки», «КультМови», «PRO:ЧИТАННЯ», організатора онлайн-конференцій і онлайн – дебатів на літературну тематику із залученням студентів і старшокласників з різних міст України.

- Юрів Ірину, активістку молодіжного руху с. Малокаховка, координатора учнівської ради МЗЗСО “Лідер” та екологічного руху закладу “Екоексквайри”, організаторку волонтерських акцій (в тому числі, на підтримку Сахно Марії та Мотенко Аделіни), організаторку інноваційних заходів з молоддю (плоггінг “У себе дома”, геокешинг “В обіймах таврійського степу”, street-art “Україна для нас — ми для України”, спортивного флешмобу “Healthy life” тощо).

Протягом 2021 року управлінням культури і туризму продовжена робота по виявленню та підтримці творчої, обдарованої молоді. Так у 2021 році за активну участь у житті Каховської міської територіальної громади, активну творчу позицію  та  високу виконавську майстерність, патріотизм  і  з нагоди  Міжнародного дня захисту дітей Грамотою міського голови нагороджено дітей випускників народного ансамблю танцю «Надія» (керівник ЗПКУ Надія Сергеєва) ВП МПК «Меліоратор», студії спортивного бального танцю «Престиж» (керівник Ігор Ольховський), а саме:

- Воронін  Сергій  -  соліст  народного ансамблю танцю «Надія»

- Грабко  Софія  -  учасниця  народного ансамблю танцю «Надія»

- Паламарчук  Ольга -  учасниця  народного ансамблю танцю «Надія»

- Чайка  Влада  -  учасниця народного ансамблю танцю «Надія»

- Хурава Єва  -  учасниця студії спортивного бального танцю «Престиж»

- Понуровський Денис  -  учасник студії спортивного бального танцю «Престиж».

 

6. Молода сім’я

6.1. Протягом року засідань клубу “Молода сім’я” не відбувалося.

6.2. У 2021 році в міському бюджеті кошти на пільгове кредитування молодих сімей не були передбачені.

6.3. Від початку 2021 року до Міського центру соціальних служб тричі надходила інформація про намір відмови від новонародженої дитини. З жінками була проведена відповідна робота, але рішення вони не змінили.

 

7. Інтеграція українського молодіжного руху до європейських

та світових молодіжних структур

7.1. На базі НВК “Каховська гімназія - спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов” діє Євроклуб, який випускає газету “ЄвроВООМ”. На базі СЗЗСО № 2 діє Євроклуб “Lіngua”. В рамках заходів до Дня Європи проводяться засідання Євроклубів. У звітному році делегації з навчальних закладів міста не перебували з візитами за кордоном через пандемію коронавірусної хвороби COVID – 19.

7.2. Каховська територіальна громада пройшла конкурсний відбір та була відібрана до участі у проєкті “Молодь ТуТ: створи простір молодіжних перспектив у своїй громаді” програми “Мріємо та діємо” у 2021 році. Період участі в програмі триватиме з квітня 2021 до вересня 2023 року. 01.07.2021 команда програми “Мріємо та діємо” відвідала Каховську територіальну громаду з метою оцінки приміщень, у яких буде розміщуватись Молодіжний центр. Укладено Меморандум про співпрацю між Каховською міською радою (в особі міського голови), громадською організацією та організацією-грантодавцем в рамках реалізації USAID програми «Молодь як провідник української національної ідентичності» - «Мріємо та діємо» (рішення сесії від 29.07.2021 № 644/15). 04.08.2021 міським головою Віталієм Немерцем та керівницею ГО “Фонд розвитку Каховської громади” Ольгою Радіоновою підписано Меморандум про співпрацю в рамках реалізації USAID програми "Молодь як провідник української національної ідентичності" - “Мріємо та діємо” щодо створення у Каховці Молодіжного центру. Для громад-учасниць USAID програми "Молодь як провідник української національної ідентичності" - “Мріємо та діємо” передбачена низка трененгів та активностей.

У ІІІ кварталі 2021 року було проведено тренінги “Всі різні — всі свої”, пройшов тренінг для тренерів з медіаграмотності, стартувала програма “Медіаграмотне літо” (проєкт реалізовується за програмою “Мріємо та діємо” та координується IREX).

У IV кварталі 2021 року пройшли онлайн та офлайн заходи за програмою “Громадянська освіта: учнівське самоврядування та молодіжні взаємообміни” (завершення програми у січні 2022). Програма реалізовується в рамках “Мріємо та діємо” та координується IREX.

У МЦ “Пульс” (до відділу у справах молоді та спорту) передано тематичні матеріали для ознайомлення молоді (“Знак якості Ради Європи для молодіжних центрів”, “Словник термінів, які використовує Рада Європи у сферах молодіжної політики, прав людини та неформальної освіти”, “Доступ молодих людей до прав (рекомендація Комітету міністрів Ради Європи” тощо.)

7.3. Протягом 2021 року на території громади проводились культурно-дозвіллєві заходи, що спрямовані на виховання у молоді громадянської самосвідомості, правильного уявлення про європейську та українську культуру, побут, звичаї, обряди, традиції, збереження національних традицій для зростання духовності та підвищення культурних цінностей. Управлінням культури і туризму за сприяння інших відділів та управлінь протягом 2021 року  відповідно до Плану культурно-мистецьких заходів на території громади організовуються і проводяться  Всеукраїнські, регіональні, обласні, міські, відкриті фестивалі та конкурси, серед яких: Всеукраїнський відкритий конкурс молодих виконавців «Каховка запрошує»; Всеукраїнський  конкурс «Найкращий читач України» в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання; Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!»; Міський фестиваль духовної музики «Різдвяні зустрічі»; Фестиваль дитячої творчості «Різдвяні зорі»; Відкритий конкурс хореографічних колективів ім.Тамари Ерліх «Весняний розмай»; Всеукраїнський фестиваль — конкурс авторських хореографічних творів «Верховинця степова криниця». Значною подією для Каховської громади стало започаткування у 2021 році Етно – фестивалю «Таврійська Фортеця», який відбувся на Набережній міста 30 серпня 2021 року. I етно-фестиваль проходив у рамках Всеукраїнського масштабного проєкту "Шлях/Yol" та арт-каравану "Чумацький шлях". Цього року Фестиваль було започатковано до 30-ої річниці незалежності України.  Проведені у рамках етно-фестивалю культурно-мистецькі акції гідно представили культуру українського та кримськотатарського народів: національні колоритні танці та музичні номери, числені майстер-класи, виставки,  кава, зварена на піску, традиційний козацький куліш, ярмарок місцевих виробників, та перший український німий фільм "Алім" про кримськотатарського народного героя Аліма Айдамаха, знятий у 1926 році на українській кіностудії,  всі ці дійства розгорнулись біля  відкритого пам’ятного знаку (каменя з QR-кодом) на місці колишньої фортеці Іслам-Кермен, на прадавньому шляху чумаків, які возили сіль з Криму, та не залишили байдужих серед глядачів.

         Ще одним започаткованим проєктом Каховської міської територіальної громади став І конкурс – фестиваль «Таланти багатодітної родини», Гала-концерт якого відбувся 21 травня 2021 року в Каховській Школі мистецтв.  У конкурсі-фестивалі прийняли участь діти віком від 6 до 16 років з родин пільгової категорії (багатодітні родини), мешканців Каховської територіальної громади. Діти розкрили свій таланту таких номінаціях: «Вокальне мистецтво»; «Музичне виконання»; «Хореографія»; «Художнє та авторське виконання»; «Оригінальний жанр»; «Образотворче мистецтво»; «Ужитково-прикладне мистецтво». Захід проводиться з ініціативи Благодійного фонду Лепта”.

8. Моніторинг реалізації Програми

8.1. Протягом року про заходи Програми було надано 102 інформації (офіційний сайт, соцмережа Фейсбук, друковані видання).

8.2. Виконання заходів Програми постійно висвітлюється на офіційному сайті територіальної громади. Протягом року працівниками відділу у справах молоді та спорту було підготовлено 34 інформації за молодіжним напрямком з фотоматеріалами.

8.3. Хід виконання Програми протягом року один раз на квартал розглядався на засіданні міської Ради з питань молодіжної політики. В 2021 році відбулося 3 засідання (25 січня, 22 червня та 16 листопада).

8.4. Про хід виконання в 2021 році міської комплексної Програми “Молодь” на 2017-2021 роки в січні 2022 року підготовлена інформація на чергове засідання сесії міської ради.

Станом на 31 грудня 2021 року було проведено 107 заходів в яких взяло участь близько 9 тисяч чол. На проведення цих заходів з міського бюджету було виділено 195000 грн.

 

Начальник відділу у справах молоді та спорту                              Сергій Кашулін