Субота 20 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

РЕФОРМА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ. ГРОМАДСЬКИЙ ДІАЛОГ

16.05.2014

15 травня 2014 року на базі Каховського міськвиконкому (в рамках міських заходів до Дня Європи), при підтримці відділу у справах молоді та спорту Каховської міської ради відбулося засідання дискусійного клубу громадського діалогу в рамках польсько-українського проекту “Суспільний капітал для українського самоврядування” з обговорення законодавчих, суспільних, політичних економічних умов, які сприяють або перешкоджають реформі місцевого самоврядування і адміністративно-територіального устрою в Україні. В Україні проект реалізує МГО “Інститут демократії імені Пилипа Орлика” спільно з Щецинським регіональним центром Фундації розвитку місцевої демократії (FRDL). В засіданні взяло участь 25 чоловік: з Каховки, Нової Каховки та Каховського району. Це, в основному, працівники органів місцевого самоврядування, молодіжні лідери, активісти громадського та політичного життя, члени міської Ради з питань молодіжної політики. Дебати “Розвиток місцевого самоврядування: проблеми та перспективи” проводили експерти проекту: координатор проекту по м. Каховка, власний кореспондент газети “Новий день” Олег Батурин, журналіст газети “Вестник Приазовья” (м. Генічеськ) Андрій Бейник та Ірина Дишлова-Пилєєва (м. Чугуїв, Харківська область).

Концепція реформи місцевого самоврядування викликала бурхливе обговорення серед присутніх. Адже в результаті її проведення Херсонщину планують поділити на три сегменти. Херсонський, Новокаховський і Нижньосірогозський – такі три райони можуть залишитися в нашій області в разі успішного проведення реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні. Великі зміни чекають й на місцеві ради: зокрема, до складу Каховської міськради можуть увійти села Коробки, Малокаховка та смт. Любимівка. Позбудуться «самостійного» статусу Урожайненська, Шляхівська, Веселівська сільради (Бериславського району) або Стрілківська (Генічеського р-ну). Розроблена концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади передбачає зменшення кількості районів в Україні з 488 до 95-105. Замість нинішніх 11517 місцевих рад планується залишити не більше 1400. Усі села в радіусі 15-20 км від міст перейдуть до складу відповідних міськрад. А середню кількість населених пунктів кожної з реформованих сільрад доведуть до 16 з середньою чисельністю населення у 9 тисяч осіб.